Jump to content

Moto Zajednica

Moje male humanitarne akcije

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Pre svega, pozdrav svim članovima.
Moje ime je Nemanja Knežević i nekoliko godina sam član foruma, ali kao što vidite po statistici ne baš aktivan. Ako bude sreće i više slobodnog vremena, to će se promeniti. E sada, kada smo već kod tog slobodnog vremena, ukratko ću vas uvesti u priču zašto pokrećem ovu temu...
Ceo život se bavim sportom i od prošle godine počeo sam da trčim polumaratone, brdske trke, trke sa preprekama, itd. Posle svake završene trke, svako ko prođe kroz cilj dobije medalju i posle nekoliko dobijenih medalja došao sam na jednu ideju. Kako sam godinama želeo da se bavim humanitarnim aktivizmom, spojio sam promociju sporta i humanitarnog rada u jednu malu akciju. 
Medalje humanosti su zamišljene tako da preko fejsbuka i instagrama objavljujem kratke snimke gde prezentujem za koje bolesno dete se pokreće akcija, gde se meni onda javljaju ljudi porukom s informacijom koliko novca će uplatiti za lečenje tog deteta i posle nekog vremena akciju zaključimo tako što poklonim jednu od svojih medalja onome ko je uplatio najveću sumu. Jeste da ja nisam popularni sportista i da moja medalja nije vredna kao kada bi Đoković poklonio neki svoj trofej, gde bi se ljudi otimali i ogromne svote uplaćivali, ali moja ideja je prvenstveno bila namenjena za moje lične prijatelje iz života, koje sam želeo da podstaknem da čine humana dela. Međutim, prve dve akcije su mi dale blagi entuzijazam, ideja se proširila i van kruga mojih prijatelja i poželeo sam da je popularizujem više i razvijem dalje. Prve dve akcije su bile posvećene Stefanu Gončinu (1) i Kalini Panić (1), a poslednja akcija koju sam pokrenuo pre neki dan je usmerena na pomoć Heleni Gavran (4) i u toku je i dalje. 
U međuvremenu, ideja je prerasla u u nešto veće, barem u mojoj želji, pa sam pokrenuo stranicu na fejsbuku sa nazivom Knez. Stranica će se baviti promocijom mojih akcija sa medaljama, ali želim da to bude stranica koja će okupljati ljude koji žele da budu u toku humanitarnih dešavanja kod nas i koji su voljni da povremeno, shodno svojim mogućnostima se uključe u celu priču, finansijski, doniranjem krvi, itd. Shvatio sam da ne postoji ni jedna stranica na fb koja se bavi promocijom humanitarnih dešavanja i osim što povremeno popularne stranice na molbu objave po koju vest da je nekome hitno potrebna pomoć, ne postoji jedno mesto na fb koje je isključivo namenjeno tome. Preko te stranice će se objavljivati gde su hitno potrebni davaoci krvi, kome treba finansijska pomoć za lečenje, gde se održavaju humanitarni koncerti, turniri, itd. 
Da bi sve to bilo uspešno, treba mi pomoć celokupne zajednice. Ja ću svoje slobodno vreme i energiju uložiti u svakodnevno istraživanje, objavljivanje, posećivanje humanitarnih događaja i slično, ali stranica mora da ima pratioce, ljude koji će povremeno podeliti snimak ili vest sa te stranice ili načiniti konkretniji korak od toga, učiniti humano delo i pomoći onima kojima je potrebna. Za početak, ja bih zamolio sve da zaprate stranicu, dole ću postaviti link do iste, postaviću link i do mojih profila na fb i instagramu, gde možete da vidite prethodne akcije i uopšte pratite moj rad. Ukoliko je podelite na svojim profilima, uz objašnjenje svojim prijateljima o čemu se radi, pomoći ćete daleko više.

Bitne stavke oko cele ove ideje su:

  • Akcije koje ja organizujem zamišljene su tako da se novac ne uplaćuje meni, već isključivo i direktno na račun porodica kojima je pomoć potrebna;
  • Pokretanje stranice i sve ovo što radim nema nikakvu težnju za ostvarivanjem lične finansijske ili kakve druge koristi, već je samo želja da se stvori jedna jaka mreža humanitaraca, ljudi koji imaju energiju, volju i novac da pomognu drugima, što dovodi do stvaranja jake zajednice.


Vi me ne poznajete, moji prijatelji koji su mi prvobitno bili ciljna grupa znaju ko sam i kakav sam, kakvi su mi motivi i tu sa poverenjem problema nemam, ali svakako želim da se ogradim od bilo kakvog upiranja prsta u mene zbog ovoga što radim. U svetu varalica na svakom ćošku, koji prodaju razglednice, prose i slično, usled samog nepoverenja gde ti novci idu sam i poželeo da pokrenem nešto što će steći poverenje drugih ljudi. I ako ikada u budućnosti pogazim svoje prvobitne motive, dajem za pravo svakome da pogazi mene još gore. 

Kao što sam rekao i mojim prijateljima, ne smatram sebe najpametnijim, pa pozivam sve da mi se obrate sa sugestijama i kritikama koje bi ovu ideju učinile još boljom u realizaciji, voljan sam da čujem savete ako oni mogu učiniti da neko dobije više pomoći nego što bi bez našeg angažovanja.  Naravno tu sam i da odgovorim na sva pitanja :)

Linkovi:
Stranica Knez
Moj lični profil
@allblackeverything.44 (Instagram) 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Posle dvomesečne pauze zbog privatnih obaveza #medaljehumanosti su opet u gradu :jee1: Objava povodom uručenja medalje devojci koja je pomogla lečenje Kaline Panić (1). Lajkujte stranicu kako biste bili u prilici da pratite akcije koje sam organizujem kao i događaje iz sveta humanitarnog aktivizma uopšte, odnosno kako biste mogli da mi pošaljete događaje iz vašeg grada pa da ih objavimo na stranici i zajedno učinimo te akcije uspešnijim. 

 

Link ka objavi na fb stranici

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Pozdrav dobri ljudi, dugo nisam pisao ovde ali smo u međuvremenu imali dve akcije, jedna je završena a druga još uvek traje. U onoj koja je završena uspeli smo da skupimo 15.500 RSD i veći broj SMSova za lečenje Tanje Slavković iz Kragujevca, ali je prikupljanje novca za njeno lečenje i dalje u toku, pa dobri ljudi mogu da nađu informacije kako da pomognu ovom detetu na sledećem LINKU.

 

Evo i mojih snimaka vezanih za tu akciju:
Početak akcije: VIDEO

Kraj akcije: VIDEO

SMS donacija u vrednosti od 200 RSD 782 na 3030 (iz Srbije)


U toku je akcija prikupljanja novčanih sredstava za Bogdana Gicovića iz Zaječara, dečaka koji sutra puni pet godina i na čiji ćemo rođendan zaključiti akciju, pa pozivam sve ljude koji su u mogućnosti da se priključe :jee1:

AKCIJA ZA BOGDANA GICOVIĆA
SMS donacija u vrednosti od 200 RSD 786 na 3030 (iz Srbije)
Zapratite profile za buduće akcije:
Instagram: pitomioblak.44

Facebook: KNEZ
Hvala svima koji podržavaju humanitarni rad i ovu hrabru dečicu!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Поздрав свим члановима, дошао сам да вас опет упутим у оно што радимо у нашој хуманитарној лабораторији :) надам се да уживате у овом зубатом Сунцу и да је то предзнак лепих дана за вожњу који нам следе :)

 

У међувремену смо имали неколико акција, оно што је новост је да акције више не радим сам, већ се полако прикључују они који имају неке трофеје и желе да их поклоне у замену за донације.


У акцији за Лану Јовановић, скупили смо 60.000 РСД, а Лана је сада у Америци где јој лечење иде у добром правцу :jee1::jee3:

Затим сам радио прву партнерску акцију са Гораном Зецом, репрезентативцем Србије у америчком фудбалу и у акцији за Филипа Кривокућу смо скупили 52.000 РСД. :orden:

У новембру су ми се прикључиле две лепе девојке Мирјана Рајковић и Емилија Михаиловић и за акција, која је рађена за Николу Стакића, прикупила је 19.500 РСД. :2kolce:

Promenio član KnezRu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

До петка траје акција коју радимо за Милицу Тупањац, укратко о њеном случају и нашој акцији можете чути  у два минута снимка на овом линку. У овој акцији ми се прикључио некадашњи војник Војске Србије Ненад Филиповић, крштени кум Лане Јовановић коју сам споменуо у претходној објави. Ненад поклања особи која уплати највећу своту новца медаљу коју је освојио на међународним војним играма 2016. године у Русији, али за сада немамо ни једну уплату.

Принцип остаје исти, нама је битно само да нам се јаве људи који су преко наше акције сазнали за Миличин случај и кажу нам колико новца би уплатили за њено лечење, самим тим 'конкуришући' за Ненадову медаљу. Наравно, као и до сада, новац се уплаћује на рачун фондације Буди хуман, где можете увек да проверите статус своје донације. 

Још једном бих подсетио на профиле друштвених мрежа преко којих акције пласирамо:
Фејсбук страница

Инстаграм профил

 

Хвала свима на издвојеном времену, као и увек ту сам за сугестије, критике и сарадње које имају везе са хуманитарним активизмом :) Остајте ми здраво и надам се и неким уплатама од стране наших БЈБајкера :BJB3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Поздрав друштво. 

Акција коју радимо за Милицу Тупањац је требала бити готова у петак, но како у тих пет дана нисмо имали ни једну уплату, продужили смо је за викенд. Срећа па јесмо, јер смо од петка имали пет уплата и кроз њих до сада прикупили 30.500 РСД :jee3: Акција траје још данас и сутра, па се слободно јавите уколико сте у могућности да и сами донирате средства за Миличино лечење и на тај начин учествујете у нашој акцији. :BJB-ura:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Shenzhen, China

Медаље хуманости су опет у граду! :jee3::BJB-ura:

Претходну акцију за Милицу Тупањац смо завршили са укупним збиром од 33.000 РСД, а од јуче радимо јубиларну десету акцију за Гаврила Ђурђевића, деветомесечну бебу за коју је потребно што пре скупити 2,4 милиона долара. 

 

Запратите профил, поделите снимак и помозите да се порука чује што даље, а уколико сте у могућности јавите се да и донацијом учествујете у акцији. :BJB3:

 

 

Promenio član KnezRu
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja