Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje rezervoara

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Ima,  ali prije svega i cisto radi postovanja zajednice kojoj postavljas pitanje i ocekujes odgovor.

 

Trebalo bi da se predstavis malo. 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ja ti ovde mogu nalupati svašta o sebi, to ti ništa neće značiti. Recimo da se ozbiljno bavim mikrokontrolerima i da pišem za jedan naš poznati računarski časopis.

 

Pitanje je vezano za sređivanje MZ 175se iz 1967. Mašina je prilično stara, dugo nije vožena, ali baš dugo. Možda je otvorim neku temu ovde sa fotkama kako bude išao progres. Uz put i pitam šta ne znam. Videću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Mislim da imam pravo na svoju privatnost i da niko nema pravo da traži od mene više informacija o sebi više od onoga što sam željan da dam. Ni ja o vama nema pojma a prva vaša pitanja su predstavi se. Jesam li ja to na nekom policijskom forumu? Ako vam nešto znači, imam 44 god, radim to što radim i imam tri motora. MZ 175se želim da sredim u meri koliko mi novčanik dozvoli.

 

Mogu otvoriti novu temu koja se može pretvoriti u step by step sređivanje. Ali to može da potraje i godinu dana. Ne žurim. Recite mi samo gde bi to bilo ok.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Niko ti brate ne trazi ovde dnk analizu,ali ovo je ipak malo drugaciji forum od onih vasih kompijuteraskih gde se debeli pedofil predstavlja kao devojcica od 13 godina,ovde se ljudi medjusobno znaju,druze,posecuju porodicno,vozaju motorima,tako da bi bilo kulturno reci-ja sam alekandar vucic,iz bg sam,imam 3 motora i krecem u sredjivanje mz-a i da vidis onda koliko bi korisnih saveta a i svake druge vrste pomoci dobio,ostaj uzdravlju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Osnovno neko "pravilo" je kada udjes na forum da se predstavis, niko ti ne trazi broj licne karte i JMBG :lol3:
I kada se prvi put upoznajes sa nekim valjda je red da se predstavis, niko ovde nece da zloupotrebi tvoje podatke, nismo mi hakeri :jee: 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Kakav odbor za doček... LOL

 

Vrlo je nekulturno na forumu tražiti nečije ime i prezime i slične podatke. Ponavljam, vrlo nekulturno. Nije to osnovno pravilo, zapravo, nije pravilo uopšte. Na forumima postoji nešto što se zove NIK. S razlogom. Spamovali ste temu nepotrebnim porukama na nivou deteta od 10 godina. Ima li ovaj forum moderatore?

 

Jedina poruka vredna pomena je ova što je postavio Štampar. Hvala! Forum mi je jako čudan i ne snalazim se na njemu baš najbolje. Tako da prihvatam kritiku u vezi pretrage. Ipak, ne slažem se baš da je skidanje tanke rđe blagim kiselim rastvorom loša ideja. Ideja je dobra, pitao sam ima li bolje.Ovo što ti predlažeš je malo ozbiljnija stvar i zahteva veću dozu predostrožnosti. Sirće sa druge strane traži vreme ali rezultat bi trebalo na kraju da bude isti. S tom razlikom da bi nakon kiseline/sirćeta rezervoar trebalo isprati sodom bikarbonom da bi se spustio nivo kiselosti. Topla voda svakako na kraju. Sušenje/odparivanje a odmah i farbanje.

 

Sa čime predlažeš farbanje? I da li ga farbati uopšte? Rezervoar je fabrički ofarban iznutra i ipak ima malo fine rđe, pogotovo na dnu u "džepovima". Da li ova Hempel boja? POR15? Red-kote? Pouzdano znam da su epoksidni premazi izuzetno izdržljivi. Ali ne znam kakvi su u dodiru sa mešavinom na duže staze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Druze, ne shvati me pogresno, mene licno boli uvo ko si i kako se zoves, ne insistiram na tome, ali znam da je ovde to obicaj i svakom, ali SVAKOM ko otvori nalog na forumu i iz topa pocne da postavlja pitanja bez da se predstavi, svi prvo kazu da to ucini u sekciji predvidjenoj za to. Jednostavno ovde ljudi to tako vole.

Ti si malopre nazvao 90% ljudi na forumu nekulturnim, a ocekujes odgovore na tvoja pitanja.

Kazes da imas 44 godine ali tvoje pisanje kaze da nisi ni punoletan.

To sto ti ocekujes ne funkcionise na nacin na koji si mislio.

 

Opet ponavljam, ja tebe razumem i nemam nista protiv tebe, niti zelim da zapodenem kavgu bilo kod tipa, ali ako ces da ides uz onu stvar onda ne ocekuj da ti neko nesto pametno kaze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre sat vremena, who_took_my_nick je napisao:

Kakav odbor za doček... LOL

Vau duhovitost na nivou 16-godisnjeg tastaturiste

Pre sat vremena, who_took_my_nick je napisao:

Ima li ovaj forum moderatore?

I ja gledam gde su,pa te pustise i dalje sa ovim nastupom.

Pre sat vremena, who_took_my_nick je napisao:

Ipak, ne slažem se baš da je skidanje tanke rđe blagim kiselim rastvorom loša ideja.

Ne znas da je @štampar dr za hemiju(a malo se cak i razume u motore:P),trazis savet,a onda ga ne prihvatas,što bi moja baba rekla-sam prdi sam kolo vodi.

I povrh svega si prilicno nekulturan-mozda smo mi malo pristrasni i smatramo ovaj forum drugacijim od drugih jer je dosta ljudi preko decenije ovde,ali i da nismo red i uctivost nalazu da se neka pravila kuce postuju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

90% ljudi na svim forumima koji se ne predstave a pitaju za neki savet uglavnom ostanu na forumu taman toliko koliko dobiju odgovor za resenje problema.Tripujes se toliko kao da ce neko da zloupotrebi tvoje podatke,bas si paranoican.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja