Jump to content

Moto Zajednica

ISTOK ISTOKA TURSKA 2019

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

            Pozivno pismo ,viza ,carnet de passages,realna procena vozila za izdavanje karneta,dugo pravljena ruta za put. Sve smo to sklonili nazalost u stranu jer  put u Iran  nije bio dozvoljen motorima preko 250 ccm ,kolima preko 2500ccm i mislim svim prevoznim sredstvima  made in USA. Sve se to desilo na desetak dana pre polaska. Ponudjena mi je mogucnost  prelaska iz Jermenije u Iran uz neku doplatu. Nesigurno bez ozbiljnije garancije i od Irana sam odustao.

            Asocijacija na Tursku se uglavnom svodi na njeno primorje zapad Turske okrenut ka sredozemlju , Evropi i Istanbul grad na dva kontinenta. U Turskoj sam motorom bio nekoliko puta. Canakale ,Troja,Galipolje ,Istanbul ,Kapadokija,duz crnomorske obale sam prosao na putu za Gruziju.....  Ovog puta sam   zeleo  da izbegnem te dobro poznate i pomalo izlizane turisticke destinacije  zapadne Turske i njenog primorja,hteo sam malo dublje da istrazim Tursku daleko od mirisa mora i turisticke guzve,Tursku koja je manje poznata i nenasminkana zarad turista,Tursku koje skoro da  nema u turistickoj ponudi, istok Turske.

            Za razliku od ranijih putovanja ovog puta ne idem sam.Sa identicnim motorom Honda ST 1100 paneuropean drustvo mi pravi moj prijatelj i drug Dragan zvani Belca.

 

 Bez ikakvih problema savladale put dug nesto malo manje od 7000km...(6850km) 

 

DSC-7903.jpg

 

image.thumb.png.1949e5b97c23f04cd93ff15e2c9636bb.png

 

 

 

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
            Pozivno pismo ,viza ,carnet de passages,realna procena vozila za izdavanje karneta,dugo pravljena ruta za put. Sve smo to sklonili nazalost u stranu jer  put u Iran  nije bio dozvoljen motorima preko 250 ccm ,kolima preko 2500ccm i mislim svim prevoznim sredstvima  made in USA. Sve se to desilo na desetak dana pre polaska. Ponudjena mi je mogucnost  prelaska iz Jermenije u Iran uz neku doplatu. Nesigurno bez ozbiljnije garancije i od Irana sam odustao.
            Asocijacija na Tursku se uglavnom svodi na njeno primorje zapad Turske okrenut ka sredozemlju , Evropi i Istanbul grad na dva kontinenta. U Turskoj sam motorom bio nekoliko puta. Canakale ,Troja,Galipolje ,Istanbul ,Kapadokija,duz crnomorske obale sam prosao na putu za Gruziju.....  Ovog puta sam   zeleo  da izbegnem te dobro poznate i pomalo izlizane turisticke destinacije  zapadne Turske i njenog primorja,hteo sam malo dublje da istrazim Tursku daleko od mirisa mora i turisticke guzve,Tursku koja je manje poznata i nenasminkana zarad turista,Tursku koje skoro da  nema u turistickoj ponudi, istok Turske.
            Za razliku od ranijih putovanja ovog puta ne idem sam.Sa identicnim motorom Honda ST 1100 paneuropean drustvo mi pravi moj prijatelj i drug Dragan zvani Belca.
 
 Bez ikakvih problema savladale put dug nesto malo manje od 7000km...(6850km) 
 
DSC-7903.jpg&key=c30fecb09ac5d5dc680f97fd60054625b2a8f806ec429f4549d2a9e87cc1d905
 
image.thumb.png.1949e5b97c23f04cd93ff15e2c9636bb.png
 
 
 
Nemoj da ne napises utiske o motorima.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

      Do Galipolja gde smo ferijem  presli na drugu stranu moreuza Dardaneli imali smo jedno prenociste u Bugarskoj blizu Haskova.Trazeci kamp mog poznanika koji je preselio svoj kamp iz mesta Harmenli na novu lokaciju mislio sam da je blizu tranzitnog puta za Tursku i da u tom novom kampu provedemo prvu noc.Raspitujuci se u motelu na koji smo naisli objasnise da je to dosta udaljeno oko 30km pa smo  odustali od kampa i potrazili zgodno mesto blizu tog motela

 

DSC_7339.thumb.JPG.4ec2f5cc5d803d14bd3887057a93e9da.JPG

 

DSC_7347.thumb.JPG.b872b042b57ac5785403fdf077983e60.JPG

 

Moglo bi se reci da smo proveli prijatnu noc, vreme je bilo vedro i lepo podloga suva da se u motelu nije bila necija svadba.Grmela je muzika do ne znam ni  kojeg doba iz zvucnika velicine rashladnih vitrina tako da od spavanja skoro da nije bilo nista . 

 

Sanjivo jutro i ja kao baksuz koji se uvek na putu budi pre zore 

 

DSC_7341.thumb.JPG.2819a12196425f5f1d6a1ee743ba1b8e.JPG

 

 

 

Pakovanje,kafa i put nastavljamo prema Turskoj granici koja je u blizini.Granicni prelaz se rutinski i brzo prelazi. Stupamo na teritoriju Turske.Potrebno zameniti valutu,  moramo da resimo putarinu i  SIM kartice za mobilne telefone.Pomoc nam pruzaju iskusni vozaci teretnih kamiona, upucuju nas na prava mesta i relativno brzo zavrsavamo te poslove. PTT nije daleko od granice .Nalazi sa desne strane puta a tu nam se na usluzi nasao i jedan turcin koga smo slucajno upoznali i koji nas je na svom malom mopedu odveo do PTT-a i nije se odvajao od nas dok sve nismo zavrsili. Na tom mestu mogu da se zamene devize i da se kupe kartice za drumarinu.Postoji informacija da mogu i na Sel pumpama da se uzmu .Pri zameni deviza zakinuo nas je malo na kursu  i  na sve nacine izbegavao da nam izda potvrdu o zameni deviza. Jos malo dalje ali sa leve strane puta markert  u kome se mogu uzeti kartice za mobilne telefone.Prelazeci preko onih branika koji razdvajaju trake zakacila mi se noga , i spasavajuci  tablet prosuo sam se po asvaltu. Bilo je dosta bolno. Opremljeni neophodnim stvarima nastavljamo dalje prema Dardaneliju.Odluka da se ide tim putem a ne preko Istanbula je doneta da bi se izbegla poznata guzva preko onih istanbulskih mostova i prilazima gradu.

   Meni su poznata dva prelaza ferijem na drugu stranu Dardanelija prvi na koji se nailazi za teretni program i onaj drugi  koji prelazi u Canakale za putnicka vozila.Radi ustede u vremenu i kilometrazi odlucili smo se za teretni terminal.Nekoliko kilometara duga kolona kamiona koja stoji zabrinula nas je ali nas nije obeshrabrila i pocesmo provlacenje izmedju vozila.Motori natovareni ,siroki sa montiranim koferima nisu bas podesni za  disciplinu izmedju vozila i preko trotora .Trotoari visoki, sa njih nema silaska bilo gde osim na predvidjenim mestima tako da ako se pogresi u proceni predstoji samo voznja unazad sto je sa ovako natovarenim i inace teskim motorima dosta tesko. U momentu dodjosmo u poziciju napred se ne moze levo desno takodje.Setih se coveka koji nam je rekao jos dok smo se raspitivali kako da dodjemo do terminala  da cemo cekati na utovar najmanje 4-5 sati.desno od mene neki beli kombi ne smem ni da gledam u pravcu vozaca ocekujuci da mi drzi predavanje u smislu mi smo ludi sto cekamo a vi tu......

Posle nekoliko trenutaka covek me pozva i kroz prozor u ruci drzi casu hladne koka kole nudeci mi da popijem .Posle mene sipao je i za mog saputnika,pomerio malo kombi unazad isto to je uradilo jos jedno vozilo dovoljno toliko da mozemo da nastavimo dalje ...hvala im.

 

DSC_7349.thumb.JPG.89f926834f0a7f11cc9ae5933892c1a0.JPG

 

DSC_7355.thumb.JPG.42d73b1dae73bfaf699fe5984b5dd286.JPG

 

DSC_7364.thumb.JPG.d17232e01699f8ba0c74c4d279ac58c6.JPG

 

DSC_7365.thumb.JPG.b187c1ddabf8a61b502dec0ae1be5890.JPG

 

DSC_7369.thumb.JPG.1764ccc73d29d67bf888dfbc9f391f01.JPG

 

Relativno kratka i brza voznja i eto nas sa druge strane.Po silasku sa ferija skrecemo levo ka Bursi i nasem sledecem prenocistu pored jezera  Kuş Lake, Баликесир, Турска.  Jezera koje je staniste za bezbroj vrsta ptica i oznaceno kao deo svetske kulturne bastine.Pevanje ptica nismo culi ali su u stali nedaleko od nas konji cele noci

tumarali uznemireni ocekivanim nevremenom. Duvao je tako jak vetar da su nasi satori bili na ozbiljnom ispitu koji su na svu srecu uspesno polozili.Nebo nam je bilo naklonjeno proslo je samo sa vetrom koji je ubrzo prestao a kise nije ni bilo .Posle lepo prospavane noci docekalo nes je suncano jutro. Iskoristili smo priliku  okupali se u bistroj jezerskoj vodi i svezi i odmorni nastavili put prema Antaliji

 

DSC_7382.thumb.JPG.be3e3860680eb94af01b2cdbb5935a05.JPG

 

DSC_7380.thumb.JPG.2a76c1e348b375f5369f7bf08e4ed28f.JPG

 

DSC_7381.thumb.JPG.4b7d4e7a29e24ad3f6c6aeab9be618d1.JPG

 

DSC_7395.thumb.JPG.fc0f2e6ef4e6a721382e7ce31465f216.JPG

 

DSC_7397.JPG

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

    U tih prvih 1`500km od kuce do Antalije nisu predvidjena razgledanja nikakvih znamenitosti osim ako se usput naidje na nesto interesantno,sve u svemu cista voznja.Putevi se smenjuju po pitanju kvaliteta  od perfektnih do losih ,ali mi gutamo kilometre i priblizavamo se svom cilju a to je Antalija.Na tom putu sam imao jedan pad odnosno motor mi je pri pristajanju pao.Nesto me je smorila voznja dosta je i toplo bilo i ustvari umorio sam se pa sam hteo u hladovini malo da se osvezim i odmorim.Put je dvosmeran ne nesto posebno sirok ali pregledan bez obzira na blagu krivinu gde sam zbog hlada nameravao da stanem. Presao sam na levu stranu u hladovinu i u momentu da kazem pristajanja noga na koju sam se oslonio proklizala je na rizlu sa ivice puta, motor je izasao iz ravnoteze i uz sav moj napor da ga zadrzim on je pao ustvari pre bi se moglo reci samo se naslonio na levu stranu.Na svu srecu nije se nista polomilo sto je cista sreca obicno strada integrisani retrovizor ili kofer.Evropa je inace tezak motor oko 320 kg plus dosta tovara na njoj tako da kad krene da pada tesko je zaustaviti.Ta njena tezina inace u voznji mi prija jer na bocni vetar koga ima dosta po turskim goletima skoro da ne reaguje pa tako teska uliva mi neku sigurnost prilikom voznje.

       Do Antalije smo imali jos jedno prenociste u nekom selu zaboravio sam kako se zove.Selo kao selo ali pominjem ga po jednoj intersantnoj stvari.Sta god smo pricali i mi i oni razumeli smo se.Naime o cemu se radi svi u selu govore bugarski jezik.Celo selo je naseljeno Turcima koji su proterani iz Bugarske izmedju juna i septembra 1989 godine.Oko 340 000 Turaka tada je napustilo Bugarsku da bi se zatim njih 150 000 ponovo vratilo.Vise puta smo se na dalje susretali sa takvim ljudima.

DSC_7371.thumb.JPG.f70631dc4e40cb0a6b7978347793fa98.JPG

 

DSC_7373.thumb.JPG.49df2044567dfd2048d9dac34ccbd619.JPG

 

Satori su nam blizu seoskih kuca a i jedna lepo uredjena cesma nam je bila u blizini.Prilazili su nam neki mestani nudeci da nam naprave hranu. Mi smo to kulturno odbijali.

          Antalija,kraj nase prve etape,etapa koja nam nije priredila nikakav poseban dozivljaj osim same voznje.Trazeci drugi kamp za prenociste posto prvi koji smo pronasli zarastao u korov ocigledno odavno nije u funkciji nabasasmo na jednog interesantnog coveka,Kaze da je Holandjanin a ime mu je Murat

 

DSC_7402.thumb.JPG.a30063b686c70a2e1939b5a8652835c4.JPG

 

Nemam razloga da ne verujem u njegovo izjasnjavanje ali njegovo tursko poreklo je ocigledno.Sarmantan i spreman na razgovor pogotovu sa devojkama i zenama koje tu prolaze.Zauzeo zasedu i "lovi" tu se racvaju dve prometne pesacke staze i on je zauzeo busiju izmedju.Inace u blizini mu je na ulici parkiran kampus u kome spava i kaze da je tu vec 10 dana.Na obali smo mora ali je obala dosta visoka tako da je prilaz moru nemoguc i razapinjanje satora na plazi nije moguce.Razgovor sa njim smo zapoceli ustvari kako bi smo dobili neku informaciju o prenocistu odnosno gde razapeti satore.Ovde rece pokazujuci na travnjak na kome se on upravo nalazi.Mozete bilo gde ovde bez ikakvih problema.Bilo je tu malo vise prometno za moj ukus pa smo na slicnom travnjaku s druge strane ulice izmesteni od naroda manje vise poceli i ustvari montirali satore osvrcuci se pritom oko sebe da li nekom smetamo.

      Najzad  civilizacija u gradu pa makar i u satoru.Umorni od puta brzo smo se uvukli svako u svoj sator i ocekujuci mirnu noc ubrzo zaspali.Medjutim negde posle ponoci probudio me je zvuk vode prosute po mom satoru. To se nocu bas jako cuje.Mozda je necija losa namera,uvod u nesto lose sto ce se dogoditi bilo jep prvo sto sam pomislio. Sinoc je mom drugaru  prilazio neki covek po njemu sumnjivog izgleda i nesto pricao dok sam bio odsutan.Onako budan lezeci u satoru razmisljanje mi je prekinuo ponovo  pljusak vode po satoru. Nema  vise razmisljanja izlazim napolje pa sta god da je.Docekala me je voda sa svih strana u momentu sam bio sav mokar ,voda je prskala po meni po  satoru a kako je i ulaz u sator bio otvoren i unutrasnjost nije bila postedjena.Izasao je i moj drugar i pocela je borba bajkeri protiv prskalica.Sta god nam je bilo pri ruci postavljali smo preko tih prskalica neko ukrasno kamenje iz tog travnjaka po ivici staze nebi li zaustavili napad. Trajala je ta borba neko vreme da bi kako je iznenada pocelo tako i prestalo.Po prilicno mokar i ja i stvari sta sam mogao napolje sve iz satora, razapeo na  ogradu da se susi.Sa spavanjem sam se oprostio kuvam kafu i cekam jutro.To ne spavanje sam iskoristio da zategnem zadnji amortizer odnosno oprugu jar mi je za ovako natovaren motor bila slaba.Nekoliko puta u voznji na neravninama culo se pozadi pa sam makar to resio.Imalo je tu posla sic,oplate sve je moralo da se demontira.Prolazile su neke grupe momaka iz nocnog provoda ali se nisu obazirali na mene kao i patrola zandarmerije  koja je bacila pogled na razapete stvari radi susenja ali me je izignorisala i nastavila svojim putem.Turisticko mesto ,sezona pa su sigurno navikli da vidjaju svasta.Da, duzan sam objasnjene sta se ustvari desilo.Novi sistem navodnjavanja koji ja prvi put vidim ,posle mi rekose da toga i kod nas ima i da je to uobicajeno.Prskalice za zalivanje se ne vide tek kada se pusti voda one izniknu iz zemlje i pocnu prskanje .Kada se ugasi voda one opet potonu u travu ili zemlju sta ja znam gde tako da ih mi nismo videli pri montiranju satora

.

 Ono belo vozilo koje se naslucuje izmedju drveca je Murat i njegov kampus...Kako nevino i bajkovito deluje ovaj park zlotvor

 

DSC_7399.thumb.JPG.90fcee3c6b27976256c6b73b3c2a1ef0.JPG

 

Celu ulicu sam zauzeo

 

DSC_7400.thumb.JPG.4b758b4d8f54ac7f371d8e29ed95ee00.JPG

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

      Svanuo je lep suncan dan kao i sto se ocekuje na moru.Prvi zraci sunca suse ono malo preostale vlage na vec skoro suvim stvarima.Ispijamo i drugu kafu, razvlacimo se pruzamo sansu suncu da dovrsi susenje   i ne sluteci kisu.Pade kratko ono sto kazu na oblak al dovoljno da napravi da ne kazem sta !@#$*^.Skupljene na gomilu stvari pokrismo rasklopljenim satorom tako da ono dno satora bude gore ..........

       Danas prvi put na ovoj turi imamo ciljanu posetu.U zaledju primorja nalaze se fantasticne stvari biseri prirode i jedan od njih mi danas nameravamo da obidjemo. Na 55km od Antalije krecuci se putem D400 pored mora na jug skrece se levo putem D687 za Serik i ....

      Koprulu kanjon nacionalni park

"Nazvan je po antičkom kamenom mostu koji prelazi preko Koprulu reke, Koprulu kanjon je raj kedra, borova i čempresa. Kanjon ide u dubinu od 400 m. Postavite šator blizu obale i krenite tokom dana u šetnju. Usput ćete proći pored ruina hrama Zevsa i Artemide. Takođe, možete ići na uzbudljiv rafting niz reku"..tako ga Turci predstavljaju

           Jos dok smo prilazili nacionalnom parku zadivila nas je priroda, planinski pejzazi i bistre reke plavo zelene skoro nestvarne  boje kao da u njima ne tece obicna voda.

 

DSC_7407.thumb.JPG.3f85f6722a5920daa9288b6d82dbd5f2.JPG

 

DSC_7409.thumb.JPG.d0d406e8451c9c4000f4661c765293f2.JPG

 

DSC_7412.thumb.JPG.0e2e8e3e1fa3eb486fd81ab676af96f1.JPG

 

Preteci izgled neba ali valjda smo za danas platili danak bogovima

 

DSC_7414.thumb.JPG.cb71524392020b6c3624fd6fc3051d2d.JPG

 

      Nastavljamo voznju dalje po lepom , kvalitetnom i krivudavom putu. Saobracaj je redak tek poneki auto nam naidje u susret ili nas pretekne.Malo brzom voznjom hteli smo da dodjemo do odredista jer je pocela neka sitna kisica da pada .Stali smo kod prvog kampa na koji smo naisli, racunajuci na neko skloniste od kise.Kamp sluzi za izdavanje cetvorotockasa i pun je turista koji polugoli razdragani teraju masine poneko i sa sitnom decom ne mareci ni za kisu ni blato tako da samo prsti ispod grubih tockova sa kramponima.Izlaze iz kampa u grupama od po desetak cetvorotockasa predvodjeni instruktorom- vodicem i odlaze po  njima poznatim stazama.

 

DSC_7416.thumb.JPG.2d89d34c307e28eb4497186fd667b36f.JPG

 

DSC_7419.thumb.JPG.bc18f34dd4bee00cf0e97a3adfe6750a.JPG

 

Delimicno zaklonjeni ispod guste krosnje nekog velikog drveta navlacimo pripremljene najlone na prtljag i cekamo da kisa stane.U  kamp ne ulazimo iako nam je dozvoljeno jer nikakvog zaklona za motore nema a mi u kisnim odelima ne marimo mnogo za padavine .Sada vec jaka kisa  u jednom momentu je skoro prestala .Brzo posedasmo na motore i pravac u naselje trazeci bolji zaklon.

Ulazak u naselje, s leve i desne strane razni turisticki objekti, razgledamo nadajuci se da ce neka ideja da nam padne na pamet.Kanui i veliki gumeni camci za rafting na sve strane. Rafting odela uredno okacena radi susenja ispod nastresnica ukras su skoro svakog dvorista.S leve strane velika i visoka nastresnica u njoj rafting camaci uredno poredjanih na sprat a ljudi ispod nje dovikuju nam i zovu nas da dodjemo.Kisa je ponovo pocela jos jaca nego ranije i mi ne misleci se mnogo pravo motorima ispod nastresnice pa cemo videti sta dalje.Nepoznavanje jezika jeste problem ali uz malo dovitljivosti (pantomima je zakon haha) dogovorismo ono sto je za nas najvaznije.Razapinjanje satora ispod nastresnice je odobreno spas od kise smo nasli , za sada mozemo da odahnemo. Na kraju nastresnice jedan za nase pojmove cudan krevet mi imamo one bracne francuske , ovaj ovde, nazvao  bih ga porodicnim.Sirok je taman toliko da cela porodica od 5-6 clana moze da spava na njemu.Zatekao sam doduse samo jednog coveka .

 

DSC_7427.thumb.JPG.d92dc14f5cdfab70743cc2f4a2aa2a08.JPG

 

 

 

Kad smo postavili satore poceli su da nas muvaju, kao imaju restoran svezu pastrmku super cena  ..dobro idemo Podje taj i jos jedan sa njim pomalo ometen u razvoju ali onako jak upotrebljiv za te njihove camce na prikolicu sa prikolice, tovari istovara.Salim se sa drugom... platicemo veceru za ceo kamp izgleda, sigurno ih tamo u restoranu ceka i ostatak familije.

  Restoran  pristojan nista fensi narucujemo  vec narucene pastrmke, nudimo i njih ali ne ,uzimaju samo pice pivo i cekaju da zavrsimo da nas vrate kolima sa kojimo smo dosli do restorana.

   Mrak jos nije ,kisa je prestala,koristim priliku da napravim neku fotografiju aparatom koji sam za ovu priliku nabavio .To je Nikon D7000 polovan al malo presao i objektiv takodje Nikon 18-200 VRII. Moj prvi digitalni aparat .Koliko sam u medjuvremenu uspeo da naucim videce se u nastavku. 

 

Prvi susret sa prelepom rekom

 

DSC_7425.thumb.JPG.85b4707ee7f1174e8a236e8ce97b2d7a.JPG

 

Cvet svuda prisutan da li je to Jasmin ? Ima ih mnogo vrsta.

 

DSC_7436.thumb.JPG.f6253b9be036958e1306e92ae68af95a.JPG

 

DSC_7432.thumb.JPG.824e9e9322ebe7e63717c9f2ed874d56.JPG

 

 Slika restorana koji smo posetili

 

DSC_7424.thumb.JPG.8958ac57281e642aa2651e477dc3790a.JPG

 

      Posle jela rekose nam da ispod te nastresnice mozemo ostati koliko god hocemo.Izmoreni od svih desavanja a ja jos i neispavan rano smo se zavukli u satore

 

 

DSC_7424.JPG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
pre 29 minuta, Sveta 5. je napisao:

Cvet svuda prisutan da li je to Jasmin ? Ima ih mnogo vrsta.

oleandar ili lijander, inace lepo putovanje.. :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 59 minuta, dangubas je napisao:

oleandar ili lijander, inace lepo putovanje.. :takoje: 

Jel se beše od ovoga kuva čaj za tašte?

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Ajde kume nastavi. Samo si zagolicao.  Jes da znam priču i iskustva ali slike dopunjuju svu tu lepotu pa ih očekujem u što većem broju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Legenda kaze da brizne supruge kuvaju muzevima posle 50-te godine zivota da bi ziveli duze, ali nesto ne radi sudeci po statistickim podacima o duzini zivota zena i muskaraca.

Znam i za tu priču, ali mi ona moja nekako više odgovara.

Ajde da više ne miniramo svetinu temu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, zika56 je napisao:

Znam i za tu priču, ali mi ona moja nekako više odgovara.

Ajde da više ne miniramo svetinu temu.

Komentari  obogacuju putopis,dodju kao zacin jelu tako da nema problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 Kao po obicaju ustajem rano,za razliku od mog ortaka koji rane jutarnje sate vise voli da provede u horizontalnom polozaju.Da se ne bih muvao oko satora  i budio coveka odlucim posto nije daleko da odem do Koprulu  kanjona.Nadam se da ce slike uspeti da predstave svu lepotu prirode

 

DSC_7455.thumb.JPG.f40ad1d465690df994a3bc32ca4b6da1.JPG

 

DSC_7462.thumb.JPG.d711164739eaf069d1c7576ca3118532.JPG

 

DSC_7478.thumb.JPG.928583116db348bd203ce315c30d14c1.JPG

 

DSC_7482.thumb.JPG.59c5971c5d73d9373da311b877bb044e.JPG

 

 

 

 

DSC_7494.thumb.JPG.192f2e6a8aae1b0af40fbb032949b0e0.JPG

 

DSC_7540.thumb.JPG.6f031ade6e17dd71bbf61576a77253a6.JPG

 

 

 

DSC_7512.thumb.JPG.6aa7c1f4b52b4002bdeca8f9e3979e8c.JPG

 

DSC_7532.thumb.JPG.4d249c8064d39f60b369c63ca1a4f9a5.JPG

 

Popularnost je stekao izvanrednim uslovima za rafting koji pocinje od mesta Sutculer Isparta distrikt pa sve do usca u more kod Antalije .Postoje dva istorijska mosta na pocetnom delu reke pogodnom za rafting. Oluk most na reci Kopru i  Bugrum most na reci pritoci Kocadere.Prvi datira iz II veka pre nove ere i predstavlja remek delo rimskog inzinjerstva.PO mostovima je i dobio ime Koprulu kanjon sto znaci kanjon sa mostovima.Voda ove ciste reke  koja pruza mogucnost za rafting i do 7000 ljudi dnevno je pitka kazu njihovi turisticki informatori.Nacionalni park je inace najvece staniste kedra u aziji .

Za amatererafting pocinje 100m ispod mosta u kontra smeru da bi uvezbali osnovne pokreta pa se tek posle toga pocinje sa spustanjem.Postoje izuzetno brzi delovi reke koje mi nismo mogli da snimimo sa pozicija na kojima smo se nalazili.Vodici na camcima uspevaju nekako putnike da navedu da skoro svo vreme spusta pevaju neke pesme ponavljajuci reci za vodicem.Provod je inace ovde maksimalno dinamican.Rafting,cetvorotockasi,zip lajn doprinose adrenalinskom dozivljaju za sve pare...

 

DSC_7560.thumb.JPG.ae75b87c9a8452456e18346f5b8f000f.JPG

 

DSC_7551.thumb.JPG.43c36ce820239ecb54b074ae643b876c.JPG

 

DSC_7557.thumb.JPG.a4f057f9eb6799d3c6ae7474a1db9390.JPG

 

  Vreme je da se krene dalje i da negde na moru provedemo sledecu noc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja