Jump to content

Moto Zajednica

Mercedes S Klasa 2008 (3.0 dizel)

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovde je opšta pomama za automobilima od 3000cc, prodajeces ga za čas

Tako si rekao i za moj auto pa je ipak prodat u roku od 7 dana.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, Singularitet said:

Nego meni nije jasno, jel' to S klasa ne valja ili zezate GuMi-a što je bacao one CHF po laptopu u onoj temi?

To nije bio laptop nego displej radio aparata u mecki.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Zamisli koliko para će da se baca po laptopu kada se meca proda... :lol::lol::lol: 

Sve po 20 franaka, puna kesa... :jee3:

 

 

P.S. nigdje više brokera i psihologa nego u ovoj temi... :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Bruka je mecka. 

Svaki dan bi je vozio.

I svaki dan bi bio na more.

Sve! 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Tipa ja ću espreso i limunadu predvidivo? 
 
Jesam i ja, jednako luksuznu kao ova za taj trenutak. Zatvoriš vrata kao u sobu da uđeš, sedneš u fotelju ispred tebe kamionski volan, kad namotaš pun prednji kraj se pomeri pola metra u stranu. Znaće neki mehaničar kako se ta pojava zove. Nemačka reč. To je uglavnom to što se tiče osećaja, i to jeste nešto što bih ja očekivao od ovog auta.
 
A ja bih još očekivao i kvarove i skupo održavanje (jer je tako bilo i u mom slučaju) koji ne bi bili u ravni sa početnom cenom vozila, a naročito ne sa očekivanim nivoom luksuza pa čak i starošću automobila. Plaćen skupo, skupo održavanje, luksuz onako, zastareo. Ne ide jedno sa drugim. 
 
Što se tiče samog oglasa, nemam pojma u kakvom je stanju auto i neću da prejudiciram, da je pravi gastarbajterski jeste sedneš u njega i pređeš 2.000 km. Svaka roba ima svog kupca, tako da ovo lagano može da ode nekom Šiptaru u CH koji će takođe njim dolaziti kući. 
 
 

Ajnšlag :)

Ovaj auto je premium vozilo premium marke. Nema nijedan auto koji može da mu parira u njegovom segmentu. Porediti ga sa ferarijem je besmisleno jer kao sto ferari ne može mercedesu da pridje po nekim stavkama, ni suprotno to takodje ne uspeva. Iako mb ima svojih primeraka koji mogu da pariraju donekle ferariju, ferari nema nijedan primerak koji će da pridje niti na km od s klase. Ali o tim automobilima nije reč ovde već ae prodaje luksuzna mašina namenjena odredjenom sloju ljudi. Kakva je to mašina meni najbolje dočarava sledeća reklama




U njemu si ti centar i pravac koji ti zacrtas, tuda voziš. Ostatak sveta se pomera pod točkovima a ti sediš stabilan i maksimalno ususkan u luksuz. Vozio sam prethodni model koji se malo razlikuje od tog, doduše u 400 verziji sa V8 motorom i naravno sve je u superlativu.

Održavanje je shodno i autu. Skupoceno auto prilikom kupovine kad je nov, naravno da ima i skupocene komponente jer nije se štedelo i onda ke logično za očekivati da i održavanje bude na istom (cenovnom) nivou. Račun od 2000€ za jedan prosečan servis nije ništa čudno. Ukoliko počneš da skrtaris na održavanju taj auto će izgubiti svoj sjaj i neće biti više to sto jeste a vlasnik će morati da se spremi na još skuplji sledeći servis. Ako nisi spreman da ispostujes to, uzmi klasu niže jer isto će odraditi posao ali sa malo manje luksuza.

Elem, ova mečka sa 160.000 je odlična prilika za nekog ozbiljnog kandidata.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Ovaj auto nije za svakoga i gotovo.Ovo je premijum brend, nesto najbolje sto se  te godine proizvelo, kao i svaka S(sedmica,a8)klasa.To sto nas narod nema para ni za jedan set letnjih/zimskih guma to je druga stvar, ali jednostavno ovo nije auto za svakoga,niti ce ikada biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ili ono:

 

Luksuzni 5sobni stan u centru,

vikendica 2 kata na moru, prvi red,

S klassa V8,

Gliser 9m, 400ks,

Gs1250adv.....

Ništa ne prodajem samo se qurčim....

 

Ako me razumite, ne

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ma kakva sedmica i a8 to veze nema sa S klasom da se ne lazemo. Samo po ceni i pokusaju ali oduvek je S klasa stajala na vrhu inovacija, luksuza i svega a sedmica kaskala za njom. Vise je S klasi prisao VW Phaeton nego A8. 

 

Kao sto nikada C klasa ili mali Mercedes nece moci da pomraci BMW serije 3 tako ni BMW 7 nece nikad pomraciti S klasu 

 

Audi je dosao kao Samsung kada su se borili Nokia i Ericsson i iskoristio uspavanost giganata. To sto je Samsung opstao a ovi nisu ne govori o kvalitetu proizvoda nego o svastarenju i presipanju para iz jednog programa u guranje drugog bas kao sto i VW grupa radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

@Savan To, ajnšlag! A slažem se uglavnom i sa ostalim tvrdnjama. 

 

@dvlns Činjenica da je 10:1 ne mora biti nužno loša. Forum raste, zamisli kada bi pročistili i ostavili samo usko profilisane poruke. Deset puta manje aktivnosti? Dobar balans recimo daje tema koju piše @Mali Caca. Ne pratim je jer me mehanika ne zanima u toj meri, ali smatram da je izuzetno doprinela kvalitetu ovog foruma. 

 

A ono limunada, espreso, hteo sam samo reći da bih isto kazao i uz pivo. To je moje mišljenje i apsolutno nemam problem sa tim da neko ima drugačije. Ne poredim empirijske podatke (osim možda cene), ne poredim ga sa drugima u klasi, već iznosim lični utisak koji se pre svega odnosi na dizajn automobila. Smatram da u razvoju sve ima svoje epohe. Dizajn ovog MB je na kraju jednog vremena, danas i A klasa izgleda bolje od ovoga. 

 

Što se tiče samog komentarisanja oglasa, ovog ili bilo kog drugog, onaj koji ne želi da čuje drugo mišljenje uvek može (a najbolje je odmah) da zaključa temu. Ili još bolje da oglas postavi na sajt specijalizovan za prodaju. Svaka roba ima svog kupca, ali je malo onih koji će platiti nešto više od onoga koliko vredi. Drugim rečima, može @GuMi5 ovo da proda i ovde i tamo. Samo što će ovde dobiti manje para, i on to zna. Tako da mu ovo dođe više kao "Okosnice migracije letećih veverica u Kini" tema. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra





Ovaj auto je premium vozilo premium marke. Nema nijedan auto koji može da mu parira u njegovom segmentu. Porediti ga sa ferarijem je besmisleno jer kao sto ferari ne može mercedesu da pridje po nekim stavkama, ni suprotno to takodje ne uspeva. Iako mb ima svojih primeraka koji mogu da pariraju donekle ferariju, ferari nema nijedan primerak koji će da pridje niti na km od s klase. Ali o tim automobilima nije reč ovde već ae prodaje luksuzna mašina namenjena odredjenom sloju ljudi. Kakva je to mašina meni najbolje dočarava sledeća reklama

U njemu si ti centar i pravac koji ti zacrtas, tuda voziš. Ostatak sveta se pomera pod točkovima a ti sediš stabilan i maksimalno ususkan u luksuz. Vozio sam prethodni model koji se malo razlikuje od tog, doduše u 400 verziji sa V8 motorom i naravno sve je u superlativu.

Održavanje je shodno i autu. Skupoceno auto prilikom kupovine kad je nov, naravno da ima i skupocene komponente jer nije se štedelo i onda ke logično za očekivati da i održavanje bude na istom (cenovnom) nivou. Račun od 2000€ za jedan prosečan servis nije ništa čudno. Ukoliko počneš da skrtaris na održavanju taj auto će izgubiti svoj sjaj i neće biti više to sto jeste a vlasnik će morati da se spremi na još skuplji sledeći servis. Ako nisi spreman da ispostujes to, uzmi klasu niže jer isto će odraditi posao ali sa malo manje luksuza.

Elem, ova mečka sa 160.000 je odlična prilika za nekog ozbiljnog kandidata.



Generalno se slažem sa tobom ali to što je bilo namenjeno tom određenom sloju 2008. godine, sada nije namenjeno istom sloju jer je 12 godina staro. Naprotiv. Registracija, osiguranje i bilo koji vanredni servis godišnje lako dolaze do 30% tržišne vrednosti. To nije normalno. Auto će pojesti samog sebe za 3 godine max. Razbijeni far i hladnjak ili vazdušni amortizeri koje treba zameniti će ga još i ranije odvesti kod her Babovića za delove. Neće ovo nikada biti nikakav kolekcionarski primerak, kao što Ferari obično jeste, tako da ne znam ko se prvi upecao na takvo poređenje.

Na stranu što ima masa ovakvih u hibridnim verzijama sa jeftinijom registracijom. Ovo može da bude daily driver u Americi ali samo u AMG, 400 ili 500 benzinskoj verziji sa ozbiljnim performansama. Čak ni Ameri nisu nešto posebno zadovoljni u tom slučaju, a mogu da voze šta požele jer su najbogatije tržište.

Konačno, da je u pitanju takvo savršenstvo kao što reklama tvrdi, ne bi ga Švajcarc ni prodavao.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ma nema savrsenstva ali ja bih se radije vozio u ovom nego u Skodi Superb iz 2018 koju sad vozim. I pustio bih i brkove i stavio zlatan zub nek ide zivot

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Osiguranje za taj auto je otprilike isto kao i kad je bio potpuno nov i kad je koštao preko 100.000. Isto i održavanje. Razlog - isti je auto, isti su delovi, cena delova je ista pre 10 god kao i sad a i ruke koštaju isto kad je u pitanju auto 10 godin star kao i nov auto. Sa te tacke gledano i dalje je ciljna grupa ista, onaj malo bolje stojeći sloj jer neko kome to osiguranje i ostale dažbine kao i održavanje predstavlja problem, on će se realno odluciti za puga, opela, skodu i slično.
To sto će ga ipak kupiti neko ko nije dorastao tim troškovima je samo promašaj te osobe da tog momenta trezveno razmišlja i bude povučen željom da vozi nešto van svog dometa. I to je lako kad uzmeš ovakav auto iz ovog oglasa kojo će naredno vreme voziti bez nekih problema ali čim se zadesi prvi kvar radi će paljena žica i pojaviće se ponovo u oglasima kao auto koji se nije dopao njegovoj ženi.

A to da li će biti kolekcionarski primerak je trenutno nebitno jer se prodaje kao upotrebni auto a ne da se stavi iza stakla i samo gleda u njega. Naravno, može i to i vreme kad odradi svoje će imati i on svoju neku vrednost, kao npr w126 sa niskom originalnom km od drugog vlasnika. Nebitno koji motor bio u njoj. Naravno sto egzotičniji motor time će i cena biti veća.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Savane kod nas nije tako. Ovde vlada misljenje da S klasa stara 10 godina treba da se odrzava u lokalnoj šupi za 30-50 eur. 

 

Ovaj model sa nigth vision ne zaostaje skoro uopste za novim modelom a kod nas ih ima u oglasima za manje vise 15.000 EUR.

 

Kad smo vec usrali oglas, koji realno i nije oglas jer svi znamo da @GuMi5nije uspeo ni pezoa za 1500 EUR ovdeda proda, da izbacim moju filozofiju nemacke trojke. Mali hecbek A3, Mala limuzina BMW 3, srednja limuzina moze sve i E klasa i BMW 5 i Audi A6, premijum S klasa. Tako sam ja sebi slozio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ma nema savrsenstva ali ja bih se radije vozio u ovom nego u Skodi Superb iz 2018 koju sad vozim. I pustio bih i brkove i stavio zlatan zub nek ide zivot
NS = CH standard... Samo još košulju do pola da razdrljiš :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 9 minuta, dvlns je napisao:

 @GuMi5nije uspeo ni pezoa za 1500 EUR ovdeda proda 

Али сам ја резервисао гуме за 70, само да ме сачека до лета. За плаћање, гуме може да пошаље одмах :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 4 minuta, X8 Vračar je napisao:

NS = CH standard... Samo još košulju do pola da razdrljiš :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Eeee samo kad mi Vračarac zavidi na standardu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Osiguranje za taj auto je otprilike isto kao i kad je bio potpuno nov i kad je koštao preko 100.000. Isto i održavanje. Razlog - isti je auto, isti su delovi, cena delova je ista pre 10 god kao i sad a i ruke koštaju isto kad je u pitanju auto 10 godin star kao i nov auto. Sa te tacke gledano i dalje je ciljna grupa ista, onaj malo bolje stojeći sloj jer neko kome to osiguranje i ostale dažbine kao i održavanje predstavlja problem, on će se realno odluciti za puga, opela, skodu i slično.
To sto će ga ipak kupiti neko ko nije dorastao tim troškovima je samo promašaj te osobe da tog momenta trezveno razmišlja i bude povučen željom da vozi nešto van svog dometa. I to je lako kad uzmeš ovakav auto iz ovog oglasa kojo će naredno vreme voziti bez nekih problema ali čim se zadesi prvi kvar radi će paljena žica i pojaviće se ponovo u oglasima kao auto koji se nije dopao njegovoj ženi.

A to da li će biti kolekcionarski primerak je trenutno nebitno jer se prodaje kao upotrebni auto a ne da se stavi iza stakla i samo gleda u njega. Naravno, može i to i vreme kad odradi svoje će imati i on svoju neku vrednost, kao npr w126 sa niskom originalnom km od drugog vlasnika. Nebitno koji motor bio u njoj. Naravno sto egzotičniji motor time će i cena biti veća.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Eto, opet smo se oko činjenica složili, ali nemoguće je da ista ciljna grupa ostane za polovan auto kao i za nov. Taj što ga je vozio novog, promenio je već 4 nova iste klase za ovih 12 godina.
Opet poređenje sa drugim brendom je nerealno jer ovi imaju taj jedan w123 kolekcionarski primerak i onaj što se Willy Brant vozio. Da ne ulazimo u broj primeraka i sl.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Na gumiju je samo da ubacuje poneku sliku izmedju postova i sigurno će imati najbolji marketing :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja