Jump to content

Moto Zajednica

UB kamera za prekoracenje brzine

Recommended Posts

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 24 minuta, zarekg je napisao:

Koji kruzni tok u Topoli? Ima samo onaj u Krcevcu. 

Da taj... ja već računam da je Topola kad ga prodješ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Не мора да те заустави, али зато ти отвара неке могућности за одбрану у прекршајном поступку, зависи од брзине и статуса пута.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Pozdrav,
Interesuje me da li neko zna kako reaguje na motor i da li radi uopste kamera za prekoracenje brzine na ulasku u UB iz pravca Obrenovca?
Juce sam imao sat vremena posle posla i lepo vreme bilo pa reko da iskoristim to da provozam motor neki osrednji krug. Iz Obrenovca otisao do Uba valjevskim putem pa se vratio za Obrenovac novim autoputem, sve u svemu fina jedna voznjica. Medjutim na ulasku u Ub me izgleda uhvatila kamera na verovatno 100-110 km/h a to je cini mi se naseljeno mesto ogranicenje 50 km/h. Pa ako imate nekih informacija podelite ili ako vas je uhvatila neka kamera interesuje me otprilike kolika ce kazna biti, i da li ce biti zabrana voznje?
 
 
Kamera radi ,ali oni nemaju neku "licencu"(šta god to bilo),pa ne šalju kazne.
Kažu da snima,ali da ne šalju kazne.
Za vikend sam tamo pa ću se još malo raspitati

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 13 sati, pashutin je napisao:

Ja se juce bukvalno zaneo na ulasku u SD, iz pravca Mladenovca/Vodnja, prekoracio sam sigurno 20-30 km/h, sve kao znam ima kamera ali prvi put iz tog pravca pa nisam imao pojma gde su. Sad znam, a ako stigne i kazna, zapamticu sigurno na duge staze emoji23.png

Za prekoračenje brzine 20-30 km/h kazna je gotovo simbolična. Za prekoračenje 30-50 km/h je vrlo ozbiljna (minimumi  10.000 din + 30 dana oduzimanje dozvole + 4 kaznena poena ), a za 50+ km/h je drastična (minimumi -  20.000 din + 120 dana oduzimanje dozvole + malo zatvora + 7 kaznenih poena). Sudije za prve prekršaje obično izriču minimalne kazne, ali su i te minimalne dosta visoke za naše prilike. Jeste prekoračenje 50+ veliko, ali se kod nas vrlo često postavljaju vrlo niska i nelogična ograničenja na mnogim mestima pa se vrlo lako dolazi u situaciju da ispadaš "divljak" a da voziš brzinom koja je potpuno primerena za te uslove i okolinu. Apsurd je i onaj primer iz Skandinavije - zbog buke ograničenje 30. I ako imaš npr električni motocikl ili auto moraš da poštuješ to ograničenje isto kao neki motokultivator koji se pri 20 km/h čuje tri bloka dalje. Slažem se da kazne treba da budu jake, ali i ograničenja treba da budu racionalna i da se kaznena politika primenjuje jednako nad svima, a ne da i dan danas važi ona Hourina "Veze i poznanstva ćarobna su stvar...". Upravo su te "veze" uzrok da imamo nepopravljive divljake na ulicama bez obzira šta voze. Oni prave najviše štete i sranja a sistem ih najviše štiti. Svi su pristalice jakih kazni, a oni koji bi trebali da budu "zauzdani" takvom kaznenom politikom prolaze i uvek će prolaziti nekažnjeno...:/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I ono što je nazovi "dobro" je što ni ograničenje od 4 meseca nije strašno jer toliko (ili više) traje "zimski san" za A kategoriju. Čitav sudski postupak dosta dugo traje i uz malo "taktike" može se stvar namestiti tako da ograničenje pada preko zime kada dozvola praktično i ne treba...

I napomena da ograničenje važi samo za Srbiju, tako da ako trebate na neku moto turneju neka vas ortak odveze do granice, a vi dalje po Evropi do isteka kazne...:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, ZoraNS said:

I ono što je nazovi "dobro" je što ni ograničenje od 4 meseca nije strašno jer toliko (ili više) traje "zimski san" za A kategoriju. Čitav sudski postupak dosta dugo traje i uz malo "taktike" može se stvar namestiti tako da ograničenje pada preko zime kada dozvola praktično i ne treba...

Al ti uzimaju dozvolu, ne kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 20 minuta, drmilan_ je napisao:

Al ti uzimaju dozvolu, ne kategoriju

Neee, ograničenje dobijaš samo za kategoriju u kojoj si napravio prekršaj. Dozvola fizički ostaje kod tebe. Srećniče jedan, vidi se da nisi dosad bio kažnjavan...:rolleyes:.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 11 sati, BaneVuk58 je napisao:

Видим на Али-ју спреј ($10) није за сечу вена који решава те проблеме. Иначе служи као флуо рефлексија за бициклисте и безбојна је.

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока
 

Moze li link? Treba mi za zutu traku ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa ako bi kontrola bila svugde i uvek a to je mozda i moguce nekim sistema nadzora onda bi po mogucnostima i kapacitetima nasih puteva voznja motora bila besmislena valjda?Sto je najgore smatram da ako osete kintu kao motiv ovi se nece libiti ni toga?!Neka tolerancija ili drugacije pravilo ozbirom na konstrukciju motocikla i performanse naravno u ovoj zemlji nisu moguce zakonski tako da pitanje je dana kada ce se ako osete kintu okomiti na motocikliste

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 16 sati, zarekg je napisao:

Ne mozes Srbina da naucis redu tako sto ga obrazujes. To je mozda moglo nekada, sada samo po dzepu. Ja bih povecao kazne bar 2-3 puta. Pa se manijaci koliko god hoces.

 

Bio kolega prosle godine kod rodjaka u Norveskoj i u nekoj ulici ogranicenje 30. Pita on zbog cega, kaze da buka ne smeta stanarima. I svi voze 30. Probao ovaj kada je dosao da se pravi pametan i stigla mu cestitka na kucnu adresu. Vise se ne pravi pametan. 

A sta mislis da su nemci i ostali rodjeni tako fini,sve je do dzepa veruj mi.

Seti se pre 15 godina,ko je vezivao pojas-10% ljudi jer su kazne bile smesne,kako su povecali kazne svi su poceli da se vezuju i to samo zbog para a pogledajte se sad-najnormalije ti je kad udjes u kola da vezes pojas-vise niko ni ne razmislja o tome,znaci dzep i edukacija idu zajedno u drustvima kao sto je nase-zapusteno i ljigavo.

p.s.e sad sto je kod ovih nasih pedera jedini cilj da uzmu kintu i jebe im se za bezbednost to je druga stvar,i da se ja pitam uveo bih skandinavski sistem-koristis telefon u golfu kazna 25000,koristis telefon u x6 kazna 100000.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 hours ago, ZoraNS said:

Neee, ograničenje dobijaš samo za kategoriju u kojoj si napravio prekršaj. Dozvola fizički ostaje kod tebe. Srećniče jedan, vidi se da nisi dosad bio kažnjavan...:rolleyes:.

Kolega je dva puta ostajao bez dozvole zbog auta ali su mu rekli da ne sme ni motor da vozi. Meni je auto hleb, tako da pazim koliko toliko, al me pojas uvek jebe:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
A sta mislis da su nemci i ostali rodjeni tako fini,sve je do dzepa veruj mi.
Seti se pre 15 godina,ko je vezivao pojas-10% ljudi jer su kazne bile smesne,kako su povecali kazne svi su poceli da se vezuju i to samo zbog para a pogledajte se sad-najnormalije ti je kad udjes u kola da vezes pojas-vise niko ni ne razmislja o tome,znaci dzep i edukacija idu zajedno u drustvima kao sto je nase-zapusteno i ljigavo.
p.s.e sad sto je kod ovih nasih pedera jedini cilj da uzmu kintu i jebe im se za bezbednost to je druga stvar,i da se ja pitam uveo bih skandinavski sistem-koristis telefon u golfu kazna 25000,koristis telefon u x6 kazna 100000.
Dobro a jel vozite motore 50 po naseljenom mestu i 80 van njega?Ako ne jel lepo da vam uzmu 500000 dinara i da lezite pola godine robije na primer?Pri tome ne mislim na izivljavanje sa razvaljenim auspuhom preko 200 u naselju nego neke brzine oko 120-130 van naselje,drugo onos zarada/standarda u imostranstvu o ovde je neuporediv

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: T7
Pre 10 sati, Krmco je napisao:

Kamera radi ,ali oni nemaju neku "licencu"(šta god to bilo),pa ne šalju kazne.
Kažu da snima,ali da ne šalju kazne.
Za vikend sam tamo pa ću se još malo raspitati emoji846.png

@Krmco hvala ti puno, to su bas lepe vesti! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 31 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Dobro a jel vozite motore 50 po naseljenom mestu i 80 van njega?Ako ne jel lepo da vam uzmu 500000 dinara i da lezite pola godine robije na primer?Pri tome ne mislim na izivljavanje sa razvaljenim auspuhom preko 200 u naselju nego neke brzine oko 120-130 van naselje,drugo onos zarada/standarda u imostranstvu o ovde je neuporediv

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Ako procitas(a ocigledno nisi) ono sto sam napisao posle p.s. sve ce ti biti jasno.

Sto se tice kazni od 500000 za neke prkrsaje bi uveo i milion kaznu(za sve pijance) i obavezan zatvor.

Sto se tice brzine naravno da svi ponegde idemo brze od dozvoljenog-ovde je drugi problem sto je ostao pederski sistem zastareo pa su ogranicenja ostala negde od pre 50 godina a u medjuvremenu se od puteljka napravio put kojim moze da se vozi umesto 40 na primer 70-80,a i to sam objasnio u onom posle p.s.-znaci samo klepanje para i bolenje one stvari za bezbednost.Treba milion stvari da se uredi i da se napravi sistem koji funkcionise,ali to doktori sa kupljenim diplomama i ministri keramicar nikad nece uraditi.

A sto se tice odnosa zarada/standard zato sam i napisao da treba ovaj sa x6 da plati 4 puta vise od ovog sa golfom:neznam:

pre 44 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Dobro a jel vozite motore 50 po naseljenom mestu

Po Rumi:P brate moj vozim i 25 na sat,nekad je i to puno veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Kolega je dva puta ostajao bez dozvole zbog auta ali su mu rekli da ne sme ni motor da vozi. Meni je auto hleb, tako da pazim koliko toliko, al me pojas uvek jebe:D

To može biti slučaj samo ako je ranije vozio skuter ili moped do 50 ccm sa B kategorijom (nema položenu A). Ako bude kažnjen u vožnji autom dobija se ograničenje za kompletnu B kategoriju, a ako ima A kategoriju slobodno može da vozi motore, kao i sve ostale kategorije koje poseduje (C, D, E, F). Proveri slobodno sa nekim saobraćajnim policajcem ili sudijom za prekršaje pa će ti oni potvrditi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Za pijane,drogirane bahacenje po nas mestu,gradu,zoni usporenog saobracsja i sl ne mislim niti oni spadaju ovde a zakoni su uskladjeni pre neku godinu sa evropskim te nekada 60 je zamenjeno sa 50km/h u naseljenom mestu a ono sto i ja i ti znamo je to da neces na ibarskoj ici iza kamiona u koloni motorom zar ne:-)!?Ne bi bilo u redu da juris ni 250 ali realno mozes bezbedno oko 100-120 gde uslovi dozvoljavaju i gde je bezbedno e tu ako te negde parkirani pored puta uhvate jel treba da te rebnu ko konja?Slazem se s tob da nista nije uredjeno i da samo na kazne misle

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 14 sati, ser je napisao:

Ne mogu da tvrdim 100%, al mislim da je u obavezi da te zaustavi ako te je slikao, snimao...

Ne ulazim u to da li mora ili ne mora, kad sam kriv nikad nisam vrdao, priznajem, platiću... ali mislim da ne bi smeli da se parkiraju u sred kružnog toka, upale sva 4 i slikaju... isto kao i kad bi to uradili na pravom putu sa dve trake u istom smeru, ovo je i gore... raskrsnica sa kružnim tokom... ah, što ih ne slika nekako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, BaneVuk58 je napisao:

Evoa017f689fc35df5c099ffbe78271041a.jpg

Послато са LG-H870 помоћу Тапатока
 

Evo naručio. Izašlo 1.430,97 din. Izveštaj sledi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

 

Pre 20 sati, Krmco je napisao:

Kamera radi ,ali oni nemaju neku "licencu"(šta god to bilo),pa ne šalju kazne.
Kažu da snima,ali da ne šalju kazne.
Za vikend sam tamo pa ću se još malo raspitati emoji846.png

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 

Sad videh temu pa da vas obavestim da to nisu kamere namenjene za brzinu vec se koriste za nadgledanje saobracaja i slicno, ali ne i za radar varijante, tako da opusteno ali ne previse opusteno vec po ogranicenju;),pozdrav.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 11.10.2019. at 9:49, piki je napisao:

A sta mislis da su nemci i ostali rodjeni tako fini,sve je do dzepa veruj mi.

Seti se pre 15 godina,ko je vezivao pojas-10% ljudi jer su kazne bile smesne,kako su povecali kazne svi su poceli da se vezuju i to samo zbog para a pogledajte se sad-najnormalije ti je kad udjes u kola da vezes pojas-vise niko ni ne razmislja o tome,znaci dzep i edukacija idu zajedno u drustvima kao sto je nase-zapusteno i ljigavo.

p.s.e sad sto je kod ovih nasih pedera jedini cilj da uzmu kintu i jebe im se za bezbednost to je druga stvar,i da se ja pitam uveo bih skandinavski sistem-koristis telefon u golfu kazna 25000,koristis telefon u x6 kazna 100000.

 

Kakav je kod nas standard prosecnih ljudi, panduri bi morali jos nama da placaju kad nas kazne   :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Povodom ove kamere na ulasku na UBu

Drugaru je pre mesec dana stigla kazna za prekoracenje brzine i to slikan od strane tog radara i to jos u martu mesecu a tek mu sad stigla.

Bio je motorom Yamaha Fazer

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja