Jump to content

Moto Zajednica

Knedla u radu na nižim obrtajima seven fifty

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Imam problem u obrtajima izmedju 1000 i 2000 kad dodam gas u voznji osetim knedlu(kao da zatrokira) dok prodje 2000 obrtaja posle je sve kako treba.Predpostavljam da su karburatori u pitanju?Molim pomoć ako neko zna ili je imao sličnih problema.Motor malo duže nije vožen.Inače pali i radi perfekno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, Goran1982 je napisao:

Imam problem u obrtajima izmedju 1000 i 2000 kad dodam gas u voznji osetim knedlu(kao da zatrokira) dok prodje 2000 obrtaja posle je sve kako treba.Predpostavljam da su karburatori u pitanju?Molim pomoć ako neko zna ili je imao sličnih problema.Motor malo duže nije vožen.Inače pali i radi perfekno.

Mogao bi da skineš karburatore i pošalješ ih Bokiliću na kontrolu i reparaciju. On ih sredii pošalje ti ih nazad...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Какав ти је филтер за ваздух? Мене је мучио најстрашније иако на око ми је деловао ок.

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je Hiflo bacaj djubre, isti problem sam imao, nov naravno.

Redak je pa masina dobije puno vazduha, probaj staviti filc preko filtera, ako bude bolje menjaj ga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Filter je nov.A motor isto tako kao nov prosto mi grehota da rasturam:stabre:.Mozda se samo malo nataložilo?Mozda postoje neke smeše za čišćenje karbova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da se natalozilo smanjilo bi dotok benzina a manji dotok je izrazeniji na vecim obrtajima, kada ga zafali. 

Ako bas nebi da rasturas naspi MOL benzin, cepic petroleja i peglaj ceo dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Koliko benzina na čep petroleja?:stabre:Gledao sam na pumpama razna sredstva za čišćenje karburatora rastvara se sa benzinom mozda to pomogne(malo sam skeptičan za te kozmetike i sredstva).Sve sam se nadao da će od Bg do Niša da probije tu knedlu samom voznjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 22.9.2019. at 18:10, Due je napisao:

@Krokodilo

Ja sam primenio onaj tvoj savet, čep petroleja na rezervoar benzina, pa koristim priliku da se zahvalim. Nikad bolji savet! Razlika je očigledna u radu i odzivu na gas.  Generalno nisam ni imao problem sa karburatorima, ali neće da škodi.:takoje:

Evo proveren info iz prve ruke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Da li petrolej ima svojstvo pročišćavanja karburatora ili daje gorivu veću eksplozivnu moć...više oktana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Nisam cuo da petrolej povecava oktanski broj ili toplotnu moc sagorevanja. Prvi put uopste cujem da petrolej neko koristi za bilo sta vezano za motore. A cuo sam svasta.

Jedino sto mi pada na pamet je da rastvara necistoce...

 

Inace, samo veci oktanski broj ne povecava snagu motora. To je zabluda koja traje decenijama. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Rešio sam knedlu zagusenje koje sam imao izmedju 1000 i 2000 obrtaja.Bila je svećica u pitanju zamenio sam sve 4 i rešen problem.Bio sam ubedjen da su karburatori.Sada je sve u redu od miline da ga slušaš:sampion:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
On 13.10.2019. at 10:41, bdada je napisao:

Da se natalozilo smanjilo bi dotok benzina a manji dotok je izrazeniji na vecim obrtajima, kada ga zafali. 

Ako bas nebi da rasturas naspi MOL benzin, cepic petroleja i peglaj ceo dan.

Resena knedla svećica je bila u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Da li petrolej ima svojstvo pročišćavanja karburatora ili daje gorivu veću eksplozivnu moć...više oktana?
У питењу је чишчење а не подизање октанског броја.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja