Jump to content

Moto Zajednica

Prva mašina Honda Shadow 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pa evo i ja da krenem u prvo pisanje teme o prvom motoru :)  
Dugo pratim forum ali nisam ništa pisao jer sam samo upijao kao sunđer.
Elem, kupio sam izuzetan custom motor od jednog gospodina sa ovog foruma :)  Polako učim, polako u praksi uviđam šta i kako, nisam mnogo ni vozio, i dalje čekam da se dozvola realizuje (čekanje 2 meseca).

Razlog ovog pisanja ovde je prvo da se pohlavim  ;)  , a drugo, treba mi savet.
Originalni kilometar sat je skinut i rasturen, neupotrebljiv. Stavljen je aftermarket kineski koji je zviznuo posle određenog vremena zbog vibracija i tako reći i on je mrtav (meri samo pređene kilometre).
Na originalnom satu su bile lampice za pritisak ulja i temperaturu vode. Što je na ovom kineskom bilo povezano ali kao što rekoh, on je potpuno mrtav.

I krenem da jurim Hondine satove na kp, shvatim da neće ići lako, prelazim na aliexpress, tamo sve samo kinezi, kontam neću rešiti problem, e bay, nađem ih ali su cene nenormalne!  oko 100e koštaju satovi koji su u miljama, dok "naši" u kmh koštaju oko 120-150e!

Pritom em vozikam "malo" bez dozvole em nemam pojma kojom brzinom idem, i užasava me. Hvala Bogu ide zima pa imam vremena da smislim šta ću i kako sa tim...

Jel ima neko savet, gde mogu da nastavim da jurim neku realniju i normalniju priču a da nije cene ko jedna nova guma :grr:

Čak sam počeo da razmišljam i o gps digitalnim satovima....:neznam:

 

U principu što se tiče samog motora, ima tu nekih sitnih ulaganja ali sve je to mačiji kašalj u poređenjusa time koliku strast imam prema motorima i prema vožnji, sat je za sada da kažem, problem koji ne znam kako da rešim.

 

 

 

IMG_7493.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Cestitam na kupovini!

 

1. Necu puno da moralisem, ali...

Nemoj da se igras i vozis bez dozvole, mozes da upadnes u posten problem i da pauziras od motora neko vreme.

Strpi se malo, polozi za odgovarajucu kategoriju, pa se vozi do mile volje.

(raspitaj se kakve su kazne za voznju bez dozvole, pa ces videti o cemu pricam)

 

2. Originalni satovi su UVEK bili skupi. Ili ustedi pare i kupi odgovarajuce/original.

Ili kupi neke kineske, cisto da vidis kojom brzinom se kreces.

 

3. Da li si razmisljao kako ces proci tehnicki? Motor prilicno odudara od originalnog/fabrickog izgleda.

 

Lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Heh, kazne su astronomske, primirio sam se i pre dva dana uzeo dozvolu (samom tim je krenulo lose vreme) ;).

Sto se toce sata, mislim da cu uzeti kineski opet koji ce raditi godinu dana, 10€ godisnje :).

Sto se tice tehnickog, uz motor sam dobio originalno sediste koje je trenutno na motoru, testiram koje je udobnije, i njegov korman, sve se skida i montiraju oriđiđi delovi za tehnički...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

I sto se tiče tog cajgera, mozgam, to radi po principu pinjona (puža). I on je ispravan, trebalo bi koji god sat da stavim, primera sa bilo kog motora koji je imao drugi točak, taj sat svakako radi ok jer moj puž vrti isto...? Znači da može da se nabudži sa nekog princa ili sl?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Pre 3 sati, maresklad je napisao:

Heh, kazne su astronomske, primirio sam se i pre dva dana uzeo dozvolu (samom tim je krenulo lose vreme) ;).

Sto se toce sata, mislim da cu uzeti kineski opet koji ce raditi godinu dana, 10€ godisnje :).

Sto se tice tehnickog, uz motor sam dobio originalno sediste koje je trenutno na motoru, testiram koje je udobnije, i njegov korman, sve se skida i montiraju oriđiđi delovi za tehnički...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bravo za dozvolu i super za originalne delove!

 

Ja muku mucim sa tehnickim za harley-a, ali se izborim nekako na kraju. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Imao sam Hondu 600 i mislim da joj fali 5 brzina da umiri rad motora.Kad sam je vozio refleksno sam uvek iz 4 brzine trazio 5 brzinu.Ali to je tako.Dobar motorcic za pocetnike kao sto sam i ja tada bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Imao sam Hondu 600 i mislim da joj fali 5 brzina da umiri rad motora.Kad sam je vozio refleksno sam uvek iz 4 brzine trazio 5 brzinu.Ali to je tako.Dobar motorcic za pocetnike kao sto sam i ja tada bio.

Moja je sa 5 brzina :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Kupujem zadnji blatobran sa svim bocnim elementima , sediste  i zadnji deo rama za hondu shadow vt 600. motocikl mi je bio bober neko vreme pa sam sve fabricke elemente bacio. sad ga vracam u fabriku. ako je neko boberisao shadow pa zeli da proda fabricke delove nek se javi. 0600201983 ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Kupujem zadnji blatobran sa svim bocnim elementima , sediste  i zadnji deo rama za hondu shadow vt 600. motocikl mi je bio bober neko vreme pa sam sve fabricke elemente bacio. sad ga vracam u fabriku. ako je neko boberisao shadow pa zeli da proda fabricke delove nek se javi. 0600201983 ivan

I ti si shvatio da je shadow bober tvrd ko đavo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja