Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora akumulatora.

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Caletu je otisao akumulator na kineskom skuteru 50cc, da li moze neko da mi preporuci koji da mu uzmem?


Imali smo vartu, ali samo imali problema sa garancijom nisu hteli da uvaze tako da necemo da opet napravimo istu gresku. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako ne puni kako treba, niko ti beće uvažiti garanciju. S druge strane, kupi bilo koji, aku je jeftin, a 50cc ima kurblu, tj može da se upali da se ode do prodavnice novog akumulatora u slučaju nužde. Varta, Exide, Fiamm, Monbat, Yuasa...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Ma dali su mu obrazlozenje da je akumulator navodno ostao bez struje, sto nije istina, ali nebitno..

 

Kinez je tako da ne bi verovao kako je zupcanik kurble los, vec ga je par puta menjao..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ma dali su mu obrazlozenje da je akumulator navodno ostao bez struje, sto nije istina, ali nebitno..
 
Kinez je tako da ne bi verovao kako je zupcanik kurble los, vec ga je par puta menjao..
 
 
Računaju da nećes da se zezas za par crvenih, i da se natežeš sa njima. Da sam 100% siguran da alternator dobro puni i da se motor vozi svaki dan, izašao bi im na nos taj loš akumulator.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ma zvao sam i zastitnika gradjana tada bas sam popizdeo, ali naravno nista nisam dobio, rekli su mi da mogu privatno da ih tuzim samo. :-)
Možeš, a to je dug proces... I treba ti advokat, i veštačenje tvog sistema za punjenje akumulatora na motoru.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
On 21.10.2019. at 8:16, Jozza je napisao:

Možeš, a to je dug proces... I treba ti advokat, i veštačenje tvog sistema za punjenje akumulatora na motoru.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Znam zato sam i odustao, realno se ne isplati cimati se zbog akumulatora od 3500din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

duzina

IMG-20191024-183506.jpg

 

sirina

IMG-20191024-183548.jpg

 

visina

IMG-20191024-183610.jpg

 

IMG-20191024-183406.jpg

 

Akumulator koji se koristi u baznim stanicama, ako odgovara dimenzija da moze strati i ako ga mozete nabaviti..... minimum 10god mirni po pitanju akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

duzina

IMG-20191024-183506.jpg

 

sirina

IMG-20191024-183548.jpg

 

visina

IMG-20191024-183610.jpg

 

IMG-20191024-183406.jpg

 

Akumulator koji se koristi u baznim stanicama, ako odgovara dimenzija da moze strati i ako ga mozete nabaviti..... minimum 10god mirni po pitanju akumulatora.

Kolega, akumulatori za bayne stanice spadaju u stacionarne baterije i po konstrukciji (a i po el. karakteristikama) se bitno razlikuju od starter akumulatora (koji su predviđeni za startovanje SUS motora.

Prvo što su po gabaritima i težini bitno veći od starter akumulatora (za isti kapacitet), a drugo što im je "udarna" struja koju mogu da isporuče bitno manjau odnosu na strter akumulatore. Trajnost i pouzdanost im je impresivna, ali isključivo ukoliko se koriste za ono za šta su konstruktivno namenjeni, a u slučaju da se koriste umesto starter akumulatora trajnost (i pouzdanost startovanja) je vrlo diskutabilna. Jednostavno su napravljeni tako da odaju malu struju u dužem vremenskom periodu (recimo desetak ampera u desetak sati) , za razliku od starter akumulatora koji su napravljeni da daju vrlo veliku struju u vrlo kratkom periodu (i dvestotinak ampera u par minuta).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Kolega, akumulatori za bayne stanice spadaju u stacionarne baterije i po konstrukciji (a i po el. karakteristikama) se bitno razlikuju od starter akumulatora (koji su predviđeni za startovanje SUS motora.

Prvo što su po gabaritima i težini bitno veći od starter akumulatora (za isti kapacitet), a drugo što im je "udarna" struja koju mogu da isporuče bitno manjau odnosu na strter akumulatore. Trajnost i pouzdanost im je impresivna, ali isključivo ukoliko se koriste za ono za šta su konstruktivno namenjeni, a u slučaju da se koriste umesto starter akumulatora trajnost (i pouzdanost startovanja) je vrlo diskutabilna.

Zile, sve se ja slazem sa napisanim jer se ic ne razbiram u ove akumulatore.

 

Ono sto mogu napisati, konkretno za ovaj aku sa slike..... koristio sam ga prekljuce i juce na jedno motorce koje me je dobrano mucilo, vrglao sam ga ni sam ne znam koliko u ta 2 dana, nekad se zaboravim da skinem kontakt pa mi ostane ukljucena sijalica ob. svetla, 1,2min dok ne primetim.

Za to mucenje, ni jedared nije posustao u intezitetu verglanja, uvek isti zdrav zvuk.

Nisam ga stavio da se puni tako da sutra mogu premeriti koliki ce biti napon.

 

Covek od koga sam ga dobio ima daleko vise iskustva od mene sto se pouzdanosti tice ovog il slicnog tipa akumulatora.

Prenosim njegove reci..... kada dodje vreme za smenu baterija, ona koja ostane u dobrom stanju zavrsava ispod haube automobila, traje jako dugo, normalno vergla/pali automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja