Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za gume - Yamaha R6 2008.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Nedavno sam kupio Yamahu R6, pa mi se čini da pod hitno moram da promenim zadnju gumu, koja je slick + narezana zbog tehničkog, pa kada menjam zadnju uzeo bih set (prednja + zadnja)

 

Vidim da svi generalno stavljaju PIRELLI Diablo SuperCorsa gume, ali ne znam koje tačno kupiti, SP, V3 itd... molim za pomoć :)

Takođe, motor nosi 180/55-17 zadnju, interesuje me da li je moguće uklopiti 190/50-17?

 

IMG_20191003_164047.jpg

IMG_20191004_160031.jpg

IMG_20191007_135414.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

ja furam dunlop sportsmart 2MAX i prezadovoljan sam njima, traje mi vec oko 10k km i jos uvek su dobre, posebno prednja, toplo ih preporucujem.
Stavi dimenzije kakve fabrika preporucuje. Sezona ti je na kraju vec i ako mozes da se strpis sacekaj sajam da ugrabis neki popust ili vaucer ili jos bolja opcija da ti neko preko grane donese, mnogo je jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Za sada sam strpljiv, s tim što mi zadnji kraj pri promeni brzine zanese, ali mi to odgovara, jer kad naučim da vozim sa ovom plastikom pozadi ostale neće praviti problema, kakve god bile :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
11 minutes ago, gavrela said:

pazi samo kad bude neko ozbiljnije kocenje :gaa:

Uglavnom se oslanjam na mašinsko kočenje mada i to ume da zanese :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Pre nego sto dobijes savet i eventualno poslusas moras prvo sam sebi da odgovoris na neka pitanja. Gde ces voziti motor, kako vozis, da li ces voziti po kisi, da li vozis kada je hladnije vreme itd. 

 

To sto imas na motoru ukoliko je zaista rezani slick (ne vidim sa slike) je u sustini za zatvor al ajde. Pitanje je koji je slick jer nisu svi isti. U zavisnosti od toga moram da ti kazem da ti tu gumu ne mozes da ugrejes na radnu temperaturu i zato mora da klizi sve i da je nova a ne polovna pa rezana. 

 

Ne zaleci se i ne lozi se da kupujes skupe gume koje svi voze jer ce ti mozda losije raditi posao od nekih drugih. 

 

Pirelli supercorsa SP (bilo da su V2 ili V3 koje su koliko znam samo novije a ne znam sta je razlika) su hiper sport gume za ulici ali mogu malo i na stazu. Predpostavljam da ces se voziti po saobracaju pa gledaj gume sa malo bogatijom sarom. Rosso III ili Angel GT ili Metzeler M7rr ili Dunlop sportsmart. Michelin je najlosiji izbor ali najjeftiniji ako ides na to uzmi onaj najobicniji pilot power (ne 2ct i ne 3).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
1 hour ago, dvlns said:

Pre nego sto dobijes savet i eventualno poslusas moras prvo sam sebi da odgovoris na neka pitanja. Gde ces voziti motor, kako vozis, da li ces voziti po kisi, da li vozis kada je hladnije vreme itd. 

 

To sto imas na motoru ukoliko je zaista rezani slick (ne vidim sa slike) je u sustini za zatvor al ajde. Pitanje je koji je slick jer nisu svi isti. U zavisnosti od toga moram da ti kazem da ti tu gumu ne mozes da ugrejes na radnu temperaturu i zato mora da klizi sve i da je nova a ne polovna pa rezana. 

 

Ne zaleci se i ne lozi se da kupujes skupe gume koje svi voze jer ce ti mozda losije raditi posao od nekih drugih. 

 

Pirelli supercorsa SP (bilo da su V2 ili V3 koje su koliko znam samo novije a ne znam sta je razlika) su hiper sport gume za ulici ali mogu malo i na stazu. Predpostavljam da ces se voziti po saobracaju pa gledaj gume sa malo bogatijom sarom. Rosso III ili Angel GT ili Metzeler M7rr ili Dunlop sportsmart. Michelin je najlosiji izbor ali najjeftiniji ako ides na to uzmi onaj najobicniji pilot power (ne 2ct i ne 3).

Hvala na "debljem" odgovoru :)

 

- na stazi svakako neću voziti, takođe ne vozim bog zna šta brzo... eventualno 180-200km/h max, na pik, inače su gume dobijene uz motor, nisu stavljane nove, a motor je sa carine pa ko zna koliko je stajao tamo, gume su 2012. god.

 

Motor za sada vozim po gradu, u 10% slučajeva izađem na autoput, ali za sada, i da, motor vozim po hladnom vremenu (ne poštujem sezonu vožnje štob'se reklo) :)

 

cena guma nije bitna, samo mi je bitno da se brzo zagreva i da me ne natera bezveze da padnem ako to ne moram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Evo onda konkretno, mada je veoma cesta fabricka ugradnja Supercorsa SP ja bih ti savetovao da je izbegnes. Sara na gumi takodje doprinosi i grejanju a Supercorsa bi trebalo da ima svega oko 4% sare (SC je tako). 

 

Nisam vozio puno tih guma ali ljudi hvale Pirelli Angel GT kao neku sport touring gumu, hvale M7RR pa bih to i gledao. U principu ti gumu sigurno neces pregrejati zato bolje gledaj gume koje se brze greju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
28 minutes ago, dvlns said:

Evo onda konkretno, mada je veoma cesta fabricka ugradnja Supercorsa SP ja bih ti savetovao da je izbegnes. Sara na gumi takodje doprinosi i grejanju a Supercorsa bi trebalo da ima svega oko 4% sare (SC je tako). 

 

Nisam vozio puno tih guma ali ljudi hvale Pirelli Angel GT kao neku sport touring gumu, hvale M7RR pa bih to i gledao. U principu ti gumu sigurno neces pregrejati zato bolje gledaj gume koje se brze greju

Pirelli Angel GT su mi zanimljive, jel moze umesto 180/55-17 da ide 190/50-17?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 4 sati, dvlns je napisao:

Michelin je najlosiji izbor ali najjeftiniji ako ides na to uzmi onaj najobicniji pilot power (ne 2ct i ne 3).

Po cemu je Michelin najlosiji izbor? Pitam pre svega za ulicnu upotrebu, u slikove i full sportske gume za stazu se ne razumem. I zasto ne 2ct? Eto ja recimo igrom slucaja zadnje 2 sezone (nesto preko 10k km) vozim bas Pilot Power 2ct. Ja sam tom gumom prezadovoljan.. Kada se zagreje, grip i povratne informacije koje mi daje su odlicne. Licno sam stavio i prednju i zadnju novu. Vek i jedne i druge je vise manje 12k km i guma je meka 2-3 sezone sto je sasvim ok po meni. Napred imam 120, pozadi 160, neretko je Pilot Power testirana do limita Bandita i nikada do sad me nisu izneverile. Pustile jesu vise puta, ali ne zbog same gume vec drugih faktora.. To je guma i to budget guma, nije magicno lepljivo sredstvo. Ono sto sam primetio je da ni malo ne voli nase famozne bele linije, na njima baca kao po ledu i od njih u krivinama sa Michelinom treba bezati kao djavo od krsta. Po kisi kakva je ne znam, jer nikada nisam ni vozio po istoj.

To je moje iskustvo sa Michelinom, nemam razloga da pricam drugacije. Vec par puta su mi ljudi govorili : "Skidaj to govno (Michelin)". Za sada nemam ni jedan razlog.. Da li ima boljih? Verovatno ima. Da li ima losijih? Sigurno. Michelin, Metzeler, Pirelli, Bridgestone itd. su sve veoma ozbiljne firme i razlike su ubedjen sam zasnovane najvecim delom na nasim pozitivnim/negativnim iskustvima sa koriscenim brendom. Ja sam recimo probao motor sa Mitas gumama i te gume su mi se na prvu loptu vise svidele nego Bridgestone, ali to ne znaci da je Mitas bolji niti Bridgestone los.

 

Konkretno sto se tice Michelina od mene za R6 od jeftinijih preporuka za Pilot Power, od nesto skupljih i sportski nastrojenih Power RS a ako ti kao sto kazes cena gume nije bitna pogledaj Road 5. 2ct+ tehnologija, po mnogim recenzijama koje sam citao i gledao verovatno najbolja ili jedna od najboljih Sport-touring guma na trzistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da vozim taj R6, ja bi mu metno Power RS 5, guma je sjajna, super se greje,uvek je spremna. Trosi se pojacano, mada je R6 lagan motor tako da mozda i dogura do 5-6000km.

Grip je neverovatan.

 

A sto se tice putne gume , Pilot Road 5. 

Ili Dunlop Road Smart 3. 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

A tom liku sto prodaje narezane slikove treba da odes i polomis kljucnu kost i podlakticu.

Kad zavrsis, samo kazes, ovo ti je od ladnog slika.

 

Angel Gt vozim od pocetka sezone, guma je dobra ali nista specijalno.

Kliza po farbanim povrsinama.

Inace ima dobar grip ali farba je ubi. Miselin koji sam imao pre nje je bio manje osetljiv na farbu.

Znaci ok je Pirelli ali nista spec. Guma ko guma.

 

Power RS je vec jedna do 00 guma.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda CBR600RR
8 minutes ago, Astral said:

Da vozim taj R6, ja bi mu metno Power RS 5, guma je sjajna, super se greje,uvek je spremna. Trosi se pojacano, mada je R6 lagan motor tako da mozda i dogura do 5-6000km.

Grip je neverovatan.

 

A sto se tice putne gume , Pilot Road 5. 

Ili Dunlop Road Smart 3. 

 

 

 

 

 

Slažem se :) Imam Power RS na svom motoru i prezadovoljan sam gumom, grip je neverovatan. Nakon što mi se istroši zadnja guma isto kupujem Power RS samo + (plus) verziju jer su je malo unapredili sa boljim gripom i više traje koliko sam video. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa imas svuda.

Ja sam Angel gt kupio u Xmoto Subotica,oni to valjaju iz HU ili tako nesto pa bude povoljnije. Set sam platio oko 250€.

Miselin PR5 je oko 300, kod njih je mozda oko 270-280€ zovi, pitaj.

Sledeci put stavljam Pilot road 5 ili ako zamenim motor, mozda Power Rs.

Rs ipak nije za Tdm, realno je predobra za dinamiku voznje slabasnog Tdm-a. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Deluje mi da je dobra sport touring guma najbolje rešenje u ovom slučaju.

 

Sinoć sam došao sa posla u 4 ujutro, u garaži pod rukom topla guma, zagrejala se. Continental Road Attack 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

69401529_10218399721575604_5606715617471102976_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQl_25kWqK7Racg2OJrBQhX4oE15D-_x0b6zKrwdlruO3Ouz32cVrnkZd_BrXbbAzOA&_nc_ht=scontent.fbeg2-1.fna&oh=0d464f3aa67b257b326278a7291b7c5b&oe=5E26ED6C

Conti, drzala kao industrijska 3M lepljiva traka i pored toga sto je bila potrosena debelo preko limita. Dunlop RoadSmart prve godine drzala korektno, sledece tu i tamo, vec trece godine se pretvorila u plastiku. Sad je na redu Angel ST, a posle ili povratak na Conti ili proba BS S21

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda CBR600RR
1 hour ago, Acko017 said:

Jel imate neke linkove gde mogu te gume da se kupe?

Ja kupio RS na kompp.co.rs. Oni su ovlašćeni za Michelin za Srbiju. Imam i garanciju dve godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda CBR600RR
4 minutes ago, Astral said:

@Thaedass ti si jedan jako hrabar covek.

@Bogi95  Posto je bio set?

Ako se dobro sećam akcijska cena im je bila 31 500 za set, redovna 37 000. Moram da proverim kući račun ali mislim da sam platio 31 500 din. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Šta kažete za Battlax Racing Street RS11 gume? Trenutno najnovija Yamaha R1, R1M dolazi sa ovim gumama?
 

WWW.GUMELIDER.RS

Kupite gume za motocikl Bridgestone Battlax Racing Street RS11 po povoljnim cenama na stranici GumeLider. Sve dimenzije gume Battlax Racing Street RS11 su dostupne

Battlax Racing Street RS11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja