Jump to content

Moto Zajednica

MaxiS

Pocket bike - Mini cross

Recommended Posts

• U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: /

Pozdrav. Kupio sam svojoj devojcici (9 god) Pocket bike, tj. Mini cross. Kupio sam ga novog, pre 4-5 godina. Malo ga je vozila, jer je naucila tek prosle godine.

Imao je neki problem, tesko je palio od prvog dana. Ali je posle mucnog potezanja ipak palio. Posle nekog vremena je poceo da curi karburator, a ja prilikom zamene poteznice, ostetim onu puž oprugu. Cene delova su iznosile kao cena celog agregata. Meni dojadi, kupim komplet drugi agregat, bukvalno plug and play, i motor sada pali posle prvog drugog poteza, ne curi nista, ide odlicno, cak i mene sa 85 kg lagano vuce. Ali... cini mi se da je ler gas prilicno visok. Raniji nije radio toliko "brzo" i glasno, radio je na manji broj obrtaja. Da li postoji mesto gde moze da se smanji br obrtaja na mini cross-u? Ne bih da se cimam opet do servisera...

I jos jedno pitanje, da li prilikom gasenja, mogu prvo da ga ugasim, pa onda zavrnem dotok goriva, a da ne dodje do nekog curenja iz karburatora ponovo?

Navikao sam da ga gasim tako sto zavrnem dotok goriva pa kad istrosi, ugasi se. Zato imam problem prilikom sledeceg startovanja.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 4600 postova
  • Motocikl: konzerviran

Iako je ovo jedan jednostavan i ne baš vrhunski kvalitetan proizvod, ume lepo da posluži...a i nije skupo popraviti ga.

Idemo redom. Na karburatoru naravno postoji šraf za štelovanje ler gasa. Videćeš ga sa strane. Pride, moguće je i regulisati visinu igle u šiberu. 

Za povećanje ler gasa može često da bude krivac prodor viška vazduha kroz neki od dihtujućih spojeva...pa tako nije retko da se: popusti svećica, cilindar, kućište ventila na usisu, veza između karba i lule na usisu, poklopac šibera (tamo gde ulazi sajla gasa u karb...i sl. Prekontroliši i slobodan hod ručice, pa samim tim i sajle gasa.

Retko, semering i dihtung po pola...to obično nakon ozbiljne karijere.

Ovo je klasičan dvotaktni motorić kojem treba sauh za prvi start...i taj start nikada ne može da bude iz prve. Zatvaranje slavine sa time ne bi trebalo da ima nikakve veze. 

Ako nemaš prekidač za gašenje, izvedi ga sam. Sa paljenja ide žica i potrebna je veza sa masom za prosto gašenje. Ako je nema, na paljenju je konektor za priključak kabla (žice za gašenje). Ako nakon gašenja imaš curenje, a slavina otvorena..imaš preliv u karbu. Ako pak imaš curenje sa zatvorenom slavinom...imaš problem sa njom ili njenom vezom sa telom karba ( jer se čini mi se vezuje sa dva šrafa). Dihtuje u sredini jedan malo O ring gumAni.

Šta još....

Mora bre to da radi, nije to svemirski brod.

• Drug član, 3661 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za gašenje, ako već nema, nije loše napraviti kill switch na konopcic.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Drug član, 4600 postova
  • Motocikl: konzerviran

To je očigledno neko skinuo, jer bi trebalo da ga ima. Prvi su imali dugme...ovi kao noviji baš taj sistem, kao na skuterima za vodu.

• U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: /

Hvala na odgovorima.

Ima dugmence za gasenje. Motoroc prakticno nov. Na proslom mi curelo gorivo i nakon gasenja, pa iz navike sam gasio na slavini... 

Pogledacu ovo za ler. Hvala :)

Videh da nema teme za Mini bike, pa ako se slazu modovi, neka ostane. Inace je moj, msm cerin, ovaj sa profilne slike :)