Jump to content

Moto Zajednica

Automatski podmazivaci pogonskog lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

ljudi, procitah sve teme o scott-u i opet su mi nejasne neke stvari0stabre.gif

Da li neko moze da napravi neku tabelu podesavanja SCOTTOILER-a V-SYSTEM

npr: koliko kapi u minuti na

0˙c

15˙c

20˙c

30˙c

+30˙c

po slabijoj kiši

po jačoj kiši

 

mislim da ce nama laicima ta tabela mnogo znaciti i doprineti tom uzivanju u voznji, jer od kada sam ga uzeo vise razmisljam o lancu nego o voznji i stalno se ufuravam da sam pogresio u podesavanju.

 

Raniji modeli su imali "reckice" na rezervoaru koje nisu imale brojeve, ali si logikom došao do zaključka 1-10.

 

Ni moj V System nema te reckice kako sam ih nazvao, ali me to nije spriječilo da malo eksperimentišem sa podešavanjem da bi došao do sada podešenog sistema. Ne treba ti puno vremena, svega nekoliko dana.

 

Cilj je dobiti podmazan, a nemasan lanac. Odnosno lanac koji je podmazan, a na njemu nema viška ulja.

 

Igraj se sa podešavanjem i gledaj stanje lanca. Ako je previše odvrnuto, lanac će da bude mastan, a ako je premalo odvrnuto, lanac će da bude suv. Ideala je negdje u sredini, a gdje tačno rekao bih da zavisi od modela motora i serije samog Scott-a (ja sam imao na prethodnom motoru jednoga i sad opet imam isto V-System i iako su vizuelno isti, podešavanje samog sistema je drugačije).

 

Dakle, samo lagano i bez panike. Zavrni na neki minimum i polako otvaraj. U jednom trenutku ćeš da dođeš do podešavanje koje treba i da bude.

 

Pozdrav.

 

Djole

 

 

 

EDIT

----

 

Ah, da. Zaboravih. Podešavanje ne mijenjaš u zavisnosti od temperature. Mijenjaš ulje. Plavo je za hladnije dane (od nekog minusa ako se voziš po istom, do +15-20 stepeni), a crveno je za toplije dane (od +15-20 stepeni na dalje)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Očigledno da ovi Kinezi veze nemaju sa podmazivanjem lanca, postoji nekoliko grešaka u projektovanju, sudeći po slikama. a tek poluga za štrcanje ulja---povučeš polugu, ulje teče i podmazuje :P...osim kada zaboraviš da povučeš polugu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ne znam sta ce podmazati sa cijevcicom na onolikoj visini iznad lanca u voznji gdje ce kapljice ulja nositi strujanje vazduha na sve strane, samo ne na lanac. :stabre: To je podmazivac lanca u pokusaju. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja