Jump to content

Moto Zajednica

Jesenja uživancija

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

     Posle svakog turbulentnog i (ne)normalnog perioda, punih padova i krahova, usledi period relaksacije i uživanja, ili kako je Ivan Gundlić u Osmanu napisao,
"... tko bi doli, eto gori,
a tko gori, eto doli.. "

pa se tako posle nekoliko pravih jesenjih dana, punih kiše i zimoće, živa u termometru popela, zagrejao se asfalt, ekipa za vožnju je uvek zagrejana i spremna za ludosti i cirkus na putu, jer đavo i društvo nikad ne spavaju, uvek spremni da daju svoj maksimum kad je neki dernek u pitanju :D Sve je započelo pisamcetom i željom jednog veselog NS člana da se malo sretnemo, ispričamo i upoznamo na drumu, sem što se pratimo po forumu, i tako i bi kao u svakoj "ljubavnoj " priči ide, prvo poruke, pa pozivi, pa viđanje i išlo nam je sve lepše i bolje, ma kao od ruke, bez po muke :)
Pao je dogovor da se na juriš zaletimo do Rudnika, obiđemo Grožđenbal u Topoli, malo adrenalina i endorfina da u krvotok ispustimo, a za to nema bolje terapije od mešavine gume i benzina, još ako je u kombinaciji sa toplim asfaltom, onda je to čista uživancija koja nas podmlađuje i tera da sa lakoćom preskačemo granice nestvarnog :D a baš tako i beše ovo ludo druženje i iznenadni susret koji nam se desio :-P
Posle duge i lude noći bez sna, sabajle smo krenuli sa skupljanjem i pravac priroda, na vrh Rudnika. I pored velike želje nismo uspeli svi da startujemo u isto vreme, neki su bili sprečeni poslovno, neki su bili požarni sa decom, nekima su žene ukinule ausvajs za ovaj vikend, a neki se nisu pojavili jer su se zavukli pod jorgan planinu i simulirali zimski grip, neki su operisali oči, a neke je žena ubedila da je cepanje drva i driftovanje sa kosilicom po dvorištu bašte zdravije, lepše i bolje, nego druženje sa oprobanom ekipom drumskih zveri :-P
Išli smo kao i uvek na sve ili ništa, znači sa puno gasa, a malo kočenja, jer 2 točka prevoze duše, a 4 točka samo tela, pa smo od samog polaska uključili JUMP mod u svojim glavama, kako bi pribegli veštini preskakanja automobila i nezaustavljivog jurišanja, vetar u kosi i sunce koje nas je mazilo učinilo je ovaj jesenji dan još jednim idealnim za pamćenje i prepričavanje šta se sve zbilo na drumu i u našim glavama :D
Pošto smo goreli od želje da se što pre otisnemo daleko od grada, tamo gde nema puno automobila i gde je zelenilo prebojeno jesenjim pastelnim žuto braon bojama, nismo stigli ni da se valjano pozdravimo i priupitamo Peronea kakav mu je bio dolazak iz Novog Sada u ranim jutarnjim časovima, a verujem da se smrzao, krenuli smo na juriš , rasuli smo se kao poplava na putu i već u Žarkovu, Perone je demonstrirao umeće balansiranja na jednom točku :) Vozio je mirno, sigurno i staloženo dobru deonicu puta na zadnjem točku, puštajući prednji visoko pod oblake. Bio je to spektakularan prizor, prolaznici su se zaledili pred akrobacijama, a adrenalin je dostigao svoj maksimum u trenutku kad je malo falilo da se Perone nađe pravo u naručju zgodnih doktorki, upavši im straga u vozilo hitne pomoći, svi smo se uplašili da će kraj puta da se desi neočekivano ranije, ali se on samo nasmejao i spustio ljutu zver nazad na put, sigurno i sa umećem u zagrljaj, virtuozni okret i ode dalje ostavljajući slučajne prolaznike i učesnike u saobraćaju zadivljenim :)
Kasnije sam mu napravio sačekušu i uleteo je u ralje fotkala i evo kako to izleda kad profesor vozi :)

 


Na prvom sledećem semaforu Boban i ja smo se samo pogledali i bilo je, jel da bežimo sada ili odmah, poješće nas ovaj za doručak, propustićemo ručak, jer ćemo do podne ovim tempom da budemo mrtvi i hladni :D Ali šta je tu je, nema povlačenja, nema predaje, uvek na juriš, i trk u prve borbene redove, a liniju borbe smo pomerali unapred svakim osvojenim kilometrom sreće i to sa lakoćom :)

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I tako po izlasku iz Beograda ekipa se polako proširivala, Boban je izašao po terapiju i otišao je do Lepog polja, da upija mirise i magiju cveća i drveća, a za to vreme, mi smo zastali malo da izpoziramo i razmenimo po koju o večitim muškim temama, čiji je veći i ko može duže.... mislim na zverku tj motor i kilometražu od pumpe do pumpe

 

733332432faa717061e8e9bf85eef273.jpg

 

11a539303c991b12a5e0161767894c7f.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Da smo te uočili, izašli bi da se pozdravimo kako dolikuje, ali se tu i neka policija pojavila sa rotacijama a njih kad vidimo po već ustaljenom principu, gas se sam od sebe zavrće a mi sabijamo iza rezervoara i tutanj što dalje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Put ibarskom bez gužve je bio prava uživancija, od kako su otvorili auto put, slabo ko se vozi ibarskom, tako da smo uspeli fino formacijski da ispendrečimo deonicu sve do na vrh Rudnika a onda smo zaseli da se podružimo sa ostatkom ekipe veselih drugara na dva točka, sreo sam mnoga draga lica  koja dugo nisam video, pogotovo Pecu, Mikulanca i Lošmija I tu smo se malo islikali i uporedili Grdanu sa par godina sarijim bratom-belim, i skontali koliko su inženjeri Suzukija usrali stvar i napravili od one moćne motorčine jednu metrosexualnu zverku sa kojom se divno valja po zavojima i krivinama, nema joj ravne, ali da je ružna , jeste i to za medalju, ali šta ću, moja je i neka je, idemo dalje, srećom ima jeftinih stvari kod Alije što me neće sprečiti da je još malo našminkam jeftinim đinđuvama

 

26245622b5016ad4bd1e292f5a777e01.jpg&key=a912fad1d1a589472dff479640ec3066d64ca55de284cc75a6a7a3c7fe28aabf

 

c41226ca1f26068d35e25b35fe2a9810.jpg&key=325cbf41c7a58b084139fda4fddb4faa7add6d40624505ec885bb47d094c1231

 

57e2a33193ec22cabdf243605c6f7972.jpg&key=7b09cd01ff17a967cfe354ceb4dfceab14c58947b1da6e84872349905a9a62f2

 

A evo i društvanceta kako pije sokiće, jer se alkohol sa benzinom loše meša i nuspojave mogu biti pogubne :-P
Sedeli smo i pričali o lepoti življenja, Milanezi se sve vreme hvalio novim lukom, stavio je providna stakalca na ono njegovo Ružno Pače, umesto žutih, našminkao ga je za medalju, a za dve medalje ga tera i teško ga je pratiti, doduše Perone mu je bio za petama, a ja sam odustao zbog guma, i zato što ne znam da vozim, ali naučiću i ja jednog dana :D

 

21927a6145a668ee2408ad02cb4c1d7a.jpg

 

Nakon konzumiranja Koka Kole i osmeha, opet smo otišli da se na suncu obradujemo dragim mašinama, i da konstatujemo kako su neki motori lepši od drugih, pa čak i među Smorovima :D

 

d1cdbc023d4c18263d04ff60e62ce163.jpg

 

 

Ide crni mali pa moja grafitno siva Grdana, a iza njih su oni brzi i namunjeni, što bi rekli FAST and FURIOUS moj stariji klinac Andrej i njegov drugar Andreja :)

 

df1a1bfa7b1dac8b725fbf5d3a31a304.jpg

 

A ovde se vidi koliko je kilo Strom veliki beli lepši, ima manji nos, muški stas a ne moj kao u Olive, ali šta je tu je, idemo dalje...

 

c9d0974c32ffb9c0cade8f0d505fc45e.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sledeća destinacija je bila vašar u Topoli na kome nikada nismo bili, put do tamo je bio odličan dok su trajale krivine bez gužve, a onda smo se opet uključili u JUMP mod da preko nebo, njiva i livada lakše i brže stignemo do topolskih trpeza Milicije svuda, haos na sve strane, kako čuješ rotaciju, samo pun gas i bež što dalje, i eto nas ubrzo u epicentru dešavanja, centar Topole, a tamo se ne zna ko pije ko plaća, ko kosi a ko otvara kapiju

 

Beogradsko seljače stalo usred raskrsnice da snimi reku ljudi a policajac se uzvrteo pa skakuće oko mene i preti da će pendrekom da me izmasira ako se brzo ne izmaknem, reko čekaj samo jedan lep kadar da opalim, pre nego narodna vlast raspali po mojim leđima, on se nasmeja, a ja još jednu gratis, gde se bolje vidi kolika je gužva i tarapana unaokolo

 

b9776633d1676ec74f927eb899060afc.jpg&key=7af4e4eab5181736a6dface90154612ae2d303f72de37bed61746657d1da17c7

 

b5fdb868e324092c4dfa2a56d15f2122.jpg&key=2937ab77c6f4ab7c07fb071aa3cc3b0fcefd0bfc6ebd2fb9cc0ee85a9bac7d67

 

Odmah sam naleteo na plodove štale i tora, izvor vitamina Ce, prasenCe na razne načine, razbaškarili se prasići unaokolo, neko će u Hag da ide zbog ovoga, a mi ćemo teško u Evropu kad nam vide navike

 

950c8fe87a86b692b5ac125705a91d1e.jpg&key=16a285a2022b5cef0740d8e32d2f59ee87ed553089dbc76586e6b0a2933d3f45

 

Pepa prase na ringišpilu, a vatra i sunce greju i udaraju sa svih strana

 

65c86fd829e9cb73177e19f98060e2cd.jpg&key=eccf2340b2e677c8532e8955f8cf007ada87d6c5ac2fffc48b8de64f9c9f4444

 

A kad se čovek dobro najede i napije, onda mu tako ludom svašta može pasti na pamet, pa i to da se oženi još jedared... kukuuuu. A za tu priliku je i svadbarski kupus, jerbo "mladih" udavača unaokolo koliko ti srce želi, pravio sam se bangav i siromašan, da me neka ne uoči kao dobru priliku, pa da završim odmah za astalom i to u vrh, sa dragom pod ruku.

 

18fcc7859e2766a3756798025c4fe056.jpg&key=f36df6686c87c3f413ff60efbc0b337a54a593749368e1b6689f9cc59feee1c6

 

Najsigurnije je ipak bilo u masi, da se stopim u ovoj vasceloj paradi paradi pijanstva i kiča, ionako izgledam kao da mi fali stolarije u glavi, samo sam izbacivao kameru kao periskop da uslikam po neki prizor ili zavirim ljudima pod haubu da vidim ta i o čemu razmišljaju

 

4f339ed63fc1193f85fcc99ac0888959.jpg&key=ab710ae08f2cc00b753dabb3c2939f0b533c9f6810bd1d621e17500fe1b6b9cd

 

A evo i poklona za lakoverne, za one koje je šinula ili treba da šine Amorova strela, teška bolest od koje nema leka, srećom, pa se brzo vozi, još brže jede, naučile duge noge da uteknu kad zagusti, ali za one srećnike kojima se to desi, ima bogat izbor liciderskih srca, za supomenu i dugo sećanje, na dan kad su uleteli u zabran

 

1c9fd3876e2048dc0de4913744f71147.jpg&key=ed10ef001164e9e5c436ea7da1541508601771b70a37ec88adb47ddb3ce899e4

 

0e73416ae3db5ea4652599a941328af5.jpg&key=602ca2eeaed38d8254fb3c91147167eaa3f56361208b2cc8ff81f5341faaec83

 

A evo i čekaonice, jedne od, za one umorne od života, kojima je svega preko glave, pa su došli da navrnu po koju čašicu i naprave magiju kako do prvog da se prehrane i plate račune, napaćen smo narod postali, ova evropeizacija i vladavina snaga haosa i bezumlja je učinila svoje, niko više ne pije da mu bude lepše i slađe, nego da spere gorčinu i muku.

 

05250de97e47635462d421e231327b93.jpg

 

A evo još jednog slasnog zadatka i izazova za jagnjeće brigade, bilo nas je puno i valjalo je svakog nahraniti kako dolikuje, da ima šta na čačkalicu da nabije :) Lanac uredno podmazan iako nemaju Scotoiler a ni Cobru, ali radi se i okreće ovaj točak sreće, dok narod zeva i ispušta balice na ove sočne prasiće, a roštiljdžija za to isto vreme se trudi da se ne istopi i ne ispusti dušu među ovim pitomim ukusnim gicama :)

 

ea54b202c9f6f771db42f3aae44f1c1e.jpg

 

Nek gadljivi zatvore oči, jer se za gurmane sprema ovca Šone da debituje za trpezom u svojoj paleti raskošnih ukusa i mirisa koje za sobom ostavlja, za sada prizor ne obećava, ali posle tretmana u solarijumu je druga priča i nema gadljivih, samo alavih :)
 

6ee0b26fb0a71c1fa6e007a21ab3871a.jpg

 

A neko se zajebao pa je i ovo ponudio na meniju ali niko nije zainteresovan za leteće prase, koje se odlično snalazi u gužvi, ja sam na foru uspeo kao paparaco da podesim objektiv i iskočim iz mase, pre nego me ljubomorni čobanin nije udaljio i sprečio da ovekovečim šareno prase u centru Topole :D

 

579b186005fbb4d270eae90968310885.jpg

 

Tu smo negde svi na okupu, teško mi je pored onolike hrane i onih udavača da se skoncentrišem i potražim pomoć prijateljam glad me mori, izjeo bi i astal i sa astala koliko je sve lepo, zgužvano i neobično, kao i uštipci zgužvani u koje meso pakuju da se moča ne bi razlivala.... mljac mljac :)

 

23178410eafabf465e1eee7feb7ce4e7.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

I dok su ljudi kao pčele bez glave jurcali tamo vamo tražeći slobodno mesto da odmore kosti i počaste se kojekakvim đakonijama, na vrh ulice zavrteo se ringišpil za najmlađe, pokušao sam da vidim kako se mala deca raduju i snimim to izbliza, ali mi se muzika sa razglasa , buka i galama nisu svideli.
 

 

Odlučio sam se da za to vreme, odem na mesto koje je palo u zaborav, toliko da nisam uspeo da se učlanim i postanem član biblioteke, ispred gradske biblioteke se služilo pečenje, za masne ruke i prljave misli niko ne mari, na kulturu su svi zaboravili, a mi posla Srbije provozali da bi uzeli neke dobre knjige i kulturno se vozdizali, pa dobro, kad nema kniga da se prsti zamaste nekim mastilom, dobro dođe i neko mesište, vrlo brzo smo se uklopili u lokalni milje i napravili osmehe pune pavlake, luka i kupusa, da i malo kečapa, jes da ne ide uz pečenje, ali je crveno lepa boja jer ide na radoS i Ljubav :D

 

82ef5125f2b45cdc49919bd2d04a113a.jpg

 

Ovo je slika koja ima i miris i ukus, pored 200 stepeni u hladu, a moj stomak zavija kao gladni vuci na pun mesec, ovo je mnogo toplo, mesta nigde za sedenje, Vip loža nema, pa smo onda pali u zagrljaj nekim baba devojakama kako bi nas fino i bogato uslužile da i mi omastimo brke :)

 

ffa7a32b3bf7778e76044f0b3ecbc58f.jpg

 

Perone u akciji, pokušao je da nađe skriveno mesto i oglođe svoj deo plena, ali uspeo sam da ga opalim na kvarno, drugarski :D

 

e94632d2d4b6ddc39ff1993afaad735b.jpg

 

A onda je on hteo da opali samog sebe, da vidi ima li razlike :D

Za to vreme ja sam naleteo da jednu predivnu bakicu koja mi se požalila da je izgubila đuvegiju, i odmah sam se bacio u akciju da zaljubljenu bakicu vratim svome jatu. Bila izgubljena i nervozna jer kaže nestala joj ljubav sa kojom je preko 5 decenija, nije ponela svoj telefon, ali zna dekin, ja okrenem, sporazumem se sa vremešnim i iskusnim gospodinom i u svoj onoj gunguli opet ih spojim, baš je bil šaljiov razgovor sa bakom, koj sam upitao da nije šacovala moj motor i poželela da omamuza Stroma pod stare dane, ali jok, bilo je dirljivo sa koliko ljubavi, pažnje i posvećenosti je pričala o svom dragom, u trenutku mi je kliknula ona Kantova misao da samo muškarac i žena zajedno, čine čoveka :)

 

765ca029e2f5ec72cb7ec215e7e5949d.jpg

 

A za to vreme, malo niže neki vokalni invalidi su terorisali grad :D
 

 

 

Neko je pao u sevdah, neko pod sto, neki su se jednostavno srušili na pod jer za bolje ne znaju i ne umeju, a evo i plakata za odstrel, nisam imao marker da dodam, traže se živi ili mrtvi ispod slika. Tunja mi je ono baš tunjav, vrhunski je objasnio u slici bez reči odakle mu nadimak :D

 

5a65f8fae928e99d1d0f45e3c5cdd51b.jpg

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kad smo došli u Topolu imali smo sreće da naletimo na dobrog gospodina koji nam je otvorio kapiju svoga vilajeta i dao dozvolu da se gratis ispenjemo na zeleno ostrvce, i da sklonimo motore sa ulice od pijanih koji je bilo za izvoz , kao i radoznalih i onih koji bi da nešto čačkaju ili pozajme zaboravljajući čije su to stvari... ali za nama je krenuo neki pijanac koga je zanimalo kao i svakog velikog poznavaoca i "stručnjaka" opšteg profila koliko to može da ide i dal leti po putu, pa sam mu objasnio da sam iako '73 godište zapravo prošao tek nešto više od punoletstva, i da mi ova naša sokoćala koja nam radost pričinjavaju pogotovo kad smo u grupi, više guramo nego što vozimo, i da ne bi odrasli da se isključivo hranimo mini plazmom jer je za nju dokazano da te sprečava da odrasteš, tako makar kaže u TV reklami, a mi u to verujemo i tako i živimo

Živimo punim plućima i vozimo se po propisima, iako se to možda nekome ne čini tako

 

31b2ab13284f01c6a6a87e4d1fe5b4b4.jpg

 

4ef549693aae9de5af5358033293fb3a.jpg

 

Posle ovoga je bio dosadan put provlačenja i napuštanja vašara, sa lepim uspomenama i željom da se ovako nešto u što većem broju ponovi jopet, svi smo bogatiji za još jedno prijateljstvo i brdo lepih trenutaka koje će zimu pred nama učiniti lakše podnošljivom u dobrom društvu uzimajući meru i maštajući o sledećoj sezoni, a do tada idemo u toplije krajeve, zagrlimo naše najmilije i uživajte iz sve snage, bez zadrške :)

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Saxi, da li više voliš Stroma ili "100" pun prasića?:)

Svakim tvojim pisanijem uvodiš mi radost u oči, a sada i glad u stomaku.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Saxi, da li više voliš Stroma ili "100" pun prasića?
Svakim tvojim pisanijem uvodiš mi radost u oči, a sada i glad u stomaku.:jee:
Sve preko 100-tke obLožavam
I Smora za jurcanje i prasce redno skockane na kariranom astalu, sa ili bez stolnjaka i jabuke u ustima

Poslato preko kurca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Uvek sam bio fasciniram tipovima koji jedu mini plazmu, citiraju Kanta i Ivana Gundulića a zbog udavača i svadbarskog kupusa se prave siromašni i bangavi :-).

Nego koliko može da razvije ovo tvoje čudo?

Predobro i sa porukom kao i uvek, svaka čast!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo
1 hour ago, Rille said:

Uvek sam bio fasciniram tipovima koji jedu mini plazmu, citiraju Kanta i Ivana Gundulića a zbog udavača i svadbarskog kupusa se prave siromašni i bangavi :-).

Nego koliko može da razvije ovo tvoje čudo?

Predobro i sa porukom kao i uvek, svaka čast!

Ето и мени је баш све то занимљиво???

Ииии, колико може то твоје чудо,хммммм?!

Елоквенција, или како се већ зове, ти баш иде и пристаје :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja