Jump to content

Moto Zajednica

Rebuild Honda Africa Twin xrv750 rd07

Recommended Posts

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Sjajan rad i fotke...samo napred i ne žuri..polako, ima vremena do nekog Aprila-Maja dok ne krene sezona!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Kada mi je na kraju prošle godine motor produvao mišljenje većine prijatelja bilo je da prodam motor u delovima jer se ne isplati popravka. 

Velika odstupanja unutar motora zahtevala su bušenje na prvu što nisam hteo da radim. Cela ta akcija koštala bi preko 1000eura. Sa druge strane nisam ni želeo da motor prodam u delovima nekako sam se za ovaj motor emotivno vezao jer me je odvela na mnoga lepa mesta. Mislio sam da zaslužuje nov početak. 

Ubrzo sam pronašao sve delove mašine od jedne slupane Afrike i to me je koštalo 600eura plus sam platio pakovanje u moj blok svih tih delova 350eura. To je ono što računam da me je koštalo. A ovo sto sam malo sam ofarbao nalepio po koju nalepnicu ne računam. Dok sam cele zime radio rasklapanje - sklapanje promenu ležajeva, nekih delova instalacije, kocionih klešta itd to vodim kao dobit a ne kao trošak iz razloga jer sam upoznao motor i sad stvarno mogu reci da poznajem Afriku. Ovo iskustvo mi je dragoceno. 

Ali ajde da kažem koliko me košta u novcu sve otprilike: 

Kupio sam motor za 2200eura

- sedište dva puta radio jednom u NS za 70eura i nisam bio zadovoljan pa sam poslao prošle godine Stivu u Niš da napravi kako treba 110eura 

- Vizir Ivan Beograd 50eura 

-kad sam kupio motor nedugo zatim su mi na putu pri brzini od 80km/h pukle zbice zadnjeg točka. Prethodni vlasnik je menjao zbice i bile su pretegnute verovatno. Zadnju felnu sam platio 150eura

- kad sam kupio motor nedugo zatim me je zbog problema sa strujom u dva navrata ostavio na putu te akcije sam platio 150eura 

- kad sam kupio motor diskovi su imali neke pukotine i nije bilo bezbedno voziti pa sam i njih kao i pločice menjao 150eura kao i akumulator 40eura lefazevi točkova takođe nisu bili dobri to ne znam koliko je koštalo. Lanac lancanici gume možda 300eura, rol bar 120e koferi nosači 140eura zaštita za farove 25eura i na kraju ova akcija sa sredjjivanjem mašine 950eura. 

Košta me motor oko 4500eura ali stečeno iskustvo koje sada imam u budućnosti će vredeti puno.  Zadovoljan sam odlukom da je ne prodam u delovima i puno mi je srce kada je svaki put pogledam jer znam koji sam put prešao. Definitivno je ovo motor koji želim da vozim u narednim godinama. Hvala svima na komentarima

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

To si namerno ostavio razlicite boje felne? I kako si ih sredjivao?

Još nisam sigurna da li hoću crne ili zlatne. A dok to ne odlučim ostaće ovako. Svakako mi je dva dana posla da ih ofarbam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
12 minutes ago, Sinisa Vitezovic said:

Još nisam sigurna da li hoću crne ili zlatne. A dok to ne odlučim ostaće ovako. Svakako mi je dva dana posla da ih ofarbam 

A kako ih farbas? Posto ja hocu moje da sredim a djunta mi je dao takvo objasnjenje vezano za to da mi se ni ne pocinje. Kontam da ima nekih jednostavnijih. 
 

p.s. Nek budu zlatne, afrika je to

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995
pre 26 minuta, drmilan_ je napisao:

A kako ih farbas? Posto ja hocu moje da sredim a djunta mi je dao takvo objasnjenje vezano za to da mi se ni ne pocinje. Kontam da ima nekih jednostavnijih. 
 

p.s. Nek budu zlatne, afrika je to

Vidi ja sam ovo uglavnom sve sam radio i za sebe. Naravno da sam se konsultovao oko dosta toga sa drugima a i na internetu gledao načine kako sta uraditi. Ja sam felne ofarbao bez skidanja zbica. I zbice sam ofarbao. Sve sam prvo dobro ismirglao sem zbica boje sam lagano. Nabacio sam alu prajmer I onda ofarbao sa akrilnom mat crnom u koju sam stavio 50% hertera I farbao sam sa pištoljem Auarita mini 1.3 diznom. Tako sam prošle godine ofarbao i plastike rezervorar i drži odlično stalno perem i nema nikakvih promena 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Pisao je Djunta ovde u temi dosta toga. Sve što je napisao je sam vrh sređivanja i najbolji način. Ja sam radio drugačije ali takođe mislim da će i ovaj moj način sređivanja imati upotrebnu vrednost. Ovaj motor će ići dosta van puta, po šumi, kamenu, zemlji, blatu itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995

Kako sam jednostavno ozracio sistem i nasuo novo ulje da ne verujem. Daok sam čitao forum i gledao YouTube mislio sam nikad neću uspeti. Čak su mi par majstora ne znam iz kog razloga pričali jaoj to je zajebancija treba da stisnes creva, treba ti špric, treba da vezes ručicu preko noći jaoj šta sam se svega naslusao nije mi bilo dobro. A uradio sam sve za 15min 

IMG_20200303_172536_044.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa kako si odradio? Ja sam drukanjem mijenjao, kao kada orzacujes ali nisam primijetio nekakav boljitak, znaci isti osjecaj na kocnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Afrika Twin xrv750 1995
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Pa kako si odradio? Ja sam drukanjem mijenjao, kao kada orzacujes ali nisam primijetio nekakav boljitak, znaci isti osjecaj na kocnici.

Jel ti OK kočnica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja