Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za gume - Yamaha R6 2008.

Recommended Posts

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ajde da ti podvučem crtu za gumu za R motor manje više . 
 

Diablo rosso corsa 2 i miran si sa kilometrazom , gripom kao i brzinom grejanja . Imam ih kod sebe i ne menjam ih a zadnja guma mi je isterala već 6k normalne vožnje i drži kao blesava .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
On 11/5/2019 at 4:36 PM, Aleksandar Sh. said:

Ajde da ti podvučem crtu za gumu za R motor manje više . 
 

Diablo rosso corsa 2 i miran si sa kilometrazom , gripom kao i brzinom grejanja . Imam ih kod sebe i ne menjam ih a zadnja guma mi je isterala već 6k normalne vožnje i drži kao blesava .

Jel Pirelli Diablo Rosso III novija/bolja od pomenute? Ako da, definitivno uzimam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Posto planiraš da voziš i po hladnom vremenu a i verovatno po mokrom asfaltu, ja bih ti preporučio bilo koje sport-touring gume. Drže lepo po mokrom, zadovoljavajuće po suvom i trajuuuu...Ukoliko voziš po suvom i toplom i žestok si u krivinama onda uzimaj diablo rosso 3, odlična guma i dosta traje tj ima dublju šaru pa zbog toga verovatno. Ja sam uspeo da izvučem 7000km sa njima, ali sam je bas potrošio do žice, do nekih 6000km je bilo realno. Inače sve ostale sport gume trošim za 3000 do maksimum 4000km.Sa nekom normalnom vožnjom mislim da zadnja može 9-10000km bez problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Diablo roso corsa 2 nema veze sa Rosso 3 . Dvojka je izašla 2018 godine i nema za sada naslednika . I po svim testovima drži na 100% u svim uslovima ali se nešto brze trosi nego rosso 3 . Međutim ako je meni zadnja izdržala i drži još ne bih se mnogo razmišljao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Presekao sam danas i kupio Metzeler M7 RR gume, ako BMW moze da ih ugrađuje na njihovom S1000RR motoru trpeće ih i Yamaha R6 :lol2:

Uzeo sam zadnju 190/55-17, nisu imali 190/50-17, pa se nadam da će to da pasuje

 

19 798 - Metzeler Sportec M7 RR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Dobra, ja sam nju ganjao i vjerovatno cu je uzet kad ove istrosim, ili mozda pirelli diablo rosso iii, al sam dobio Michelin Pilot Power 3 dosta jeftino pa neka ide, isto mi je 190 pozadi kao tebi i dosta sam citao 180 vs 190 i mislim iduci put da cu ici sa 180 kako je i predvidjeno, iako do sad nijesam osjetio neke realne razlike licno al po tome sta se pise i kako je predvidjeno neka ga, a jes da mocnije izgleda 190 sto se toga tice haha i bolja je eventualno za pravinu.

 

P.S. Cudi me da niko Mitas nije preporucio, dje je onaj kolega sto njih forsira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
16 minutes ago, No_LiMiT said:

Dobra, ja sam nju ganjao i vjerovatno cu je uzet kad ove istrosim, ili mozda pirelli diablo rosso iii, al sam dobio Michelin Pilot Power 3 dosta jeftino pa neka ide, isto mi je 190 pozadi kao tebi i dosta sam citao 180 vs 190 i mislim iduci put da cu ici sa 180 kako je i predvidjeno, iako do sad nijesam osjetio neke realne razlike licno al po tome sta se pise i kako je predvidjeno neka ga, a jes da mocnije izgleda 190 sto se toga tice haha i bolja je eventualno za pravinu.

 

P.S. Cudi me da niko Mitas nije preporucio, dje je onaj kolega sto njih forsira :)

Ja sam birao između rosso 3 i m7 rr, verujem bmw-u, a upravo on je izabrao m7 rr,

što se tiče 190/180, uzimaj slobodno 190/55(50)-17, čim navikneš na širu nema vraćanja na manje, veruj mi :D

Imao sam ja M5 set guma sa dobrom cenom, al m7 je m7, guma je bukvalno odmah spremna za gas, bez zagrevanja :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

 

3 minutes ago, Acko017 said:

 čim navikneš na širu nema vraćanja na manje, veruj mi :D


 

To iz iskustva? Ja vise volim kad je uza hahahahaha :D

Salim se al eto sad vozim 190, a uzecu posle 180 ako ista da testiram razliku jer do sad su samo 190 bile.
Mada i po tome sto citah bolja je 180 jer legne kako treba na velicinu felme i brze i nize moze u krivine ali opet vjerujem da je to za moje sposobnosti bas nebitna razlika al ono... mada i da se ne lazemo zavisi koliko bude kostala koja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Skupo testiranje :)

Set dođe oko 33-36k din, jedina caka kod šire gume je što pređeš mnogo manje kilometara na skali pa ti se čini da je potrošnja veća :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Inače, ovo su gume koje sam merkao skoro mesec dana, na osnovu saveta i iskustva članova foruma, sa cenom ispred naziva, takođe poređane cenovno:

 

2019-11-27_22-09-56.png

jedino mi nije bila jasna cena kod gume Pireli Diablo SuperCorsa SP3 v3, ako je već Rosso III naslednik SuperCorse, pritom bolje drži, što bi neko davao 7-8.000 din više za set, no o ukusima ne treba...

Takođe još jedna verovatno korisna informacija... Kada sam gledao koju gumu da kupim, bukvalno sam ključem probao da ubodem svaku gumu tamo, M7 RR je bila najmekša  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Mnogo je inzinjera radilo na izradi svake gume, da bi stvar bila jednostavna kao sto si napisao da je "najmeksa pod kljucem" najbolja i slicno. To je najveca zabluda.... Probaj SLICK kljucem, tvrda kao beton, ali zato na radnoj temperaturi drzi najbolje od svih..... 
Naslov teme sam po sebi, govori da se nisi potrudio da naucis osnove o gumama. Jer gume uzimas za sebe, a ne za motor. Tj, za uslove u kojima ih vodis. Ne mozes porediti gume iz razlicitih kategorija: 
1. Sport Touring
2. Sport 
3. Hypersport
4.Race
5. Slick   

M7rr je odlicna guma iz KLASE SPORT i super drzi i na suvom i na mokrom. Potrosio sam tri seta do sada. Na 600rr-u mi je zadnja trajala oko 9000KM, prednja oko 12000km 
Supercorsa koju pominjes iznad je RACE guma i tebi sigurno ne treba. Neces je na cesti dovoljno zagrijati, a i trajace ti duplo krace. 
Diablo Rosso corsa 2 je hypersport guma i napravili su je skoro pa savrseno, drzi vrhunski i na suvom i na mokrom, nesto bolje od M7RR, jer je M7rr ipak malo starija guma, ali i dalje vrhunska. Za ono sto tebi treba, bice ti vise nego dovoljna. 

I ono NAJBITNIJE !!!!!!!!! Nigdje da pitas na koji pritisak da pumpas ??????? 
Mozes imati najbolju i najnoviju gumu na svijetu, ako nije dobro napumpana, drzace ti kao 10 godina stara guma. 
M7rr je jako osjetljiva na niske pritiske, tako da drzi prednju na 2.5 BARA, i zadnju na 2.9 BARa. 
I taj pritisak je pritisak u garazi, prije nego upalis motor, znaci na hladno, vec dok dodjes do pumpe da duvas, pritisak ce da skoci za 0.1, 0.2 bara. GUme pumpaj ovako kao sto sam ti napisao NA HLADNO u garazi ili ih tu provjeri i vidjeces onda razliku i kako drzi. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

To za ključ je bilo zezanje, 

 

pre oko mesec dana izašla je M9 RR, tako da su sledeće definitivno m9. 

 

A što se pritiska tiče, ako se zadnja pumpa na 2.9, jel ima neke veze što je umesto 180/55-17 stavljena 190/55-17, pritisak ostaje isti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Nema veze. Za stil koji si napisao i kako vozis, to je idealno i sam kada vozis i pod opterecenjem, drzi isti pritisak. Ta guma riiiijetko zahtjeva spustanje. I ako je vani nagla promjena temperature, kao ovih dana recimo, pritisak se mijenja iz dana u dan, pa moras korigovati na hladno.... 

Najvise udesa je u proljece, otkrije se motor sa polupraznim gumama od stajanja i GAS. GUma ne drzi nista, jer je na 1.5 Bar mozda :D

Tako da, sa M7rr samo 2.5 naprijed i 2.9 nazad. Uzmi neki mali digitalni mjerac, ima ih po ebayu, meni su se super pokazali za provjeru prije voznje. Ovi analogni po trznim centrima grijese uzas, probao :D kod nas. 

I naravno, na ovom pritisku ce ti guma i najduze trajati. Cim se spusti pritisak i vijek trajanje pada, a u vecini slucajeva i slabije drzi... 

Voznja na stazi je skroz druga prica sa pritiscima, ali to nije tema 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Tražio digitalni merač pa našao nešto...
 

 

Jel ovo radi posao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
12 minutes ago, Brzina_Speed said:

Trebalo bi da je ok. Probas i kod vulkanizera, pa onda sa svojim, da vidis je li tacno, ali sam ja zadovoljan. 

Poručeno, sad još da stigne za jedno 20-30 dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja