Jump to content

Moto Zajednica

15. Moto GP Chang, Tajland 2019

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 40 minuta, to crank je napisao:

Ljudi... Ko se seća Hailwood-a, Agostini-a... A bili su bogoljudi. Svaka novopečena generacija misli da je onaj za kog su prvo čuli a nešto vredno napravio, najveći ikad. Tako je s Rossi-em, već uveliko i s Marquez-om... 

A iščiliće iz kolektivnog sećanja kao i prvo pomenuta dvojica! 

Upravo to sam i ja hteo da kažem. Sve ovo je veliki cirkus za dnevnu i sezonsku upotrebu kao uostalom i svi ostali sportovi. Pedrosa je već danas istorija i poneka statistika, a donedavno samo imali "4 vanzemaljca" koji su pobeđivali na 90% trka. Isto će se desiti narednih godina sa 46, 99, 93 i na velikoj sceni će biti samo neki novi brojevi, a od ovih prethodnika i "sadašnjih" ostaće samo brojke za poređenje. A stav o tome ko je u čijoj "senci" odlučuje individualno svako za sebe. Kada akutuelni vozači završe karijere moći će se donositi takvi zaključci, a do tada, svi živi bili...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, to crank said:

Ljudi... Ko se seća Hailwood-a, Agostini-a... A bili su bogoljudi. Svaka novopečena generacija misli da je onaj za kog su prvo čuli a nešto vredno napravio, najveći ikad. Tako je s Rossi-em, već uveliko i s Marquez-om... 

A iščiliće iz kolektivnog sećanja kao i prvo pomenuta dvojica! 

secaju se svi koji ozbiljno prate trke, hvala bogu i ovi mladji mogu da kopaju po youtubu i da vide kako je to bilo. Momci koje pominjes su pravi vanzemaljci za ove danas. Vozili su besne cvaje koje isporucuju snagu ko blesave, bez elektronike, tj svo umece su imali u glavi i ruci na odvrtanju gasa. Agostini vozio dve kategorije u isto vreme zavrsi se srednja klasa ekipa mu gura sledeci motor na start. Kad pogledas ove danasnje trkace (u svim klasama) kako izgledaju izmuceno posle trke tamo u padoku ko da su kopali ceo dan a ne vozili 25 krugova. Znojavi, malaksali, a imaju svu elektroniku i pomagala ovog sveta. Samo zamislite koncentraciju na 500 ccm bez elektronike gde jedna greska znaci highside i pad. Da ne pominjem odela od onda i danas itd. Rosi je jedan od te ekipe vecnih jer je vozio i 500ccm. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aaaaaa ne bih ja poredio nove vozače sa starim. Svi su oni bili ili jesu majstori svog znata, inače ne bi bili deo svetskog šampionata.

 

Istina je da su tehnološki današnji motori nekoliko svetlosnih godina ispred tih starih ali ne bih se kladio da su lakši za vožnju. Mnogo su snažniji, mnogo su veće sile, sve je mnogo više i veće nego onda. Pitanje je da li bi uopšte mogli da se voze na ovaj način da nema elektronike i ostalih tehnoloških novotarija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
38 minutes ago, Robin Hood said:

Istina je da su tehnološki današnji motori nekoliko svetlosnih godina ispred tih starih

 

 

 

 

Moto gp 2020

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U vreme Agostinija je bilo plafon 12 trka u sezoni, nije cudo sto je vozio 2 klase :D 

ali zastitna oprema im je bila katastrofa, staze su bile katastrofa, ginulo se, neki masakr svakog vikenda... "vek trajanja" vozaca je bio kraci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
1 hour ago, štampar said:

Ma sećam se ja matorog Đakoma,vidio sam ga i uživo kako zavrće po gasu(88-e na Grobniku)Lovsonovu Yamahu...

I "trkao" se protiv isto tako matorog Maria Andretija u Formuli 1 ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
2 hours ago, štampar said:

 

Ma sećam se ja matorog Đakoma,vidio sam ga i uživo kako zavrće po gasu (88-e na Grobniku) Lovsonovu Yamahu...

Nije njegovu, vozio je bike sa startnim brojem 12, Didier De Radigues iz Belgije je bio tada u timu sa Edijem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Ko se seća Hailwood-a, Agostini-a... ?A Johna Surteesa. Velika karijera i jedini koji ima titule u najacoj klasi motorcikala i formuli 1

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koliko znam, sem imperatora niko.

Melandri je imao sansu ali kurton.

Problem je sto uglavnom iz WSBK idu u moto gp, a ne obrnuto, a u moto gp-u uvek zajebanija konkurencija, 

Biaggi je otisao kontra, iz moto gp u WSBK i razbio dvaput s apriliom ako se dobro secam.

 

A toliko WSBK sampioni prosli kroz moto gp: Spies, Edwards, Bayliss... i nista, a zanimljivo je da u zadnje vreme se ne usudjuju, Rea bi mogao da se oproba u moto gp, da vidimo od cega je momak :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
33 minutes ago, Biker-Boy said:

razbio dvaput s apriliom ako se dobro secam.

Posle 3 godine drkanja... I nije baš razbio, uzeo je Sykes-u titulu za pola boda. Spies ga je, u prvoj sezoni na Aprili-i, opeglao.

Na Suzani je imao polovične uspege. Biaggi-evski, uzeo prvu trku u kojoj je učestvovao u WSBK. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
7 hours ago, Biker-Boy said:

Jos cekamo prvog coveka koji ce uzeti titule i u moto gp-u i WSBK-u

Ima da se načekamo...

Lawson, Rainey i Hayden su uzeli 500cc/MotoGP titule, doduše kao AMA superbike šampioni. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
27 minutes ago, to crank said:

Robert nije bio AMA šampion? 

Jeste AMA, ali nije u superbike klasi. Zar si zaboravio?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja