Jump to content

Moto Zajednica

TDM900 prodaja/zamena

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pogledao sam 4 motora, pozvao 10ak oglasa. Ljudi moji, sta se sve prodaje i za koje pare, ja ne mogu da verujem.

 

Trazi se 2500-3000 evra za ocuvane motore koji su 1996godiste na primer. Ili 3200 evra za f650gs iz 2003 godine.

 

Sa druge strane, motori iz uvoza su jeftiniji mnogo od ovih sto prodaju vlasnici.

 

Posle svega ovoga, ja sad ne znam sta da mislim. Svi motori koje sam video su bili u losijem stanju i sa vise kilometara nego moj, a ljudi traze iste ili vece pare.

 

Ima jedan Transalp 600 koji mi se svideo, stariji malo, sa realnom cenom, covek dugo vlasnik, ali njega jos uvek nisam video.

 

Moj savet svima koji prodaju ili kupuju je sledeci: triput meri, jednom seci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam unapred znao da je ova tvoja zamisao u startu osuđena na propast. Jer nudiš perfektan motor, a tražiš kantu. Nećeš biti zadovoljan ni sa jednim koji budeš pogledao. I da, koliko god se ljudi ne slagali sa mojim mišljenjem, tvrdim da su motori iz uvoza u boljem stanju nego ovdašnji. U 90% slučajeva. Oni vlasnički motori koji su u top stanju, nisu na prodaju. Ili se prodaju drugarima. Ili su precenjeni. 

 

Igranka je to..... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Problem je odrzavanje jbg nije lako dati par hiljada za ulje i filter kad baja moze da zbudzi nesto i sipa ko zns sta a za drugo ni da ne govorim i obavezno su svi vrhunski poznavaoci takodje i strucni za sve a ako posumnjas za nesto na bajku to dozive kao uvredu i tretiraju ko pseto ds ostavis 100 e kad probas motor potonuli smo mi odavno ima izuzetaka na srecu kao i ok ljudi ali nevidjeno puno prevara

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
38 minutes ago, WoodyRider said:

Ja sam unapred znao da je ova tvoja zamisao u startu osuđena na propast. Jer nudiš perfektan motor, a tražiš kantu. Nećeš biti zadovoljan ni sa jednim koji budeš pogledao. I da, koliko god se ljudi ne slagali sa mojim mišljenjem, tvrdim da su motori iz uvoza u boljem stanju nego ovdašnji. U 90% slučajeva. Oni vlasnički motori koji su u top stanju, nisu na prodaju. Ili se prodaju drugarima. Ili su precenjeni. 

 

Igranka je to..... 

pa u pravu si, dajem dobar motor i ocekujem dobar, ali je fora u sledecem. Ja bas zelim da uzmem neki enduro motor, i ne trazim pefekciju ovaj put, ali trazim realnost. Ako je transalp kao nov ocuvan, i bez ulaganja, sve super, ne moze biti u istom godistu kao TDM900 u istoj ceni kao TDM900, mora biti bar 20-30% jeftiniji. Isto tako i f650gs, kome cena ide u nebo, izgleda samo zato sto je BMW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
33 minutes ago, Ivanrsvb said:

Problem je odrzavanje jbg nije lako dati par hiljada za ulje i filter kad baja moze da zbudzi nesto i sipa ko zns sta a za drugo ni da ne govorim i obavezno su svi vrhunski poznavaoci takodje i strucni za sve a ako posumnjas za nesto na bajku to dozive kao uvredu i tretiraju ko pseto ds ostavis 100 e kad probas motor potonuli smo mi odavno ima izuzetaka na srecu kao i ok ljudi ali nevidjeno puno prevara

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

bukvalno je lutrija sa kupovinom bilo cega u Srbiji. Niko nece da kaze realno, jer mi volimo bajke, pa se bajke i pricaju...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
pa u pravu si, dajem dobar motor i ocekujem dobar, ali je fora u sledecem. Ja bas zelim da uzmem neki enduro motor, i ne trazim pefekciju ovaj put, ali trazim realnost. Ako je transalp kao nov ocuvan, i bez ulaganja, sve super, ne moze biti u istom godistu kao TDM900 u istoj ceni kao TDM900, mora biti bar 20-30% jeftiniji. Isto tako i f650gs, kome cena ide u nebo, izgleda samo zato sto je BMW...
Da bmw ram i logo a masina rotax:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

@Markone88, Mislim da bi f650gs trebao zaobići. Kao i što si rekao, rotaxova mašina, plus lanac a ne kardan koji je bukvalno zaštitni znak BMWa. Drugar ga je imao, iz Pazove, i bogami stalno ga je zabacivao na putu (asfaltu). Bar je on tako pričao jer smo ga čekali kad god bi se negde vozili. KLE je bezobrazno precenjen kod nas, a nije ništa naročito. Translap je solidan izbor, ali vožnja do 100 km/h. Nakon toga postaje nemiran i osetljiv na vetar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, drtommy said:

@Markone88, Mislim da bi f650gs trebao zaobići. Kao i što si rekao, rotaxova mašina, plus lanac a ne kardan koji je bukvalno zaštitni znak BMWa. Drugar ga je imao, iz Pazove, i bogami stalno ga je zabacivao na putu (asfaltu). Bar je on tako pričao jer smo ga čekali kad god bi se negde vozili. KLE je bezobrazno precenjen kod nas, a nije ništa naročito. Translap je solidan izbor, ali vožnja do 100 km/h. Nakon toga postaje nemiran i osetljiv na vetar

kao da smo isto proziveli, sve sam ovako ja i doziveo. KLE precenjen, TA ne moze da se vozi na put preko 110, a BMW skup i za kupiti i za odrzavati, a nije neka ponuda za taj novac. Mada, malo sto sam probao, odusevila me upravljivost motora, mada, mislim da cu 1 cilindar zaobici i da cu ostati na Japancu. Znaci bice KLE ili TA, samo ako naidje nesto normalno.

 

Hvala svima na savetima, znaci mi i zbog kupovine i zbog prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Bigor said:

Kazi druze da ti je Super Tenere na srcu, sto se stidis:jee:

svaka koju sam video na oglasu u poslednjih 3 godine, je bas bas izdrndana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
Pre 1 sat, drtommy je napisao:

@Markone88, Mislim da bi f650gs trebao zaobići. Kao i što si rekao, rotaxova mašina, plus lanac a ne kardan koji je bukvalno zaštitni znak BMWa. Drugar ga je imao, iz Pazove, i bogami stalno ga je zabacivao na putu (asfaltu). Bar je on tako pričao jer smo ga čekali kad god bi se negde vozili. KLE je bezobrazno precenjen kod nas, a nije ništa naročito. Translap je solidan izbor, ali vožnja do 100 km/h. Nakon toga postaje nemiran i osetljiv na vetar

    Ako je Rotax agregat, ta je kombinacija teska papazjanija. Neznam sta su u stvari hteli, valjda da prezivi jedan Austrijski pogon povezivanjem sa BMW-om, ali za vlasnika i njegovog servisera taj karakondzul je samo muka. Uzeli agregat sa jedne crtace table, ostatak sa druge crtace table (u drugoj drzavi) i ajd-sad motocikl?!

    Jedan detalj.

    Motorno ulje ima svoj hladnjak (Rotax) a smesten je ISPOD IMITACIJE REZERVOARA (BMW). To je znatno iznad agregata i ima sedla zbog kojih ulje ostaje zarobljeno na visini.Pri zameni pola ulja ostane u (visokom) hladnjaku i crevima, a deo moze da se istoci dole. Treba zameniti 4 litre a izadju samo dve. Sipas nove dve i vozis (?!). Ako neko zeli da promeni SVO ulje, mora da skida imitaciju rezervoara, hladnjak ulja, creva.... i sve isprazni, pa sastavi, i natoci novim uljem u punoj kolicini. Nemam nista protiv proizvodjaca Rotax, oni su kvalitetni i napredni, ali hibridizacija kao ova nije bas najsrecnija. Sta mislite postovane kolege, koliko puta do sada je zamenjeno SVO ulje u ovom BMW-Rotax motociklu?

    Zaista nebih menjao TDM-a pogotovo za ovakve komplikacije.  Kod TDM-a ima 2 visoka rezervoara za ulje (grba iznad menjaca i posuda ispod sedista), ALI SE KOMPLETNA KOLICINA ULJA ISPUSTA NA SRAFOVE DOLE (dva srafa, levo i desno). Vlasnik miran a agregat dugo zdrav. Ovo je licno misljenje.

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ja sam Transalpa vozio 4 godine i sa mojih 190 cm visine konstantno mi je mali za broj. Nije mnogo smetalo ali eto. Zbog toga sam ga prodao.

KLE sam pokušavao da kupim nekoliko puta i odustajao zbog položaja nogu, smeta mi što su povučene nazad u odnosu na Transalpa. Smori me dok ga probam, i nogostupi i poluga menjača kao da su iza mene. Kako bi tek bilo u vožnji živ nisam.

Možda je do mene, ali eto da pomenemo, možda ti bude značilo.

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Tačno to mu treba, a nije skup, oko 1500€, ostaviš TDM-a... Odličan motorić... i za on i za off-road... 

FB-IMG-1572938745872.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ako treba enduro onda samo 1 cilindar, ovi sa dva, tipa afrika, super tenera mora da imas nekog da ti pomogne da dignes motor kad omaknes u blatu pegaso samo od 2006 te il noviji jer je sa minareli agregatom ko i yamaha XT660R i X koji je super moto. U jednocilindrase koje bih uzeo u razmatranje spada i honda dominator, suzuki DR650 od 1996 i mladji freewind. Ako hoces enduro onda pravi enduro, tenere, afrike, kle i transalpa zanemari jer sad imas najbolje moguce prevozno sredstvo sa 2 cilindra. Imam drugara koji sa dominatorom ide svake godine na more i ne namerava da ga menja. Ima tu samo jedno ali, jedan cilindar mora da se voli da bi se uzivalo u voznji i vise voli off nego asvalt. Od svih pobrojanih pegaso sa minareli agregatom i XT660R bih najvise voleo za enduro voznje. Pegaso deluje udobnije, a XT660R kao vise off masina. Stata sto yamaha prestala da prodaje XT seriju u evropi.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nemoj prodavati TDM da bi kupio feeewinda. Sa konja na magarca. Freewind da uzmes samo kao pride motor, za pecanje. Dupe da ti svisne na putovanju sa njim. Imao pre TA, nebo i zemlja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja ne znam sto pitas ista ovde...Dobices oprecne zelje i cestitke.Pametan si,oceni da li mozes dva motocikla da odrzavas.Ako mozes skupi soma ipo i freewinda jednog,i cao.Ako ne,pogresices sta god da uzmes.:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Baš mu to preporučih,na ideju Bopk-a... ali... da uzme još jedan? Koji će mu... ionako ovaj slabo vozi, dve rege bezveze... jedan "truli" u garaži... ili neki još jeftiniji naći? Ili... Ili... kupiti gume za off pa sa TDM-om... lakše prati jedan nego dva... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ja mislim da je u redu imati dva motora. Idealno bi bilo 4. Ta dva plus skuter za grad i trkalicu za stazu. 
I da zivis u evropi, recimo u spaniji jer imaju staza kolko oces i moz trkalicu da vozis na prikolici do staze, jer gle cuda ne treba tamo atest za prikolicu do 850 kg nosivosti pojma nemaju ti evropljani
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja