Jump to content

Moto Zajednica

UB kamera za prekoracenje brzine

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo stiglo.E sad malo podeljena osećanja. Definitivno pod blicem i IR radi posao. Znači neka noćna varijanta.Bez toga preko dana vidljivo ali nije u upotrebi IR ili blic.Izgleda kao zaprljana tablica Skida se lako vodom. Na noćnoj slici se vidi kako je prskalo po "okolini". Pa sad ko voli nek' izvoli. Meni će naći neku drugu primenu. Pozdrav 1bfc4b95cff60726526919369ef0495a.jpgf6a6616b7fbc079362925c23cd134bca.jpgcd2af37734174135615b5a8173b2da8e.jpg

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
A sad bez zezanja,da li si stvarno ocekivao da ce providni sprej da onemoguci kameru da vidi tablicu?
Zarad teme poručih. Primenu će u svakom slučaju nači, u krajnjoj liniji kaciga ima sa se vidi iz aviona

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 11.10.2019. at 1:49, ZoraNS je napisao:

Neee, ograničenje dobijaš samo za kategoriju u kojoj si napravio prekršaj. Dozvola fizički ostaje kod tebe. Srećniče jedan, vidi se da nisi dosad bio kažnjavan...:rolleyes:.

Ne uzimaju dozvolu ali ne možeš da upravlja ni jednom kategorijom vozila kada imaš zabranu u Srbiji. Verujte mi jer sam svež sa polaganjem za A kategoriju. Bilo i to pitanje na testu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To nema ni u Pizdicima, prekrsaj sevezuje za kategoriju vozila kojom se upravlja. Ako napravim prekrsaj s motorom ispada da dobijam zabranu i za autobus, a recimo to mi profesija i od toga zivim, to jednostavno ne smije biti. Ako su stvarno i tu glupost uveli fakat je da se ide odavde, odma

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 14 sati, saillor je napisao:

Ne uzimaju dozvolu ali ne možeš da upravlja ni jednom kategorijom vozila kada imaš zabranu u Srbiji. Verujte mi jer sam svež sa polaganjem za A kategoriju. Bilo i to pitanje na testu.

Ne mogu da tvrdim ako si to imao na testu, ali ja imam iskustva u praksi od pre par meseci. Imao sam prekršaj pri vožnji auta i dobio ograničenje 30 dana na B kategoriju. Odmah sam dobio informaciju od sudije za prektšaje da mogu da vozim motor bez ograničenja. Znam za taj propis i od ranije pa ovo može biti ili nešto novo ili da se odnosi na neke "specijalne" prekršaje tipa alkohol, nasilnička vožnja, prekršaj sa težim posledicama i slično. Pitaću baš saobraćajce u prolazu iako ni oni nisu u potpunosti upućeni u sve propise (provereno - znaju 10-15 glavnih, a masu nemaju pojma...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 13 sati, Bigor je napisao:

To nema ni u Pizdicima, prekrsaj sevezuje za kategoriju vozila kojom se upravlja. Ako napravim prekrsaj s motorom ispada da dobijam zabranu i za autobus, a recimo to mi profesija i od toga zivim, to jednostavno ne smije biti. Ako su stvarno i tu glupost uveli fakat je da se ide odavde, odma emoji36.png

 

Slažem se sa svim, ali to ti kod nas jako zavisi koji autobus voziš. Ako voziš autobus sa "tapšačima" na mitinge po Srbiji onda ne moraš da brineš za ograničenja i kazne. Bitno je samo da budeš "drug član" i sve ti je oprošteno. Kod nas ima dosta dobrih zakona ali je činjenica da se koriste selektivno, samo na boraniji i na neprijateljima (zna se koga)....

A što se tiče onog "da se ide odavde", prilično je gusta lista razloga za bežaniju tako da bi ovaj razlog ne ulazi ni u TOP 100, mada stvarno može naći svoje mesto na duuugoj listi...:/

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, saillor je napisao:

Ne uzimaju dozvolu ali ne možeš da upravlja ni jednom kategorijom vozila kada imaš zabranu u Srbiji. Verujte mi jer sam svež sa polaganjem za A kategoriju. Bilo i to pitanje na testu.

I jel su ti rekli na teorijskoj obuci da se u tom slucaju primenjuje zakon o prekrsajima, a ne ZOBS?

 

ZOP kaze :    

Član 58

Zabrana upravljanja motornim vozilom sastoji se u tome da se učiniocu privremeno zabrani upravljanje motornim vozilom odredjene vrste ili kategorije

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Pitao sam danas druga koji radi u SUP-u na Ubu.

Kamera radi i snima,ali ne šalju još.

Ne zna kad će početi i dali će retroaktivno da šalju kazne.

Inače u minutu prođe 5,6 auta koja su prekoračila dozvoljenu brzinu.

I snima u oba pravca

 

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Posle semafora ka beogradu ,nekih 500metara posle,sa leve strane

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
5 hours ago, Krmco said:

Pitao sam danas druga koji radi u SUP-u na Ubu.

Kamera radi i snima,ali ne šalju još.

Ne zna kad će početi i dali će retroaktivno da šalju kazne.

Inače u minutu prođe 5,6 auta koja su prekoračila dozvoljenu brzinu.

I snima u oba pravca

 

To sto ne salju ne mora nista da znaci. Mogu da pocnu sa slanjem i za pola godine.

Treba znati da li je kamera zvanicno pustena u rad za kaznjavanje ili nije. Moze ona da radi i da se koristi kao "obican" video nadzor ali nije opstina sa mup-om zavrsila papire i ne ide kaznjavanje. To je sustina price. Ali koliko znam, ne koriste kamere za kaznjavanje ako zakonski nemaju sva odobrenja kao pokrice. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sve drumske kamere u Srbiji koje imaju sve dozvole i licence da se mogu koristiti za kažnjavanje, imaju jedan te isti problem - živu radnu snagu  koja bi procesuirala snimke. Kamere na auto putu dnevno zabeleže nekoliko (desetina, stotina) hiljada prekoračenja, ali je broj ljudi potreban za procesuiranje svih snimaka verovali ili ne četvorocifren, pa se kazne pišu selektivno i povremeno u zavisnosti od raspoloživog broja ljudi. Sva sreća pa smo raja koja još uvek ne veruje u softver, te moramo sve pešaka...;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Ne radi se tu o verovanju u softver. Softver uradi to sto je uradio ali covek mora da proveri situaciju. 

Npr. upali ti se ispred nosa crveno svetlo na semaforu ti prodjes metar-dva, kamera te snimi da si prosao na crveno ali ti si vec stao i vratio se nazad. Ne pise ti se prolazak na crveno nego nesto tipa nepostupanje po saobracajnom znaku. Tako mi isprica covek koji bas to radi. 

 

Ista prica je sa prestrojavanjem ispred semafora (gazenje pune linije). Izleti ti budala, softver odmah belezi da si presao preko pune linije a u stvari si morao da izbegnes nekoga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎27‎.‎10‎.‎2019 at 6:58, Dexterr je napisao:

Sve drumske kamere u Srbiji koje imaju sve dozvole i licence da se mogu koristiti za kažnjavanje, imaju jedan te isti problem - živu radnu snagu  koja bi procesuirala snimke. Kamere na auto putu dnevno zabeleže nekoliko (desetina, stotina) hiljada prekoračenja, ali je broj ljudi potreban za procesuiranje svih snimaka verovali ili ne četvorocifren, pa se kazne pišu selektivno i povremeno u zavisnosti od raspoloživog broja ljudi. Sva sreća pa smo raja koja još uvek ne veruje u softver, te moramo sve pešaka...;)

Srećom pa nema nekog ko će da sabere 2 i 2 i utvrdi da bi jedan takav "operativac" (obzirom na visine kazni i plata u RS) mogao "obradom" tih snimaka da svoju platu zaradi za jedan dan, a ostalih 20 da puni državni budžet. Mene iskreno plaši ta mogućnost da u jednom ili nekoliko dana na dužem putu budem snimljen 10+ puta ili da mi na nekoj svakodnevnoj turi ubace kameru, snimaju X meseci i onda malo po malo pošalju 20+ koverti sa kaznama. Kod patrola  je sve jasno i transparentno - kada dođeš kući znaš kakav ti je bilans sa kaznama, ali kamere su podle kao kancer jer mogu da te uništavaju mesecima, a da toga nisi ni svestan. Ja nisam od onih koji divljaju, ali ne vozim po ograničenju ni auto, a kamoli motor. Brzinu prilagođavam uslovima i mogućnostima puta tako da nikog ne ugrožavam i sa minimumom rizika, a oni kamere upravo postavljaju na mesta koja imaju tu mogućnost i ona koja te praktično izazivaju da povezeš malo brže. Nekada su uslovi takvi da je i 50 rizično, a na nekim mestima je i 80 bezbedno. Kamere se naravno postavljaju baš na takva mesta tako da je sreća u nesreći da još nema dovoljno "operativaca" i odgovarajućeg softvera, a kada jednog dana bude, onda će motor verovatno u oglase jer šta će mi motor dok sam bez dozvole (ili u zatvoru)...:rolleyes:

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 19 minuta, Pedja1971 je napisao:

Ne dajte im ideje :jee:

Dobro kažeš, moraću to da zaštitim kao "intelektualnu svojinu" pa da im ideju prodam za masne pare (koje će posle otići na kazne) :oda2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎25‎.‎10‎.‎2019 at 10:42, saillor je napisao:

Ne uzimaju dozvolu ali ne možeš da upravlja ni jednom kategorijom vozila kada imaš zabranu u Srbiji. Verujte mi jer sam svež sa polaganjem za A kategoriju. Bilo i to pitanje na testu.

Evo konačno informacije "sa terena" app ove debate od pre par meseci. Išao danas pešaka i naiđem na patrolu saobraćajne policije koja radariše. Pitam ih kako stoji stvar sa ograničenjem (ili kako oni kažu "privremenom merom") kategorija nakon izvršenog prekršaja i potvrdili su mi da se "privremena mera zabrane upravljanja vozilom odnosi SAMO na kategoriju u kojoj je prekršaj učinjen". Prema tome Milane - motor ožeži, ali pojas veži...:)

E to ti se zove "istraživačko novinarstvo" - bez unošenja telefona u nos!! :oda2:

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Evo konačno informacije "sa terena" app ove debate od pre par meseci. Išao danas pešaka i naiđem na patrolu saobraćajne policije koja radariše. Pitam ih kako stoji stvar sa ograničenjem (ili kako oni kažu "privremenom merom") kategorija nakon izvršenog prekršaja i potvrdili su mi da se "privremena mera zabrane upravljanja vozilom odnosi SAMO na kategoriju u kojoj je prekršaj učinjen". Prema tome Milane - motor ožeži, ali pojas veži...
E to ti se zove "istraživačko novinarstvo" - bez unošenja telefona u nos!! :oda2:
 
Da, tako kažu policajci. Situacija je u stvari drugačija. Zabranu izriče sudija za prekršaje po drugom zakonu. Moj zet je pre 8 meseci dobio zabranu i nije smeo da upravlja vozilima svih kategorija na teritoriji R.Srbije. A prekršaj je bio na B kategoriji. Zato profesionalci, pamet u glavu.

Послато са TA-1024 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 11 minuta, saillor je napisao:

Da, tako kažu policajci. Situacija je u stvari drugačija. Zabranu izriče sudija za prekršaje po drugom zakonu. Moj zet je pre 8 meseci dobio zabranu i nije smeo da upravlja vozilima svih kategorija na teritoriji R.Srbije. A prekršaj je bio na B kategoriji. Zato profesionalci, pamet u glavu.

Послато са TA-1024 помоћу Тапатока
 

Ala si ti zapeo za zabranu na sve kategorije i ne popuštaš... Lepo ti svi kažu proverene informacije iz SUP-a, čak i sa terena čovek dobio info i to iz ˝prve ruke˝, a evo i ja ću ti dokazati da grešiš...

 

17.06.2019. donesena presuda od strane Prekršajnog Suda u Novom Sad-u:

 

WL6t875.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja