Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Atina-Nisiros

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Dragi bajkeri,

Kako sam se za put vrlo kratko pripremio i kao po obicaju u zadnjem momentu, nisam ni stigao da montiram neku kamericu tako da nema video zapisa, ali cu svakako uz par slika i nesto skrominjeg teksta pokusati da vam opisem moje putovanje do jednog Grckog ostrva-Nisiros.

Mozda ce neko reci da nisam normalan al i ko to kaze bar cu znati sa ne voli motore i putovanje istim. Na motoru YZF R1, poslednji servis je radjen pre 8000km,i reko, taman da ubijem jos 2 hiljade do Atine i nazad pa da zaokruzim cifru na 10k.

Zavrsio sa poslom u subotu u 15.30,svratio do samousluzne perionice tacno preko puta Arene oprao masinu, onda do pumpe Steko, naduvao gume i to je bila cela priprema.

Nedelja 7h ujutru, ima nekih 8°C,deluje kao cifra malo ali kada se dobro obucete to se ne oseti.

Od opreme nista specijalno.Klasicne slusalice koje sam ugurao u usi i muzika na Deezeru (aplikacija za slusanje) unapred pripremljena.

Aktivan ves gornji i donji deo, lagan duks, jakna sa zimskom postavom i pantalone.... Potkapa, marama oko vrata, kaciga, rukavice,cizme.

Krecem sa ciljem da u 18h sedim u Atini sa drugarima na piću. Pravicu jednu pauzu od pola sata i ono sto sipam gorivo na pumpi dok ustanem i prosetam se do kase.

Autoput prazan, prolazim bubanj potok i prvi shok mi se desava na Begaljnickom brdu.... Od jednom sa spoljne strane kacige se pojavljuje nekakvo zamagljenje kao i na retrovizorima, bukvalno u sekundi... Kao da sam uleteo u neki oblak dosta vece temperature, ne znam kako drugacije da objasnim (imam anti fog) . To traje neka 3 minuta i nestaje samo od sebe....

Prosecna brzina nekih 160km/h. Meni je bila taman jer sam nosio ranac i tank torbu (odlicna stvar da odmoris glavu). Sa punim rezervoarom (18L) rezerva se pali na nekih 200km i onda moze da se predje jos nekih 30-35km max i to je jako bitno znati a videcete i zasto. Stajem na naplatnim rampama koje kod nas i nisu skupe da bi se obilazile a i nekako imam osecaj da kul dati nasoj drzavi to malo novca.... Jebem li ga.

Ko god je poceo i ko god ga je zavrsio, moze da prica ko sta hoce al ovaj novi deo autoputa je fenomenalan.... tuneli, mostovi, top top top.Kada je Zvezda igrala u Minhenu isao sam kolima, Budimpesta, Bec, Salzburg....to je to, nema razlike, samo cemo videti koliko ce ovaj nas dugo biti u ovako dobrom stanju....

.. Mojom racunicom tamo kod Vranja opet treba da natocim al zajeba se, izgleda da da je posrkao vise i onda na skretanju za Vladicin Han tj Surdulicu ne nekom "samo pravo" putu nalecem na pumpu.

Hvala Bogu....

I tako srecan nastavljam do granice kad ono... ...nema je.... Slatko sam se nasmejao sam za sebe "pa ni mi kao ni u EU necemo vise imati granicu sa NMK" :) Ne znam sta se desilo ali nasi granicari rade zajedno sa SevernoMakedonskim u istoj kucici bukvalno. Zeleni karton, naravno, je obavezan i onda klasicna prica carinika..." a koliko ide, a jel ga cepas, a jel ga prodajes, a koliko kosta".

3 sata mi je trebalo do granice i 15 minuta da je predjem.Sunce vec deluje, nekih 20°C....idealno,mojoj sreci nama kraja. U NMK putarine dzaba i pravim jedno stajanje na pumpi, kaze moj drug Ogi da im je dobro gorivo.... Aj da vidimo. Isto sranje... Bar ja ne videh neku razliku.

Autoput takodje odlican kroz NMK,nikakvih patrola, presretaca i tih gluposti. Granicu prelazim za 10 minuta i tu skidam duks jer je vec 24°C. Shvatam da mi od Bg-a do Grcke treba 5 ili 5 ipo sati... I realno smor, pomislio sam oticice ceo dan....to sam se samo zavarao da je brzo jer me je cekalo jos 600km do Atine. Prva naplatna rampa u Grckoj da znate da ne primaju kartice tako da trebate imati 1.30e inace su u Gr za motore putarine jefitnije. Ne znam al mislim da u NMK nisu.

... Do Katerini-a autoput nista specijalno posle je vec druga prica. Medjutim ovo treba da znate.... Za tih 500 ili 400km na njihovom autoputu ima svega 2 ili 3 pumpe, ostale, sto mape pokazuju, se nalaze na magistralnom putu koji su korisitili dok nije zavrsen nov i eto prvog zajebaaaaaa.... Nasao sam se u siguaciji da sam motor u 6oj brzini vozio 80km samo da bi stigao do neke raspale pumpe u jednom selu paralelno sa autoputem. Kad nisam zagrlio bradatog pumpadziju od srece :)

Usput... Da li mi verujete da sam kroz celu Grcku vozio zajedno sa nekim BMW 730.Grk vozi baja, i ja ga zaobidjem, pa stanem na jednu pumpu pa ga opet zaobidjem, pa stanem na drugu, pa opet i na kraju shvatim da koliko god da ides sticices isto kao da vozis kola. U odmaralistu kod restorana Goodys sipam gorivo i pijem kocu, jedina pauza od pola sata....Slusalice lagano pocinju da smetaju tako da sam ih skinuo i resio da se prepustim carima vetra i zvuka masine. Tu naravno dolaze i neki drugi bajkeri koji se uredno javljaju, Grci, a jedan od njih mi pokazuje LK gde pise da je rodjen u Beogradu... Gde god da si, uvek te nesto spaja sa Srbijom... Vrh... Ono sto sam pisao da se brzo stigne, ima istine al je isto tako put do Atine nikad duzi majku mu.... I gledam ove table... 400km,375km,250km...nikad da stignes... Naplatne rampe na svakih 50km i jako bitno.... Rampe su im dugacke, napravili su varijantu da ne mozes da se provuces kao pre. Kada se predje poslednje brdo pre ulaska u grad primeti se da negde dolazis.... Guzva, kolone, bajkera svuda, bez opreme, njih troje na motoru, kroz crveno piče.... Dobrodosao u Atinu.

19h po lokalnom vremenu, sedim u kaficu Crna Ovca u opstini Kalitea sa 10000 ubijenih buba na jakni i viziru. Drugari sede i pricaju ljudima, konobarima za moj put od 1100km na R1 i oni ne veruju, kazem im da nije tesko.... Mozda je mene drzala euforija pa nista nisam osecao, jer je moj razlog odlaska u Atinu veliki.... Hocu da vidim svog sina....

Negde mi je bilo na pameti da motor ostavim kod jednog druga u dvoristu, iza kuce, zakljucan gde ga niko ne vidi al su me oni brzo odgovorili od te ideje.

Trenutno je u Atini aktuelno ukrasti motor... Necete verovati ali ljudima kradu kazu iz garaze motore pa ih cak kroz stepenice izvlace, iz dvorsta takodje.... Kazu da su ekperti u tome. Setam i gledam kako su skuteri vezani za neke stubove sa po 2 lanca i disk lokom

Jednu noc sam prenocio u Atini a vec sutradan sam u 19h imao brod za Kos. Karta za mene 20e za motor 28e.Poslednji se bajkeri ukrcavaju i motor se ostavlja sa otkljucanim volanom, ne znam pravi razlog. Brod ogroman, u njega je pre nas usao kamion sa kranom, kabine, sobe, saloni... Sve i svuda svetlo tako da nije lako zaspati, srecom, ja sam uspeo nekih par sati. U 6.30 izlazim u glavnu luku na Kosu i to, dok svice pisem ovaj tekst

U 9.30 na drugom kraju ostrva imam brod za ostvo Nisiros... Ustvari, to je nesto nalik brodu, mogu svega par automobila da stanu i par motora al cemo se klackati sat vremena.

Asfalt u Atini i ovde na Kosu kao da je nekako mnogo klizav, ne moze gas ljudski da se da.... Mada mozda je to i do mojih guma starih vec 2 godine i predjenih skoro 10 hiljada (Pirelli Angel)

I nakon sat vremena ljuljanja na brodu dodje i taj momenat...

Cilj opravdava sredstvo....

Evo par slika,i sta god da treba pisite....

Pozdrav

794dbeb5f7d6a46d4568a2d26f17f13b.jpg50db1d309fdf245bf522746cface83c0.jpg06997bafe41fdc35e859d1d163a2e542.jpg122782460f97f93020ecd179864d72ec.jpg28c9f7cd5cffbd77781e92a0dff69cbf.jpge755adafcf5415cb8d8599e62646bda5.jpgb45671ca42ee85720e5f35585fa4c539.jpga1833aaa85088a0468057bd87b8ef82e.jpgd6555465fdee7139ad4d53b6fbca1e92.jpgc84d222c4847361fd28ce48822ee7ecb.jpgfe6fd47efc319943be23f7d9272171bb.jpg

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Cilj opravdava srestvo i to uveliko,,,,,,,jel nije bilo problema kod nas, na auto putu za vreme i koju si kilometražu prešao na naplatnim rampama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Cilj opravdava srestvo i to uveliko,,,,,,,jel nije bilo problema kod nas, na auto putu za vreme i koju si kilometražu prešao na naplatnim rampama?
Od Bga do Nisa sam imao jedno zaustavljanje samo da sipam gorivo i nisam isao ispod 160km/h. Ne znam zasto ali mislim da ih motori ne zanimaju. Jos je bila i patrola odmah iza i nista.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
13 hours ago, BRCHA said:

Od Bga do Nisa sam imao jedno zaustavljanje samo da sipam gorivo i nisam isao ispod 160km/h. Ne znam zasto ali mislim da ih motori ne zanimaju. Jos je bila i patrola odmah iza i nista.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Na zalost moze kuci da stigne, mnogi moji kolima fasovali, nekima stiglo posle par meseci. Nadam se da nase tablice ne hvataju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Na zalost moze kuci da stigne, mnogi moji kolima fasovali, nekima stiglo posle par meseci. Nadam se da nase tablice ne hvataju.
 
Stigne kuci jer kamera na rampi snimi tablicu od napred... Nama na motorima nje nema a kamere sa zadnje strane rampe ne postoje.Plus je meni, igrom slucaja tablica skroz ispod repa, mora da ubacis glavu kod tocka da bi je video (tako ga je vozio bivsi vlasnik, nije moja ideja :))

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

I meni na adresu stigla kazna sa autoputa za prekoračenje prosečne brzine kolima. Od tad vozim kao sisica - 130 na tempomatu.

Super si se spucao od BG do Atine. Svaka čast za vožnju!

Btw. bejah prošlog meseca u Atini i mogu slobodno reći da van strogog centra ja odavno nisam video prljaviji i zapušteniji grad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 10 sati, BRCHA je napisao:

Stigne kuci jer kamera na rampi snimi tablicu od napred... Nama na motorima nje nema a kamere sa zadnje strane rampe ne postoje.Plus je meni, igrom slucaja tablica skroz ispod repa, mora da ubacis glavu kod tocka da bi je video (tako ga je vozio bivsi vlasnik, nije moja ideja :))

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Zbog polozaja tablice mogu da te cimaju saobracajci a i na teh.pregledu.A kamera moze sa prednje strane da snimi reg.nalepnicu ako si je zalepio da bude vidna od napred.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1
Zbog polozaja tablice mogu da te cimaju saobracajci a i na teh.pregledu.A kamera moze sa prednje strane da snimi reg.nalepnicu ako si je zalepio da bude vidna od napred.....
 
Pu pu pu, za sada nisam imao problema ni na tehnickom a ni kod saobracajaca


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Upravo sada, BRCHA je napisao:

Pu pu pu, za sada nisam imao problema ni na tehnickom a ni kod saobracajaca emoji4.png


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Neka tako i ostane....:jee:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Bravo legendo, kapa dole. Neretko ulazim u "raspravu" u kojoj pokusavam da objasnim ljudima da je i te kako moguce i izvodljivo na R-u 1000cc, putovati i praviti ovakve ture. Da li je udobnije, prijatnije i lakse na Touring ili Enduro motorima? Apsolutno.. Ali ne volimo svi visoke vizire, grejace rucica i kofere :)

Samo da se poklope kockice, pisacu ja ovakve i slicne putopise kroz godinu-dve na tom istom motoru :takoje:

Jos jednom svaka cast, ocekujemo nastavak i zavrsetak ovog putopisa.. I ne stedi na slikama. Grcka + ovakva masina, to vredi zabeleziti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Uopste nije bitan tip motora . Kad covek voli putovanja i Tomosom moze na put. Lepo si ovo napisao a svaka cast na voznji. Inace meni je stigla kazna za neplacanje drumarine na Preljini i to vise puta sa zakasnjenjem od godinu dana . Drumarinu ne placam iz licnih uverenja zbog nekog spora sa Putevima srbije. Zbog njihove rupe sam polomio auto a gospoda ima tako jake adbokate da im niko nista ne moze. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Svaka čast majstore!  Ja sam ove sezone takođe imao vožnju do Atine i nazad na CBF1000 (ipak dosta udobniji položaj i veći vizir :) ), odozdo sam vozio za dan malo manje od 1300km bez problema, bez premora, gubitka koncentracije i sl. To je individualno, nekome je i 300km puno, a nekome nije ni 1300km, u principu ne treba sebe preforsirati kad osetiš da gubiš koncentraciju staješ, nije bitno koliko su vozili Pera ili Žika.

Što se tiče plaćanja putarina i ja imam isti stav, čini mi se da su nam putevi sve bolji, pa mi nije problem da platim.

Onih bezbroj naplatnih rampi u Grčkoj su mi u početku bile dosada, a onda sam shvatio da posle svake mogu da testiram može li Honda stvarno za 3 i kusur sekundi do 10-ke :)

Čekam nastavak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ako možeš  u cugu da uradiš 20 sklekova onda nikakav problem 1000km na eR-u:jee:

I nastavi dalje ovaj putopis, sigurno ima još zanimljivog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

R.TAPATALK.COM

Drustvo, stigoh kuci.Nakon 15 dana ozbiljnog uzivanja i odmaranja krenuo sam sa ostrva za Beograd. No naravno, ne bi Grcka bila Grcka kada bi sve islo po planu.Po redu voznje brodova, trebao sam da sa ostrva Kos krenem do Atine u subotu uvece da bih u nedelju stigao u glavni grad Grcke, ceo dan o...


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja