Jump to content

Moto Zajednica

TDM900 prodaja/zamena

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pozdrav kolege,

 

kao sto naslov kaze, prodao bih ili zamenio svoj motor. Ono sto u zameni trazim je:

1. zicane felne

2. 500-750cc

3. direktno ubrizgavanje

4. udobno ispravljeno sedenje

5. 1 ili 2 cilindra

6. da je ispravan i ocuvan motor

 

Znaci trazim motor tipa: Transalp 650 2001-2006, Aprilia Pegaso Trail 650 2002-2008, BMW F650GS 2001-2008, KLE 500 2002-2007... Ima i jedan TTR koji bih uzeo u obzir :) zna kolega koji je, samo nikad nisam probao, pa moram i to da iskombinujem

 

Razlog moje promene motora je to sto zelim da uklopim 2 hobija (pecanje i motociklizam) da se vozim asfaltom jedan deo puta, pa onda predjem malo na nasip ili zemljani put, i tako sve do neke vode :)

 

Sto se mog TDM-a tice, ukratko:

- 2003 god (datum prve registracije u CH je 2006)

- 35500 km (meni deluje kao da je prava, kad se pogleda stanje celokupnog motora)

- registrovan do 21.08.2020.

- na mom imenu

- promenjeno ulje i filteri pre 2 meseca

- gume Michelin Pilot Road 3/4 iz sredine 2017-e

- lanac/lancanik zamenjen pre 4600 km

- svaki sraf i svaka plastika je ocuvana perfektno, sve je na njemu original, nema bas nikakve dodatke niti nedostatke

- ja sam ovaj motor od kad je kod mene, posle bas svake voznje ostavio da se ohladi pa onda prebrisao pa pokrio ciradom, uvek u garazi

- kod mene nije vozen po kisi (a deluje da je tako i pre mene bilo, nema nigde po agregatu ni jedna pecka ili trag rdje)

- na motoru je kod Nenada uradjeno svasta (promenjeno ulje u vilama, semerinzi, svecice, li ion akumulator, lanac/lancanik, zasticena i proverena sva struja, zamenjen antifriz...)

 

Motor je stvarno kao nov, kao sto je na slikama, takav je i uzivo, nista nema slomljeno, lepljeno, ulubljeno, iskrivljeno. Trosi bas malo (u mom stilu voznje ne prelazi 4 litre) i nikad nisam imao ni najmanji problem sa njim.

 

Cena je 3200 evra fiksna, za sad je samo ovde objavljen. Mozete mi pisati u temi, na PP ili na viber/SMS 062 92 115 82.

 

Sve sugestije i ponude su dobrodosle, ako neko misli da ne treba da menjam, to je ok, mozda je imao slicno iskustvo i to bih voleo da cujem.

 

Evo 2 sveze slike od 27.10.2019. slikane kod bazena kod Indjije, a na youtube kanalu "Vojislav Savic" mozete videti moj motor u dosta klipova :)

 

ZADRZAVAM PRAVO DA SE PREDOMISLIM I DA SVOJ MOTOR ZADRZIM ZA SEBE, UKOLIKO NE NADJEM ONO STO TRAZIM

 

 

 

Screenshot_20191029_171450.jpg

Screenshot_20191029_173911.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ako možeš zaobidji jedan cilindar... za tvoje potrebe i stilu vožnje dajem prednost (ako smem) Transalpu i KLE-u...

Srećna prodaja/zamena kolega... o motoru nema se šta diskutovati... to je Šone upicanio, spreman za "konzumaciju"... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, shoyyka said:

Ako možeš zaobidji jedan cilindar... za tvoje potrebe i stilu vožnje dajem prednost (ako smem) Transalpu i KLE-u...

Srećna prodaja/zamena kolega... o motoru nema se šta diskutovati... to je Šone upicanio, spreman za "konzumaciju"... 

I ja bih najpre 2, jer planiram dosta duzih tura sledece godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gde ćeš to da ideš na pecanje da TDM ne može da zagazi i da ti trebaju žicane felne? Spakuj na felne Pirelli scorpion str i imaš motor koji može da dođe gde nema asfalta. Zajebaćeš se opasno ako prodaš dobar TDM za ovo što si naveo. 

 

Kupi manji 125 endurčić pa se lomataj osim ako nećeš da voziš neku lomatinu sa 100 000 na satu umesto odličnog primeka.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Alekre said:

Gde ćeš to da ideš na pecanje da TDM ne može da zagazi i da ti trebaju žicane felne? Spakuj na felne Pirelli scorpion str i imaš motor koji može da dođe gde nema asfalta. Zajebaćeš se opasno ako prodaš dobar TDM za ovo što si naveo. 

 

Kupi manji 125 endurčić pa se lomataj osim ako nećeš da voziš neku lomatinu sa 100 000 na satu umesto odličnog primeka.

razmisljam i u tom smeru, mogu da imam i 2 motora. Da zadrzim TDM i da kupim nesto 125-250 lagano za offroad.

 

E sad, posto se ja uglavnom vozim sam na motoru, meni bi 600-650 zavrsilo posao, npr Transalp, koji sam probao, i vozi se kao da si rodjen snjim :D

 

videcu sta se nudi, pa polako, malo po malo, zato sam se i ogradio, da mogu da odustanem od prodaje.

 

Naveo bih i to, da posle svakog motora na koji sednem, pa se vratim na TDM900, kad dam gas, ili kad kocim, uvek osmeh odusevljenja na licu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Mislim da si dobro opisao Caponord, zicane felne, uspravno sedenje, direktno ubrizgavanje, 2 cilindra, jedino ako hoces sa njim da se zezas :D i sto je preko 750cc...idealno bi bilo kad bi na Varadera mogle zicane felne, ali mislim da to niko nije uradio. Mislim da ti je najbolje da zadrzis TDM jer ako hoces nesto bolje onda moras dosta da doplatis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, Mladen990 said:

Mislim da si dobro opisao Caponord, zicane felne, uspravno sedenje, direktno ubrizgavanje, 2 cilindra, jedino ako hoces sa njim da se zezas :D i sto je preko 750cc...idealno bi bilo kad bi na Varadera mogle zicane felne, ali mislim da to niko nije uradio. Mislim da ti je najbolje da zadrzis TDM jer ako hoces nesto bolje onda moras dosta da doplatis.

pa nije nuzno da ocu bolje. Jer, nisam ja neki vozac, ja samo volim motore. Za moje umece i moje potrebe 500-600 cc je sasvim dovoljno. Od svih koje sam naveo, uzecu onaj koji bude u najboljem estetsko mehanickom stanju. Jer, sve su to samo pare, pa ako bude da sam se presao, dogodine opet zamena. Ali, mislim da bih se pronasao na nekom od ponemutih dvocilindrasa sa oko 600cc, koji moze svuda da zadje a da mi ne bude zao. Iskreno, moj TDM je bas bas ocuvan, i greota mi je da ga teram po njivama i makadamima.

 

a caponord i varadero su mi veliki, ne treba mi 1000cc i 240 kila ispod dupeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
pa nije nuzno da ocu bolje. Jer, nisam ja neki vozac, ja samo volim motore. Za moje umece i moje potrebe 500-600 cc je sasvim dovoljno. Od svih koje sam naveo, uzecu onaj koji bude u najboljem estetsko mehanickom stanju. Jer, sve su to samo pare, pa ako bude da sam se presao, dogodine opet zamena. Ali, mislim da bih se pronasao na nekom od ponemutih dvocilindrasa sa oko 600cc, koji moze svuda da zadje a da mi ne bude zao. Iskreno, moj TDM je bas bas ocuvan, i greota mi je da ga teram po njivama i makadamima.
 
a caponord i varadero su mi veliki, ne treba mi 1000cc i 240 kila ispod dupeta

I jedan classic125-500cc +30
Kad nadjes adekvatno poljoprivredno vozilo za pecanje i put.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, sashac said:

Jao Mare zamisljam tebe na nekom offu,motor blatnjav...:gaa:

Jeste tesko da se zamisli :) ne bih ja kad je blato, vozio bih kad je suvo hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Bez šale, automatik A-3 za pecanje, a TDM čuvaj za uživanje... Provereno u praksi, leva ruka slobodna da nosiš/pridržavaš štapove, pozadi montiraš paktreger, a na volan može da se zakači žičana korpa iz zamrzivača-sandučara. I samo još da riba radi :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Bez šale, automatik A-3 za pecanje, a TDM čuvaj za uživanje... Provereno u praksi, leva ruka slobodna da nosiš/pridržavaš štapove, pozadi montiraš paktreger, a na volan može da se zakači žičana korpa iz zamrzivača-sandučara. I samo još da riba radi :jee:

Pogotovu da vozi 100km do reke i jos toliko nazad. Hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, DraganNS said:

Bez šale, automatik A-3 za pecanje, a TDM čuvaj za uživanje... Provereno u praksi, leva ruka slobodna da nosiš/pridržavaš štapove, pozadi montiraš paktreger, a na volan može da se zakači žičana korpa iz zamrzivača-sandučara. I samo još da riba radi :jee:

Tomos, Automatic ili APN jendobar izbor za nekoga ko zivi u Vrbasu, i oce da peca u okolini od oko 50km max.

 

Ja nazalost zivim u jednom od najzagadjenijih gradova na svetu, a reke da ne pominjem. Borio sam se neko vreme protiv toga, ali digao ruke...

 

Meni je zelja da sednem u 6 ujutru na motor u BG, vozim se na primer do Vlasinskog jezera (320km otprilike) i onda tu oko jezera i do nekih mesta da mogu da zadjem na zemljani put, makadam ili cak nasip, mozda njivu :D

 

za tako nesto mi posao zavrsava ono sto trazim, Transalp, KLE, Pegaso, F650GS...

 

videcemo, mozda i kupim nesto pored TDM, zadrzavam pravo da zadrzim svoj motor za sebe :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ti kad bi otisao na zemljani put da vozis da pridjes jezeru gde je zemljiste vlazno,pa ti bi posle toga mora da ides na lecenje od prljavog motora :lol3:

Ne diraj ti taj tdm 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

TDM je drumski motor ali ima taman toliko hod vešanja i klirens da prođe tamo gde treba. Evo i adekvatnih guma u fabričkoj dimenziji. 

pirelli_tire_scorp_rally_str_750x750.jpg

Nije da kopaš po bladu ali po tim neasfaltiranim prilazima nema brige gde i putnički auto ide. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
29 minutes ago, Alekre said:

TDM je drumski motor ali ima taman toliko hod vešanja i klirens da prođe tamo gde treba. Evo i adekvatnih guma u fabričkoj dimenziji. 

pirelli_tire_scorp_rally_str_750x750.jpg

Nije da kopaš po bladu ali po tim neasfaltiranim prilazima nema brige gde i putnički auto ide. 

 

 

Koje su ovo gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
41 minutes ago, milos-v said:

Ti kad bi otisao na zemljani put da vozis da pridjes jezeru gde je zemljiste vlazno,pa ti bi posle toga mora da ides na lecenje od prljavog motora :lol3:

Ne diraj ti taj tdm 

Pa plan je da se uzme i jedan oldtimer za lickanje :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Po ovome sto pises, na tvom mestu bih zamenio TDM-a za Transalp 650...iako mislim da je TDM fenomenalan motor.

Opciju da sa TDM-om ides poljskim putevima bi izbacio potpuno, bez obzira na gume. Vozio sam svojevremeno TDM 850 4 godine, i nije motor ni  blizu za makadam, a 900 jos manje.

Obzirom da vozis sam, sa Transalpom bi se nauzivao i na makadamu (poljskim putevima), a i na putovanju.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
15 minutes ago, doktor said:

Po ovome sto pises, na tvom mestu bih zamenio TDM-a za Transalp 650...iako mislim da je TDM fenomenalan motor.

Opciju da sa TDM-om ides poljskim putevima bi izbacio potpuno, bez obzira na gume. Vozio sam svojevremeno TDM 850 4 godine, i nije motor ni  blizu za makadam, a 900 jos manje.

Obzirom da vozis sam, sa Transalpom bi se nauzivao i na makadamu (poljskim putevima), a i na putovanju.

pa da, najvise naginjem ka tome, Transalp ili KLE500, jer ova imaju 2 cilindra, direktno ubrizgavanje, dobro se voze i na asfaltu i van njega, i mali su potrosaci.

 

ali ne zurim nigde, jer imam motor mogu reci u savrsenom estetskom i mehanickom stanju, i ne bih da uzmem jeftiniji pa da moram da se bakcem sa popravkama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
20 hours ago, Nimmin said:

Mali Versys ti nije ušao u razmatranje? 

nije zbog cene. Trebao bih da dam isti novac za mali Versys ili mali Strom kao sto mogu da cenim moj TDM, a razlika u kvalitetu je velika (u korist TDM-a)

 

a i nisu nesto za off, ni versys ni Vstrom.

 

mada, mozda bude nesto lepo pa se predomislim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja koliko znam i Transalp 650 i KLE su sa karburatorom a ne injektion.

Mada to ne menja pricu, dobro ustelovani ne prave problem a oba motora su mali potrosaci.

Po meni Transalp mnogo bolji motor od KLEa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja