Jump to content

Moto Zajednica

Pumpa za gorivo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Drugari, imam problem. Pre par dana sam sproveo struju od aku do konektora ispod suvozacevog sedista, jer sam nabavio pametni punjac. Danas da upalim motor, nece ni da cuje. Lepo vergla, ali nece da kresne. E onda se setim da sam onomad slucajno sa plus zicom dodirnuo na trenutak ram i da je zavarnicilo malko :)

Proverio sam osigurace, svi su ok. Spojio sam pumpu za gorivo direktno na aku i nista. Interesuje me da li je moguce da je zbog toga riknula, da sam bas tolki baksuz !?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Možda se samo poklopile kockice, ne deluje da je bi to bilo uzrok, mislim da bi pre rikno osigurač.
Pusti da prenoći pa hladne glave ispočetka.

Poslato preko kolena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Skinuo danas rezervoar, izvadio pumpu, spojio na akumulator i ne radi. Onda sam sve raskacio sto je moglo, racunam nemam sta da izgubim kad je vec crkla, pa sam je raspertlovao sa jedne strane. Nesto cackao, drndao, opet spojio na struju i ona proradila. Sta je bilo, pojma nemam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

To me podseća na pumpu goriva koja mi bila na Corsi, čas radi čas stoji? Na kraju sam uzeo drugu a ovu razbucao da vidim šta je? Ispostavilo se da je na rotoru stradalo više kontakata i četkice su u nekim momentima uspevale da ostvare kontakt a onda bi bile u delu gde ne mogu itd.
Bolje ti utvrdi šta je uzrok nego da ti upropasti neku finu vožnju

Poslato preko kolena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Mislim da znam sta se desilo. Kad sam pokusao kroz rupicu na pumpi da okrenem zupcanik nije moglo. Kad sam raspertlovao i skinuo poklopac okretao se normalno. Pretpostavljam da je struja zavarila osovinicu za poklopac tek toliko da ne moze da se okrece. Jedino logicno objasnjenje. Radila je pre kurslusa normalno, radi sad normalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pumpa kad pocne da glavi je za zamenu i remont. Mada pokusaj i tako. Pre nego sto si je rasturio mogao si da probas da je cuknes  dva tri puta i verovatno bi proradila.

Sta je tu je, mozda ti potraje tako.

Skoro sam na autu imao takav problem, koji sam resio kuckanjem po pumpi , dok nije pocela normalno da vrti. Ali sam je ipak zamenio, jer nije prvi put da menjam pumpu. Jedino sto mi se nije desilo da mi crkne pumpa koja je nova ili malo presla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja