Jump to content

Moto Zajednica

Ducati Multistrada ili Aprilia Caponord 1000?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Koja je od ove 2 krstarice bolji izbor, sta je bolje za dzep, dostupnost delova, servis?

P.s. Aprilia mi lepse izgleda, nego ukusi su razliciti.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pogledaj testove na youtube koje je radio Kokkina Fegaria ima za oba motora samo sto je za Caponorde verzija rally raid, ali sustina je ista. 

Mislim da je Caponord u prednosti ako se gleda motocikl kao cena. 

A subjektivno, je videh skoro ružniji motor od te multistrade. 

Caponorda sam probao jer sam hteo da ga kupim ali me je u gradu jako razocarao sa manevarskim sposobnostima i upravljovoscu ali to je i očekivano jer sam ga poredio sa Transalpom. 

Medjutim, kada se predje brzina od oko 80 km/h, onda leti, komfor odlican, prava sprava za otvoren put. I deluje mi prilicno kvalitetno sklopljen motocikl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam juče gledao Multistradu 1000 u Tehnodromu. Na slici mi je bila ružna za sve pare ali ovako je skroz druga pesma. Onaj deo ispod fara što je ružan se i ne primećuje kada se motor gleda stojeći pored njega !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Multistrada...ta nazovimo je stara, je odlična sprava. Nije za "off road", ali je zato odličan pa gotovo za sve drugo.

Što se ovog izbora tiče, potrebno je, koliko je to moguće, utvrditi kako su do sada održavani. Italijani generalno zahtevaju malo više pažnje i na to bi trebalo računati i ubuduće. Striktno sa servisnim intervalima i sve kvalitetno. 

Ja lično laganu prednost dajem Ducatiju.

NE davati u ruke priučenim budžiteljima i lokalnim pametnjakovićima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovde kod nas u gradu se vozi par tih starih Multistrada, sto 100, sto 620 i sve su odlicne, pouzdane i brutalno zabavne za voznju.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 28.10.2019. at 21:41, Juan je napisao:

Koja je od ove 2 krstarice bolji izbor, sta je bolje za dzep, dostupnost delova, servis?

 

Sad čitam pitanje ponovo i upade mi ovo u oči... Msm da je Caponord mnogo više krstarica od te prve Multistrade 1000...

 

Ako to tražiš, krstaricu za velike kilometraže, veću udobnost i ostalo, onda su neuporedivi. Caponord je bolji izbor. 

 

Ali ako ti treba i sprava za gradske gužve, motor za povremeni Navak ili neku žustru vožnju po planinskim putevima bez prtljaga i suvozača, onda je Multistrada bolji izbor. 

 

Ne bi da me neko razume pogrešno i da misli da sam ja sad napisao da Capo nije za grad a MStrada nije za putovanja, naravno da sve može sa svakim motorom, ali tu su one suptilne razlike u koncepciji, veličini, karakteru, modularnosti i ostalo. 

 

Pa ti Žane izvoli odluči se  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Par godina smo vozili ja i drugar ova dva motora, kako sami tako i sa suprugama i koferima.

Da smo ponovo mogli da biramo jedan od ova dva ja bi ponovo Caponorda a drugar Multistradu. Mislim da sam ti dovoljno rekao, neces pogresiti ni sa jedim.

 

E sad razlicitosti, iz iskustva:

DS 1000 laksi i okretniji za po gradu, manje KS na papiru (86 spram 98) ali se na u voznji uopste ne oseti ta razlika. Zato na sipanju goriva 1- 1.5l manje u korist Ducatija.

Caponord, veci, udobniji, sediste bolje i bolja zastita od vetra, bolji far, jeftiniji za odrzavanje..

 

I jos nesto, ako imas do 180cm i 80-tak kg bolje ce ti pristajati DS1000 a ako si preko 180cm i preko 100 kg onda Capo;).

DSC_2342.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala, sad mi je mnogo jasnije, znaci svaka informacija, sto znaci da su oba primerka dobra na svoj nacin, ali dok se ne proba nista. Mada, po prici bi mi vise multistrada odgovarala.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 10/30/2019 at 11:54 AM, srbac said:

Ja sam juče gledao Multistradu 1000 u Tehnodromu. Na slici mi je bila ružna za sve pare ali ovako je skroz druga pesma. Onaj deo ispod fara što je ružan se i ne primećuje kada se motor gleda stojeći pored njega !

Onu crnu?

Meni je taj motor bio ružan, sad mi zahvaljujući toj sve lepši...verujem da je uživo još lepši!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja