Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kolega se hvali sa

Pro-oiler.nl

Košta 205 i instalirao ga na apriliju Tuono R


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Da iskoristim koleginu temu, godinu dana kasnije.

 

Kupujem scottoiler, takodje. :) Prvi put u toj avanturi, pa ako ima neko neki predlog, neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, Nolanka je napisao:

Da iskoristim koleginu temu, godinu dana kasnije.

 

Kupujem scottoiler, takodje. :) Prvi put u toj avanturi, pa ako ima neko neki predlog, neka napise.

Ja ga kupio,nista to nije sem usrane tablice. Kad dodje vreme za prskanje lanca sprejom ,i meni je vreme da dopunim ulje u scota. Ulje skupo.. .nisam odusevljen,i mesto gde je mogao da stane je nepristupacno bez malo skidanja oklopa...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Jel ima potrebe prati lanac kao sa sprejom mislim na 500km ili perete na kraju sezone ili isto na 500km? Mislm kad koristite scott

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ne prskas lanac posle svake kise, posle svakog pranja. Ja ga operem povremeno, u najprljavijem izdanju mi je cistiji nego posle 200km voznje sa sprejom.

Ne pravi onu ogavnu smesu oko prednjeg lancanika.

Ako isprska felnu i rep, daleko lakse se ocisti.

Louis special (vakuum), koji ima onu bas malu bocu, potraje oko 2k kilometata. Na duzi put ponesem jos malo ulja u najmanjoj mogucoj bocici (uzmem u apoteci).

 

Cak i da lanac traje isto kao i kada se koristi sprej, meni je ta "udobnost" koriscenja vredna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Cekajte,gde sam ja onda pogresio. Kazu jedna kap na 50ak sekundi... ok,ali kako se menja spoljna temperatura tako bi ja trebao da stelujem kolicinu. Jedno punjenje mi je trajalo do tasosa. Drugo sam potrosio za dva dana voznje po makadamu trazeci plaze,na 35 stepeni. Nisam presao vise od 100km,ali je imao rada sigurno 8 sati.

Po.meni to je lose napravljeno. Ako je napolju 15 stepeni ulje je gusce i manje kaplje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Cekajte,gde sam ja onda pogresio. Kazu jedna kap na 50ak sekundi... ok,ali kako se menja spoljna temperatura tako bi ja trebao da stelujem kolicinu. Jedno punjenje mi je trajalo do tasosa. Drugo sam potrosio za dva dana voznje po makadamu trazeci plaze,na 35 stepeni. Nisam presao vise od 100km,ali je imao rada sigurno 8 sati.
Po.meni to je lose napravljeno. Ako je napolju 15 stepeni ulje je gusce i manje kaplje...
Imaš letnje i zimsko ulje...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jedna kap na 2 minuta.

Kada sam ja koristio scottoiler, jedini motiv mi je bio da se ne zezam sa podmazivanjem...nije me zanimalo da li lanac traje duže i slično. Kada si u lokalu to i nije toliki smor, ali na turama smara...

Kada sam instalirao podmazivač, podesio sam da podmazuje toliko da se par kapljica vidi samo ako je felna prašnjava, tj. vrlo blago podmazan lanac. To više nikada nisam štelovao...ništa kiša, autoput, spoljna temperatura pa kao pojačavam ili smanjujem...i sa takvim podmazivanjem, što bi se sada reklo beskontaktnim, lanac koji je postavljen na 22000km (podmazivač na 24000km) je trajao dosta duže nego sa sprejom, a nije bilo baš nikakvog cimanja. Motor je prodat sa 58-59000km sa istim lancom koji tada još uvek nije bio za zamenu.

Uvek sam koristio samo zeleno ulje, crveno nisam nikada. Za tih oko 35000km sam potrošio bocu od 500ml ulja koja je došla uz podmazivač i još pride jedno 2-300ml od drugara koje mu je preteklo.

Ako nekada ponovo budem vozio motor sa lancom na duže ture, scottoiler bi postavio obavezno.

Promenio član doktor
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Ja sam isto stavio podmazivac i to taj vacum sistem. Podesio koliko ce da kaplje i samo dolivao ulje u sistem po potrebi. 

Kad perem motor u perionici, ispuskarim malo i lanac i to je to. Cistiji i manje se cuje nego kad je radio sprej. 

 

Predjem sigurno preko 2000km pre nego sto dospem ponovo ulje u bocu. I jos uvek nisam potrosio prvu bocu ulja. Poklonicu je taman uz motor kad ga budem prodao.

 

 

Fabrika sama kaze da 250ml traje nekih 12000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 11 sati, zemunac72 je napisao:

Cekajte,gde sam ja onda pogresio. Kazu jedna kap na 50ak sekundi... ok,ali kako se menja spoljna temperatura tako bi ja trebao da stelujem kolicinu. Jedno punjenje mi je trajalo do tasosa. Drugo sam potrosio za dva dana voznje po makadamu trazeci plaze,na 35 stepeni. Nisam presao vise od 100km,ali je imao rada sigurno 8 sati.

Po.meni to je lose napravljeno. Ako je napolju 15 stepeni ulje je gusce i manje kaplje...

Uz papirima koje sam dobio uz bivsi oiler je pisalo kap na minut do 2. Danas sam ugradio na sadasnji motor, pise kap na minut (a kupio sam istu verziju oilera). 

Definitivno ti je bio previse odvrnut ili je bio neki drugi problem.

Potrosio sam oko 50ml do Sitonije i nazad, uz svrckanje po plazama, naravno. U povratku shvatio da je lanac gotov, pa odvrnuo da curi znacajno vise. 

 

Podesavao sam ga okvirno kad prestane da prelazi 20 stepeni, pa jos jednom kad potrosim to sto je nasuto i predjem na zimsko ulje. Posle zime kad predjem na crveno i eventualno jos jednom kad bas krenu vece temperature.

 

Imas ove modernije verzije, e-system, ekran, dugmici, podesavanje u voznji. Ja sam skontao da mi ovo radi posao, pa se drzim najjeftinije opcije. 

 

Potrosnja ulja mi se slaze sa ovim sto je kolega naveo, mozda koji procenat vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
17 hours ago, zemunac72 said:

E jebes ga bas. 35000km sa 800 ml ulja...

Bukvalno. Dosta se ulazi u dubiozu oko toga da li je lanac baš idealno podmazan, pojačavaj, smanjuj, pa onda elektronski koji to radi najidealnije itd...čemu?

Ja sam to podesio da je lanac podmazan toliko da se jedva vidi, skoro suv, ali kad pipneš prstom ostane masnjikav trag na prstu. Po meni dovoljno, što je i trajanje lanca pokazalo...sve drugo mi je u domenu "dokon pop i jariće krsti".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja