Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Idemo!!! Bravo! Sad ces da vidis kad se poklope kockice i sve se uradi valjano. Navozaces se milina! :jee1:

Ako sta zatreba, pisi. Vremena mi fali, ali sam uvek spreman da pomognem! (ovo pisem jer si napisao da si kontrolisao kocione gumice. Ja ih menjam uvek kad radim kocnice. Kupim ih kod nas, nasa proizvodnja, pisao sam par puta. Ljudi imaju sve sertifikate i nisam nikad imao reklamacije. Malo para a ogromno rasterecenje i mirna glava. Samo posaljes PP i stignu ti na adresu. I to za tebe ako zelis bude dzabe, moj doprinos lepotici ;))

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
1 hour ago, abarth_maniac said:

Idemo!!! Bravo! Sad ces da vidis kad se poklope kockice i sve se uradi valjano. Navozaces se milina! :jee1:

Ako sta zatreba, pisi. Vremena mi fali, ali sam uvek spreman da pomognem! (ovo pisem jer si napisao da si kontrolisao kocione gumice. Ja ih menjam uvek kad radim kocnice. Kupim ih kod nas, nasa proizvodnja, pisao sam par puta. Ljudi imaju sve sertifikate i nisam nikad imao reklamacije. Malo para a ogromno rasterecenje i mirna glava. Samo posaljes PP i stignu ti na adresu. I to za tebe ako zelis bude dzabe, moj doprinos lepotici ;))

Hvala unapred!

 

Za sad bi mi trebala pomoc oko nalazenja lagera za donji i gornji most (nosace) prednjih viljuski.

 

Nailazim na razlicite dimenzije na internetu, i ne znam koje da uzmem, a i gde da uzmem. Zamenio bih predostroznosti radi i to kad vec cekam plastike sa krpljenja.

 

2 hours ago, drmilan_ said:

Jel bio neki urbzano snimak kad si vec sve sredio ili sta? Sta sam propustio/preskocio?

Priznajem krivicu za nedostatak video i foto materijala nekih od radova do sada, ali evo od ovog momenta belezim sve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Posetih malopre plasticnog hirurga, zavrsio je grublji deo posla, sutra uvece gotovo sve, pa onda priprema za farbanje i ostale slatke muke...

 

Napravio je nove zabice, nalio parcice plastike koji su nedostajali, fiksirao karbonske delove oklopa itd.

 

 

20210403-171433.jpg


20210403-171442.jpg


 

 

Promenio član Nile.
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 17 sati, Nile. je napisao:

Za sad bi mi trebala pomoc oko nalazenja lagera za donji i gornji most (nosace) prednjih viljuski.

 

Nailazim na razlicite dimenzije na internetu, i ne znam koje da uzmem, a i gde da uzmem. Zamenio bih predostroznosti radi i to kad vec cekam plastike sa krpljenja.

Pusti mi na PP detalje. (vin, godiste, za cije je trziste radjena ako znas, oznaka modela... Preko VINa nekad uspem nekad ne, zato i ostale detalje trazim)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Poslacu ti u pp, zamolio bih kolege koje zive preko, jer kod nas nema, da probaju da nadju ovu candy red boju jer sam resio da apriliji 'ebemo mater' da bude stvarno glamurozna pojava na putu, akp uspemo da nadjemo ovu boju, trebao bi mi set od 300 do 500ml ove boje, koja kod nas ne moze da se kupi, evo i videa kako ce izgledati ako uspemo da nabavimo. Hvala unapred.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 12 minuta, Nile. je napisao:

Poslacu ti u pp, zamolio bih kolege koje zive preko, jer kod nas nema, da probaju da nadju ovu candy red boju jer sam resio da apriliji 'ebemo mater' da bude stvarno glamurozna pojava na putu, akp uspemo da nadjemo ovu boju, trebao bi mi set od 300 do 500ml ove boje, koja kod nas ne moze da se kupi, evo i videa kako ce izgledati ako uspemo da nabavimo. Hvala unapred.

 

 

Trebalo bi da ovaj efekat možeš da dobiješ tako što se prvo ofarba sa metalik sivom bojom, a preko toga metalik crvena. Ide u nekoliko slojeva, zahtevno jenza rad, ali se dobije ovakav efekat. I treba ti malo pismeniji majstor za to. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
9 minutes ago, Yanco said:

Trebalo bi da ovaj efekat možeš da dobiješ tako što se prvo ofarba sa metalik sivom bojom, a preko toga metalik crvena. Ide u nekoliko slojeva, zahtevno jenza rad, ali se dobije ovakav efekat. I treba ti malo pismeniji majstor za to. 

Imam prilicno dobre farbare drugare u okruzenju, ali nemam materijal..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mislim da je sad tesko bilo kako sta poslati iz nemacke, jedino nekako autobusom, pa da ti neko preuzme tu pa da ti posalje za Vladicin Han

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Upravo sam pokupio plastike sa varenja, mogu vam reci da ih je majstor vrhunski odradio, i nosaci za srafljenje koje je dolio su extra jaki, ovo gde su velike crne povrsine su parcici koji su nedostajali koje je on na osnovu zdrave 'mustre' izlio od nule prezadovoljan sam.

 

20210404-194147.jpg


20210404-194200.jpg


 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Upravo mi je stigao kvalitetan italijanski kabal 25mm2 da napravim komplet nove kablove od akumulatora do alnasera sa jedne strane, i sa druge do releja kako bih dobio jaci udar za startovanje ove zverke.

 

Fabricki je kabal debljine 15mm2, i akumulator od 150ah startne udarne moci.

Ja sam stavio akumulator od 240ah startne udarne moci i hocu da napravim nove i kvalitetne kablove, bolje provodnike, kako bih obezbedio jaci taj prvi udar i jaci okret alnasera.

 

Ostalo mi je jos da nadjem materijal za kleme, necu da kupujem gotove jer su ocajnog kvaliteta, vec cu sam da pravim kleme od kvalitetne bakarne cevi koju cu nadam se u toku dana da nabavim.

 

Videcete sta sam zamislio, trebalo bi da bude bas profi kad se zavrsi.

 

169531958-729302201282424-19060608798472

 

169403559-147959870484876-44075135470348

 

 

Promenio član Nile.
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Uspeo sam da nadjem bakarne cevaste otpadke od grejanja koje smo uvodili pre par godina.

 

Prvo cu da ih ocistim i osmirglam da im vratim boju, zatim cu da ogolim provodnik, navucem u cev, spljeskam cekicem, savijem na ugao od 90 stepeni, odsecem visak i zaoblim ivice, probusim burgijom rupu 6mm koliko mi treba i da zastitim kraj provodnika i pocetak kleme termoskupljajucim i eto novog kvalitetnog provodnika.

 

Slike ce bolje da demonstriraju zahvat onima koji nisu uspeli da stvore sliku na osnovu opisa ;)

 

169866292-276166494136192-17611978694582


170059302-752841785369362-74256430808361

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bakar je prilicno krt materijal, da ti ta napravljena klema ne pukne od vibracija ? Plus je prilicno mekan, pa ne znam koliko ce ti biti dobra veza kabal-napravljena klema, ne bi bilo lose da se zalemi. Mada ne znam zasto izmisljas toplu vodu, kad je vec izmisljena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

zato sto sam vec pravio istu stvar za drugi motor, i zato sto su ove kupljene kleme sve sem pravi bakar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Nile. said:

Fabricki je kabal debljine 15mm2, i akumulator od 150ah startne udarne moci.

Ja sam stavio akumulator od 240ah startne udarne moci i hocu da napravim nove i kvalitetne kablove, bolje provodnike, kako bih obezbedio jaci taj prvi udar i jaci okret alnasera.

@Nile. a šta je razlog ove intervencije? Jel nešto trenutno ne funkcioniše kako treba ili očekuješ da dobiješ neko poboljšanje ? Ili je u pitanju više vizuelni utisak - da to sve lepše izgleda ?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Kabal/provodnik namenjen za 150ah udarne snage star skoro 20 godina isto toliko i provodio struju.

 

Onda ide mit kako aprilijama strada bendix/frajlauf, strada jer dodje srbenda i kupi 5000din unibat od 150ah koji nema ni blizu toliko, kablovi stari kruti promenili boju unutra provodnici od tolikih godina i toliko koriscenja ne prenose ni 70% udara do alnasera ni tih laznih 150ah, zavergla baja i  krrrrkkkk ode frajlauf, kaze to krs nov mi akumulator zasto ode frajlauf.

 

Kit sa novim kablovima na ebayu je jako skup a moguce ga je sam napraviti kao sto cu i ja.

 

Sto jaci i skuplji i kvalitetniji akumulator, bolji provodnici kleme i jaca struja da okrene dva klipa u 60 stepeni i 1000ccm, to je duzi vek frajlaufa i svega.

 

Na motoru je yuasa od 240ah koju sam nabavio iz nemacke i platio 150e koja ne daje 100% udara zbog starih i tankih kablova, i ako funkcionise paljenje perfektno, zasto ne iskoristiti puni potencijal i staviti novo i jace.

 

 

Promenio član Nile.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Starost kabla ne utiče na njegovu providnost, samo loši kontakti na kraju kabla. Mislim da se džabe patis, nećeš ti puno dobiti debljim kablom i jačim akumulatorom. Anlaser vuče struje koliko mu treba, fabrika je tu uradila kalkulaciju i na osnovu toga su stavili 15mm2 kabal, što je na tu dužinu dovoljno sigurno. To možeš da proveris amper kleštima. Proveri sa starom instalacijom kada očistis sve kontakte i sa tom novom pa ces videti da nema razlike u jačini struje koju će anlaser da povuče. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Momci, ja sam kao sto vidite jako zaludjen ovim sto radim, da vam ne bih slao clanke sa aprilia foruma verujte mi da znam sta pricam i zasto sta radim.. :)

 

Starter cable upgrade je prvo sto svaki vlasnik ovog motora mora da uradi, drugo, imam 3 akumulatora kuci i ogromna je razalika u brzini okretanja alnasera sa unibatom, novim koji mi je dao ovaj momak, onda sa mojom starom yuasom od 180a, i sa novom koju sad koristim od 240h.

 

Sa kablom kojim sam pravio vec, novim, kraci je odziv verglanja nakon pritiska dugmeta za paljenje, kao i brzina okretanja alnasera dok ne upali, a samim tim i frajlauf trpi daleko manje opterecenje i samim tim su sanse minimalne da 'provrti' i da nastane havarija.

 

Ima mnogo fanatika koje pratim i koji znaju sta rade i zasto, pa sledim upute i radim vec probane stvari ;)

 

100e

 

Screenshot-20210406-172602-Chrome.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja