Jump to content

Moto Zajednica

Rumunija - u trci sa snegom

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 50 minuta, LuckyVladano je napisao:

Greje sunce za vrat, moracu da otvaram lufere emoji12.pngemoji1.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

More ne drži predavanje nego palite što pre uzbrdo da predveče ne izmrznete gore (ili da vas ne zaveje sneg).

Promenio član zika56
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Stigli u Sibiu. Podmirili stomake, raspistoljili se malo, pa ce veceras da padne malo opsirnije o danasnjem danu. Za sada samo da znate da mi je osmeh od uveta do uveta !

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz
On 10.10.2019. at 14:36, LuckyVladano je napisao:

Tako  treba...to je mala avantura cak i za prekaljene,sve pohvale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R

Срећно, сув пут и пууунооо кривина!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nocas sam izigravao fakira, t.j. krevet je bio tako tvrd da sam se okretao svakih 5 min. (bukvalno) jer me rebra ubise. Uspeo sam da se onesvestim tamo negde oko 3,30h. Kad ne razlupah tel koji sam navio na 7,15, pa na 7,20, pa na 7,30h. Ujutru je kicma odbijala saradnju dobrih 10 minuta. Izlazim iz kuce, a gazdarica iz dvorista pita ocigledno: da li odlazim. Ma jok, krenuo sam u punoj "ratnoj opremi" sa 2 torbe i kacigom u jutarnji dzoging pa se vracam

Sreca njena sto me nije pitala i kako sam spavao

Sidjem do Mice, doruckujemo, i posle kratkih formalnosti, predjemo preko Djerdapa u Rumuniju. Levo, pa opleti po magistrali koja kratko vodi uz Dunav, pa se onda lagano udaljava od njega. Nakon silaska sa te magistrale, prvi deo puta mi je ostao u losem secanju zbog puno neravnina. Tako je bilo mozda i 50-ak km, ali je nakon toga podloga bila mnogo bolja, a krivine savrsene. Uz to ujutru je jos bilo pomalo tmurno, "sivo" vreme. Svratili smo i u Banju Herkulane da drugar sa "decijim" rezervoarom nadje pumpu. Posle neobavljene misije, sat vremena sam se preracunavao gde bi mogao da nadjem crevo i kanister da mu pozajmim nesto goriva iz onog mog bureta od rezervoara

Kisa je tamo izgleda skoro prestala da pada, pa je na dosta mesta kolovoz bio i dalje mokar, pogotovu u senkama. Ja sam tu manje-vise vozio "po jajima" da se ne izglupiram nekim proklizavanjem. Sve to je ipak nadvladala radost sto sam opet na putu, pa sam pevusio ispod kacige. Cak i jednu narodnu, koje ne da ne volim, negooo...

Ipak, put se popravio, temp na tabli je pokazivala 20,5c, "vedro nebo bez oblacka...", ja sam omeksao malo ogibljenje i dan je postao prelep. Stizemo na pumpu kod koje se skrece za Transalpinu (TA). I dalje nema oblaka na vidiku, a google maps pokazuje crvenu liniju posle mesta Novaci. Ma d'idemo, pa sta bude kad smo vec tu. Prolazimo, nije meni dzabe nadimak "Lucky".

Puni pozitivne energije krecemo posle predaha a ja ipak vise gledam u nebo nego u put

Stizemo na ono prvo odmoriste gde su prodavci raznoraznih djindjuva - i dalje po prelepom suncanom danu i 14,5c. Tu smo se iscestitali na uspesnom osvajanju Mont Evere....khm...ne, to je iz drugog putopisa, moja greska !

Za neverne tome sam se slikao sa jucerasnjim vecernjim novostima da posle ne kaze neko da smo bili u julu

Nakon nekoliko km stizemo na najvisu tacku, stajemo, slikamo se, saljemo slike, telefoniramo, a ja namerno nisam zurio zbog onog "izslikajte se i paljba". Uvek sam bio tvrdoglav da dokazem da ja "nesto mogu"

Blizu vrha sa obe strane se videlo da je posipana so (so 100%, posto ne verujem da su sipali opojne droge na put ). Ne znamo da li je snega vec bilo, pa se otopio, ili su to sipali preventivno, kao sto sam gledao u Madjarskoj na autoputu. Tu sam isto vozio malo opreznije, posto je na samom vrhu bolo 8, a kad smo krenuli da se spustamo na jednom delu i 5c.

E kad smo se spustili, onda vise nismo stizali da procitamo sta pise na onim ogranicenjima brzine za skejborde, pa smo uzivali sve do Brezoi-a i skretanja za Sibiu. Nakon toga: klasicna Ibarska magistrala u nedelju vece kada se svi vikendasi vracaju kuci u Bgd, u ovom slucaju potpomognuti hordama kamiona. Jebes kakva je linija dole, jedva da je bilo slobodnih momenata da mozes obici vozilo ispred.

Tako se mi nadjosmo u hotelu Fantanita Haiducului. Krevet je izgleda mekan kao dusa, i jedino sto me jos razdvaja od njega je ovaj putopis

Sutra pre 8h ustajanje, pa napad na Transfagarasan (TF).

Drzite nam palceve !

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 22 sati, LuckyVladano je napisao:

Dva vozaca, malo jaca, sede iza upravljaca...c3b3bf9587c599f8aafa2ff945a1c42d.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Jeste sigurni da niste spavali zajedno???:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Spavamo u odvojeni. Sobama da se ove rumunke-maserke ne guraju. I sve su lepse od tebe, samo da znas !

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Danas je bio dan za 15 od 10 mogucih. Mene krsta ubise sinoc i jutros, jer sam vam sinocni post kucao iskrivljen zbog kratkog kabla punjaca

Sinocni i jutrosnji brufen su samo malo olaksali situaciju, i dalje sam se jedva kretao. Ko nije znao do sada neka zapamti: VOZNJA MOTORA JE UNIVERZALNI LEK ZA SVE !!!

(doduse, ne znam da li leci sidu ).

Kada smo izasli iz hotela, doceklo nas odvratno vreme - magla i kisni crni oblak na 30m iznad nasih glava. Bilo mi je hladnije nego juce na vrhu TA

Ipak, posle bukvalno 5 min od polaska, izlazimo u ravnicu i ja shvatim da se ovo crnilo prostire na po "100 metara" u svakom pravcu od nas, a da su planine desno od nas na kojima je Transfagarasan (TF) okupane suncem. Posle jos 5 min ostavili smo oblak iza sebe i opet nije bilo ni jednog oblaka na vidiku kao juce. Temperatura je polako rasla sa pocetnih 10, pa do maksimalnih 20,5c (po instrument tabli).

To sunce je tako delovalo na mene da mi cak ni dugacki pravci koji su nas priblizavali TF-u nisu smetali.

A onda - nirvana !

Kad je krenuo ples: levo-desno-levo-desno pa sve iz pocetka! Prvih 10 krivina sam razmisljao o kojecemu, ali onda su u glavi ostali samo gas, kocnica, menjac i putanje kroz krivine! Setio sam se mog druga Milana (BMW K1200R) kada je opisivao neku rutu i rekao da bukvalno 2 sekunde nije isao pravo. E, ovo je bilo vrlo slicno tome. Uzivanje za sva cula, ali ko hoce brzo, pamet u glavu!

Jednog momenta mi se otvorio pogled na TF (sa severne strane) koji izgleda kao polukrug od stena.

Bio sam pomalo razocaran. Cela strana planine je bila prosarana snegom! Put - skoro potpuno suv. Ovde je sneg bio brzi od nas... Pogledam ja nebo - i dalje nigde oblacka na vidiku. Proverim temperaturu, pise +10c. Nesto ovde ne stima...

Ma nema veze, idemooo pun gas uzbrdo !

Na pola serpentina sam se predomislio i poceo sve sporije i sporije da se penjem po onim serpentinama. One su same po sebi perfektne, ali sam poceo da nailazim na potocice vode u ili tik iza krivina, taman tamo gde treba da odvrnem gas do daske. Ma polako Vladane, ne lozi se... Tako stignem na vrh, gde me je Mica vec cekao (mnogo je brzi i iskusniji vozac, motor mu ima vise konja, a ja sam skoro duplo tezi od njega). Tu pocinje klasika: slikanje, selfiji, pentranje po obliznjem brdascetu da se ulovi bolji kadar... Ma znate vec. Krecemo, i posle par metara maltene ulazimo u tunel sa vratima kao da ulazimo u neciju garazu. U momentu primecujem manja, pesacka vrata u tim velikim i prisecam se anegdote kada je neko sa BJB provlacio motor kroz ta vrata jer su velika bila zatvorena

Vec u tunelu pocinje spust, i nastavlja se kroz serpentine, ali su one malo razbacanije i delimicno vec u sumi, pa nisu toliko atraktivne za oko. Medjutim... Uspon i spust na i sa TF se nastavlja prelepim putem za jurnjavu, i nakon nekog vremena put ide pored jezera ("Lacul Vidraru" na google maps) i verno prati ivicu. Samo se pomolite da nema nikog ispred vas da vam ne ubije zadovoljstvo. Ako idete sa saputnicama, odvalice vam desni bubreg u pokusaju da vas nateraju da smanjite brzinu

CEO taj potez od kako krenete da se penjete na TF pa skoro do Curte de Arges pa levo na put 73c je jedna dugacka, dugacka trkacka staza. Steta samo sto podloga nije bolja, t.j. novija, tad bi uzitak bio potpun. Ovako vlasnici motora sa sportskijim ogibljenjem verovatno razbijaju kamen u bubregu, ali nama na GS-ovima rupe nisu previse smetale da vozimo pre...ooovaj PO ogranicenju

Svratili smo da uzmemo sobu u mesto Campulung u hotelu Anomis. Sedamo na motore i pravac Bran, da kao najgori turisti obidjemo zamak. Stizemo tamo u 17,30h po RO vremenu i pitajuci gde se ulazi saznajemo da se moze uzi u zimskom periodu do 16h. Mosa...

Put. Pa, put ka Branu je takodje odlican za krivinarenje uz jedno veeeliko upozorenje: ima dosta jako opasnih ulegnuca koja mogu da vas kod "malo" brze voznje katapultiraju iz sedista. Motor mi je na jednom mestu tako propao da sam ja bukvalno ustao na noge , sto je bila sreca jer se posle metar-dva motor vratio gore, pa su mi noge odigrale ulogu amortizera. Takvih, mada manjih ostecenja je bilo bas dosta usput do Brana. Inace, tamo gde je kolovoz ok, isto se krivine i nesto serpentina maltene nadovezuju jedna na drugu. Dakle, obavezno provozati, ali budite oprezni (ili sporiji) !

Posto smo izvisili za zamak, sta nego nazad u hotel. Mi bi sporije, ali nece da moze, PantiTju !

Sunce ubrzano zalazi, i to tacno nama ispred nosa, a voziti tuda nocu... paaaa, nije bas primamljivo. Tako da smo mi ipak malo pozurili i stigli u hotel 10-ak min. pre mrklog mraka. Taman parkirali motore u dvoriste pored ostalih auta, kad dolazi rumun i mase rukama i nesto prica u stilu "ne tu motor, ne tu motor. Tu auto!" Sta bre hoce ovaj, idi Mico vidi gde nam pokazuje, ako mu sad sidjem sa motora... Nas dvojica govorimo sve jezike osim rumunskog i francuskog koje jedino covek parla Kad, on odvede Micu da mu pokaze garazu gde i "patron" (gazda) hotela drzi svoj fensi-smensi kombi od toliko i toliko evra. Vrata se u 22h zatvaraju, pa su nam motori u zatvorenom i na sigurnom. Naprasno postajemo najbolji prijatelji, uz zahvaljivanje i tapsanje po ramenu. Raspremismo se, pa nadjosmo restoran Amada. Preporuka za svinjska rebarca od 600 gr u tanjirima 30x20 cm !

I tako, zavrsi se ovaj perfektan dan. Baterije za GoPro kamere se pune, komunikacija i telefon takodje.

P.s: posle voznje me vise nista ne boli !

Laku noc !

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
E jeste sretni, više nego ste teški



Vozim motor, nisam bajker.
A teski su bogami po dobro, mozes onda zamisliti koliko su srecni

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja