Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi savjet

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre sat vremena, Ivanrsvb je napisao:

Sad su svi dobrinamerni osim mene i ubacenim"rovcem"1400cc

Taman posla. Tvoje su namere odmah bile prepoznate a moje pogresno shvacene. A to sa 1400 kubika je zezanje ispalo :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ma ne zameran i da je drugacije samo kazem zakomplikujemo svi zajedno ali tu i jesmo da pricamo ali samo da postujemo jedni druge slozices se

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Vespu sa manuelnim menjacem u auto skoli ces teze da nadjes malo. Cak i vespu generalno slabo drze po auto skolama, vise su to neki liberty i slicno.

Sent from my 16s Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 4 sati, Ivanrsvb je napisao:

Sad su svi dobrinamerni osim mene i ubacenim"rovcem"1400cc uzmi druze nadji skolu da polozis i sam vidi gde si sta si i koja kubikaza ti lezi kad polozis ostani na tockovima i uzivaj pusti se teorije i teoreticara

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Pa tako ce ti i biti,to cu i da uradim,da malo i tokom obuke popricam sa instruktorom sta i kako,da vidim da li ce meni uopste i lezati motori od 600+ kubika,pa ako vidim da bih se tu nedje mogao pronaci onda cu da vidim sta dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 33 minuta, Wolf 79 je napisao:

Vespu sa manuelnim menjacem u auto skoli ces teze da nadjes malo. Cak i vespu generalno slabo drze po auto skolama, vise su to neki liberty i slicno.

Sent from my 16s Pro using Tapatalk
 

Pa imaju neku vespu rece mi instruktor od 125 kubika cini mi se..pa mi je rekao da cu se obucavati na toj vespi..nije ni to lose kad je vec takva situacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kakvu god obuku imao - poslužiće za početak.  Vožnja se u principu lako nauči. Ono što se ne uči u auto školi je rutina, a ona se ne uči nego se stiče vremenom provedenim za upravljačem motocikla ( a i ostalih vozila ) i pređenim brojem kilometara.  Vozačku dozvolu " A " kategorije posedujem više od 40 godina ( a vozio sam i pre nego što sam položio ), u vojsci sam posle obuke ostao u nastavnom centru i radio kao instruktor na " A " kategoriji, vozim aktivno svaki dan i još uvek učim i usavršavam se ( uvek ima nešto novo da se nauči il da se obnovi nešto staro ) . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 16 minuta, drumskalisica je napisao:

Kakvu god obuku imao - poslužiće za početak.  Vožnja se u principu lako nauči. Ono što se ne uči u auto školi je rutina, a ona se ne uči nego se stiče vremenom provedenim za upravljačem motocikla ( a i ostalih vozila ) i pređenim brojem kilometara.  Vozačku dozvolu " A " kategorije posedujem više od 40 godina ( a vozio sam i pre nego što sam položio ), u vojsci sam posle obuke ostao u nastavnom centru i radio kao instruktor na " A " kategoriji, vozim aktivno svaki dan i još uvek učim i usavršavam se ( uvek ima nešto novo da se nauči il da se obnovi nešto staro ) . 

Potpuno se slazem,ako sto citali moje komentare,ja od pocetka govorim o tome da trazim samo osnovno da me nauce,jer mi je glupo da me uce na vespu automatik koju ja vec znam da vozim a motor na saltanje mi ostane nepoznanica. Ja sam svijestan da ja tamo ne mogu da ucim rutinu,ali baljda bi trebali osnovu da mi obezbijede..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У принципу, ако имаш среће, научиће те како се понаша у саобраћају на мотоциклу.

А за то није битно која врста се користи.

 

На пример, свима звучи глупо да се по гледању у ретровизор, а пре скретања или престројавања, окренеш и погледаш преко рамена.

 

Тек када те натерају да то радиш, видећеш колико је значајно. Колики мртав угао имаш на мотору.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

На пример, свима звучи глупо да се по гледању у ретровизор, а пре скретања или престројавања, окренеш и погледаш преко рамена.
 


Danas sam imao prvi dvocas za prikolicu preko 750kg iza B kategorije. Da vidiš koliko tu tek gledanja ima...


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 5 minuta, Savan je napisao:

 


Danas sam imao prvi dvocas za prikolicu preko 750kg iza B kategorije. Da vidiš koliko tu tek gledanja ima...


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Čekaj tek da vidiš kad budeš trebao sa tom prikolicom da voziš u rikverc, pa i gledanje i motanje u kontri i da sve to uskladiš . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To sam sve radio i to mi nije bilo previše problematicno. Kad voziš u rikverc ideš lagano a i samo jedan manevar je u pitNju.
U toku vožnje napred ide standardno gledanje vučnog vozila - ako skreces levo gledaš desni retrovizor, pa levi, pa mrtvi ugao leve strane i na to nadovežeš gledanje prikolice ako ideš levo onda gledaš ponovo desni retrovizor koliko prostora imaš desno zbog izbacivanja a onda u sred krivine onda gledaš levu stranu i točkove od prikolice.
Na to sve gledaš i oko sebe sve...

Glava me zabolela!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Evo upravo uplatih za polaganje..Imacu par časova i polaganje,sta je tu je. Ti casovi ce biti na salcano volf,eto makar cu osjetiti kako se salta,a polazem na beverli od 200 kubika automatik..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Najbolja vežba za šaltanje bi ti bilo kad bi imao nešto tipa APN 4, pa vozio svaki dan - do radnje, trafike, pijace ispraksovao bi se za nedelju dana .

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Evo ovako, u slicnoj sam situaciji kao i Nikola pa da dam svoje misljenje.

Imam 34 i resio sam da polazem za punu A.

Do sada sam u zivotu imao iskustva samo sa skuterima, uglavnom 50cc i krace vreme 125cc. Nikada nisam bio vlasnik skutera, tako da to dovoljno govori o tome koliko sam kilometara presao, 2-3 hiljade maksimalno (dakle ne veliko iskustvo).

 

Za iskustvo me je pitao instruktor i tu nema laganja, receno je tacno ono sto je bilo istina, vozio sam to i to, toliko i toliko. Zelim sada da naucim to i to.

Covek je razumeo i rekao -Ok, polako cemo i zavrsicemo.

 

Trenutno vozim casove (odvozio 4 dvocasa, 2 poligona, 2 ulica)

 

U auto skoli se za A vozi Honda Hornet 600cc.

Prvo sto mi je instruktor dao da radim je bilo guranje motora i okretanje dok je motor iskljucen i u leru. Da se oseti tezina motora. I stvarno je korisno znanje, iako mi je izgledalo kao nepotrebno u pocetku :).

 

Hornet je jak i veliki motor, barem za nekog ko nema iskustva, treba vremena da se covek navikne. Rekavsi ovo, casovi koje sam odvozio nisu ni blizu dovoljni da se privikne na veliku masinu, ali svakim novim kilometrom se stice novo iskustvo i ja sam siguran da ce to potrajati daleko nakon sto sa obukom zavrsim.

 

Auto skola je, kako joj i ime kaze, skola, i tu je da obuci kandidata za nesto sto do tada nije znao. 

Ja zelim da vozim 600cc i u tom pravcu sam krenuo.

Istovremeno, meni licno je ovo bio i test da li sam sposoban za motor sa brzinama uopste, da li sam spreman za tu kubikazu, odnosno da razmislim da li sam sposoban za 600 ili treba da idem na nizu kubikazu ( za svoj motor koji zelim da kupim)

Moj subjektivni utisak je da jesam, instruktor takodje daje svoj sud, za sada mi ide dobro.

 

Ono sto sam za ovih nekoliko casova shvatio, a mnogo mi znaci i nesto je sto sam zeleo da izvucem kao nauk iz cele price, je da ne zelim da vozim in line 4.

Ja cu na ovom motoru poloziti, ali necu slican kupiti za sebe.

Verovatno cu ici na sv 650 ili er6n (u er pomalo sumnjam jer sam citao da nije najzgodniji za osobu od 1.83m, no videcemo)

 

Jasno je da ti Nikola nemas bas mnogo izbora jer ti je samo jedna auto skola na raspolaganju, medjutim mislim da ne smes da izbegnes motor od 600cc jer to je nesto sto ces voziti kasnije.

Ovo ti je pocetni test da otkrijes sam sebi da li uopste zelis nesto takvo (bar je meni bio). Nisam siguran da ces na vespi uspeti da skontas da je to ono sto je tebi interesantno.

 

Moje misljenje, samo guraj, ukoliko auto skola jajari i ne zeli da ti dozvoli da odmah vozis ono sto je propisano za A, a nemas drugu opciju, mislim da je obavezno da ih nakon par casova "ubedis" da predjes na 600, u suprotnom ces poloziti ali neces imati pravi utisak o tome za sta se zapravo spremas.

 

To je otprilike to :).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 3 sati, Srdj je napisao:

 

 

U auto skoli se za A vozi Honda Hornet 600cc.

Prvo sto mi je instruktor dao da radim je bilo guranje motora i okretanje dok je motor iskljucen i u leru. Da se oseti tezina motora. I stvarno je korisno znanje, iako mi je izgledalo kao nepotrebno u pocetku :).

 

 

 

  Pravilan početak obuke, Nakon ovoga sledi guranje motora koji je upaljen i u prvoj brzini, a ti ga držiš na kvačilu i to tako da motor sam ide ( sebe vuče ), a ti ga samo pridržavaš da ne padne ( ne da ga guraš i ne da trčiš pored njega ). To služi da naučiš gde mu odvaja kvačilo . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  Pravilan početak obuke, Nakon ovoga sledi guranje motora koji je upaljen i u prvoj brzini, a ti ga držiš na kvačilu i to tako da motor sam ide ( sebe vuče ), a ti ga samo pridržavaš da ne padne ( ne da ga guraš i ne da trčiš pored njega ). To služi da naučiš gde mu odvaja kvačilo . 
Tako je i bilo, sve redom.
Posle toga samo prva sa okretanjem polukruznim, posle toga prva- druga-stop, itd...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nikola, samo napred. Nemaš izbora kako lepo objasniše u izboru auto škole. To ti je što ti je u toj tvojoj. Kad položiš, pazariš za prvu sezonu neki motor na šaltanje, mirniji što bi rekli koji prašta greške. Posle ga prodaj pa kupi ono što si rešio.

Nisam siguran da je neko u temi rekao, al da napomenem da imaš i kurs bezbedne vožnje. Ja sam bio pre 2 godine u Kuli u organizaciji BJB.

Bio sam na raznim kongresima i kursevima (oblast medicina) i to svetskim. Veruj mi da kad sam prošao ovaj naš u Kuli, ostao sam bez reči. Savršeno.

Organizacija -10

Teoretski deo -10 ( slajdovi vrhunski, objasnjenja, aktivna diskusija, resenja nedoumica odmah i sada)

Praktični deo -10

Na kursu je bilo pocetnika ali i onih koji voze 10 i vise godina. Ja sam tu razresio neke nedoumice, ispravio losu tehniku itd.

I upoznao sjajne organizatore i učesnike .

Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

E ovako stoje stvari kod mene trenutno:

Ja sam u auto skoli bio prije neki dan,izvadio ljekarsko,predao papire itd,instruktor mi je rekao da bi trebalo odma "ovih dan-2" da me zovu na voznju,kao dace mi taj salcano volf na saltanje da ucim po malo i tako,a polaganje mi je sad drugog ili treceg,znaci bukvalno za nekoliko dana,a mene dosad NI JEDNOM nisu zvali iz auto skole na obuku..Ja ih juce zvao,kaze mi "evo samo da se pohvatam sa jos par kandidata pa BI TREBALO u utorak da vas sve zovem) ali kao uglavnom da se ne brinem da nece biti problema na.polaganju..e sad,da li da sve batalim iako sam uplatio pa na proljece da polazem ili kao sto.mi se cini da od ove auto skole nema srece sto se obuke tice nego da ja to polozim pa da se posle cimam sa nekim poznanicima da mi.pokazu osnovu voznje velikog motora itd. Ja bih lagano mogao za proljece da ostavim polaganje sto se mene tice ali vidim da njih bas briga za moje casove jer su naucili da im se plati,vjerovatno je i.komisija potplacena da niko ne padne na polaganju i to je to,jer vidim da ce se tu sve svesti na nepotrebno nerviranje i to je to..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
E ovako stoje stvari kod mene trenutno:
Ja sam u auto skoli bio prije neki dan,izvadio ljekarsko,predao papire itd,instruktor mi je rekao da bi trebalo odma "ovih dan-2" da me zovu na voznju,kao dace mi taj salcano volf na saltanje da ucim po malo i tako,a polaganje mi je sad drugog ili treceg,znaci bukvalno za nekoliko dana,a mene dosad NI JEDNOM nisu zvali iz auto skole na obuku..Ja ih juce zvao,kaze mi "evo samo da se pohvatam sa jos par kandidata pa BI TREBALO u utorak da vas sve zovem) ali kao uglavnom da se ne brinem da nece biti problema na.polaganju..e sad,da li da sve batalim iako sam uplatio pa na proljece da polazem ili kao sto.mi se cini da od ove auto skole nema srece sto se obuke tice nego da ja to polozim pa da se posle cimam sa nekim poznanicima da mi.pokazu osnovu voznje velikog motora itd. Ja bih lagano mogao za proljece da ostavim polaganje sto se mene tice ali vidim da njih bas briga za moje casove jer su naucili da im se plati,vjerovatno je i.komisija potplacena da niko ne padne na polaganju i to je to,jer vidim da ce se tu sve svesti na nepotrebno nerviranje i to je to..
 
Vidim ja da ces ti tu biti crna ovca jer si hteo da naucis na pravi nacin.
Da se ne namerace na tebe zbog toga na prolece :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
Pre 1 sat, drumskalisica je napisao:

Nikola, gde živiš u CG ?

 

Niksic..Nema sta,polozicu tako kako moram,kako mi oni odrede bukvalno,jer sad da se cimam sa njima mogu samo da me "uzmi na zub" pa sta cu onda,da idem u drugi grad na časove..tako vam je to kod nas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 4 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Ako bas nista ne znas nadji nekog ako treba i plati da te barem nesto nauci nemoj se zezati ako nisi siguran

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Naravno da nisam siguran,a ne bih volio ni da neko pomisli da sam planirao da letim ulicama i da se trkam čim polozim,pa znam ja kako to ide,ali sam makar mislio da ce me makar koji cas obuciti u auto skoli da vidim da li sam ja uopste za veliki motor,tj.motor od 600 kubika ili vise,ali,vidjecemo kako ce sve to ići..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja