Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Boze sacuvaj... A od samog starta kad je pocela saga sa majstorom i agregatom, sa njegovim stavom, pricom, odlaganjem, vremenom koje je proslo imao sam los predosecaj...

I eto bi belaj,

Kako je moglo da bude dubro je, jes da je moglo i bez ovoga ali opee, ako sagledaas sa pozitivne strane, moglo je i gore definitivno.
Drzi se, ozdravi i ako ikako mozes nadji neki drugi projekat, da sa njim vratis osmeh na licee sto pre.




Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm, ne bi trebalo da od opiljka klip stigne ventil... Drugi tip havarije oni naprave, na stranu to sto je neki deo degradirao (cim su prisutni opiljci)

Nagadjam, ali rekao bih da je spaner zakazao i lanac preskocio par zuba...   

 

Nije mi se ni zvuk agregata svideo na postavljenom klipu, nisam hteo pisati, da ne budem pogresno shvacen. Cuje se lanac fazni bas!

Ja sam vozio taj motor, ne taj model vec bas taj koji je kod tebe, tog zvuka nije bilo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ljudi tuzbu nemam na umu, nisam ja taj tip... Ima ko to gleda odzgo pa nek sudi kako mu volja..

 

Slao sam konkretnu situaciju, video materijal i slike ljudima koje znam iz aprilia workshopa, ovlascenog aprilia servisa u Britaniji, koje sam upoznao preko njihovih facebook grupa gde su zaludjenici za ove motore, dobio sam odgovor da je spaner na prednjem cilindru popustio iz nekog razloga i da je bregasta prezubila zbog labavog lanca i da je iz tog razloga klip sustigao ventile i udario ih i ujedno blokirao kompletan agregat, tako da je misterija resena.

 

Naravno ovo se gotovo nikad nije desilo do sad kako mi kazu od kad rade motore ali meni se desilo, iz nekog razloga, Sale ih je proveravao rekao je da su ok secate se...

 

Sta cemo dalje i sam ne znam, moze se sve resiti, nista nije neresivo, ali ce trebati dosta para za sve i svasta jer je tu mozda i klip dobio i klipnjaca vrlo verovatno, mada po tome koliko su 'malo' iskrivljeni ventili i koliko je svecica ostecena moze se desiti i da nije velika steta, ali se opet vracamo na pocetak, i estetski i mehanicki, a za to treba i vremena i volje i novca, ali poznavajuci sebe moze se vrlo lako desiti da opet sve radim od nule, uz vec dogovorenu pomoc @Simon69 koji ce se pozabaviti agregatom, ja montazom i demontazom i estetikom... 

 

Videcemo sta ce vec biti, a vama svima kolektivno jos jednom hvala na svemu!

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ja bih za savet i pomoć pitao Malog Ćaću.

 

Da li je moguće da je zbog opiljaka blokirao španer? Takođe, od čega (i zbog čega) je odran dekl kod korpe?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
4 minutes ago, lomitelj said:

Španer? Nije valjda jedan od onih što sam ti odavde poslao?

Nije, ti jos uvek nisu stigli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
11 hours ago, Nile. said:

Ljudi tuzbu nemam na umu, nisam ja taj tip... Ima ko to gleda odzgo pa nek sudi kako mu volja..

 

Kolega znam da prolazis kroz tezak period, ali ovde se ne bih slozio sa tobom.

 

Ako smo 100% sigurni da je majstor uradio odnosno nije uradio to sto je trebalo, nekim "metodama" mu se treba stati na put.

Zasto? Pa zato sto mozda zbog svoje nestrucnosti bude ubio nekoga. Nije on majstor za ves masine, pa ono koga briga sta moze da se desi...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Nestalo mi je reakcija za danas, ali skroz se slažem sa ovim što je filipfg napisao!
Ne znam šta bi moglo u ovoj situaciji da se uradi, ali definitivno se treba raspitati i probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
 
Kolega znam da prolazis kroz tezak period, ali ovde se ne bih slozio sa tobom.
 
Ako smo 100% sigurni da je majstor uradio odnosno nije uradio to sto je trebalo, nekim "metodama" mu se treba stati na put.
Zasto? Pa zato sto mozda zbog svoje nestrucnosti bude ubio nekoga. Nije on majstor za ves masine, pa ono koga briga sta moze da se desi...
Verovatno misli da ga klupske boje štite, zaboravio očigledno da niko nije nepogrešiv.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neko od kolega je već gore napisao da se majstor prilično ogradio od svega šta može da se desi poslen njegovih radova. Na snimku, koji je vodio sa Niletom, više puta je ponovio kako ne može da garantuje da mašina sutra neće da crkne, da su Aprilije nepouzdane i da im se nikada ne zna šta može da se desi...

Bojim se da tu ne ostaje puno mesta ni za kakvu tužbu, obzirom da od majstora nije dobio nikakav papir, račun ni potvrdu da je agregat uopšte i bio kod njega na popravci. Na sudu je to Niletova reč protiv Saletove...

 

Da sam na Niletovom mestu, svu svoju snagu bih usmerio na oporavak od pada i na to kako bih posle toga sredio i popravio taj motor, a majstoru je dovoljna savest neka ga podseća kroz život kako je mogao da ubije nekog svojim nestručnim činom (ukoliko je krivica za zakivanje agregata stvarno njegova)...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iluzorno je ocekivati odgovornost majstora (ili sta je vec), uvek je lako traziti gresku u nekome drugom... Radih svojevremeno u "PC Klinici", moj su deo bile mreze, rutiranje i infrastruktura... Opstinska baza podataka, sve max nesigurno i zastarelo, nema "dupliranja" u smislu zastite.

I tako, traze oni neku garanciju na kompletan (njihov,stari) hardver. Ja se nasmejah :D 

Ugradim mreznu karticu, podesim parametre i to je to! Kolega testerom proveri napajanje i stavi nalepnicu "testirano" :D 

Zamislite sada da me neko tuzi zbog crknutog kompa? Nit" znam koliko je star, nit da li su na njemu drzali saksiju pa polivanjem ga ubili...

Ili ugradim akumulator a sutra dan crkne regler.

 

Pa i moj je Otac otisao u prodavnicu zdrav kao dren i preminuo naprasno(pukla aneurizma u glavi) a bio na lekarskom zbog posla dva dana pre, tuziti doktora?

 

Tog sto je radio agregat ne poznajem, niti branim, svaka prica ima dve strane, ne osudjivati! 

Agregat se i na snimku cuo da nece dugo... 

Neka shvati kako ko hoce, ali popravljati stari agregat ugradnjom starih delova i dati garanciju? Takvog upoznao nisam...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@N.F.S. Al je bar mogao te opiljke da ocisti, mislim da smo se svi slozili da je povrsno odradio posao. I ti si u pravu za sve sto kazes, al moglo je ne daj Boze da se desi zbog nemarnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne verujem da ih je nemarom ostavio, bio je svestan pritiska od strane zajednice a od njega se trazilo da uradi generalnu sa par polovnih delova...

Strasno se desilo i Nile je ceo! To je bitno... Ali ne krivim ni tog coveka (moje razmisljanje, ne mora biti ispravno)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Shone za neke stvari si u pravu za neke nisi.

 

Niko mu nije rekao da radi generalku sa par polovnih delova vec je posteno pitan koliko kosta da se sredi agregat i da sve bude ok, covek se iz nekog razloga pogubio izmisljajuci price da ne moze da se nadje jedno, drugo, trece, a ja konkretno posto pratim Nemacko trziste mogu da nadjem apsolutno sve.

 

Za ovo sto si rekao par polovnih delova, tih par polovnih delova su skinuti sa motora koji je presao nepunih 19000km i bili su u besprekornom stanju sto sam i sam video sad kad sam otvorio taj deo koji je on lose uradio. Agregat kao sto kazes nije zvucao kao da nece jos dugo jer je radio i ponasao se odlicno i pored toga sto se je taj lanac cuo napred koji se cuje na brdo motora japanskih neunistivih pa ljudi voze tako. Ja nisam tako zeleo da vozim vec sam cekao spanere iz Nemacke da i to zamenim i sve bi bilo ok ali da je i on odradio kako je trebalo svoj deo posla. ZA SPANERE JE REKAO DA SU DOBRI I DA IH JE OCISTIO I PROVERIO!

 

Ja sam, umirao od zelje da provozam jedan krug, sto je i bio cilj, da odem do pumpe da sipam benzin i napravim 10km da me mine zelja, skroz lagano, nisam ni ubacivao u trecu brzinu, i da kad se vratim kuci parkiram motor sacekam spanere, zamenim i tek onda vozim motor, jer je opet ti kazem sem tog lanca, ostalo funkcionisalo perfektno, tiho i skladno, bas kao sto svi ovakvi agregati rade, za njihov pojam tiho, u poredjenju za japanskim rednim 4 grubo i bucno ali u poredjenju sa istim i slicnim jako dobro, u to budi siguran.

 

Poenta price je da sam ja mogao, kao sto bi vecina uradila, da je zaletim da je probam, jer je nisam vozio 80ak dana i da me pukne adrenalin da je nagazim 100-150-200, a malo joj treba za te brzine, i da ostanem bez glave na ramenima.

 

Kako god, zavrsilo se dobro, proci ce i ovo ja cu se oporaviti a za dalje cemo videti 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Nile. Sad čitam tvoj post da si ti znao da španer nije ok... Ne bih da ti stajem na muku (jer znam kakav je neizdrž kad se ne vozi motor par meseci), ali ti definitivno nisi trebao ni da pališ motor dok se taj španer nije zamenio, a kamoli što si ga vozio... A verovati ovakvom majstoru na reč (kao što vidiš i sam) može skupo da košta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Čitao sam ovu Tvoju golgotu više puta ispočetka i očigledno je jedno.Imao si problema sa pritiskom ulja u motoru pre porpavke.Nejasno je rešenje tog problema nakon popravke to jest vraćene mašine.Imaš hidraulični španer u motoru i svastan si toga.Fazni lanac je sumnjiv nakon prvog palenja.Odlučuješ probati motor, ali pošto je i Tebi samom pomalo sumnjiv, odlučuješ da probaš sa laganom vožnjom.

 

Po logici sleda događaja nijedan majstor koji bi popravjao motor nebi imao nikakvu šansu da odbrani svoju čast.

 

Svestan svih navedenih problema, vozeći motor u režimu polako, Ti sam si obezbedio sve uslove za katastrofu.Motor koji poseduješ nije konstruisan da se vozi tako.Ukoliko je bilo i dalje problema sa pritiskom ulja, a verovatno jeste, subina ovog motora je bila zapečaćena.Dogodilo se upravo ono šta je moralo da se desi.Motor je prezubio, klip je udario u ventile i Ti si se povredio.Krhotine od igličastog od kvačila mogu da budu produkt blokade motora.

 

Ovo pišem dobronamerno, jer sam i sam preživeo istu ovu priču.Nemoj na ovo moje izlaganje gledati negativno, sve što želim da kažem je da svako mora biti svestan da za rizike koje preuzima na sebe mora imati i odgovornost.

 

Onog momenta kada si rekao majstoru, nemoj, to ću ja, njegova odgovornost je pod znakom pitanja.

U momentu kad si upalio motor i svestan da je nešto sumnjivo počeo sa vožnjom, njegova odgovornost gubi smisao, jer si ga sam obesmislio.

 

Nije u redu da ga svi vređaju i prozivaju ovde na forumu.

 

Uopšte nema dokaza da je čovek kriv za bilo šta.Čak naprotiv.Ako se čita sve redom, Ti sam mu kažeš pre njegovog slanja, promenićeš španere koje si nabavio.Sve što je on radio i naplatio je bilo dobro.

 

Ja na tvom mestu, sa iskustvom koje imam, nebih više ni razmišjao o popravci ovog agregata.Gledao bi da kupim drugi ispravan jer očigledno je da ovaj zahteva puno više ulaganja i vremena, a šanse da sve bude dobro su minimalne.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ako neko za sebe tvrdi da je majstor, to ipak povlači neku odgovornost za ono što uradi ili ne uradi, trebao je da kaže, sklopio sam ti mašinu ali je pre zamene sumnjivih španera nemoj paliti.

 

Ovako se stiče utisak da ga je baš boleo .... šta će se desiti, a to majstor nebi sebi smeo da dozvoli.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Sopstvene greške netreba umanjivati sa eventualnim greškama drugih, pogotovo ne ako svesno donesemo odluku znajući za takvu mogućnost.

Neke odluke su loše.Takav je život.Po meni je Nile pogrešio.I ja sam grešio isto tako.Najteže je učiti na sopstvenim greškama.

 

Pošto veoma cenim njegov trud i hrabrost, ukoliko reši da kupi novi agregat pomoći ću sa 100 Eura jer želim da svako iz ove nesretne priče izađe čista srca.

Jedina moja želja je da taj baksuzan agregat Nile baci na otpad.

Želim da brzo ozdravi.

 

Ukoliko neko misli da je tako najbolje, neka priloži isto.

 

The show must go on...

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
30 minutes ago, icecool said:

Sopstvene greške netreba umanjivati sa eventualnim greškama drugih, pogotovo ne ako svesno donesemo odluku znajući za takvu mogućnost.

Neke odluke su loše.Takav je život.Po meni je Nile pogrešio.I ja sam grešio isto tako.Najteže je učiti na sopstvenim greškama.

 

Pošto veoma cenim njegov trud i hrabrost, ukoliko reši da kupi novi agregat pomoći ću sa 100 Eura jer želim da svako iz ove nesretne priče izađe čista srca.

Jedina moja želja je da taj baksuzan agregat Nile baci na otpad.

Želim da brzo ozdravi.

 

Ukoliko neko misli da je tako najbolje, neka priloži isto.

 

The show must go on...

Mozda ja nisam napisao to, ali sam i vise nego svestan svog delq krivice i opravdanja za to nema, jedino me ohrabrila cinjenica da se taj lanac cuje na brdo motora i ljudi voze tako i predju hiljade km do sredjivanja, pa sam ja kapirao da i mojih nepunih 10km nece skoditi, a pritom mi je 3x receno da su i ovi dobri pa sam i u to verovao i ako se cuo lanac. Na kraju sam platio skupo sve i imam iskustvo vise iza sebe i znam kako cu razmisljati za na dalje. 

 

Izgleda da ce morati da se trazi drugi agregat jer ovom vise ni u ludilu verovao ne bih posle svega, ali za to ce trebati sredstva i uslovi za dopremanje, carina i ostali troskovi.. 

 

A tebi hvala i na kritikama i na savetima sve je jasno sto si napisao, hvala i na eventualnoj pomoci unapred, za to tek ne postoje reci kojima se covek moze zahvaliti.

 

Skuplji primer..

 

Screenshot-2020-09-02-12-33-10-989-com-e


Screenshot-2020-09-02-12-33-15-724-com-e


Screenshot-2020-09-02-12-33-20-408-com-e


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ukoliko budeš kupovao iz Nemačke, ja živim u Hamburgu.Možemo naručiti na moju adresu, odneo bih vozaču po dogovoru za transport do Srbije.Mogli bi nekog od kolega angažovati koji voze tamo.U carinu se ne razumem.To moraš Ti videti kako može.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

@icecool :care:

 

Iz radoznalosti, postavih pitanje u jednoj od grupa na facebooku konkretno za ovaj motor i dobio sam odgovor od momka koji ima brdo svega za njih i ostale Aprilie, pa da vam pokazem.

 

IMG-20200902-155332.jpg


IMG-20200902-155353.jpg


Za one koji ne barataju dovoljno dobro Engleskim jezikom, trenutno ima dva agregata u odlicnom stanju ima snimaka i slika koje ce mi poslati, prvi agregat je 2003 poslednji model ove generacije sa 37.000km i za njega trazi 600e bez instrumental table od istog motora.. drugi agregat je 2001god kao moj motor, 65.000km i trazi 475e bez table, moja tabla ima oko 70.000km.

 

Inace agregati se nalaze u Holandiji, rekao mi je da je otvoren za ponude i da bi pomogao sa cenom, dostavu je proverio do Nemacke i rekao mi je da do kucne adrese DHL za Nemacku 135e... 

 

Snimak ovog sa 65000km. Ko sat jbt..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja