Jump to content

Moto Zajednica

Scarabeo 400, svetla

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav svima!

Izvinjavam se unapred ako se ponavlja tema, ali nisam našao u pretrazi. Naime, na mom Scarabeu (2007.god) nema prekidač za svetla, već se ona pale čim se stavi na kontakt. Kupio sam prekidač sa instalacijom od starijeg modela i ugradio, i sad želim da povezem "fabricki" da rade kao stariji modeli, off, pozicija, glavna svetla. Da ne bih napamet sekao instalaciju, može li pomoć gde da prikljucim nove tri žice? Najlakše je prekinuti struju relea za svetla (samo dve žice od prekidača) , ali ne znam ni koji je rele za dugo/srednje svetlo...

Tražio sam i sheme na net-u, slabo...

Unapred hvala.

 

Poslano sa mog Passport koristeći Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tesko da neko napamet zna koje zice treba preseci. 

Jedino da se razbuca plastika napred pa da se vidi sta je sta

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Izvinjavam se sto se dugo nisam javljao, malo obaveze, malo "preko", itd. Još uvek nisam stigao da se posvetim instalaciji svetala, pa da odgovorim kolegi sa foruma Arakisu.
Nije meni problem da razbucam instalaciju i da trazim, što ću ovih dana najverovatnije i da uradim. Samo sam pitao da li neko kod nas zna tačno gde sta povezati, da ne jurim zice...
Na jednom hrvatskom forumu sam pročitao da je neko TO uradio čim je kupio motor, pa sam mislio i ja da tako povezem. Kad ga budem palio preko zime, ne moraju i svetla da rade...
A sezona vožnje još traje, pa kad ode u garažu u "zimski san", tad cu vezati svetla na prekidač.
Ovim se ujedno zahvaljujem svima koji su pročitali moje pitanje.

Poslano sa mog Passport koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Posle dužeg vremena da se javim. Kako mi ovo vreme ne ide na ruku za vožnju, a i slab sam sa opremom za ovo kisno vreme, rešio sam da parkiram skuter, najverovatnije do proleća, tako da je najzad ušao u garažu, i ujedno da se posvetim svetlima.
Kada sam skinuo prednju plastiku, proveravao sam žice od svetala. Da ne dužim previše, ne postoji rele za svetla (koji ću najverovatnije ugraditi), a uspeo sam samo glavna svetla da pronađem i prekinem, preko prekidača. Žice od pozicije nema nigde! Kao da idu direktno sa sata, kontakt brave, ili ko zna gde...
Tako da će prilikom zimskog paljenja i dalje raditi pozicija, bez glavnog srednjeg ili dugog svetla. Nisam zadovoljan, ali može i ovako.
Pozdrav svima, i hvala.

Poslano sa mog Passport koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja