Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ljudi, hvala vam, probali smo da upalimo motor, nece da vergla, cuje se pozadi iza akumulatora na releju samo ck ck ck i ne vergla, kad se pritisne starter, postoji mogucnost da se ugasio, prevelika je kompresija ljudi v60 2x 500ccm, gotovo je nemoguce upaliti motor na gurku ni u cetvrtoj brzini jer blokira tocak odmah, prevelika kompresija, mozda se ugasio, isao sam drugom brzinom i blokirao je tocak, ne znam sta bi drugo moglo biti...

 

Inace taj relej je od nekog japanca, tako sam kupio motor jer je to neko menjao zato sto je fabricki krs...

 

 

Ima logike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moguce i da je problem sa strujom pa se ugasio vec si imao problem ovih dana. Jos bolje da je to a da je masina i kvacilo u redu, jer realno trebalo bi biti posle sredjivanja. 

 

To je ovaj problem?

 

 

Lagano sredices ga. Najteze je pred sam uspon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
52 minutes ago, Bojan82 said:

Jebeno skroz.Jesi li nosio rukavice? Gde si povredjen?

Želim ti brz oporavak i da bolovi brzo prodju.Živote raskrsnico... 

 

Od opreme sam nosio samo koznu jaknu od racing kombinezona.. i kacigu naravno, rukavice nisam i donji deo..

 

 

49 minutes ago, Simon69 said:

Au Nile brate, pa kako???

Mozda bi bilo korisnije da ti se nisam javljao danas :stabre:

 

Ne znam i nista mi nije jasno...

 

 

8 minutes ago, Pingvin37 said:

guce i da je problem sa strujom pa se ugasio vec si imao problem ovih dana. Jos bolje da je to a da je masina i kvacilo u redu, jer realno trebalo bi biti posle sredjivanja. 

 

To je ovaj problem?

 

 

Lagano sredices ga. Najteze je pred sam uspon.

 

Da bas taj problem, ali nisam probao da prespajam tako, probacu kad stanem na noge...

 

Mene zanima da li je mogao da se ugasi zbog njega u voznji i da blokira tocak, sad su drugari proverili sve u vezi zadnjeg tocka i sve je odlicno, doterali su mi motor u kombiju, gurali ga po dvoristu u neutralu sve ok, salta lepo, u brzini pod kvacilom odvaja lepo, lanac na mestu, tenzija lanca u redu, tocak nacentriran perfektno, LAGERI NOVI I PODMAZANI KAKO VALJA.

 

Sve sto je moglo dovesti do toga da blokira tocak sve je ok, kocio nisam, prepalo me nista nije, nista izletelo nije, samo odjednom me nesto trglo i druga slika mi je kako lezim na zemlju i ljudi oko mene, secam se tupih udaraca kacige o asfalt kako sam se kotrljao, jedno 5-6 puta tup tup tup tup tup... I naredna slika, jel si dobro? Jel mozes da mrdas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Како, бре, није бар мало клизала гума по асфалту, тако закочена, па да стигнеш да стиснеш квачило, него те одмах обори? 

 

Ако је тако, онда је сваки тај мотор велика опасност, изгуби струју из најглупљих разлога и ћао рагаци! Цигани лете у небо! 

Можда није била тежина на задњем, јеси ли успорио пре тога, прикочио предњом, па пренео тежину напред, па да онда није имало шта да притисне задњи точак? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
6 minutes ago, Zuba87 said:

Како, бре, није бар мало клизала гума по асфалту, тако закочена, па да стигнеш да стиснеш квачило, него те одмах обори? 

 

Ако је тако, онда је сваки тај мотор велика опасност, изгуби струју из најглупљих разлога и ћао рагаци! Цигани лете у небо! 

Можда није била тежина на задњем, јеси ли успорио пре тога, прикочио предњом, па пренео тежину напред, па да онда није имало шта да притисне задњи точак? 

 

R je motor, v masina, tesiste tela napred teziste agregata napred, isao sam 40-45kmh sa osmehom na licu srecan sto vozim motor... Odjednom me je samo trglo nesto, trglo nekako ne znam kako da objasnim, sreca je bila neopisiva i u glavi sam u tom trenutku razmisljao o vama koji ste mi to omogucili, i onda taj trenutaj neki kad me je to nesto trglo... Mozda je u agregatu nesto zablokiralo, ne znam..

 

Bio sam jebeno presrecan!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Бићеш опет! 

Сада је дебилно рећи: "Стрпи се!", али тако мора :(

 

Бићеш опет срећа, срећа, радост! Да се ти лепо опоравиш, а рага ће полако да се враћа у пређашње стање! 

 

И да ставиш стакло на фарове напред, видиш да те због тога бије малер?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kada povezujem tvoju pricu ako iskljucimo pricu oko kvacila i agregata dolazimo do zakljucka da motor posle blokade tocka i pada ne moze da upali. Problem zasto ne pali je oko struje, a sigurno mu relej i problem sa paljenjem te vrste nije nastao zbog posledica pada, tj ne bi trebalo. Sto dovodi ovako laicki razmisljajuci da je doslo do nekog problema sa strujom u toku voznje, i samim tim zadnji tocak je preskocio/zablokirao dovoljno da proklizas. 

 

U prilog tome govori i to da si i ovih dana imao nekih problema sa strujom i naponom.

 

E sad neko ko se razume u ovaj model motora mora da nam kaze da li je moguce ako se desi neki kratki spoj/pad napona i slicno da zadnji tocak preskoci/zablokira. 

 

Ako nije moguce onda se treba vratiti na majstora i pricu oko kvacila i masine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Inace ako treba neki pasus tekst i deo teksta po service manuelu i upustvu da se prevede sa italijanskog slobodno mi posalji. Gugl translejt je gubljenje vremena i apsolutno je neprecizan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Točak zadnji tako blokira ako klip zaglavi. Kad se motor ugasi ne blokira zadnji.Možda grešim, poredim sa nestajanjem goriva u vožnji ili gašenje na kill switch da se  čita svećica. Ima se vremena za kvačilo. Da nije klip?Može da zaglavi pa da se odglavi sam? Ne znam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Izgubio struju u vožnji i ugasio se, pošto je bio u brzini, točak blokirao i eto belaja.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Jeste i to sam bio u drugoj brzini koja je na svakom motoru najjaca i kompresija nenormalno jaka, ne mogu da vam opisem kako se motor ponasa kad se presalta u nizu na sredjim obrtajima, tocak bukvalno blokira na oar sekundi, zato su ovi agregati i opasni sto se toga tice, ne daj boze u zavoju da spustis u nizu i to na srednjim obrtajima, na visokim tezak pad zagarantovan.. mora oprezno, prevelika kompresija, nenormalno motorno kocenje, ako si uvezban i znas motor bukvalno kocnicu ne moras da koristis... Ja gresku nisam napravio znam je u prste, a i sumanuto je pricati o gresci na 40kmh... Kez od uveta do uveta i sreca neopisiva!!! I bum!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

prvo, zelim ti brz  oporavak.. ..

sto se struje tice, proveri sve kontakte koji vode ka, tacnije na samoj nogari "ćopave" jako su nesretno to uradili, štampa je potpuno ne izolovana, a tu se sliva , što ulja od motora, što, i to u mnogo većoj meri , spreja za lanac..ukoliko se bilo šta tu desi, motor shvati da je nogara spuštena i gasi struju... meni se desilo na  modelu iz 2001...

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
12 minutes ago, Zer0 said:

prvo, zelim ti brz  oporavak.. ..

sto se struje tice, proveri sve kontakte koji vode ka, tacnije na samoj nogari "ćopave" jako su nesretno to uradili, štampa je potpuno ne izolovana, a tu se sliva , što ulja od motora, što, i to u mnogo većoj meri , spreja za lanac..ukoliko se bilo šta tu desi, motor shvati da je nogara spuštena i gasi struju... meni se desilo na  modelu iz 2001...

Hvala na savetu kolega, taj dzek je odavno prespojen i ne reaguje na spustanje nogare jer je kao sto kazes to ucestali problem kod njih..

 

Moram opet da kazem

 

KOLIKO SAM JEBENO BIO SRECAN!!!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Jeste, teško je tako razmišljati, ostao si živ budi srećan, biće još motora.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Hvala na savetu kolega, taj dzek je odavno prespojen i ne reaguje na spustanje nogare jer je kao sto kazes to ucestali problem kod njih..
 
Moram opet da kazem
 
KOLIKO SAM JEBENO BIO SRECAN!!!!!

Polako...jedno po jedno. Prvo se ti oporavi. Do tad će malo temp napolju da se spusti pa ćeš posle lagano da kreneš da proveravaš.

U svakom slučaju mozes zakljuciti da ti je kompresija odlična i bar je to pozitivno, a ostalo su sitnice i sredices ih polako.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nikola, sreća je trenutak, zadovoljstvo je ono što traje. Bilo, prošlo, tu si gde si, dok je glave na ramenima i marljivih ruku, biće svega drugog. Razumem te, jasno je kako se osećaš ali mani, ne vredi. Pokušaj da se opustiš, odmoriš i ozdraviš. Ne žuri. Razmisli o svemu. Ovde ti niko neće bilo šta zameriti pa ni o tome ne lupaj glavu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
30 minutes ago, lomitelj said:

Nikola, sreća je trenutak, zadovoljstvo je ono što traje. Bilo, prošlo, tu si gde si, dok je glave na ramenima i marljivih ruku, biće svega drugog. Razumem te, jasno je kako se osećaš ali mani, ne vredi. Pokušaj da se opustiš, odmoriš i ozdraviš. Ne žuri. Razmisli o svemu. Ovde ti niko neće bilo šta zameriti pa ni o tome ne lupaj glavu.

Hvala na savetima, tako ce i biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Neprospavana noc sto od stresa sto od bolova, imam slike povreda ali ne bih da ubacujem jer verujem da ima ljudi sa slabim zeludcem koji prate temu pa ne bih da ih dovodim u neprijatnu situaciju, mnogo koze sam strgao i sve su duboke oderotine, tacno 7 dubokih oderotina i povreda ligamenata u levom skocnom zglobu, najvise je stradao desni bok jer je imao prvi kontakt sa zemljom.

 

Ubacicu link sa jednom slikom pa ko zeli nek klikne da vidi, na sopstvenu odgovornost.

 

https://postimg.cc/MnxMVbF0

 

Ovakvih rana imam 7 po telu manjih povrsina.

 

A sa jutrom sve manje mogu da mrdam, preloma nemam ali na zalost od ugruvanosti nisam u stanju ni do toaleta da odem, ali bice bolje, mora!

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja