Jump to content

Moto Zajednica

17 MotoGP Phillip Island, Australija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

@dvlsn 

To je Nicky Hayden tribute kaciga, Rosi je nosio u Muđelu 2017. A lik lupeta, jer očigledno nema pojma ko je Nicky Hayden.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
12 minutes ago, dvlns said:

Ne mogu da nadjem snimke zutih tribina ka kojima su odomacene crvene zastave iz tog pocetnog perioda kao ni ono srugarsko tapsanje po dupetu kao i ono davljenje kada se obojica krevelje i sve sto je tu ljubav cinilo onako posebnom

244f7b9b283e665bb715adec4cfcf655--perfor

 

1*aSVTIZmFI4bU6yS_17ZCqg.jpeg

 

Matori folirant, sve je to bila psiho igra. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
pre 7 minuta, MOTOM je napisao:

@dvlsn 

To je Nicky Hayden tribute kaciga, Rosi je nosio u Muđelu 2017. A lik lupeta, jer očigledno nema pojma ko je Nicky Hayden.

 

Ma ja to znam i znam da je to poenta nego je kosooki slozio recenicu kako samo oni umeju ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

@ZoraNS nije fudbalsko mentalitet rezervisan za Balkan, fudbalski navijaci cu svuda isti. Ovo je pre svega individualan sport osim navijanja za Ducati i Ferari u F1 mi ovde ipak navijamo za coveka a ne za tim i samim tim smo normalniji :) 

 

Pitanje penzije Rosija je najslicnije pitanju penzije Federera. Da li ce nova publika naci nove idole poput njih ne znam ali definitivno su obelezeli svoje ere u sportu kojim se bave.

 

Podrska Kvartararu je direktna posledica Markezove dominacije u dobroj meri inace kao sto @mixa rece i Rosi i Markez su malo jednakiji od drugih ali ne zaborvite da su se i zbog Kvartarara menjala pravila ;) 

Generalno sam mislio na fudbalski i/ ili balkanski, a tek kad se to dvoje spoji dobije se najljuća kombinacija (kao što je onaj primer iz Pazara). Jeste da je većina fudbalskih navijača širom sveta slična, ali su ih ipak mnoge zemlje dovele u red pa tako možeš videti na španskom stadionu da navijač Barselone sedi među gomilom Realovih navijača. Ili engleska publika 70-ih godina i sada - nezamislivo. Probaj samo da zamisliš par ljudi sa Zvezdinim dresovima među navijačima Partizana (ili obrnuto). Ipak su naši i balkanski navijači malo "jednakiji" od većine evropskih zemalja. Istina je da je veliki razlog tome što je u pitanju individualni sport i to što se vozači (uglavnom) međusobno odnose prijateljski i sa uvažavanjem (nema zle krvi). S druge strane na jednoj trci se nalazi puno različitih vozača (za razliku od utakmice gde su samo dva tima), a ta različitost + velika zajednička strast i ljubav publike prema dvotočkašima podiže nivo tolerancije i ponašanja. Kod većine navijača jeste situacija da navijaju "za čoveka" odnosno za vozača, ali jedan moj drugar navija za Yamaha tim i ko god da ih vozi njegov je miljenik. Kao što neko navija za Ferari i nebitno ko je za volanom - jbg nismo svi isti, ali to je kao ono "o ukusima se ne raspravlja"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

Ducati (i Honda) imaju zamajac koji je montiran van agregata, a svrha je da za svaku stazu prilagode isporuku snage na zadnji točak?? Samim tim što je van agregata ne bi podlegao zabrani prčkanja po istom tokom sezone.

29DA0E47-BAD9-4DF3-BD7F-A09887DFE449.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, easy naked je napisao:

Ducati (i Honda) imaju zamajac koji je montiran van agregata, a svrha je da za svaku stazu prilagode isporuku snage na zadnji točak?? Samim tim što je van agregata ne bi podlegao zabrani prčkanja po istom tokom sezone.

29DA0E47-BAD9-4DF3-BD7F-A09887DFE449.jpeg

 

Zamajac - van agregata!

Klipovi - van agregata!

Svećice - van agregata!

Ulje - van agregata!

Šofer - van agregata!

Trava - U AGREGATU...

Zaključak: Dao sve za dobru travu! :rolleyes:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nije to samo kod Ducatija i Honde, već kod svih V4  agregata. To je jedna od velikih prednosti. Dok agregati nisu bili zapečaćeni i kod rednih agregata je mogla da se otežava radilica  dodavanjem tegića (ne baš direktno radilice, ali da ne komplikujem). Od kako je na snagu stupilo da agregati moraju biti zapečaćeni, V konfiguracija agregata je došla u blagu prednost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
21 hours ago, easy naked said:

Ili budalaština?

Zamajac  ima uticaja u kontroli kočenja motorom, t. j. usklađivanja brzina prednjeg i zadnjeg točka. Mada je , verujem, sa količinom softverskih mogućnosti značaj dosta manji nego ranije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
Pre 5 sati, to crank je napisao:

Zamajac  ima uticaja u kontroli kočenja motorom, t. j. usklađivanja brzina prednjeg i zadnjeg točka. Mada je , verujem, sa količinom softverskih mogućnosti značaj dosta manji nego ranije. 

Zamajac je čist obrtni momenat..što je teži motor je jači iz nižih i obratno i ne može nikakva elektornika da to odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
16 hours ago, BRACO said:

Zamajac je čist obrtni momenat..što je teži motor je jači iz nižih i obratno i ne može nikakva elektornika da to odradi.

Na oduzetom, gasu, pre elektronike, jedino što su mogli je da menjaju težinu zamajca. Bizač je sam na kočenju morao da dodaje gas da bi držao zadnji kraj u liniji. Više ili manje gasa u zavisnosti od krivine u koju ulazi.

 

Danas elektronika dodaje manje ili više gasa, GPS joj javlja u kojoj krivini je motor, ostali senzori javljaju ostale parametre... Kao što rekoh u oruginalnom postu: "Mada je , verujem, sa količinom softverskih mogućnosti značaj dosta manji nego ranije." 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 17 sati, BRACO je napisao:

Zamajac je čist obrtni momenat..što je teži motor je jači iz nižih i obratno i ne može nikakva elektornika da to odradi.

Zamajac je čist akumulator energije.
Što je teži, teže se zavrti ali se takođe teže i uspori (veća masa, veća inertnost).
Dalje je sve jasno...

P.S. Obrtni moment (bez A) - znam da sam već dosadan sa ovim, izvinjavam se, ali mi bode oči i uši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Djelimično tačno mada u više diskusija je zaključak da je ispravnije momenat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ja više verujem mašinskom inženjeru, ipak su oni na faksu učili kako se pravilno koriste izrazi. @abarth_maniac mi je sasvim lepo obrazložio razliku između obrtni moment i obrtni momenat pa bih ga zamolio ako može još jednom da postavi :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne bih voleo da ovo sad eskalira u raspravu sa negativnim kontekstom. Možda sam malo grublje napisao post, pošto sam u kretanju.

 

Da se razumemo, poštujem @BRACO i samo bih voleo da se utvrdi kako se tačno koristi termin :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Nema tu sta da se utvrdjuje. U masinstvu je uvek bio obrtni moment. 

Ovo za obrtni "momenat" prvi put cujem. A nisam bas u cvetu mladosti ;). 

 

I jeste anlaser ali ga cesto prekstimo u "alnaser".

Kao sto je uvek bila bobina a onda je Miljenko prekstio u "bombinu". 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4591 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Iskreno, ja sam pravio grešku i govorio obrtni momenat sve dok me abarth maniac nije ispravio obrazloživši zašto se kaže moment. Hvala mu na tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja