Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi dobro rane, nemoj da ti se zakomplikuje. Higijena mora na visoki standard sad dok to malo ne zaraste.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Hvala svima! Bice to sve ok moram da istrpim imam nenormalne bolove od oderotina do mesa i kostiju kao i bolove u zglobu leve noge zbog ostecenja ligamenata..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Drži se brate! Poznato mi je kako takve razderotine bole, kad se setim tog perioda, odmah me sve zaboli. Jel taj motor ima slipper clutch? 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Drzi se majstore.

Nije bas za poredjenje, al' pre tri godine, kad sam doterao Burgmana 400, svoj prvi motor, mojoj sreci nije bilo kraja.

Odmah sam mislio da sve znam i to opustanje me je koštalo posle 15 dana.

Bez kacige, u sorcu, majici i papučama na putu ka prodavnici (da kupim neku glupost) na 100 metara od kuce sam pao.

Motor leteo pored puta u kanal, a ja direkt glavom (bradom) i telom na asfalt, pri nekih 50-60 na sat (plus kocenje).

Steta na motoru oko 400e, "steta" na meni SAMO! 5 konaca na bradi, dosta ogrebotina, poprilicno dubokih.

U momentu se sve sruši. 

Sutradan sam seo put Sapca po sve potrebne delove.

Sve rane zarasle (neke lakse, neke teze, uz antibiotike od po 700mg tri puta na dan) i motor vracen u mnogo bolje stanje nego sto je bio pre pada.

To mi bila škola, jeftina.

Da se rane zalece pa da se opet sredjuje aprilija ili vec nesto trece.

Sto se novcem moze platiti, nije skupo.:moto2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Jebiga ti sredio estetiku na maksimum, forumasi pomogli u popravljanju mehanike, i na kraju price struja zakaze i 

5 minutes ago, Overpressure said:

Drži se brate! Poznato mi je kako takve razderotine bole, kad se setim tog perioda, odmah me sve zaboli. Jel taj motor ima slipper clutch? 

 

To je i meni sumnjivo i prvo palo na pamet. Ako je struja jebiga desilo se sranje nije do nas nije do kolege a ni do majstora. 

 

Al ako je kvacilo... To su vec ozbiljni problemi i celu pricu dovodi na jedan visi problematican nivo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ne verujem da je struja. Ne može gašenje motora da dovede do toga da točak blokira kakvu god kompresiju da ima. Tu je u motoru nešto zakovalo garantovano. Ako kvačilo odvaja, kao što je čovek rekao, i može da izbaci u neutral, ne bi trebalo da je korpa problem. A to sto sad ne može da zavergla, ukazuje opet na to da je motor zakovao. Nadam se da grešim. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
26 minutes ago, Overpressure said:

Ne verujem da je struja. Ne može gašenje motora da dovede do toga da točak blokira kakvu god kompresiju da ima. Tu je u motoru nešto zakovalo garantovano. Ako kvačilo odvaja, kao što je čovek rekao, i može da izbaci u neutral, ne bi trebalo da je korpa problem. A to sto sad ne može da zavergla, ukazuje opet na to da je motor zakovao. Nadam se da grešim. 

Ja mislim da je zakovao i da je do klipa il neceg slicnog da bi mogao da vergla.

 

Ovo su klasicni simptomi strujnog kvara. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Postoji li čojvek u Srbiji koji je prošao specijalizaciju kod Aprilie???
Mislim da će ti takav trebati.

Bez zaštitne opreme nije pametno sjedati na motor. Bez obzira na vrućine.

Pomoli se i zahvali stvoritelju što si živ.

Pamet u glavu drugi put.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Drž' se @Nile. sve dok se posledice mogu sanirati novcem, dobro je.

 

Nego sve nesto razmisljam da te nije ćopava katapultirala.

Princip skoka s motkom.

 

Oborio si motor, ćopava ima malo veći ugao, zakačila za neravninu na putu i prebacila to direkt.

Da je zadnji točak blokirao, pri 50kmh, kapiram da bi imao trag na asfaltu, ili bi imao proklizavanje na način da bi pao na bok.

Ne bi te katapultirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

DRUGARI...

 

IZVINITE STO PISEM VELIKIM SLOVIMA.

 

DRUGARI MOJI, BRACA BAJKERI KOJIMA SAM JA POMAGAO I RADIO MOTORE TJ SITNICE OKO MOTORA SU MALOPRE DOSLI, SKINULI CEP NA DEKLI ZA PALJENJE, PROBALI DA OKRENU RADILICU GEDOROM.

 

MASINA JE ZAKOVALA, NEMOGUCE JE OKRENUTI RADILICU. BLOKIRANA JE!!!

 

OVDE SE CELA MOJA PRICA ZAVRSAVA I OVO JE NEKI ZNAK DA MORAM DA IZADJEM IZ OVOG MOTO SVETA I DA PREBOLIM OVE NEOPISIVE BOLOVE KOJE IMAM I FIZICKI A SAD I DUBOKO U DUSI.

 

HVALA VAM NA SVEMU,SVAKOM SLOVU NAPISANOM, PROCITANOM, HVALA VAM NA NOVCU I SVAKOJ POMOCI U BILO KOM SMISLU.

 

OVDE SE MOJA PRICA ZAVRSAVA.

 

VOLI VAS VAS KOLEGA, BRAT,DRUG OKORELI LJUBITELJ  I ZALJUBLJENIK U MOTORE!!!

 

I DA, KAD BIH OPET BIRAO MOTOR, ISTI BIH UZEO, I DALJE JE OBOZAVAM I UVEK CU JER JE ONA NAJMANJE KRIVA OD SVEGA, I NIJE MOGLA DA BIRA KOJA CE BUDALA DA JE MALTRETIRA I ODVIJA SRAFOVE!!

 

POZDRAV I CUVAJTE SE!!!!

  • Tužan 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 6 minuta, Nile. je napisao:

OVDE SE MOJA PRICA ZAVRSAVA.

Nadam se da je to samo trenutak "slabosti" i da će priča još dugo da se priča i čita... bio taj motor ili bilo koji drugi.

Velika podrška...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nile, spakuj motor u garazu, pokrij ceradom i ne diraj do proleca. 

Vidaj rane i smiruj strasti, malo si sve isforsirao (razumem te 100%) verovatno si osecao odgovornost prema ljudima koji su ti pomogli pa si malo... pozurio. 

Posedujes egzotiku (narocito za nase uslove) a tu je jedini saradnik STRPLJENJE. 

Do proleca prostudiraj masinu, citaj, skidaj manuale, gledaj sta od alata treba... pa kad sve malo prodje masinu na sto, deo po deo, imas forum za konsultacije, savete... polako. 

Da citiram jednog Zemunca :)"nije vazno koliko puta padnes nego koliko puta ustanes" a ti si se pokliznuo. :takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova

Trebalo je na vreme da promeniš majstora.

Ne pitaj kako znam gde zavrsava zalutali komadić iz bloka. Tada je sve bilo najnormalnije, u vožnji kvrc i kompresija nula, karike spečene. Komad stopljen sa klipom. Komad koji je stajao negde zaglavljen a blok nije otvaran posle havarije.

Majstor je serendao za sve pare. Ne znam odakle mu to da ležajevi moraju da se promene prilikom otvaranja? Otvoriš, pregledaš, očistiš, novi dihtunzi i sklopiš ako je sve u redu. Nema tu neke filozofije, to pravilo važi jedino za karike.

Podrska, brz oporavak želim a motor ce se već srediti. Pratio sam, svakodnevno iako nisam komentarisao, baš mi je žao sto je tako ispalo :(

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Baš tako, izleči se, uživaj u nekim drugim stvarima i hobijima, izbaci motore malo iz sistema, biće ti lakše. Pa na zimu lagano sredjuj bez presije, biće lakše sve kasnije kad se smiriš i pogledaš stvari sa distancom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Sad sto cu ti reci ce zvucati smesno. A drugo ozbiljno. 
 

Prvo, nek ti neko ode u apoteku i kupi sprej za strojenje svinja. Sa tim naprskas rane, pece al se kraste brzo stvaraju, pricam ti kao neko ko je 12god u biciklizmu i ne jednom se ogulio kao ti. Svaki put sa tim cudom, kraste su znale preko noci da se stvaraju i vec sutra ponovo na bicikli. Bez sale.

 

A drugo, sto se tice tvoje price i zavrsetka, to je samo tvoje i na tebi je, para nikom nije zao i ne treba griznju savest da osecas. Ja sam pao na pripremama i izbio 6 zuba, a pola godine pre toga mi klubski kolega poginuo na trci, i nakon toga sam zavrsio pricu sa biciklizmom kao sto i ti zelis sa motorom. Da li su to neki znaci ili ne, to samo Bog zna. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

E jbg. Bas sam se nadao da je struja i da moze ne toliko tesko da se sredi. 

 

Na kraju se ipak ispostavi da je majstor Sale apsolutno nestrucan i da motor nije trebao ici kod njega. Dobro je sto nisi poginuo covece, sva sreca vozio si svega 50 na sat. 

 

Ostaje jedna dosta jaka tema na forumu i zajednicki podvig da se nesto uradi. A Aprilija pod ceradu i nek ceka neka bolja vremena, koja verujem da ce doci. 

 

A kad dodju, ocekujemo ponovo aktivaciju teme od strane tebe, kad god to bude bilo, makar i za 2 godine :jee1:

 

Drzi se i sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Ovo nije kraj, znaš i sam... Kao što rekoh ko zna zašto je ovo dobro. Doći će bolja vremena, sad se prvo oporavi! Bolovi su nam svima dobro poznati, kao i sam znaš da je to sastavni deo vožnje motora, ko nema ožiljke smatram da ga nije ni živeo kako treba. Sve što se plati lako je! Da li sutra da li za 2 godine, samo će se namestiti sve! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ma više nije ni bitno, sad je najvažnije da se posveti sebi i oporavku, posle ako bude imao volje utvrdiće šta se desilo sa mašinom.
Moj slučaj, ja sam posle udesa u kolicima sedeo i popravljao motor, nije mi đavo dao mira

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ljudi, motor je zakucao u mesto, evo drug je snimio, ne moze se okrenuti radilica ni milimetar... Ili je samo frajlauf zakucao ili je neko parce koje majstor nije izvadio zaletelo ovde kod frajlaufa pa blokiralo sve...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Brate koja nestručnost i nemarnost maistora,a to je sve zbog toga sto su puni sebe nece da slusaju kad im se kaze radi sve i kraj nego samo cene svoje misljenje,zbog toga se ovakve stvari desavaju ako nevolis italijane da radis sto si uzeo jasno je voliš kintu...brz oporavak druze i polako ima agregata dobrih da se nadje pa polako oporavi se to je najbitinje pa kad prodje sve lako ces.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Jedan dobronameran savet, pusti ti tvoje drugare i njihove provere, bez uvrede, neka nađu drugog majstora da proveri šta je sa mašinom.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jesu li skinuli svećice pre nego što su pokušali da okrenu radilicu ? Ako nisu moguće je da zbog jake kompresije ne mogu da je okrenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja