Jump to content

Moto Zajednica

Rebuild Honda Africa Twin xrv750 rd07

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Zadnju kad sam radio nasuo sam ulje u posudu probao da nadrukam da krene ka celjustima i da kroz sisicu izdaje ulje. Na sisicu sam navukao crevce i drugi kraj stavio u flašu da ne kaplje po kljestima I ostatku. Međutim dok nisam stavio čep ulje nije htelo da krene logično. Par sekundi kasnije ulje je došlo do sisice i izašlo, otvorio sam posudu i dolio ulja i novim drukanjem sam dobio ulje na sisici bez vazduha onda sam zavrnuo sa 8 okastim koji je sve vreme bio na sisici. Proverio i radi ne propada. Napravio prar krugova stiskao pedalu opet nadrukao proverio nema vazduha zavrnuo i to je to. Radi lepo. Međutim ja sam sve gumice klešta promenio ispolirao klip i te kumice zamenio 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
1 hour ago, Sinisa Vitezovic said:

Jesi promenio novo ulje nazad. I da li si drukao sa zatvorenom ili otvorenom posudom za ulje 

Da, novo ulje, e nisam sa zatvorenom posudom, niti sam ga provozao, pa prekontrolisao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

A kako ih farbas? Posto ja hocu moje da sredim a djunta mi je dao takvo objasnjenje vezano za to da mi se ni ne pocinje. Kontam da ima nekih jednostavnijih. 
 

p.s. Nek budu zlatne, afrika je to

 

Pre 5 sati, Sinisa Vitezovic je napisao:

Pisao je Djunta ovde u temi dosta toga. Sve što je napisao je sam vrh sređivanja i najbolji način. Ja sam radio drugačije ali takođe mislim da će i ovaj moj način sređivanja imati upotrebnu vrednost. Ovaj motor će ići dosta van puta, po šumi, kamenu, zemlji, blatu itd. 

 

Sa jedne strane je sprej, kao naj jednostavniji i naj jeftiniji način, obrnuto proporcionalno je otprilike to što sam napisao, prevashodno u pogledu trajnosti. Jako je teško zadovoljiti tehničko tehnološki kriterijum kad je složen sklop po pitanju kakvoće materijala i konstrukcije, kad neko izrazi želju da iz razloga ukusa promeni boju točka, uglavnom ga obeshrabrim svojim navodima koji su lično iskustveni i proistekli iz konsultacija sa nekoliko profesionalaca čiji su poslovi usko vezani za problematiku. Kao neracionalne, neradim ovakve restauracije uopšte, da ne ispadne da navijam cenu. Neka manje kvalitetna rešenja, koja sigurno mogu zadovoljiti nekog i imati upotrebnu vrednost, jednostavno ne prihvatam i samim tim ih izuzetno retko i iznosim kao alternativnim.

 

Baš je lepo videti rezultate na fotkama, doći će sasvim sigurno i puno uživanje u plodovima truda.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Hvala Djunta. Konkretno mene košta priprema i farbanje jedne felne oko 20eura materijala. Sam farbao pa to ne računam. Vreme će pokazati trajnost. Svakako ću javiti rezultate ovde u temi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moje godine i raznaliko iskustvo, a pre svega ono čime se bavim, veoma opsnom napravom zvanom motorcikl, nalažu mi  da uočim i  moguće i nemoguće, da predspostavim što više negativnih mogućih scenarija, bez vrednovanja statističke verovatnoće u pozitivnom smislu. Zbog iznošenja neuvijene direktnosti, na "zlom" sam glasu, ne voli se da se čuju fakte. Znači, moja obaveza je da iznesem sve moguće aspekte, koje provereno znam naravno  i predložom najbolje rešenje, što svakako nije obavezjuće ni za koga, a još manje  insistiranje ili prihvatanje da radim, pa sebi nisam hteo da prebacim boju točkova.

 

Spomenuo si da si sam farbao i da to ne računaš, kao ni celukpan rad na motoru, to tako jedino i može, kad se to traži i očekuje od drugog, potpuno je deseto. Volim da vidim volju i poštujem je, a samom  radu, uvek može da se nađe neki prigovor, manje ili veće značajnosti, što ustalom i jesam učino i u ovoj temi, ne da bi nipodaštio već da predupredim ili poboljšam nekom drugom koji će se povesti za ovako lepim primerom. Obećao sam nekom da ću postaviti temu o restauraciji točka, moram da se izvinim što nisam, da li ću, ne znam još uvek, ima malo ovde i još u nekim da se ponešto pročita.

 

Nema na čemu.

 

Da, kod pojedinih kočionih sistema, kad se potpuno isprazne, potrebno je dosta vremena da se posle napune i dobije kočnica kako treba, samo strpljenje bez silovanja, ako pak rezultat ne odaje punu efikasnost, možda je bolje potražiti asistenciju, kočioni sistem je primaran.  

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Tvoja direktnost je skroz na mestu. Može smetati ljudima koji nisu svesni svog neznanja mene ona ne boli. Nema napretka bez suceljavanja mišljenja, znanja i iskustva. 

Radio sam sam sebi u datom trenutku najbolje što sam znao. Mogao sam bolje ali isto tako mogao sam da i ne napravim ovaj korak.

Ko je napravio taj korak može da vrednuje tudji kvalitetan rad i sutra da ga pošteno plati jer se uverio u obimnost i specifičnosti tog rada. 

 

IMG_20200220_143740.jpg

IMG_20200226_134031.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Kod prednje felne sam se zeznuo i dao na peskiranje a majstor je uzeo vecu granulaciju peska. Morao sam raditi špric git pa mi nije bas ostala skroz ravna površina. A i felna sa unutrašnje ima itekako tragova korišćenja i godina. Uradio sam balansiranje i sad ne trese preko 80km/h

IMG_20200318_143248.jpg

IMG_20200318_142004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Po ovim detaljima se vidi početno stanje motora. Mozda je trebalo Afriku prodati u delovima ali u kojim delovima kad je stanje bilo... 

Poruceno je iz Centar - S

IMG_20200303_141726.jpg

IMG_20200303_141719.jpg

IMG_20200303_141127.jpg

Screenshot_20200303_142010_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200303_141307_com.android.chrome.jpg

IMG_20200303_141015.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Jako bitna stvar sto sam naučio nešto i o kvacilu. Korpi, problemima i simptomima iste. Saznao sam ko može da uradi remont.

Zameni lamela, druk ležaja, iglicastog ležaja,opruga... 

Isto tako na par mesta su me obeshrabrivali da nemam ja alat za to i da neću uspeti to da uradim. Nisam snimio ni slikao skidanje ali ako nekakoga zanima rado cu napisati. 

IMG_20200314_115810.jpg

IMG_20200314_142931.jpg

IMG_20200314_142936.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Sinisa Vitezovic je napisao:

Ko je napravio taj korak može da vrednuje tudji kvalitetan rad i sutra da ga pošteno plati jer se uverio u obimnost i specifičnosti tog rada.

 

Htedoh da povučem svoj post, al bio si brži. Kroz samo vizuelni efekat gledano, on se može postići sa par sprejeva, a gotovo za sve može da se nađe neko takvo rešenje, "spolja gladac, iznutra jadac", a suštinski kvalitet je ono što se ne vidi, priprema.

 

Peskiranje je gotovo nestalo, barem u Beogradu, a o finim postupcima da ne govorim. Skoro sam jednu glavčinu morao da restauriram, više destina pređenih kilometara i odoše skoro dva radna dana, više najo. Problem peskiranje je upravo to što ti se desilo, iz komercijalne nužde, svi koriste veliku granulaciju da bi skratili vreme i snizili cenu, postoji recimo staklena perla i suvi led, al je cena po više € za minut. Aluminijum je nezgodan, zabode se zrnce i tu ostane nevidljivo, vremenom na tom mestu će sigurno doći do odvajanja. Soda bikarbona je dobar postupak, vodom se ukloni sve a sama finoća tretirane površine je taman dovoljna da se ne mora dodatano glačati ako ide neki vezivni sloj, ili tek vrlo blago, ako se ide na direktan nanos završnih slojeva. Ako se sodira izvan komore, čovek je belji od mlinara.

 

Sve ovo što si prikazao, radi se isključivo iz ljubavi ili iz nekog inata, nema komercijalnu vrednost, "merak nema cenu". Ta stara Afrika je izuzetan motor i potpuno razumem i podržavam projekat.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Siniša nadam se da si pisao troškovnik oko sredjivanja Afrike, pa ako može neka cifra, koliko je izašlo sredjivanje? Hvala... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Osposobljavanje mašine koja je riknula koštalo je 950eura. Ostalo se ne može sabrati. Ostalo se teško može sabrati.

Pisao sam o nekim troškovima i zamenama delova u pretdnim postovima. Sad se setih da nisu dodati troškovi peskiranja i plastificiranja rama i još po nešto. 

FB_IMG_1585151260548.jpg

FB_IMG_1585151272492.jpg

FB_IMG_1585151283139.jpg

FB_IMG_1585151498100.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Sinisa, izvini kolega ako si pomenuo negde a ja te ponovo pitam, gde si kupio zastitu za far ili si sam pravio. Ako si sam pravio reci kako si to uradio, ako naravno nije problem :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Svaka čast Siniša, sve pohvale za trud i rad!! Znam da ti i to znači pored ogromne satisfakcije koju svakako imaš kada uradiš nešto ovako samo za svoju dušu...to je neprocenjivo!! znam kako je jer sam i sam jedan motor-skuter napravio od šrafa do kraja..

nije nikakav problem sve odraditi naravno ukoliko čovek ima volje, alata, naravno i dovoljno znanja...a za sve nedoumice tu nam je net i youtube, kolege s foruma za bukvalno sve...

 

Iskreno meni su ove Subaru zlatne felne brutalne!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neki su tu mrežu radili od one mreže o koju moler cijedi valjak kad farba zidove.

fdc193a1ed8cf1a2c4b6a4bd71c2d121.jpg


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja