Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Evo poslusah. S pocetka snimka imam osecaj kao da si otisao kod doktora jer te boli grlo a on te ubedjuje da nije grlo nego nos. A posle kad slusam, kao pink da sam upalio a tamo vucic laze i maze.

 

ne znam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Na pocetku snimka lik kaze ne moze da napravi dihtung, a onda opet na skoro pola snimka kaze "dobro dihtung mogu da napravim ali ostalo moram da porucim"...ja mislim da lik laze, ajde dobro mozda je laz teska rec ali nesto MULJA sigurno.

 

Pratim projekat dalje uz povisen krvni pritisak... :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ne voli evropske motore zato sto ne zna nista o njima.

Ne radi Aprilije i ne voli ih zato sto ne zna nista o njima.

"Hvala Bogu, svi su rasprodali Aprilije"- morali jer oni koji bi ih trebalo da servisiraju ne znaju ni to!

A zna da uzme 200 eura za par poruka, jedan telefonski razgovor i kompletiranje kvacila!!  >:(

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
20 minutes ago, Simon69 said:

Ne voli evropske motore zato sto ne zna nista o njima.

Ne radi Aprilije i ne voli ih zato sto ne zna nista o njima.

"Hvala Bogu, svi su rasprodali Aprilije"- morali jer oni koji bi ih trebalo da servisiraju ne znaju ni to!

A zna da uzme 200 eura za par poruka, jedan telefonski razgovor i kompletiranje kvacila!!  >:(

Slazem se! Meni je to nesto puno para za kompletiranje kvacila i par poruka bez konkretnog otvaranja motora i svega sto se pricalo da treba biti uradjeno/pregledano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Nestrucnost se primecuje u njegovom govoru, kapiram da mora da zna terminologiju oko motora, deluje kao da ne zna sta radi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ne zelim da pametujem ali ne mogu vise da citam, cutim i kipim.

 

Za proveru onoga sto ne vidite okom postoje nacini i merni instrumenti.

Pre otvaranja motora stanje cilindara se proveri merenjem kompresije a pritisak ulja mehanickim manometrom. Tad si nacisto sa tim sta je unutra.

Zapravo, nisi ni tad. Kompresiju moze da gubi i na ventilima koji ne zaptivaju a pritisak ulja jos na mnogo pozicija koje su na uljnoj magistrali.

 

Ovo pisem cisto za one koji nisu upuceni, da znaju to osnovno i da ne bi nasedali na kojekakve price.

Nile, najpre se obracam Tebi kao pokretacu ove teme i coveku ciji rad i ljubav prema motoru pratim od pocetka.

 

Aprilia ima ROTAX agregat i on je MADE IN AUSTRIA, nije italijanski, dobar i pouzdan i tvrdim da je vecina kvarova na istima izazvana nepravilnim rukovanjem i servisiranjem i da na to nisu imuni ni "svemocni" japanski motori.

 

Zavrsi to sa majstorom, neka ne dira nista vise oko agregata, nista da ne "otpusava", pitaj ga da li je siguran da je to sto je uradio vredno 200 eura i ako jeste plati, montiraj i "zajedno" cemo pokopcati, upaliti i proveriti ostalo.

 

Izvinjavam se ako sam smorio.

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Prijatelju, uzmes danas jos nekih kontakata od pouzdanijih majstora, pozoves, proveris da li ima ko iskustva sa aprilijama, uzmes agregat u postojecem stanju, platis Sala koliko bude tražio i zavrsis pricu.

Vidi se da covek nije kadar da odradi masinu. Sta god da ti odradi nece to biti to, bar na osnovu ovog snimka.

Sto pre prekines ovu agoniju  pre ces i resiti problem.

Ja sam skoro imao bas prijatno iskustvo sa majstorom iz Valjeva. Mogu da ti prosledim kontakt pa da ga pozoves i pitas za opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne zelim da pametujem ali ne mogu vise da citam, cutim i kipim.
 
Za proveru onoga sto ne vidite okom postoje nacini i merni instrumenti.
Pre otvaranja motora stanje cilindara se proveri merenjem kompresije a pritisak ulja mehanickim manometrom. Tad si nacisto sa tim sta je unutra.
Zapravo, nisi ni tad. Kompresiju moze da gubi i na ventilima koji ne zaptivaju a pritisak ulja jos na mnogo pozicija koje su na uljnoj magistrali.
 
Ovo pisem cisto za one koji nisu upuceni, da znaju to osnovno i da ne bi nasedali na kojekakve price.
Nile, najpre se obracam Tebi kao pokretacu ove teme i coveku ciji rad i ljubav prema motoru pratim od pocetka.
 
Aprilia ima ROTAX agregat i on je MADE IN AUSTRIA, nije italijanski, dobar i pouzdan i tvrdim da je vecina kvarova na istima izazvana nepravilnim rukovanjem i servisiranjem i da na to nisu imuni ni "svemocni" japanski motori.
 
Zavrsi to sa majstorom, neka ne dira nista vise oko agregata, nista da ne "otpusava", pitaj ga da li je siguran da je to sto je uradio vredno 200 eura i ako jeste plati, montiraj i "zajedno" cemo pokopcati, upaliti i proveriti ostalo.
 
Izvinjavam se ako sam smorio.
 
 

Hvala u moje ime. Jeste da nemam nikakvog udela u toj priči ali nekako mi je bilo muka kao da je i mene lično to snašlo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Jel' taj majstor ima radnju?

 

Ako ima radnju nek ti ispise racun sa svakom stavkom sta je uradio, koliko je to radnih sati i koliko to kosta.

 

Ovako ti on odokativno lupio cenu, jer si mu rekao da su ljudi skupljali pare, pa on reko sebi, daj da strpnem malo vise.. ima se para. :rat3:

 

Druga varijanta, ako je divljak, je da odes sa majstorm koji se stvarno razume i da popricate s njim o ceni.. posto imas element "autoriteta" - covek koji zna kako se sta radi, ima sanse i da prodjes sa manje od 200 evra i da bude prinudjen da izokola prizna sta jeste, a sta nije uradio, kad ga taj drugi majstor bude ispitivao.

 

Ako odes sâm, daces 200 evra za malo prckanja po motoru, kao sto vec pomenuse pre mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nisi ga na kraju pitao koliko košta to prčkanje oko ulja. Opet nepoznata. 

Na 200evra rekao si ok, sad je to po meni gotovo:stabre:Pristao si na tu cenu. 

Čovek deluje ultra fin i pristojan. 

Ovaj Sale je prema onima s kojima sam ja imao nesreću da "saradjujem" kao dirigent filharmonije. 

Čovek bar priznaje da nije baš za takav tip motora stručan. I to je nešto. 

Sad što je uopšte prihvatio da radi i da uzme kintu, nejavljanje na telefon i izbegavanje je baš minus. 

Ponavljam, s kakvom bezobraznom stokom sam imao posla ovo nije ništa, sve ćeš moći rešiti. Čovek te se očigledno i malo plaši;)

Ps. Ili se boji za onih 200e da ne izmaknu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Oko tog nejavljanja na telefon, do negde ga i razumem. Zamislite samo da mu se javi danas 10 njih po 20+ minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uvek je potrebno vreme sa mušterijom, da se čuje šta ga muci, šta želi, kako zajedno stići do tog cilja. Nekad je 20 minuta, nekad kraće, nekad duže.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

20 minuta razgovora, u 10 dana i posle 10 nejavljanja, coveku koji ti je poslao motor da mu radis jer je to tvoj posao i koji ce ti platiti za to sto radis, bez pozurivanja bez 'specijalnih' zahteva, bez rokova, bez smaranja... Ajde molim te..

 

Dovoljno sam prso vec nema potrebe za bilo kakvim razumevanjem druge strane, 40 i kusur dana je motor tamo, nista uradjeno nije, niti je ispostovan dogovor niti je sredjeno sve kako je trebalo biti, bez cenkanja za konacnu cenu, bez ikakvog uslova!

 

EDIT:

 

Ovo sto je 'uradjeno' sam mogao i sam da uradim, da je to trebalo biti uradjeno, ne bi ni morao skidati motor sa rama, proveru 'lufta' sam i ja odradio, ali sam hteo sve da prepustim nekome ko se 'profesionalno' bavi time, da budem siguran da je to to, a ne da se zanimam sam, sto ne znaci da ne bi dobro uradio, ali svakako ne bih radio generalnu sam niti sam sposoban. E zbog te mogucnosti da je morala generalna da se radi, zbog toga je i poslat motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Prica majstor Sale Bela Crkva propala. Idemo dalje.

 

A kao sto sam i rekao. 50 evra kosta zamena korpe, i nek mu bude daj mu 50 evra za proveru ventila i usputne sitnice (nista lakse kad imas agregat na stolu van rama). I to je to.

 

100 evra da dobije ukuono i to cisto eto da ne ispadne da je agregat bio kod njega ni za sta (a jeste tako) mada i to mi je nesto mnogo. 

 

200 evra dati je cista ludost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

A da organizujemo grupnu posetu, da ga pitamo za zdravlje.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Jedini  je problem sto nije trebao da se prihvati posla kog nije kadar da uradi. I da istu tu stvar nece da prizna.

Najpostenije bi bilo da kaze, "zajeb'o sam se, ne mogu to odraditi, vraćam ti agregat. To sto je uradjeno kosta toliko" i dovidjenja. 

A on ako iole ima obraza, za taj posao nece uzeti sigurno tih 200e.

Ne možeš da nesto kao uradiš i da za to ne das nikakve garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Ja to ovako razmišljam, hteo je da nešto smuva, i da bez ozbiljne popravke za ništa uzme pare, ali kad je saznao koliko ljudi na forumu prati ovu temu, skontao je da od toga nema ništa, pa sad hoće da izvuče neke pare.

Daj bože da grešim, mada neverujem.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
15 minutes ago, -Viper- said:

Ja to ovako razmišljam, hteo je da nešto smuva, i da bez ozbiljne popravke za ništa uzme pare, ali kad je saznao koliko ljudi na forumu prati ovu temu, skontao je da od toga nema ništa, pa sad hoće da izvuče neke pare.

Daj bože da grešim, mada neverujem.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

Tako je. Cuje mu se i po glasu da zna celu pricu i da vidi i zna da je usrao, ili da ovo prica nije za njega. I da ne prati (a cisto sumnjam ima fejs ima instagram) neko mu je preneo nesto sigurno.Ima ovde ljudi koji ga mozda znaju jer su deo iste organizacije pa su mu sigurno preneli il nekom iz njegovog moto kluba. 

 

Kako god, 50-100 evra nek izabere i to mu je mnogo. Ako mu ne odgovara, mozda ne dobije i nista. 

 

Dosta vise igranja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Izabrao je. 200 evra a Nile je pristao na to. I nemojte sa savetima 50-100 evra i organizovanjem poseta, nikud ne vodi to, samo sirenje lose energije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja