Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Na pocetku sam, namerno i ako sam mu usmeno objasnio celu pricu oko vase pomoci, napisao i na viber cisto da procita jos par puta, inace moje pitanje da li je stigla masina je usledilo par dana nakon sto sam poslao, jer nisam dobio nikakvu potvrdu 'automatsku' e stiglo je sve, u komadu je sve je ok.. :)

 

Proslo je vise od mesec dana, nista konkretno dobili nismo, sem skidanja dva poklopca tj dekle koje sam ja sam vec odsrafio pre slanja. 

 

IMG-20200728-134940.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ako ne uspes sa Saletom zavrsiti posao oko sklapanja agregata i zatrebas "druge ruke", stojim ti na raspolaganju.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
48 minutes ago, Simon69 said:

Ako ne uspes sa Saletom zavrsiti posao oko sklapanja agregata i zatrebas "druge ruke", stojim ti na raspolaganju.

 

Hvala kolega!!  :care:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugari imam i lepe i ruzne vesti, lepa je da je kao sredjivanje pri kraju ruzna je da SUMNJAM da je otvorio agregat i proverio radilicu i lezajeve jer slika NEMA kao dokaz! Vec se vraca na pricu onu od pre, ko je pratio temu zna, da se samo korpa raspala i da je to 'lupalo', a da lezajevi na radilici nisu stradali i da motor nije prolupao.

 

Bojim se da uopste nije otvarao motor i da ce samo zameniti korpu i kvacilo, i sta ce onda biti kad vratim motor, namontiram sve i motor opet pali lampicu za ulje i opet pocne da lupa??? Ili jos gore, bude sve ok i krene da lupa opet posle par stotina ili hiljadu kilometara?? Ko da rastura opet sve? Ko da placa? Ko ce biti kriv? :grr:

 

 

image.png.bc9d9b3a1f601da469c9eb88192a6e9b.png

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A ne mozes da ga nazoveš i popričaš sa njim 5 minuta i utvrdiš iz priče šta jeste a šta nije radio?




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Zamena korpe kvacila 50 evra. Ako ce da naplati otvaranje agregata i proveru onda mora da postoji garancija za ispravno stanje koje je dijagnostikom utvrdjeno. To znaci nesto se ponovo sjebe - reklamacija za dz bajo moj.  

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

I to ti je dobar majstor, zali boze para i  vremena.

 

A s obzirom koliko ljudi prati ovu temu, nece ga vise biti dobar glas, nazalost.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Druže, moram da se uključim u tvoju temu. Na početku, medju prvim stranama, sam pohvalio tvoj rad, a sada pišem jako izrevoltiran, jer znam kroz šta prolaziš. Problem ovdašnjih majstora (ne svih, čast izuzecima) je taj što su se uklopili u primitivizam društva. Oni su postali jako veliki psiholozi koji te procene čim udješ u njihovu prčvarnicu od radionice, jer oni rade sa ljudima i imaju jako velika iskustva. I džaba meni što sam inženjer, što vodim 500 ljudi u kompaniji, kad sam u njegovim očima glup i neučen, jer jelte, ne umem da otvorim motor i sam sastavim, nego moram kod njega da dodjem. I on meni za moje sopstvene pare koje će da zaradi sam stavlja rokove, ne javlja se, glumi mangupa, a ponekad čak i odbije posao jer je pun posla i ne može da se bavi mojim problemima, koje će inače naplatiti. A ono su takvi, druže moj, zato što mi nastupamo pokunjeni, ne smemo da ih pozovemo, hebu nas, vuku nas za nos, jer im se može. Imao sam ista iskustva, i isto kulirao kao ti, misleći samo nek se završi posao, samo bez nervoze. I mogu reći da sam bio jako glup, i to nekoliko puta, i u slučaju motora i u slučaju auta. Sad srećom vozim nov motor, auto mi firma servisira, pa nemam nekih problema, ali svakako od sad samo kurčevoto sa tim nazovi majstorima. Može on da bude genije, ako je loš čovek, on je odlika primitivizma, i tako će i ostati. Na forumu ima dobrih majstora i ljudi, specijalno u Honda NC grupi, gde pomažu jedni drugima. Ja ti želim da završiš motor i da se ne nerviraš. A u ovom YouTube videu od Neše Bridžisa su najbolje opisani majstori :)

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugari, manje zovem vise pisem da bih imao sve crno na belo, otvorio ga nije definitivno jer je iskulirao poruku u kojoj sam mu trazio slike agregata kad ga je skroz otvorio... Odgovor naravno nisam dobio.. 

 

Telefonom mi je rekao da ako je samo korpa kao sto kaze, 'popravka' sa delovima koje smo mu dostavili ce kostati 200e?!?!?! 

 

Ja odgovorno tvrdim, potpisujem, da on otvorio agregat i uzeo radilicu u ruke nije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Jel si mu rekao da zelis, kad je vec motor izvadjen da odradis komplet, a ne samo nesto sitno? Ne znam kako bi mogao da resis taj problem. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Majstorska logika.
Nek se srami prid svima nama koji sponzoriramo ovi humanitarni projekat.

On mi je isti ka i onaj što iz crkve ukrade novce iz kasice.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre sat vremena, Nile. je napisao:

Drugari, manje zovem vise pisem da bih imao sve crno na belo, 

Аутоматик кол рекордер је из раја изашао. 

 

Нема лажи- нема преваре. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
2 hours ago, Djole Rs said:

Jel si mu rekao da zelis, kad je vec motor izvadjen da odradis komplet, a ne samo nesto sitno? Ne znam kako bi mogao da resis taj problem. 

 

Jesam, to je i bio dogovor, daj da odradimo sve i da ga skockamo da se vozim, ali je tu nesto zapelo, izgleda i kod njega neka frka od otvaranja jer mozda ovakav agregat nije radio do sad, mada sve je to isto al ajde, na tren mi se ucinilo da se nesto iscimao od otvaranja, ili jednostavno ne zeli.. 

 

 

 

1 hour ago, el classico said:

Majstorska logika.
Nek se srami prid svima nama koji sponzoriramo ovi humanitarni projekat.

On mi je isti ka i onaj što iz crkve ukrade novce iz kasice.


Vozim motor, nisam bajker.

To je tek posebna prica.. 

 

 

1 hour ago, Zuba87 said:

Аутоматик кол рекордер је из раја изашао. 

 

Нема лажи- нема преваре. 

 

Da ali mi je zbog foruma lakse crno na belo.. 

 

 

Ne znam sta bih dodao vise sem da sam prso, nek odradi kako misli da treba i sta misli da treba, namontiracu ga, ostalo njemu na cast.. Da pravim sranja sigurno necu, nisam taj tip, ali da cu jos manje ceniti 'majstore' i prestati da se vodim logikom da u svakoj bransi ima i onih losih, to sigurno.

 

Nek nam je sa srecom, nemam sta da dodam vise. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
4 hours ago, Yanco said:

Druže, moram da se uključim u tvoju temu. Na početku, medju prvim stranama, sam pohvalio tvoj rad, a sada pišem jako izrevoltiran, jer znam kroz šta prolaziš. Problem ovdašnjih majstora (ne svih, čast izuzecima) je taj što su se uklopili u primitivizam društva. Oni su postali jako veliki psiholozi koji te procene čim udješ u njihovu prčvarnicu od radionice, jer oni rade sa ljudima i imaju jako velika iskustva. I džaba meni što sam inženjer, što vodim 500 ljudi u kompaniji, kad sam u njegovim očima glup i neučen, jer jelte, ne umem da otvorim motor i sam sastavim, nego moram kod njega da dodjem. I on meni za moje sopstvene pare koje će da zaradi sam stavlja rokove, ne javlja se, glumi mangupa, a ponekad čak i odbije posao jer je pun posla i ne može da se bavi mojim problemima, koje će inače naplatiti. A ono su takvi, druže moj, zato što mi nastupamo pokunjeni, ne smemo da ih pozovemo, hebu nas, vuku nas za nos, jer im se može. Imao sam ista iskustva, i isto kulirao kao ti, misleći samo nek se završi posao, samo bez nervoze. I mogu reći da sam bio jako glup, i to nekoliko puta, i u slučaju motora i u slučaju auta. Sad srećom vozim nov motor, auto mi firma servisira, pa nemam nekih problema, ali svakako od sad samo kurčevoto sa tim nazovi majstorima. Može on da bude genije, ako je loš čovek, on je odlika primitivizma, i tako će i ostati. Na forumu ima dobrih majstora i ljudi, specijalno u Honda NC grupi, gde pomažu jedni drugima. Ja ti želim da završiš motor i da se ne nerviraš. A u ovom YouTube videu od Neše Bridžisa su najbolje opisani majstori :)

 

 

Bravo za teks kolega! U centar! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1234 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa vidi, ne moraš da praviš sranja, ali treba tog majstora da suočiš sa svojim sumnjama. Em te je zavlačio, em je probio sve rokove, em ti je uzeo pare (ili će ti uzeti) i sad umesto njega ti da crveniš? I plus da nemaš pojma šta jeste a šta nije urađeno na agregatu? To nikako ne treba dozvoliti. Mislim, Yanco je vrlo lepo elaborirao to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1093 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Nisam pisao iako pratim rasplet, ali ovo sada je svakako prevršilo meru... Nemoj da platiš bez garancije i bez dokaza!

 

Ne mislim ja da je majstor loš i prevarant iz ovih objavljenih poruka, malo je to sve jednostrano da bi se tako zaključilo, ali poučen svačijim iskustvom koje je uvek isto sa majstorima koji nisu baš sposobni da hendluju ljude, kao i onim skorašnjim iskustvom kolege sa Ianom iz MotoTek-a (veoma slično samo se objavilo u drugačijem trenutku, kad je već sve bilo plaćeno), jasan i inteligentan zaključak je da ne smeš da dozvoliš da platiš zahtevano ako nije urađeno po dogovoru (zahtevu).

 

Ovo se mora rešiti pričom i dogovorom pre plaćanja, da sve bude kristalno jasno i objavljeno. Majstor u ovom slučaju ima obavezu prema svima koji su dali novac da taj agregat bude napravljen kako treba. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Pratim nestrpljivo šta se dešava, moram i ja da napišem koju.
Ovaj majstor ako i malo ima mozga,, treba da zna da će mu ovo biti reklama, od njega zavisi dali će biti dobra ili loša.
Jednom kada dobije lošu reklamu, neće ga bog oprati posle.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Nista, krenemo svi, čoporativno, kad ti bude javio da je gotov. :) Nista nek ne salje, dolazis licno da ga uzmes. Pa nek' slaže da l' je otvarao ili nije.

Izgleda nije svestan koliko ljudi, motorista, prati sta se desava sa tim agregatom.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, Marko05 je napisao:

 

Izgleda nije svestan koliko ljudi, motorista, prati sta se desava sa tim agregatom.

...i koliko je ljudima, koji prate, stalo do toga da Milica bude tip-top utegnuta, kako i dolikuje... :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pratim ovu temu od prve strane, kad vidim sta si sve uradio sam sa motorom, znas mu materiju, stekao sam utisak da bi ti sam bolje odradio sve, uz malu pomoc postenih i kvalitetnih majstora sa foruma.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Pratim nestrpljivo šta se dešava, moram i ja da napišem koju.
Ovaj majstor ako i malo ima mozga,, treba da zna da će mu ovo biti reklama, od njega zavisi dali će biti dobra ili loša.
Jednom kada dobije lošu reklamu, neće ga bog oprati posle.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Sada više ne zavisi da li će biti dobra ili loša, već koliko loša. A do sada je u ozbiljnom minusu.

Nesporazumi I konflikti se najbolje rešavaju razgovorom i uživo, tako nema mnogo mesta da vrda. Ili ti, ili neko koga znaš a da mu je bliže, da ode i vidi šta se dešava i raščisti ovu situaciju koju je nepotrebno stvorio.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2398 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Javi se gore kolegi koji se ponudio da ga sredi posto ti ovaj nije. Ih kako me iznervira ....

 

vise iscekujem zavrsetak radova kod tebe i @Novola nego sto sam sebi cekao :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
37 minutes ago, drmilan_ said:

vise iscekujem zavrsetak radova kod tebe i @Novola nego sto sam sebi cekao :D 

Načekaćeš se kolegaaaaaaa :lol2:(Kod mene bar)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugari, evo snimljenog razgovora od malopre, jeste duzi malo, 22min, ali je i bilo neophodno da se razjasne neke stvari.

 

Klik na link ispod, pa na play, ili direktno na play, voleo bih da cujem vase misljenje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja