Jump to content

Moto Zajednica

yamaha tdr problemi oko masine

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav motorasi imam jedna problem sa yamahom tdr 2002 godiste.Na ime kada sam kupio motor isao je 130 pa cak i 140 km/h na 9000,10000 obrtaja,posle nekog vremena sam mu odradio full generalnu nove karike,klip,hilzovan cilindar,lezajevi,dihtuzi,klipnjaca,radilica,bukvalno sve sam mu odradio i kao rezultat toga ispalo je da je povecao potrosnju do cak 12l na 100km i smanjio max speed na 1100 na 10000 obrtaja.Molio bih za pomoc ako neko zna hvala unapre i da u pitanju je 2t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Problem je verovatno u svemu što si pomenuo:jee:

Originalni ili kvalitetan zamenski cilindar za većinu motoSrba je cenovno van domašaja...i ne samo to, puno toga drugog....i onda. Šta?

Da budžimo.

Hilznovanje cilindara dvotaktnih motora, koji za to NISU PREDVIĐENI je onako po srpski prosto rečeno...sviranje kurcu.

To prolazi za freze i drugu boraniju.

Kod "cvaja" je svaki deseti deo milimetra važan...i ja odgovorno tvrdim, da nijedna radionica ne želi (iako možda zna) niti može da naplati, merenja, finalnu obradu i druge dodatne radnje da se generalno popravljen motor po srpskom sistemu u najvećoj mogućoj meri približi originalu.

Delovi, isto, priča za sebe....kraći, duži, teži...ali jeftini, dostupni. Ja to naravno razumem...taj me 'leba 'rani...ali onda je važno svemu se posvetiti sa više pažnje...i biti zadovoljan razultatom, naročito ako je šparano gde god je moglo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A sto je taj top speed toliko bitan? Ja iskreno ni ne znam koji je top speed na mom motoru a ima malo vise kubika od tvog.

 

Vecina vas koji pitate ovakve stvari, vam se pitanje svodi na isto, krajnja brzina. I svi vozite 125 i koljete ih do besvesti pa posle kazete, crko? Pitam se zasto. 
 

Ako bi da letis kupi r1 i kovceg. Dalje nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

@drmilan_ pa mozda covek nema pare za R1, mozda nema ni za kovceg :D ... mislim da njemu nije top speed bitan, bitnije je to sto motor ne radi kao sto je radio pre po fabrickim standardima ... ali opet posle tolikog karabudzenja i hilznovanja cilindra kako i da bude po fabrickim standardima :neznam: ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja