Jump to content

Moto Zajednica

UB kamera za prekoracenje brzine

Recommended Posts

  • Drug član, 762 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 41 minuta, saillor je napisao:

Da, tako kažu policajci. Situacija je u stvari drugačija. Zabranu izriče sudija za prekršaje po drugom zakonu. Moj zet je pre 8 meseci dobio zabranu i nije smeo da upravlja vozilima svih kategorija na teritoriji R.Srbije. A prekršaj je bio na B kategoriji. Zato profesionalci, pamet u glavu.

Послато са TA-1024 помоћу Тапатока
 

I ja sam već ranije naveo da sam bio kažnjen ovog leta (B kategorija - 30 dana) i da mi je sudija za prekršaje odmah rekao da mogu da vozim motor i sve ostalo osim "B". Ako ni panduri ni sudije nisu u pravu onda jbg...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 42 minuta, Dexterr je napisao:

Ako ste vozač profesionalac, zabrana je na sve kategorije, ako ne, samo na ''oštećenu'' kategoriju.

Jel to negde tako definisano u zakonu? Ili to sudije donose po "proizvoljnoj" odredbi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Voze se dva drugara motorima, obidju nekog na punoj, policija ih zaustavi, pise prijavu, sudija im odredi kaznu i zabranu... Jedan ima zabranu samo na A, a drugi posto ima sve kategorije ne sme ni traktor da vozi????? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 607 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam profesionalac (imam upisane sve kategorije) i čak sam kod sudije izjavio da radim kao vozač, u nadi da će mi oprostiti, dobio sam zabranu upravljanja samo na kategoriju sa kojom sam napravio prekršaj.

Kolege, koji su profesionalni vozači, i koji su učinili prekršaj "na radnom mestu" upravljajući kamionima, takođe su dobijale zabrane upravljanja i to samo na kategorije kojim su upravljali kad je napravljen prekršaj za koji su osuđeni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
On 12/6/2019 at 11:51 AM, DonToni said:

Ja sam profesionalac (imam upisane sve kategorije)

Ako imam upisane sve kategorije da li to znaci da sam profesionalni vozac i po kom zakonu ?

Kao profesionalnog vozaca su me tretirali i na lekarskom pregledu iako to nisam sto sam im i rekao a opet mi udarise ogranicenje na 3 godine.

Vec sam platio kada sam to video inace bi ih oterao u 3 pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 607 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ispraviću se, ;):

 

(izvor: Agen.za Bezb.Saobraćaja)

Profesionalni vozač je vozač čije je upravljanje vozilom osnovno zanimanje, i to kada upravlja vozilom, odnosno skupom vozila kategorija C, C1, D, D1, CE, C1E, DE ili D1E i koji za obavljanje svog posla mora imati stečenu početnu kvalifikaciju odnosno periodičnu obuku.

 

AMSS:

 

Profesionalni vozači su osobe čije je osnovno zanimanje upravljanje motornim vozilom i koje su zadužene za prevoz robe ili putnika.

 Da bi osoba mogla da obavlja posao profesionalnog vozača potrebno je da  poseduje:

·         vozačku dozvolu odgovarajuće kategorije,

·         odgovarajuće vozačko iskustvo,

·         potreban nivo poznavanja propisa,

·         informacije o tehničko-eksploatacionim karakteristikama vozila kojim upravlja

·         informacije o karakteristikama saobraćajnica po kojima se kreće i uslovima koji vladaju na njima,

·         odgovarajuće psihomotoričke sposobnost za bezbedno upravljanje vozilomi,  izražene kroz:

  •   dobru koordinaciju pokreta i orijentaciju u prostoru
  •   mentalnu stabilnost, samokontrolu i logičko rezonovanje,
  •   visok nivo odgovornosti i koncentracije.

Samo osoba koja ispunjava sve ove zahteve, može obavljati poslove profesionalnog vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Koga interesuje da li kamera snima i da li salju cestitke. Odgovor je DA, i bas su revnosni.

Prosao sam kroz Ub i uhvati me kamera kad sam isao prema Obrenovcu 11.10.2020. i danas postar donosi kovertu sa slikama. Prekoracenje 39 km/h. Vozio sam 89 km/h ogranicenje 50. Idem ove nedelje da trazim sporazum o priznavanju krivice jer koliko citam postoji odredba u prekrsajnom zakonu da se to moze traziti od policije. Drzava je to omogucila da bi se sudije za prekrsaje rasteretile, ali lice koje ima negativne bodove u protekle dve godine ne moze traziti takav sporazum, postoje jos neki ogranicavajuci faktori kad ne moze da se trazi.

Javljam ishod.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

U principu u nagodbi se dobije uglavnom minimalna novcana kazna i bodovi, a ne oduzima se dozvola, barem iz mog i iskusva ljudi oko mene, za slicne prekrsaje kao sto je tvoj. Za neke teze nisam siguran...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Ekonomski tigar ne bira

 

 

Znam da su neke fiksne kamere po bg nameštene da možeš da prekoračiš do 20km/h,sajam,autoput genex,...

Jednom su me zaustavili na silasku sa mosta na adi, pre petoševića, dozvoljeno 50, ja vozio 71.gde mi je rekao da sam vozio 1 km/h sporije, radar me nebi snimio.

 

Za Ub ću baš da pitam drugare,

A za školu ti želimo sreću

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Ostao sam duzan za moj ishod. Bio sam u policijskoj stanici UB da dam izjavu ko je vozio motor, priznao sam da sam to bio ja. Sada cekam poziv od sudije za prekrsaj i sa tim pozivom idem u PS Rakovica ili PS Ub da trazim sporazum o priznavanju krivice. Kad priznam krivicu i napravim sporazum sa policijom oni salju sudiji za prekrsaj koji uglavnom odustaje od daljeg gonjenja.
Policajac mi je rekao da kamera na prilasku Ubu slika iznad 80 km/h, bila je podesena na 70 ali su je ove godine bazdarili na 80. Mene je uslikala sa 89.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja