Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pratimo, pratimo :)
Kako si spajao žice  (lemio ili samo vezivao)?

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nile, svaka čast na entuzijazmu i uloženoj energiji! Biće Aprilija ponovo k'o lutka. 

Pratimo te, fotkaj i kači slike.  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Legenda kaze da postoji jedan covek negde na jugu Srbije koji je sklapao italijanske sportske motocikle, i od neupotrebljivih pravio motore spremne za stazu. Ni rane na telu ni neuspeh nije ga mogao zaustaviti. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Само напред, нема одустајања!

Реци ми јел паше фар од Туона на РСВ?

Имаш једног на ebay.de, 129.99e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
1 hour ago, antir3ality said:

Pratimo, pratimo :)
Kako si spajao žice  (lemio ili samo vezivao)?

Vezivane ali ne onom metodom da idu kao u spic vec kao sto se vidi u nastavku, pa onda duzinom spoja tanka linija kalaja i preko buzir na svakoj posebno grejan brenerom rucnim da sve to stegne, i tako za svaku posebno 32 puta...

 

23 minutes ago, aca-ks said:

Само напред, нема одустајања!

Реци ми јел паше фар од Туона на РСВ?

Имаш једног на ebay.de, 129.99e

Isti je far ali posteno nisam u prilici da ga platim, za sad ce biti one stare improvizacije sa socivom koja ce morati da bude na motoru dok ne nabavim far.. 

 

49 minutes ago, Pingvin37 said:

Legenda kaze da postoji jedan covek negde na jugu Srbije koji je sklapao italijanske sportske motocikle, i od neupotrebljivih pravio motore spremne za stazu. Ni rane na telu ni neuspeh nije ga mogao zaustaviti. 

 

 

Boga mi ima istine, bice ovo opet prava lepptica za ljubitelje ovakvih masina, i naravno jedinstvena na moj nacin sto se izgleda tice a opet bez nekog budzenja da bode oci...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
6 minutes ago, el classico said:

Koji zvuk ima ovaj Leo !!



Poslato priko Ténéré

 

Brutalno dubok i prodoran, izlozi pored od stakla vibriraju, jedino je steta sto telefon ne moze snimiti te duboke zvuke prodorne, pa se na snimku ne cuje ni upola jezivo kao uzivo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Жао ми је да чујем да си се повредио при паду. Знам да је то било прошле године. Надам се да си се опоравио. 

Један од чланова ми је указао на ову тему од 35 стране и тражио моје мишљење... Желим да напишем реч или две у вези шпанера ланца брегастих.  

Шпанер је запертливан од стране произвођача и теоретски нема могућности да се отвори, опере и врати назад да би опет ради. Само могу канали од, уља да се оперу у блоку, цилиндру и глави. Шпанер може да само изгуби протисак уља али ланац да прескочи нема шансе. И да се шпанер покварио мотор би променуо звук и ченгртао би док се неби угасио.  Знам из личног искуства. Овај агрегат има веома нексвадашњи разводно сустем. Од радилице до од прилике пола висине агрегата на сваком цилиндру развод је направљен тако што се користе зупчаници, а од пола до брегастих је ланац. Зупчење за оне које никада нису радили може да мало компликовано. Ови агрегати имају проблема са сигурносним вентилом за притисак уља на уљној пумпи и знају да се заглаве у отвореном положају. Кад се отвара агрегат то је прва ставка која се промени без икаквог филозофирања. Шпанер или шпанери кад су лоши, тада се чије ланац како звецка или чангрља.  Ја их мењам на сервису кад проверавам зазоре вентила ако су бучни.  Радим на овим агрегатима од 2002 и још нисам бидео да је неком презубио ланац. Наравно све је могуће али ипак сам мало скептичан 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC
Pre 12 sati, Nile. je napisao:

Ovu sliku sam zaboravio, trenutak kad su sipane tecnosti za test paljbu :)

 

20210329-114634.jpg

 

Немој штедети на антифризу,увек сипај квалитетан,он ипак штити пумпу за воду,хладњак итд....Ионако се мења једном у три године,па је штета да сипаш овај јефтин.

Завршавај то па да видимо Априлију на друму и у вожњи некој ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odakle pretpostavka da je NIS antifriz nekvalitetan? Zato sto je jeftiniji od valvolina, paraflu, kastrola... ? (Ne kontriram vec me zanima)

Da sam ja u pitanju, usuo bih bez ustrucavanja, 50:50 odnos...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ne znam momci za vas ali ja koristim taj antifriz 50% razblazen u svim vozilima dugi niz godina i fala Bogu nikad problema nisam imao.

 

Mozda neko ima drugacije iskustvo, moje je za sada skroz pozitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 14.3.2021. at 12:14, Nile. je napisao:

Dobro je, ima znaci jos ljudi koji prate :jee:

 

Elem, treba mi ovakva brembo pumpa za prednju kocnicu, ova je potpuno ispravna, ali je nosac kojim se kaci na hebl odlomljen i ja nemam to parce koje nedostaje da bih je sredio pa moram drugu da nadjem.

 

Na mom motoru imam neku koje zamenska i koju je neko pre mene stavio sa nekog ko zna kog motora, pa bih probao da nadjem originalnu ukoliko je moguce.

 

Ako neko ima, ili naleti, nek mi se javi.

 

160581610-144062604263301-88006779194439

 

Кочиона пумпа паше од 916, 748, 996, 998, Мултистрада 1000 2004-2006, Монстер С4 са 916 агрегатом. Ако ти не смета што су неке златне боје. Само Мултистрада има црну боју

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Mehanika kompetno zavrsena, struja takodje, svaki dzek, senzor, zica, celjusti, lanac, nosaci motora sve prekontrolisano, podmazano i sredjeno. Odradili smo probnu voznju do obliznje pumpe (3km) u tuono verziji (bez bocnih oklopa) i mogu vam reci da sve funkcionise besprekorno.

 

Oklopi su odneseni na varenje, pa onda sredi lickanje i ulepsavanje svakog detalja na motoru.

 

Evo par slicica...

 

167863377-3862275473852124-5118268419665

 

167977432-1012209105976498-5286114810192

 

167766064-3795824190514339-2663074549229

 

Promenio član Nile.
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Zaboravih da napisem, sve tecnosti promenjene, kocnice ozracene, gumice u cilindrima kvacila, prednje i zadnje kocnice prekontrolisane i ociscene, creva pancirna oprana, klipovi u celjustima i gumice prekontrolisani, filter za vazduh i ulje zamenjeni, masnoce i ulja na agregatu jedne kapi za sad nema, svaka komanda, dugme, funkcija na tabli (a ima ih dosta) radi.

 

Idemo dalje, sledi estetika.

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja