Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi savjet

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Gox,komentari su ti primitivni,neosnovani i smijesni,da ne idemo dalje. Pa za sta sluzi auto SKOLA nego da te obuci za ono sto zelis da vozis..Prva stvar,vespu sam vozio,druga stvar,to sto mi ti dodajes 800 kibika to je tvoj problem,ja sam jasno napisao da planiram da vozim motor od 600 kubika,da li si napisao 1400 da bi ti prica bila ubjedljivija nemam pojma i ne zanima me. Pa kad sam polagao za kamion,ODMA na prvom casu sam sjeo u kamion i polako poceo uz par savjeta i pomoc instruktora i polozio iz prvog puta,a zamisli do tada NIKAD nisam sjeo u kamion..Pa tebi da dodje neko da.polaze za pilota,ti bi mi vjetovatno rekao "Slupaces mi avion,nego ajde ti malo za pocetak skaci sa kruske pa kad to savladas dodji da polazes na paraglajder,pa ce se naci neko posle da ti pozajmi svoj avion da se ucis polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Obuka i polaganje je jedno, a voznja u realnosti je nesto sasvim drugo. Po meni je to polaganje skoro pa formalnost i korak da postanes legalan vozac motocikla. Osnovne neke korake ok da naucis ali to nije nista u realnosti. Sve dalje je samo voznja i voznja i praksa i praksa i tako se stice iskustvo sto je ustvari i presudno. Nego sto kazu kolege bolje prvo manja kubikaza i lagano ima vremena za sve. Sta god odlucio srecno ti bilo. Poz

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Gox,komentari su ti primitivni,neosnovani i smijesni,da ne idemo dalje. Pa za sta sluzi auto SKOLA nego da te obuci za ono stozelis da vozis..Prva stvar,vespu sam vozio,druga stvar,to sto mi ti dodajes 800 kibika to je tvoj problem,ja sam jasno napisao da planiram da vozim motor od 600 kubika,da li si napisao 1400 da bi ti prica bila ubjedljivija nemam pojma i ne zanima me.

 Ja se izvinjavam na mojoj primitivnosti i smiješnošću. Tek sada vidim da si vespu vozio a motor NIKAD. To menja priču pa otud i moja primitivnost u misljenju a i svi problemi koji iz toga proističu.

Ja se izvinjavam još jednom na mojim komentarima. 

Vozi šta hoćeš i na obuci a i posle.

:)
I znam da nije pametno ništa pisati POČETNICIMA koji sve znaju.

Inače, sa 2 poruke na forumu ublaži ton, nauči pravila, poštuj druge, uvažavaj tudje misljenje makar bilo i pogrešno, diskutuj, ne izleći sa etiketiranjem primitivnosti.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 10 sati, Nole Bg je napisao:

Obuka i polaganje je jedno, a voznja u realnosti je nesto sasvim drugo. Po meni je to polaganje skoro pa formalnost i korak da postanes legalan vozac motocikla. Osnovne neke korake ok da naucis ali to nije nista u realnosti. Sve dalje je samo voznja i voznja i praksa i praksa i tako se stice iskustvo sto je ustvari i presudno. Nego sto kazu kolege bolje prvo manja kubikaza i lagano ima vremena za sve. Sta god odlucio srecno ti bilo. Poz

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Čovek ti sve rekao a primitivan kao i ja :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Bio svedok jednom. Okupila se šira porodica. Gde da ga upišemo. Kad diplomira, gde da ga zaposlimo? Lokacija nebitna, tradicija prisutna.

Primitiva, savremenost, realnost, ili svaka čast?

Po meni respect.

Klanjam se takvim običajima i držanju tradicije, brige.

Ova tema me na to potseća. Gde da upiše školu, šta da vozi na obuci, kad položi šta da vozi?

Inače, ako se pregledaju sve poruke ranije, videće se moja dobra namera, ko brata da savetujem. Još jednom moje izvinjenje za sve napisane poruke.

:funnypost:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Svako je drugacija osoba ali...

 

Ja u zivotu nisam sjeo na motor, ni kao suvozac. 2017. god sa 37 gosina odlucim da polozim A kategoriju. Upisem casove i sve odradim na  na nekom soniku 200 kubika. Instruktor je znao da nisam vozio motor, odveo me na poligon, objasnio kako se daje gas, gdje je kvacilo i gdje su kocnice. Prvi cas vozio gore dole, samo pravac bez skretanja

Nakon 10 casova otisao i polozio iz prvog puta. Sutradan kupio motor od 700 kubika. Fino mi covjek iz komisije, poslije polaganja rekao: ovdje nisi naucio da vozis motor, naucio si samo osnove kako se vozi. Polako na cesti i vjezbaj. 

 

Prvi put kada sam izasao u saobracaj sa svojim motorom nisam presao 60. Vozio po lokalnim putevima pa su me i autobusi prestizali ali sam naucio. Vjezbao, vjezbao i vjezbao. Pitao iskusne sta i kako, isao sa njima na voznje.

To je bilo krajem jula 2017. god. Do sada sam presao 28000km sto sam sto u drustvu. Prvo duze putovanje sam imao nakon 5000 predjenih km. Sa prijateljima otisao u Istanbul.

 

Sve zavisi kako se ko snadje. Jako je bitno da imas nekoga iskusnog da ti pravi drustvo u pocetku.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Zato i služi auto škola. Da te obuci da voziš. Nema logike da si ikad vozio motor pre a da nemaš položeno.
Ako si vozio manje motore, tipa skutere ili tome slično to je samo znak da umeš da održavaš ravnotežu. Isto je i sa biciklom.
Ja sam jednom pitao za suprugu jel moguće da ona polaze za motor a da ne zna ni biciklo da vozi. Odgovor je bio da može.

A posle sam čuo od@drumskalisica da je i on u vojsci obučavao osobe za motor bez ikakvog iskustva. A to sto auto škola neće da rizikuje da će se nešto desiti je njihov problem i rizik. Možda da otvore neki butik peciva onda.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, Savan je napisao:


A posle sam čuo od@drumskalisica da je i on u vojsci obučavao osobe za motor bez ikakvog iskustva. 

  Baš tako, bilo je ljudi koji su dolazili na obuku bez ikakvog iskustva, a neki nisu znali ni biciklo da voze .  Kod takvih je praktična obuka započinjala na biciklu proizvođača " Bicikli Partizan Subotica - model Turist ". Kad bi naučio da vozi bicikl i drži ravnotežu, sledeći korak je bio Tomos 15 , pa Moto Guzzi Stornelo 175, pa tek onda Falkone i V 35 .  Ko ne bi uspeo da savlada obuku završavao bi vojnu karijeru u pešadiji ( uglavnom u " Džuboksu " - praonica prljavih sudova ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

U Ameriku ima onaj MSF kurs, to je dobra stvar, no nase auto skole slabo rade na ucenju ljudi da voze motor ako uopste. AKo necete da se ostete stavite one cage-ove sa strana da ako pane ni plastike se ne slome i super, eto ideje za biznis, otvorimo skolu samo za ucenje sa tim ako neko hoce pa onda idite polazite, eto moze i deal sa nekom auto skolom, razradih posao odma.

 

Nego, razumijem covjeka sto se naljutio, evo i ja kad uzeh da citam temu gox-ovi postovi djeluju kao da je uzeo da popuje i na silu nametne svoje misljenje. Jedno je iznijet svoje misljenej ali primijetio sam na forumu, pretpostalvjam ima dosta starijih ljudi koji obozavaju da pisu kilometarske postove koji odisu sa najpametniji sam i to mora tako i nikako drugacije. I ne, jedno je iskustvo i savjetovanje, primijeti se razlika.

 

Covjek nije dijete, a ni ne kupuje motor od 200 konja, kakve veze ima uzima li gsr600 ili tomos, sa oba ces pravit pizdarije, jes ovaj prvi ti daje sansu da to radis pri vecim brzinama ali ako si tip osobe sto ce da ga gazi do maksimuma i sa tomosom ces isti rezultat postic a to je pad/povreda/nesto za ne daj boze.

Eo ja sam poceo sa vespama dok sam bio tinejdzer, pa prvi sa 18 motor 125cc jer tako to "mora", koji mi je posle nedelju dana dosadio i izgubio pare al jbg mora se, pa onda taman sto pominjete sv650 ja sam uzeo gladius, koji mu ej naslednik, to je bilo isto ok par nedelja i dosadno, jbg nije motor za mene ali nikakve pizdarije nijesam pravio.

Sad vozim gotovo duplo jaci motor, vozim ga i umjerenije no ovaj od prije jer ne moram da ga forsiram i uzivam jer sam uzeo sto sam htio. Da sam ga prvobitno uzeo 99% ne bih imao nikakav problem jer sam taj tip osobe, tako i da sam umjesto gladiusa uzeo r1 u kompenzaciji koji sam trebao i bolje bi bilo za mene jer bih dobio motor kakav volim i ne bi pare izgubio na prodaji posel al jbg.

 

No eo ispade i ja sad da duzim, pa samo da kazem: kad si mladji ima poente vjerovatno krecat sa manjim pogotovo ako si djikos neki neizivljeni, ali ako si NORMALNA osoba, razlika izmedju ne znam nekog slabog motora i hayabuse je u snazi, pa ako ne namjeravas da otvaras gas do kraja non stop isti ti je matrak. Naravno stil voznje i sve to je bitno ali to je vec individualno za svaki motor pa je nebito, uzmes sta ti se svidja, sta zelis i pic.


Svakako to nije ni tema vec oce covjek da nauci ali nema dje, to je veci problem, a to je kljucna stvar jer ne mos polozit pa onda kupi i uci se na svoj motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre sat vremena, No_LiMiT je napisao:

Nego, razumijem covjeka sto se naljutio, evo i ja kad uzeh da citam temu gox-ovi postovi djeluju kao da je uzeo da popuje i na silu nametne svoje misljenje. Jedno je iznijet svoje misljenej ali primijetio sam na forumu, pretpostalvjam ima dosta starijih ljudi koji obozavaju da pisu kilometarske postove koji odisu sa najpametniji sam i to mora tako i nikako drugacije. I ne, jedno je iskustvo i savjetovanje, primijeti se razlika.

Pogrešno ste me razjumeli obojica  :)

Ja ti baš nikad nemam kilometarski post dje popujem a vidji tvoj :)

Sad ti meni popuješ i odo se i ja naljutit.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Istina moj brate :D Nego to mi je na dusi odavno bas sam primijetio u svaki drugi topic neko besedi i drzi govore a nidje veze sa pitanjem pa napisah ovdje.


Svakako problem je sto skola bi morala da te uci, ne vozi se isto skuter kakav god pa bio i saltac i bilo koji motor. Trebaju imat neke naked-e koji su ono sredina, i kad savladas to onda vozi posle lako sta god hoces, malo vremena da se priviknes. Ko sto rekoh, nakacite cage-ve, barove neke sa strane, ima stvari koji ce zastitit motor dovoljno, svakako kad ljudi uce to je na poligonu nece odma u saobracaj. Neki "osrednji" motor bez previse snage i sve se fino savlada. No jbg, sto bi ulagali u to kad ne moraju a po zakonu mos i na skuter neki polozit...

 

A u ovom konkretnom slucaju, jes gsr600 "brz" za pocetnika, ali samo ako pocetnik ima namjeru da od prvog ga upire ko da je Rossi, jer eto i da uzme ne znam KTM 390, opet mu je maksimalna brzina 170 i ako je covjeku u glavu da oce da vozi na granici bas nema veze sto je ovaj manje startan, manji top speed opet ce se vozit na isti nacin, samo ce se slomit/poginut pri malo manjoj brzini. A i s druge strane koliko je samo ljudi tako uzelo motor i sjelo i naucili sami, poceli od x ili y, previse ulazimo u sta je najbolje. Ima ta idealna putanja al jbg svako je drugaciji i svaka situacija je takva no da ne filozofiram jer kad krenem pocnem romane da pisem bez potrebe, zato se trudim da ne postujem previse na ozbiljne teme :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vožnja motocikla je specifična i unikatna zbog same dinamike kretanja vozila sa dva točka. Mogao bih da te osposobim za sat vremena da ovladaš komandama. Problem je kada se zamrsiš ili upadneš u nepredviđenu situaciju. Tad sve ide na naplatu. Što je motocikl snažniji u toliko će biti manje tolerantan. Isto tako, teže će biti da ovladaš pravilno tehnikom vožnje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Kada sam ja polagao davne 1981 godine, polagao sam na svom motoru T-15. Auto škola tada nije ni imala svoje motore. Položio odmah za A, B, i C kategoriju. Postepeno sam se prebacivao na veće kubikaže i snage. Posle nekih 5 -6 godina, prvi put sam seo na 1000 + kubika. Danas i dalje vozim motor i kao što vidite pišem ovde, što neznam da li bi bio slučaj da sam odmah seo na 600 ili 1000 kubika. A to što neki kažu može odmah, možda, ali i dete uzme olovku da piše, ali posle kog vremena taj rukopis postaje lep?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 12 sati, NikolaCg je napisao:

Gox,komentari su ti primitivni,neosnovani i smijesni,da ne idemo dalje. Pa za sta sluzi auto SKOLA nego da te obuci za ono sto zelis da vozis..Prva stvar,vespu sam vozio,druga stvar,to sto mi ti dodajes 800 kibika to je tvoj problem,ja sam jasno napisao da planiram da vozim motor od 600 kubika,da li si napisao 1400 da bi ti prica bila ubjedljivija nemam pojma i ne zanima me. Pa kad sam polagao za kamion,ODMA na prvom casu sam sjeo u kamion i polako poceo uz par savjeta i pomoc instruktora i polozio iz prvog puta,a zamisli do tada NIKAD nisam sjeo u kamion..Pa tebi da dodje neko da.polaze za pilota,ti bi mi vjetovatno rekao "Slupaces mi avion,nego ajde ti malo za pocetak skaci sa kruske pa kad to savladas dodji da polazes na paraglajder,pa ce se naci neko posle da ti pozajmi svoj avion da se ucis polako..

Pa kolega i kada se vrši obuka za pilota ne sedaš odmah za komande Boinga 747, ili na MIG 29, (nego na Cesnu ili Pajper) i za svaki sledeći tip aviona (ili višu kategoriju) ideš na dodatnu obuku. A uzgred budi rečeno, upravljati motociklom u saobraćaju nije ni malo lakše niti bezopasnije u odnosu na upravljanje avionom (lakim). Lično smatram da obuka za A kategoriju treba da bude i duža (vremenski) i sadržajnija u odnosu na druge kategorije i da pri tome treba da se prođu sve faze u obuci (od 125 kubika pa naviše).

 

Pre 8 sati, drumskalisica je napisao:

  Baš tako, bilo je ljudi koji su dolazili na obuku bez ikakvog iskustva, a neki nisu znali ni biciklo da voze .  Kod takvih je praktična obuka započinjala na biciklu proizvođača " Bicikli Partizan Subotica - model Turist ". Kad bi naučio da vozi bicikl i drži ravnotežu, sledeći korak je bio Tomos 15 , pa Moto Guzzi Stornelo 175, pa tek onda Falkone i V 35 .  Ko ne bi uspeo da savlada obuku završavao bi vojnu karijeru u pešadiji ( uglavnom u " Džuboksu " - praonica prljavih sudova ) . 

 

I koliko je ukupno trajala teoretska i praktična obuka (izražena u časovima ili u satima) dok nisi stigao do dozvole?

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
12 hours ago, NikolaCg said:

Gox,komentari su ti primitivni,neosnovani i smijesni,da ne idemo dalje. Pa za sta sluzi auto SKOLA nego da te obuci za ono sto zelis da vozis..Prva stvar,vespu sam vozio,druga stvar,to sto mi ti dodajes 800 kibika to je tvoj problem,ja sam jasno napisao da planiram da vozim motor od 600 kubika,da li si napisao 1400 da bi ti prica bila ubjedljivija nemam pojma i ne zanima me. Pa kad sam polagao za kamion,ODMA na prvom casu sam sjeo u kamion i polako poceo uz par savjeta i pomoc instruktora i polozio iz prvog puta,a zamisli do tada NIKAD nisam sjeo u kamion..Pa tebi da dodje neko da.polaze za pilota,ti bi mi vjetovatno rekao "Slupaces mi avion,nego ajde ti malo za pocetak skaci sa kruske pa kad to savladas dodji da polazes na paraglajder,pa ce se naci neko posle da ti pozajmi svoj avion da se ucis polako..

 

Možeš slobodno da zatvoriš temu, ako ti se ne sviđaju komentari.

Predlažem da prvo voziš bicikl, da naučiš ciklistiku, do recimo 20 ili 25. godine.

Posle toga vespu 150ccm jedno 5-6 godina. Onda malo veći skuter još 5 godina

i onda motor koji god poželiš...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

X8 Vracar,mozes slobodno da zaobidjes temu ako ti se ne svidja sta ja pisem,posto vec nisi ni procitao sta sam pisao,zakljucno po tvom "savjetu"

Milosmc,sjutra trebam da se vidim sa ovim covjekom,u svakom slucaju i da se ne dogovorim sa njim,planiram da kupim neki motor..

Ljudi ja ne znam kakva je muka,dosta ljudi sami konstruisu scenario bez ikakvog smisla. Da pojednostavim stvari,jer izgleda moram. Planiram da kupim motor od oko 600 kubika,motor na saltanje naravno jer mi se oni svidjaju i ne znam kakva je muka sto mi se vespa ne svidja,to je stvar ukusa i to je to. Ili sam ja lud ili je pojedinima nenormalno da me u auto SKOLI nauce kako se vozi motor za čiju kategoriju zelim da polazem. I jos nesto,ja ne kazem da u auto skoli treba da me nauce kako se motor vozi na zadnjem tocku i da me pripreme za trke,ocu jednostavno da me obuče kako se šaltaju brzine,stani,kreni,da imam taj neki osjecaj i ne znam sta je tu pojedinima toliko cudno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 14 minuta, NikolaCg je napisao:

X8 Vracar,mozes slobodno da zaobidjes temu ako ti se ne svidja sta ja pisem,posto vec nisi ni procitao sta sam pisao,zakljucno po tvom "savjetu"

Milosmc,sjutra trebam da se vidim sa ovim covjekom,u svakom slucaju i da se ne dogovorim sa njim,planiram da kupim neki motor..

Ljudi ja ne znam kakva je muka,dosta ljudi sami konstruisu scenario bez ikakvog smisla. Da pojednostavim stvari,jer izgleda moram. Planiram da kupim motor od oko 600 kubika,motor na saltanje naravno jer mi se oni svidjaju i ne znam kakva je muka sto mi se vespa ne svidja,to je stvar ukusa i to je to. Ili sam ja lud ili je pojedinima nenormalno da me u auto SKOLI nauce kako se vozi motor za čiju kategoriju zelim da polazem. I jos nesto,ja ne kazem da u auto skoli treba da me nauce kako se motor vozi na zadnjem tocku i da me pripreme za trke,ocu jednostavno da me obuče kako se šaltaju brzine,stani,kreni,da imam taj neki osjecaj i ne znam sta je tu pojedinima toliko cudno.

Kolega, pa ti si sam u svom prvom postu zatražio savet (postavio pitanje), a sada se ljutiš na one koji su pokušali da ti daju savet?!

A evo i pitanje koje si postavio u tom postu: " .... da li bih smio odma da kupim veliki motor (konkretno suzuki gsr600 2007 god) ili bih ipak prvo morao da vozam vespe i manje motore itd pa tek onda "ozbiljnije" motore ......".

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 1 minut, zika56 je napisao:

Kolega, pa ti si sam u svom prvom postu zatražio savet (postavio pitanje), a sada se ljutiš na one koji su pokušali da ti daju savet?!

Vjeruj da se ne ljutim,i cijenim dobronamjerne savjete,ali odje su izgleda pojedini vidoviti pa "znaju" vise od mene sta ja zelim i kakve su mi namjere. Da mi ne treba savjet ne bih ni postavljao temu sto je logicno,ali zna se sta je dobronamjeran savjet a sta je mlacenje prazne slame..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600
pre 8 minuta, zika56 je napisao:

Kolega, pa ti si sam u svom prvom postu zatražio savet (postavio pitanje), a sada se ljutiš na one koji su pokušali da ti daju savet?!

A evo i pitanje koje si postavio u tom postu: " .... da li bih smio odma da kupim veliki motor (konkretno suzuki gsr600 2007 god) ili bih ipak prvo morao da vozam vespe i manje motore itd pa tek onda "ozbiljnije" motore ......".

Pa sta je sad cudno sto sam postavio ovakvo pitanje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Evo jedan deo teksta sa neta"Ranije je bilo moguće da kandidat koristi svoj motor na obuci, ali to više nije moguće. Budući bajker će obuku imati samo na vozilu svoje autoškole.Vozilo za obuku vožnje A kategorije mora imati snagu motora od minimum 40 kW i zapremine od bar 600 cm 3" jedan deo teksta mada to je za Srbiju ne znam kako je kod vas u CG i ta pravila ne donosis ni ti niti kolege odavde dakle ako polazes za A moras tako a ako neko ne zeli da se bakce tobom kao osobom koja nije sela na motor je njihova neprofesionalnost...Ovaj forum sam doziveo kao oazu u ondosu na druge dakle moru prepucavanja i sl tako da smatram da ovde svako ima pravo na svoje misljenje ali i obavezu uctivosti ako se od prvaog posta cita na dole zakljucak je besmislje sto nije dobro

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja