Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR1000RR

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY

Pozdrav drugari.

 

Nakon relativno kratkog podsecanja voznje motora na novom CB500F, vec sam ga bacio u oglase i imam kupca. Ja sa druge strane idem na znacajan upgrade - nasao sam CBR 1000 RR koja mi se svidja od lika koji uvozi i prodaje motore i na dobrom je glasu. E sad, u pitanju je CBR iz 2008 godine, i izgleda brutalno dobro, ocuvano i super se cuje i ide kao grom. Ja sinoc vec bio prelomio, medjutim cuo sam se sa Shonetom koji snima motovlogove (nedavno je upravo moj CB500F bio na testu i mozete naci na YT taj video klip) i on mi kaze da ne preporucuje CBR-ovke iz 2008 i 2009 godine jer trose ulje nebormalno?! Bacio pogled na strane forume i stvarno se pise o tome, ali na kraju kao sve je prenaduvano i sve zavisi od primerka. 

 

Da li moze neko sa ozbiljnijim iskustvom da mi pomogne na ovu temu? Da li je to stvarno bio problem i da li je to bas tako? Hvala svima unapred

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mislim da bi ti zivot bio laksi da si samo napisao drugi deo, gde pitas da li rr ima problem sa trosenjem ulja :) ovako kad prelazis sa 500 na 1000 ,noga jedna i grobu :lol3:

 

Na tu temu potrosnje ne znam ,znam da 600rr nema taj problem, ako nije presao 5.000km na stazi ili 100.000km na putu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BL
  • Motocikl: Honda CBR 1000RR SC59

S obzirom da posjedujem cbr 1000rr iz 2008, mogu da kazem par stvari.

Motor se prelijepo vozi, dusu dao za pocetnike :D povlaci jako iz niskih obrtaja, snage ima i vise nego sto ti treba, upravljiv, nije veliki potrosac, pouzdan. Vozam ga i po stazi i po cesti vikend voznje, nemam zamjerku zaista, i udobnost je zadovoljavajuca, ipak je to R.

Sto se tice te famozne potrosnje ulja, jeste bilo je dosta zalbi, mada nadji dobar ocuvan primjerak i nemas brige.

Ja dosipam 0.2l na 1000-1500km, ali pazi, to je kombinacija staza / cesta, sto mislim da je zanemarivo. Uz gorivo i jedini kao trosak, jaci trosak :jee:

Ukratko, motor je fantastican ako nabodes dobar primjerak, samo pamet u glavu, zvecka je to opasna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY

Hvala na savetima. Apsolutno sam svestan sta je hiljadarka. Sta vise, probao sam motor koji nameravam da kupim. Rec je o sledecem: 

2594c2b43cd1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBR 1000RR Fireblade, 2008. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 30200 km, Batajnica. Cena...

Za lika koji prodaje imam dobre preporuke, par drugara sa Honda klub Srbija je saradjivalo sa ovim likom i imaju samo reci hvale. Motor ce ici na proveru ili u Deltu ili od strane kvalitetnog majstora i to je to. Motor bolesno vuce i ubrzava, ali sve je u glavi. Ja sam i sa Tomosom imao incident koji je mogao da me kosta skoro zivota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oko prodavca nemaš šta da brineš. 

 

Za ovaj model... Dosta negativnih kritika na račun potrošnje ulja i pouzdanosti agregata. 

 

Nemoj samo da budeš veran brendu i imenu. Uzmi ono što je bolje u tom trenutku po stanju, ceni i opremi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre sat vremena, Ivan Cirkovic je napisao:

Hvala na savetima. Apsolutno sam svestan sta je hiljadarka. Sta vise, probao sam motor koji nameravam da kupim. Rec je o sledecem: 

2594c2b43cd1-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CBR 1000RR Fireblade, 2008. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 30200 km, Batajnica. Cena...

Za lika koji prodaje imam dobre preporuke, par drugara sa Honda klub Srbija je saradjivalo sa ovim likom i imaju samo reci hvale. Motor ce ici na proveru ili u Deltu ili od strane kvalitetnog majstora i to je to. Motor bolesno vuce i ubrzava, ali sve je u glavi. Ja sam i sa Tomosom imao incident koji je mogao da me kosta skoro zivota.

I od mene preporuka za Branu, znam ga licno i znam kakve motore prodaje...kupio sam od njega dva komada...neces pogresiti koji god njegov motor da kupis...

a da ti je dao da probas motor pre kupovine, cisto sumljam...;)

 

Nisam je posedovao ali je imao drugar istu ovakvu, samo crnu, pa sam imao prilike da je probam vise puta, meni licno se nesto preterano i ne dopada, ja bih pre uzeo onaj njegov k8 ali ti mogu reci da je i Honda prilicno prgava i nikako nije za pocetnike.

 

Srecna kupovina i pamet u glavu...:motopad:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY

Pa sto bih lagao da sam probao njegov motor. Konkretno sinoc oko 20h sam bio kod coveka, isterao motor u dvoriste, upalili motor da cujemo zvuk a onda ja zamolio samo prva, druga, treca da probam. Covek mi dao na pravcu u ulici u kojoj mu se nalazi kuca, a sece onu glavnu (zaboravih kako se zove). 

 

Inace, evo i ovde vec ima komentara i da i ne u pogledu tog gutanja ulja. Bem li ga sta je istina...valjda ce ovaj konkretan model biti dobar. Idem sutra u Deltu da nesto uradim na mom CB500  pa imam dogovor sa Branislavom da dotera CBR da ga pregledaju majstori pa cemo videti ishod. A da je prgav, vala jeste bas bas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY

Inace, dvoumim se i dalje pomalo da li ipak da se upgrade-ujem na CBR600RR pre nego na 1000, ali kazu svi da ce mi posle nekog vremena opet srce traziti 1000-ku. I sto smaranje onda :). Pravo u centar pa polako i pamet u glavu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Jel ta famozna potrosnja samo za 1000 ili vazi i za 600 ?
Moja je iz 2010 god , ali nisam jos ni proveravao dal gubi ulje ili ne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Moja honda nema problem s uljem. (07 600rr)

 

Ako razmišljaš o 600 kako bi prešao poslije na 1000, bolje preskoči i idi na 1000 jer razlika nije tolika, razlika je u stilu voznje donekle pa npr 600 bih prije preporucio ako hoces vise i lakse da ga obaras, da iskorisistis malo vise gasa jer na 1000 cim das gas letis, ovamo mos malo vise da odvrnes i snaga je gore u obrtajima, zabavniji mi je makar za sad a mozda odem na 1000 opet kroz koju god zavisno od sta mi se bude radilo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY
30 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

Jel ta famozna potrosnja samo za 1000 ili vazi i za 600 ?
Moja je iz 2010 god , ali nisam jos ni proveravao dal gubi ulje ili ne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo za 1000 i to godiste 2008 i 2009!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

1000rr 2008 i 2009 imaju taj problem sa trosenjem ulja. 2010 je reseno. Cak je honda priznala gresku 2008 i povukla taj model iz prodaje na neko vreme. 2009 po tvrdnji Honde ne bi trebao da ima taj problem, ali se i dalje desava na nekim primercima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja