Jump to content

Moto Zajednica

Sta je ovo cudo?

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 37 minuta, bdada je napisao:

Ovo je i meni zanimljivo pitanje, isto kao i prava uloga poprecnih cevi koje spajaju izduvnu granu, ono sto znam da se promena performansi odvija na granama i nesto zanemarivo (u odnosu na njih) u zadnjem delu izduva.

Rekao bih da su ta zadebljanja zbog velike duzine izduvnih cevi tj takozvane dekompresije, mozda bi Ranko znao preciznije objasniti @abarth_maniac ili vec neko ko zna pravu ulogu pomenutih stvari ? :)

"Power bomb" ili ti anti-reverziona komora. Proizvodi ih FMF, a Kinezi možda kopiraju. 

tt-sharing-icon.png.1562451d841f7c93d41a
THUMPERTALK.COM

I own a crf450r, powerbomb header. Now what exactly do the...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da na forumu, ovom i gomili drugih, ima X tema u kojima se priča o izduvnom sistemu. Mahom su vezane za skidanje blokada i "bolji" zvuk, a suština vrlo često ostane po strani. 

Izduvni sistem, iako deluje krajnje jednostavno...šta je to, cevka, malo je saviješ ovde, onde...pecneš, recneš...i to je to...u stvari je izuzetno važan i uopšte ne izgleda (ponajmanje mislim na estetiku) slučajno tako kako izgleda. Pre finalne izrade sistema, neko ozbiljno obrazovan, dobro se pozabavi računom.

Ja nisam tako ozbiljno obrazovan, ali sam prilično upoznat i ne mislim bilo koga u smislu ovog pitanja da obrazujem...ali ću reći, u nadi da će se zainteresovani potruditi da sami saznaju više, da se izduvi izrađuju uz pomoć ozbiljne nauke iz domena mehanike fluida, prostiranja zvuka i termodinamike (ima tih disciplina još).

Koje će se konkretno rešenje primeniti, zavisi od želje proizvođača i mogućnosti agregata. Da ne dužim više u prazno...određena rešenja, poput ovoga i pomenutih spojenih cevi (ventili u izduvu, prigušivači, konusi, krivine, kolektori, razdelnici...isl.) se ugrađuju zarad poboljšanja pražnjenja, pa i ponovnog punjenja cilindra. To je u najdirektnijoj moguçoj vezi sa količinom i načinom isporuke snage kojom agregat raspolaže.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jednom sam cuo da je teze konstruisati izduvni sistem (idealan) nego samu masinu, da se promenama na grani moze dobiti 5% a na samom zavrsetku 1% povecanje snage, sto bi rekli "mozak kaze jedno a uho drugo". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tema je ipak nešto drugo, da ne davim. Svaki je izduv priča za sebe, pravljen po zadatim kriterijumima i u tom smislu uvek je kompromisno rešenje, pa je malo preterano reći...idealan. Što bolji, za određenu konfiguraciju, možda je ispravnije reći. Svi su moderni agregati (euro3,4,5...100) "udavljeni" vrlo često u izduvnom sistemu, ali to ih ne čini lošim, već konfigurisanim za zadati kriterijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Motor od ovih i slicnih kineskih rednih dvocilindrasa je kopija motora Honde cb 250. Sa malo smanjenom kubikazom i manjim precnikom klipa. Delovi se uglavnom gadjaju 90 % sto se tice samog agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Odgovor za isduv ste dobili od @pronto. Znao bi on da napiše još štota, ali da je ozbiljan sistem i jako težak za projektovanje, jeste. Iako izgleda relativno prosto.

A što se tiče samog motora u globalu, kao što reče kolega iznad, delovi se gadjaju u 80-90%.
Ali se i Marfi gađa 100%, tako da kad vam nešto zatreba, često je to nešto u okviru onih 10%.
Teško ih je servisirati, jer manuala za njih nema, kao ni kataloga rez delova.
I onda idu igranke, sta od čega paše...
Dosta komplikovana situacija i često donose dosta glavabolja. Ali pričamo u slučaju da nastane neki problem. Može da se desi da ne zatreba ništa vanredno 20.000 km, i u tom slučaju je super kupovina.
Ali s obzirom na poreklo, kontrola kvaliteta je upitna.
Lično, verovatno ne bih rizikovao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Radije bi se strpio jos godinu dana i uvecao stek, i uzeo neki krsten motor, ima Japanera za 1000evra da biras.

Nema gore nego kad imas motor za koji nema delova, i redak je, pa moras stalno nesto da balkanises budzis, da kombinujes od drugih slicnih modela, pa cas odgovara, pa ne odgovara za 2 stote itd....a generalno kvalitet los... i dalje stojim iza teze: "Bolje mator Japanac nego nov kinez, a jos manje polovan kinez".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jedno je sigurno, a to su dve stvari:

1,Niko ništa ne zna o tom modelu, znači ekskluziva i egzotika INSTANT!!!

2, Bićeš srećan do neba kad ga kupiš, a i mi ostali sa tobom jer  ćemo ubrzo saznati sve što nas zanima o kvarovima, održavanju i (ne)dostupnosti delova za dotični moped

3. Taman kad pomisliš da sreći nema kraja, prodaš ga za 450e posle 3 godine oglašavanja i vidiš da sreća ima novu dimenziju koju nisi ni naslućivao prilikom kupovine

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To je uvezeno verovatno pre 7-8 godina i nije prodano. Mislim da su na paleti jos uvek.

U medjuvremenu je Sprint motors izgoreo, i vise nikad nisu pokrenuli prodaju i servis.

Samo da je u motoru sve u redu da nije rdja uzela maha ili da nije sve ton zaribalo, cena zaista nije velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
7 hours ago, slave74 said:

Mozda je bolje ovo cudo. Samo da nije oksidirao od predugog stajanja.

 

WWW.SPRINTSCOOTERS.COM

POTVRDE ZA SPRINT SKUTERE - Prodaja skutera - SPRINT skuteri

 

To je Sprint Challenger, kinez od 250cc. Agregat je kopija Yamahe Virago 250. Ja sam kupio baš ovaj pre par meseci. 990 evra, odličan je, osim malo slabije elektronike. Podešavao sam kablove pošto neke sijalice nisu radile. I gume su loše. Inaće za 990 evra odličan agregat sa 0 km na satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50

Hvala vam svima na odgovorima, koliko god bi bilo zanimljivo da se ovo uzme pa da se budzi i prepravlja shvatio sam da nije te za mene, a i cena od 600 ili 1000 evra je i vise nego prevelika... Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

 

22 hours ago, slave74 said:

Ima li ih jos u prodaji? Jesu li sklopljeni ili na paleti? Gde se preuzima?

Možeš da biraš da li da ga sklapaju. Mada samo namontiraju točkove i korman i bisage. Ista cena. Možeš da preuzmeš u Novom Sadu ili ti ga donese kući za 50 evra. Bolje da ti ga sklope jer ga tako provere da li radi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
19 hours ago, qwerty12345 said:

 

Možeš da biraš da li da ga sklapaju. Mada samo namontiraju točkove i korman i bisage. Ista cena. Možeš da preuzmeš u Novom Sadu ili ti ga donese kući za 50 evra. Bolje da ti ga sklope jer ga tako provere da li radi. 

A da li je jos neki model ostao sem Challenger-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ne, samo Challenger, i kada sam ga kupio u julu pitao sam prodavca koliko ima još komada na stanju rekao mi je da ima još samo par komada. 

 

Prodaje se bez garancije, iako je nov. Obavezno dobro proveriti. Ja nisam imao nikakvih problema osim spojnica na elektronici za par sijalica i zadnji blatobran sam malo secnuo pošto je dodirivao točak.  Gume su užasne. Ali sem toga, agregat je odličan. Još uvek ne verujem koliko sam dobro prošao sa kupovinom.

 

Ako ga ima još, uzimaj obavezno. Za 1000 evra potpuno nov čoper. Jeste kinez, ima dečjih bolesti, ali sve je to sitno. Takav polovan preko 10 godina sa 10000 km na satu košta 800 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Pejicevi Salasi
  • Motocikl: Nakamura Cougar 50
On 11/3/2019 at 12:32 PM, qwerty12345 said:

Ne, samo Challenger, i kada sam ga kupio u julu pitao sam prodavca koliko ima još komada na stanju rekao mi je da ima još samo par komada. 

 

Prodaje se bez garancije, iako je nov. Obavezno dobro proveriti. Ja nisam imao nikakvih problema osim spojnica na elektronici za par sijalica i zadnji blatobran sam malo secnuo pošto je dodirivao točak.  Gume su užasne. Ali sem toga, agregat je odličan. Još uvek ne verujem koliko sam dobro prošao sa kupovinom.

 

Ako ga ima još, uzimaj obavezno. Za 1000 evra potpuno nov čoper. Jeste kinez, ima dečjih bolesti, ali sve je to sitno. Takav polovan preko 10 godina sa 10000 km na satu košta 800 evra.

Super, hvala, uzecu u obzir i tu opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja