Jump to content

Moto Zajednica

Sferni ležaj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 185 postova

Treba da zamenim sferni ležaj na klackalici zadnje viljuške a ispostavilo se da je dimenzija neka specijalna i nema kod nas. 

Suzuki DR350. To je ležaj na spoju amortizera i klackalice. Original bi trebalo da može da se nađe u inostranstvu ali verovatno se dosta čeka i ono što sam video dosta i košta. Ima predloga da stavim igličasti ležaj ili čauru, ali ja bih rađe da ne menjam konstrukciju. Mogao bi da se ubaci sličan sferni ležaj drugačijih dimenzija, uz dodavanje čaure da bi se prilagodile mere.

Ima neko predlog, iskustva... ?

Hvala

sferni l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Treba da zamenim sferni ležaj na klackalici zadnje viljuške a ispostavilo se da je dimenzija neka specijalna i nema kod nas. 
Suzuki DR350. To je ležaj na spoju amortizera i klackalice. Original bi trebalo da može da se nađe u inostranstvu ali verovatno se dosta čeka i ono što sam video dosta i košta. Ima predloga da stavim igličasti ležaj ili čauru, ali ja bih rađe da ne menjam konstrukciju. Mogao bi da se ubaci sličan sferni ležaj drugačijih dimenzija, uz dodavanje čaure da bi se prilagodile mere.
Ima neko predlog, iskustva... ?
Hvala
2091591288_sfernil.thumb.jpg.13a575eb16ebe3755d683c6ffbbbfaa0.jpg
Гибајучи лежај, ја сам такве монтирао на радилици код Томосакија да елиминишу криво центрирану радилицу и било је успешно.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tu beZ problema ide igličasti ležaj. Ja sam svojevremeno menjao sve ležajeve na zadnjoj viljusci, amortizeru, dog bones I dimenzije su nestandardne, mora da se naručuje iz inostranstva i čeka, a cene otpadaju uši. Našao sam kod nas standardnu dimenziju, za 1 mm sira košuljica ležaja, a unutrašnji prečnik isti, pa sam viljušku nosio kod strugara da razbusi za taj 1 mm i ubacio te standardne ležajeve koji su bili 3x jeftiniji i dostupni u lokalnoj radnji. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledajući prvenstveno prvu fotografiju, deluje da je oštećen i prostor gde ulazi spoljna košuljica ležaja...i da uz luft u ležaju, mrda i ceo ležaj u sopstvenom ležištu. Nadam se da grešim...

..jer ako je tako, ti onda imaš mnogo ozbiljniji problem od nabavke novog ležaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
5 hours ago, pronto said:

Gledajući prvenstveno prvu fotografiju, deluje da je oštećen i prostor gde ulazi spoljna košuljica ležaja...i da uz luft u ležaju, mrda i ceo ležaj u sopstvenom ležištu. Nadam se da grešim...

..jer ako je tako, ti onda imaš mnogo ozbiljniji problem od nabavke novog ležaja.

 

Klackalica je u redu, tj čvrsto drži ležaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
7 hours ago, aca-pn said:

Tu beZ problema ide igličasti ležaj. Ja sam svojevremeno menjao sve ležajeve na zadnjoj viljusci, amortizeru, dog bones I dimenzije su nestandardne, mora da se naručuje iz inostranstva i čeka, a cene otpadaju uši. Našao sam kod nas standardnu dimenziju, za 1 mm sira košuljica ležaja, a unutrašnji prečnik isti, pa sam viljušku nosio kod strugara da razbusi za taj 1 mm i ubacio te standardne ležajeve koji su bili 3x jeftiniji i dostupni u lokalnoj radnji. 

Nesto se bojim da sirim rupu, da ne oslabim klackalicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zavisi kakav ležaj nadjes i koliko treba da se skine materijala. U mom slučaju skidanje 1mm na viljusci je zanemarljivo. A ako nadjes ležaj sa manjim spoljnim prečnikom možeš da napraviš biksnu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja