Jump to content

Moto Zajednica

Popravka vario kofera.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Treba mi savet. Kupio sam veoma povoljno kofere. Ispravni ali osteceni, e da li neko zna kako bih ovo mogao da odradim. Nisam neki majstor ali nisam bas ni levi. probao bih da ovo dovedem koliko toliko u estetski bolje stanje . Plastika sa unutrasnje strane nije ostecena ali aluminijum jeste. Koliko znam problem je i sto su plastika i aluminijum zalepljeni jedno za drugo na nekim mestima , a jos i gore ne znam cime. Ajd dajte misljenje ili cak i to da ne diram nista da ne zajebem nesto vise , posto su oni funkcionalni. Pozdrav

IMG_20191016_214657.jpg

IMG_20191016_214701.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim da je moguce poruciti samo aluminijumsku oplatu ili jeftinija varijanta napravi nalepnice nesto poput ovih sa linka.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 17.10.2019. at 2:32, Mikulanac je napisao:

Mislim da je moguce poruciti samo aluminijumsku oplatu ili jeftinija varijanta napravi nalepnice nesto poput ovih sa linka.

 

Rezervni deo košta oficijelno oko 170$ komad, tako da čekić i šteklu pa preko nalepnicu sa zaštitnim lakom. Verovatno je lepljeno nekim lepkom ko za šajbne, sajlica, nož,... pa igranje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ja bih izrezao ploču od al lima, debljine 1,5 do 2 mm, oblika da prati ovo "X", a u središnjen kvadratu stavio odgovarajući katadiopter. (može da se napravi od trougla za kola). Pop nitnama bih spojio za oštećenu stranicu kofera. Malte ne bila bi neprimetna prepravka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ispupcenja polako cekicem.A rupe ispunio aluminijumskim kitom. Mislio sam preko foliju pa se nisam mnogo trudio oko sitnica. Posle sam se predomislio i ofarbao ga sa cetiri sloja sprejom. Izbliza je jos bolje. A bilo bi jos bolje da sam ga pripremio bas kao za spricanje. Ali to neka ostane kad padne neki snegic pa me zabole zivci. Spremio sam i neku nalepnicu pa cemo jos da vidimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Evo ga još jedan pokušaj ulepšavanja. Trudio sam se da ne ode u kič i nadam se da sam uspeo, sobzirom da mi na motoru preovladava žuta boja. Sve u svemu sam do kofera došao sa smešnim parama. Sobzirom koliko ih cene, a cene da se uplašiš.:jee1:

 

IMG_20191123_122025.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja