Jump to content

Moto Zajednica

Petak 13.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da u pravu si, mada kod nas su auto putevi najbolji na svetu pa tako nadoknadjujemo ovo drugo jer su medju najskupljima, kad vidim da to neko odrzava i da svake godine je sve lepse i uredjenije nije mi zao da platim, pare neka se samo okrecu kao i sarajevski cevapi.

Mami me da krenem uskoro vasim stopama na jednu fajront voznjicu za ovu sezonu, rekose desetak dana lepih u oktobru na oko 24C, pa treba iskoristiti:takoje:. Izvinte za off,gasim se i uzivam u putopisu:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

3. Dan, sta je danas plan

Screenshot-2019-10-07-22-29-07.png

 

Jedna od onih lose provedenih noci sto se spavanja tice. Imam strasno lak san, najmanji sum lako me probudi i prosto se divim ljudima koji spavaju kao top.

Sa ranom zorom Hodza me prvi budi, lepo je pevao moram priznati. Slusam, san me poceo obarati..... Milos nindza u dva poteza, pozatvara sve prozore a meni otvori krokodilske oci.

 

Milos je inace lik koji to zna uraditi skroz nesvesno. Takva je flegma i sav je usporen al ne i tada kad odjedared i bez najave ripi iz kreveta.... nidza bajo moj :lol: to treba videti.

Ujutru kad ga pitas dal zna sta je uradio, pojma ti nema :ups:

 

Primirio se, hteo bi jos da dremnem, rano je za ustajanje.

Taman sto san poce opet da me vata.... krece da zvrnda neciji telefon, mozda je trajalo 2sec. al dzaba kad sam taki, san ko u zeca.

Gagi ustaje pre svih, navija sat tacno 1h ranije pa lagano po njegovom ritualu.

Eee tu spavanja vise nije bilo, lezim, gledam u plafon i vrtim slike sa Durmitora... momentalni kez na licu :)

 

Tacka ustajacka, svi na noge lagane.

Uh ljudi moji sto je jutro sveze bilo. Spremio ti ja jos te sinoc bermude i patike za jutarnju setnju i dorucak.... aahhhhaaa, kakav zajeb.

 

oblaci sve redno pa spust do bascarsije

viber-slika-2019-09-15-10-00-03.jpg

 

medj prvima zauzimamo redove

raja jos spava, ako i neka i ja bi im se pridruzio bez pardona

viber-slika-2019-09-15-10-00-01.jpg

 

pronalazimo buregdzinicu "Sac" koju smo dobili po preporuci fine tete iz cevabdzinice zeljo

viber-slika-2019-09-15-09-59-59.jpg

 

Milos flegma i moja malenkos.... faca sve govori, ne mogu doc sebi nikako

viber-slika-2019-09-15-09-59-55.jpg

 

Burek sa mesom od 300g izgleda pogolem, neko bi reko pa di to moze stati ovako na prvu.

Dal smo bili gladni, dal jos uvek spavam, dal je trik u tome sto je burek spremljen ispod saca ..... pojma ti nemam bate, znam samo da je nestao ko od sale.

 

isto tako smo nestali i mi, teleportovali smo se kod "Cipelice" na kafu

isto ono mesto gde smo sinoc bili, svidelo nam se i necemo menjati

viber-slika-2019-09-15-09-59-52.jpg

 

Sinoc je u Cipelici radila Majka, danas Cerka.

U oku posmatraca, Cipelica je iz jednog visljeg (nekad izlozben deo), drugog nizeg (nekad radionica) pravougaonog dela. Nisko sedenje, slike davnih dana okolo nakacene kao i kalupi raznih boja za pravljenje cipela pa otud i dobi naziv, sve uredno cisto.

 

Dok sm pijuckali, posebnu paznju mi privuce jedna slika u donjem delu. Naterala me da ustanem, pridjem Cerci te je zamoli, pita dal je mogu videti.... mislim na sliku :)

Moze naravno odgovara Cerka.

 

Slika iz davnih dana, dok je Cipelica bila mala fabrika koja je imala svoje zaposlene, poredjane jedan do drugog.

 

predpostavljam da ti je ovde negde Otac, priupitah Cerku?

- da jeste, Otac je odmah do Djeda a tu je i Striko mladji, drugi stariji je ispred, ima i Ujaka...

cekaj, ovde nema radnika sa strane? 

- nema nema sve je Rod, rece Cerka

 

I tako ti dragi moj citaoce na trenutak ostadoh bez teksta, samo sam piljio u sliku i te ljude, ta atmosfera. 

Priupitah sebe dal ce se Rod ikad vise skupiti, druziti, raditi zajedno.... bas kao sto je nekad u Cipelici bilo?

Pogleda ja nju, pogleda ona mene i samo sutimo, slegose nam ramena.

 

Nekad malu fabriku punu Roda, rasturise Velike Sile. Nije usamljen slucaj, ima ih mnogo i svuda....... odraz modernog (citaj usranog) doba.

 

Kasno je, moram spavati.... dok me nesto nije probudilo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Doslo vreme putooo ovaj kafu privesti kraju. Pozdravljamo se sa  Cerkom (ce te vodim Vlajko) i odlazimo u smestaj po stvari.

Gospodje nam drage spremne za pakovanje, doterane nas cekaju u podrumu garaze.

 

pozdravljamo se sa gazdom, odlazimo da napojimo gospodje

pozdravljamo se i sa Sarajevom pa pravac put Romanije

Screenshot_2019-09-18_09.21.20.png

 

Neposredno pre ove slike, tam u daljine u blagoj desnoj krivini vidim cika cajca kako mase s'svetlecu sargarepu.

Tuuu dadu mu poljubim sad sam ga naJebo, capio me radar garant, znam i gde sam preterao.

 

Kako se priblizavam, prelazi na sredinu kolovoza i mase tj usmerava me u kontra traku. Bem ti susu sta ovaj radi.... ubrzo shvatih :(

Cajac je tako bio pozicioniran da nisam video oboren GS stranih tabli koji je bio iza njega, smrk je vec uveliko prao veliku masnu mrlju u nasoj traci.

 

Motocikl je totalno unisten, nista nije bio bolji prednji kraj sivog automobila koji je prednjim krajem bio okrenut ka nama u odmah u njivi pored. Pogledah saputnike koji su bili u toj grupi, odmahuje glavom levo-desno..... ne znam sta se zbilo, po gestikulaciji nije dobro.

Uuuuhhh covece neka jeza me momentalno prodje, pupupu ne desilo se nikom, rucica gasa na low rezim prelazi.

 

Screenshot_2019-09-18_09.23.26.png

 

lepi predeli istisukuju ruznu sliku iz glave

Screenshot_2019-09-18_09.29.33.png

 

Screenshot_2019-09-18_09.32.16.png

 

stigosmo u

Screenshot_2019-09-18_09.37.42.png

 

Screenshot_2019-09-18_09.41.40.png

 

Screenshot_2019-09-18_09.45.01.png

 

Screenshot_2019-09-18_09.48.27.png

 

bes stajanja stizemo u

Screenshot_2019-09-18_09.52.16.png

 

Vlasenica - Zvornik - gran. prelaz Mali Zvornik - Loznica - Etno selo Suncana Reka

tu nam je bila prva pauza gde smo ujedno seli da klopamo

IMG-20190915-135523.jpg

 

Onako, poprilicna guzva bese al ne marimo mnogo jer nas do kuce ceka jos nekih 190km.

Poslednje krivine hvatamo do Valjeva, gde ujedno pravimo drugu pauzu u "Lovackom Domu".

Ne zadrzavamo se nesto mnogo, sok, kafa i po koji palacinak uz sumiranje utisaka.

 

Valjevo - Ub - Obrenovac - Bg i km koju predjoh na ovome putovanju

IMG-20190916-140207.jpg

 

Nije puno a nije ni malo, taman lepo u 3 dana stalo..... do sledeceg puta bud'temi dobri :zdravo:

 

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja