Jump to content

Moto Zajednica

No 6 - sept/okt 2019

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo svima,

 

Novi broj našeg magazina je završen i posle nešto dužeg čekanja, tu je pred vama.

 

 

Odlučili smo da ubuduće naš BJBikers Magazin nastavimo kao dvomesečni broj i to kao isključivo digitalni magazin. Razloga za takvu odluku ima dosta, ali u suštini, na osnovu podataka o prodaji časopisa na kioscima smo shvatili da prosto kroz print ne dopiremo do dovoljno ljudi da bi taj trošak imao smisla. Pritom, suviše smo energije uložili u pripremu štampanog broja, da smo zapostavili sajt. A sajt i forum dopiru do značajno većeg broja motociklista, u odnosu na prodati tiraž na kioscima. Uz sve to, oglašivačima je puno zanimljiviji sajt za promociju, što je takođe prirodno i logično. 

 

Zato, plan za dalje je da se maksimalno fokusiramo na sajt i forum, na način da pravovremeno objavljujemo materijal koji smo spremili, a da nastavimo časopis kao digitalni dvomesečnik, tako što ćemo najbolji sadržaj iz prethodnog perioda dodatno obogatiti tekstom i fotografijama. Takođe, osvežićemo forum u sledećih mesec dana, biće određenih novosti i što se toga tiče. Uz tehnička poboljšanja, planiramo da proširimo redakciju sajta, kao i uredništvo foruma. Puno posla je pred nama u svakom slučaju, tako da nema govora o usporavanju, već obrnuto. :)

 

U svakom slučaju, hvala svima koji su nas podržavali do sada bilo kupovinom godišnje pretplate, bilo kupovinom broja na kioscima. Javićemo se svim pretplanicima oko refundacije preostalog dela pretplate. 

 

Uživajte!

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pančevo

Žao mi je što sam ovo pročitao, ali obrazloženje je smisleno i podržavam odluku. Velika šteta jer bi ovo bila baš lepa kolekcionarska uspomena, ali to je već sad manje važno :) 
Najbitnije je prilagoditi se tržištu, i zato samo napred!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Meni lično je žao što neće biti štampanog izdanja. Tekstova na netu ima na pretek, a štampanih izdanja, barem u mom kraju nema uopšte. Sa jedne strane pomislim da se prerano odustalo, možda je trebalo još vremena da se "zavrti", a s druge strane, brojke su neumoljive, a tržište takvo kakvo je.

Što se pretplate tiče, moju računajte kao donaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Žao i nama što smo odustali. Oduzimali smo i sabirali do samog kraja, čak smo razmišljali i manju seriju samo za pretplatnike da štampamo, ali je i to preskupo. :(

 

Od časopisa ne odustajemo, pa makar u digitalnoj formi. Sve se nadamo da ćemo u budućnosti ojačati pa ćemo opet štampati :) 

 

Hvala svima koji su kupovali časopis!

 

P.S. Možda ćete primetiti, čak smo i poster ubacili u sredini. Nije ženska duplerica, ali mislimo da nije loše

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Apsolutno se slažem sa @doktor -ovim postom. Žao mi je što neću imati tu štampanu kolekciju, ali opet sa druge strane apsolutno sam siguran i da znate šta radite i da ste učinili sve moguće kalkulacije kako to da izvedete. 

Takođe što se mene tiče i moje preostale pretplate, shvatite je kao skromnu donaciju.
Opet ponavljam, znam da ste sigurno iskalkulisali sve, ali možda opcija da štampate manji tiraž za neku veću cenu? Lično bih platio i duplo veću cenu magazina za štampano izdanje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Žao mi je što štampano izdanje nije zaživelo. Digitalno mi uopšte nije interesantno jer veći deo dana provodim ispred računara, tako da se u slobodno vreme trudim da ga izbegavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kao što rekoh, kontaktiraćemo sve pretplatnike oko refundacije preostalog dela pretplate. Za svakog ćemo sračunati koliko para vraćamo, ali nam treba broj računa još... Poslaću ti pp za tebe i kuma. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Nećemo refundaciju. Hoćemo štampano izdanje! :)

 

Šalim se malo...:)

 

Kako je kolega iznad rekao, neka to bude mala donacija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Steta, al tako je kako je. Ja ceo mesec proveravam na jednom kiosku dal se pojavio novi broj, i evo vec mesec i kusur stoji na istom mestu poslednji primerak prethodnog broja, niko da ga kupi i to na prometnoj trafici na pocetku kneza, kod Vulkan knjizare. Tako da vas apsolutno razumem. Casopis je prelep, dizajn, slike, svaka cast, kvalitet kakav mnogi popularni casopisi nemaju. 

 @Pablo Nisam samo razumeo iz teksta da li ce ovaj broj biti poslednji stampani, ili od ovog krece samo digitalno izdanje? Da ne zveram vise po trafikama? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo, nismo odustali od časopisa. Samo ćemo preusmeriti fokus na sajt, a časopis će opstati kao digitalni broj dok se ne promene okolnosti i print ne postane opet opcija. Zavisi to naravno od puno faktora, ali ostaje ta opcija. Pokušali smo sa mikro tiražem, ali je cena bitno veća. Inače, planiramo specijalna izdanja koja ćemo najverovatnije štampati. Ali da ne najavljujem, bićete obavešteni na vreme. :)

 

Inače, hvala svima na podršci. Preko vikenda šaljemo mejl pretplatnicima, svakako ćemo se svima revanširati, ako ne novce, onom brendiranim BJB majicama koje spremamo. :takoje:

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Пих, штета. Још од сличица Нинџа корњача нисам имао оволику жељу да скупљам нешто... Баш сам зацртао да имам све бројеве.

У принципу, овим сте ми олакшали, сада их имам све :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel ima još uvek svih štampanih brojeva? Meni sve pokupila familija i ovi na poslu. Bilo bi lepo da pokažem klincima jednog dana da im je tata pisao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Velika šteta. Nisam nikada kupio ni jedan broj, da ne ispadne da nešto posebno lamentiram ili osporavam odluku.

 

Mađutim, uvek ima nešto posebno u štampanim izdanjima. Baš sam gledao onog Enlgleza kako mesečno prelistava njihove bajkerske NEDELJNIKE, pa sam pomislio da je šteta što mi nemamo tako nešto. Međutim, tržište nam je takvo...

 

Sa druge strane, mnogi časopisi posustaju i prelaze na digitalna izdanja.

 

Sa treće strane, sećam se da su ranije obećavali svetlu budućnost štampe sa full digitalnim štamparijama koje bi bile isplative i za male tiraže.

 

Želim sve najbolje u budućem radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Trziste nam je takvo kakvo je....siguran sam da treba dosta vremena da se trzsiste razvije do te mere da u eri digitalnih medija stampano izdanje nadje put do svog citaoca, a opet da vi kao urednici i izdavaci budete, makar, na pozitivnoj nuli.....

Moje licno misljenje je da casopis kakav ste vi do sada izdavali i stampali nije smeo da bude ovoliko JEFTIN......

iskreno da kosta i duplo skuplje ja bi ga kupovao, bas iz razloga, kao sto kolega gore rece, zelim da ga imam u stampanom izdanju da uvek uz kaficu mogu da ga prelistam.....

Razmislite i o tome...... (mozda postoji mogucnost da se samo za pretplanike stampa po povecanoj ceni)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Mozda je glupo pitanje, ali moram da ga postavim. Da li je bilo moguće deo prostora časopisa izdati kao reklamni prostor i tako obezbediti deo sredstava za štampu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
On 10/18/2019 at 7:27 PM, Pablo said:

..... onom brendiranim BJB majicama koje spremamo. :takoje:

 

Mislim da je ovo zanimljiva stavka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: MalaMo
  • Motocikl: YA!MAN

Dugo sam član BJB sajta, ni sam ne znam koliko vremena provedeno na sajtu čitajući, učeći, čitajući iskustva drugih naučio šta se sme, šta ne sme, kao neki fantom iz senke pratio šta se dešava, kao trenutak prošao od čitao na forumu šta je varijator na mom prvom Piaggio liberty-ju do skrivenih mana na GS-u, sve u svemu BJB je mesto gde se može naučiti dosta o svojim ljubimcima iz iskustva starijih bajkera.
I ne samo o motorima već i o ljudima, kako pomoći, kako voziti u januaru obučen u dedamraza ne bi li nekome imamio osmeh na lice, kako žaliti kada neko pre vremena zameni naše puteve za neke nebeske.
Kada je objavljeno da izdajete časopis bio sam oduševljen, ali i malo skeptičan da li ćete uspeti da ostanete dosledni kvalitetu i duhu BJB, da li će biti još jedna hrpa papira koja se posle pola sata prelistavanja završi u nekom čošku gde skuplja prašinu dok finalno ne završi u kanti.
Međutim svaka sumnja je nestala  kada sam kupio prvi br, čitajući ga u dahu, časopis je samo je potvrdio profesionalnost i predanost BJB tima, prelomi, grafike, tekstovi, sve odličan 5, definitivno nešto što vredi sačuvati sa dosta kvalitetnih članaka i saveta.
Sve što matorim, ali pre svega i mladim vozačima treba upravo tu u rukama, osećajući pod prstima svako slovo, svaki red. 
Želeo sam žarko da štampani BJB uspe, ali šta je tu je, ovo je neko novo digitalno vreme pa se i trendovi menjaju, glavu gore i gurajte dalje kao i do sada, a doćiće i vreme kada ćemo ponovo imati BJB časopis u rukama.

Eto napisah ja svoj prvi post posle 10 godina.
Živi bili.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
2 minutes ago, +dAyWaLkEr+ said:

Dugo sam član BJB sajta, ni sam ne znam koliko vremena provedeno na sajtu čitajući, učeći, čitajući iskustva drugih naučio šta se sme, šta ne sme, kao neki fantom iz senke pratio šta se dešava, kao trenutak prošao od čitao na forumu šta je varijator na mom prvom Piaggio liberty-ju do skrivenih mana na GS-u, sve u svemu BJB je mesto gde se može naučiti dosta o svojim ljubimcima iz iskustva starijih bajkera.
I ne samo o motorima već i o ljudima, kako pomoći, kako voziti u januaru obučen u dedamraza ne bi li nekome imamio osmeh na lice, kako žaliti kada neko pre vremena zameni naše puteve za neke nebeske.
Kada je objavljeno da izdajete časopis bio sam oduševljen, ali i malo skeptičan da li ćete uspeti da ostanete dosledni kvalitetu i duhu BJB, da li će biti još jedna hrpa papira koja se posle pola sata prelistavanja završi u nekom čošku gde skuplja prašinu dok finalno ne završi u kanti.
Međutim svaka sumnja je nestala  kada sam kupio prvi br, čitajući ga u dahu, časopis je samo je potvrdio profesionalnost i predanost BJB tima, prelomi, grafike, tekstovi, sve odličan 5, definitivno nešto što vredi sačuvati sa dosta kvalitetnih članaka i saveta.
Sve što matorim, ali pre svega i mladim vozačima treba upravo tu u rukama, osećajući pod prstima svako slovo, svaki red. 
Želeo sam žarko da štampani BJB uspe, ali šta je tu je, ovo je neko novo digitalno vreme pa se i trendovi menjaju, glavu gore i gurajte dalje kao i do sada, a doćiće i vreme kada ćemo ponovo imati BJB časopis u rukama.

Eto napisah ja svoj prvi post posle 10 godina.
Živi bili.

Vredi ti ovaj prvi dosta. Uzdravlje i da ih bude vise u buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja