Jump to content

Moto Zajednica

Veliki pozdrav motoristima!

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Zdravo svima!

Zovem se Vojislav, iz Beograda sam, sa Zvezdare. Imam 48 godina a motocikli su me fascinirali od malih nogu. Već sa 7 godina sam vozio ćaletovog Puch-a koji je zbog toga morao da bude poklonjen ujaku da ja ne bih stradao... Sa 14 godina dobijam svoj prvi motocikl, bio je to Tomos 15 slc, strašna mašina za mene u to doba. Bilo je malo frustrirajuće dok nisam naučio da krenem pod malim gasom a da mi se ne ugasi ali kada sam to savladao sve je išlo kao po loju i ubrzo sam ga vozio na zadnjem točku.  :-) Na njemu sam savladao tehniku vožnje sa menjačem. Bilo je tu još nekih raznih Tomosa a na MZ TS-150, koji sam tada vozio i budžio, sam 1995-te godine polagao A kategoriju. Privlače me klasični i motocikli starije generacije. Vozim Yamahu FZ 750 sa kojom, za sada, lepo sarađujem.  :-)

Toliko za moje prvo obraćanje na ovom forumu, pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav drug. Kad se setim 15-tice, izmami osmeh na lice... u "nase" vreme bio omiljeni motor, svi smo se učili na njemu... kasnije drugar ugradi mašinu od elektronika 90 na njega. Tek onda je "leteo", a i mi na njemu...


Poslano sa mog Passport koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hvala na dobrodošlici!  :)

Blazo, u to vreme "petnestica" je bila bez premca do 50 ccm. Mogla je da ide oko 100 km/h što nije malo za tako lagan motorčić.  Ubio sam se par puta lepo sa njom haha.    

Evo Biker-Boy par sličica Yamahe.  ;)

 

 

20191005_140349.jpg

20190825_174204.jpg

20190825_174237.jpg

20190825_174139.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Extra je, fabrika, lepo je videti motor od 25 i kusur godina u original fabrickom stanju :takoje:

Ja bi mu samo auspuh stavio neki da se lepo cuje i to je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hvala vam. Yamaha je 90-to godište i prešla je 38 000 km... Nije do sada ništa rađena, zadovoljan sam. Što se tiče auspuha, mnogi mi preporučuju da mu stavim neki top ali meni se sviđa njegov fabrički, i vizuelno i kao zvuči, tako da ništa od toga. Nisam baš ljubitelj preterano bučnih motocikala. Ima neki u kraju gde živim koji kada se vraća noću iz provoda razbudi taj deo grada a vozi motocikl jednocilindraš koji ne bi mogao da krene da ga neko uhvati za branik. Nedostaje mu pažnja valjda haha.  :) Možda bih mu montirao povišeni vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Drtommy, poštujem svačiji izbor ali nisam za promene koje nemaju baš neki realan razlog. Gledam gomilu kastomizovanih motocikala kojima su modifikacije urađene samo zato da bi bili drugačiji a realno su upropašćeni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hvala Dejane. Verujem da te namučila na poligonu pošto je dugačka, čini mi se, i ima mali "ajnšlag" pa nije baš za mali prostor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Jeste bila malo nezgodna zbog malog ajnslaga, ali smo se skapirali. Sve u svemu odlicna je I ima dosta snage, s obzirom na godine, ne postidi se ni sa dosta novijim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Snaga je varirala u zavisnosti od tržišta. Koliko sam na netu video do 110 ks za tržišta SAD I Canade. Moja ima 79 kw što je oko 108 ks i lepo ide.  :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Lepa je i ta na kojoj si polagao Dejane. To je starija verzija sa manjim diskovima i napred i pozadi, dvoklipnim šapama i prednjim točkom od 16 cola, gumama sa višim profilom... Gotivna mi je i ta stara.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 7.10.2019. at 18:16, bajker71 je napisao:

Hvala vam. Yamaha je 90-to godište i prešla je 38 000 km... Nije do sada ništa rađena, zadovoljan sam. Što se tiče auspuha, mnogi mi preporučuju da mu stavim neki top ali meni se sviđa njegov fabrički, i vizuelno i kao zvuči, tako da ništa od toga. Nisam baš ljubitelj preterano bučnih motocikala. Ima neki u kraju gde živim koji kada se vraća noću iz provoda razbudi taj deo grada a vozi motocikl jednocilindraš koji ne bi mogao da krene da ga neko uhvati za branik. Nedostaje mu pažnja valjda haha.  :) Možda bih mu montirao povišeni vizir...

Ni ja nisam ljubitelj preglasnih auspuha, i kad sam bio kod coveka (Race-Ada) da mi uradi auspuh reko sam mu da ne bude preglasan, nego onako, da se lepo cuje ali da ne izbija bubne opne, i tako je i uradio, i jos sam plus dobio s njim prigusivac db-killer koji kad stavim bude skoro tisi nego fabricki, to stavim uglavnom kad putujem na duze ture, da mi ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo moja Yamaha, sa Robertovim auspuhom, inace dizajn auspuha je uradjen po uzoru na stariji model Yoshimure RS3 ,meni su najlepsi ti stariji klasicni okrugli, jednostavni bez mnogo proseravanja, i to sam bas trazio i dobio.

Inace i moja Yamaha je 95% u fabrickom stanju, samo je auspuh menjan,  imam i originalni koji lepo izgleda spolja, ali je izgoreo i istrulio iznutra pa sam ga skinuo.

ghjcvh.thumb.jpg.a84f4584730140bc9acbc32a6e1f6d1e.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja