Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

prikupljeno:

34.334din dinarski

30e moneygram

26usd devizni usd

40e devizni evri

 

-------------------------------------

placeno:

1700din dostava agregata

12.000din (100e) delovi iz Nemacke i provizija oko 500din za transakciju kolegi koji je platio delove iz svog dzepa unapred.

 

------------------------------------

trenutno stanje:

34.334 - 12.500 - 1700 = 20134din

30e moneygram

26 usd

40e devizni

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mozda je Korona, ne daj Boze :jee:Samo pozitivno. Cim krene nervoza (mada razumem te) odmah problemi kao da postaju jos veci. 

 

Verujem da ces se ti ove sezone fino voziti tako da samo polako :)

 

Prosle godine septembar i oktobar bilo sunce preko 23 stepena milina za voznju. Verujem da ce i ove godine tako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
On 7/22/2020 at 12:50 PM, Pingvin37 said:

Mozda je Korona, ne daj Boze :jee:Samo pozitivno. Cim krene nervoza (mada razumem te) odmah problemi kao da postaju jos veci. 

 

Verujem da ces se ti ove sezone fino voziti tako da samo polako :)

 

Prosle godine septembar i oktobar bilo sunce preko 23 stepena milina za voznju. Verujem da ce i ove godine tako.

 

U pravu si i hvala na podrsci, jedino sto kod mene nije u pitanju nestrpljivost i zelja za voznjom, vec samo da se resi problem i sklopi motor i vrati na tockove, a voznja ce biti ako da Bog mnogo.. :)

 

Pozdrav kolega! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Odavno nisam ispratila neku temu da mi je ovoliko zanimljiva, kad se zavrsi to, moze se voziti uvek samo kad nema kise zbog bezbednosti :p

 Meni sezona ne staje, od Januara do Januara.

Odlicaaan projekat, odusevljena sam!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
On 7/24/2020 at 12:41 PM, Njaunjau said:

Odavno nisam ispratila neku temu da mi je ovoliko zanimljiva, kad se zavrsi to, moze se voziti uvek samo kad nema kise zbog bezbednosti :p

 Meni sezona ne staje, od Januara do Januara.

Odlicaaan projekat, odusevljena sam!

Pa mi imamo i damu u temi, kakva cast, drago mi je da ti je interesantno i hvala sto si nas ispratila :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mene bi u takvoj situaciji delila samo jedna poruka i max 24h ili u ovom slucaju do ponedeljka, od toga da zapucam tamo i odem u licnu posetu.

 

Alergican sam na to..a skidam kapu ljudima koji uspeju da se izbora sa takvim majstorima i svojim zivcima da prebrode situaciju i rese problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi
Pre 6 sati, Nile. je napisao:

Pa mi imamo i damu u temi, kakva cast, drago mi je da ti je interesantno i hvala sto si nas ispratila :)

Pratim sve, nestrpljivo cekam nastavak!

Do sad odradjeno, kapa dole majstore :)

Kako god mogu pomoci, na raspolaganju sam! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Pratim, čitam al nikako da napišem koju reč. Od kada sam bio klinac jedan takav isti je zagrmeo u ulici i od tada sam okoreli fan svih RSV modela. 

 

Fantastičan i hrabar projekat! Estetski je motor bombona još kada se i mehanika dovede u red biće tip top primerak za još godine i godine posedovanja. 

 

Pošto su ljudi generalno baš skrenuli. Bezvoljni, bezobrazni bez i trunke poštovanja očekuj da ti situacija sa majstorima postane samo gora nikako bolja a ti gledaj da u svemu reaguješ na vreme i sačuvaš svoje živce. 

 

3 majstora sam jurio za krečenje. Jave se prvi put. Posle nikad više. Zovem 3 stolara ista priča. Jedan se čak udostojio da uzme depozit i da se ne javlja evo već 2 nedelje. 

 

Očekuj najgore nadaj se najboljem. Srećno! 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
5 hours ago, Savan said:

Mene bi u takvoj situaciji delila samo jedna poruka i max 24h ili u ovom slucaju do ponedeljka, od toga da zapucam tamo i odem u licnu posetu.

 

Alergican sam na to..a skidam kapu ljudima koji uspeju da se izbora sa takvim majstorima i svojim zivcima da prebrode situaciju i rese problem.

Vec sam par puta bas prso, zato je i izleteo onaj moj post gore, ponekaf mi dodje da sednem u auto i zaputim se tih 400km do njega (u jednom smeru) i stavim agregat u gepek i vratim nazad, ali uvek uspem da se priberem i kazem, ko zna zasto je ovako bolje.. A i ti si sam napisao u jednom od postova iznad, strpljen, spasen, ali ovde moras biti izgleda debelo debelo strpljen.. Napravi se mesec dana cini mi se od kad je dostavljen agregat, mozda malo manje, a i dalje nije otvoren, ovo sto je kao naceo, to sam ja sam otvorio i samo vratio srafove pre nego mu poslao agregat.. Al ajde.. 

 

3 hours ago, Njaunjau said:

Pratim sve, nestrpljivo cekam nastavak!

Do sad odradjeno, kapa dole majstore :)

Kako god mogu pomoci, na raspolaganju sam! :sampion:

Hvala hvala, kad treba nesto, a da nisam u mogucnosti sam da resim, ja napisem.. Nije sramota ni pomoci ni zatraziti pomoc, bar je meni normalno da pomognem, uvek kad mogu.. 

 

2 hours ago, MaRRe said:

Pratim, čitam al nikako da napišem koju reč. Od kada sam bio klinac jedan takav isti je zagrmeo u ulici i od tada sam okoreli fan svih RSV modela. 

 

Fantastičan i hrabar projekat! Estetski je motor bombona još kada se i mehanika dovede u red biće tip top primerak za još godine i godine posedovanja. 

 

Pošto su ljudi generalno baš skrenuli. Bezvoljni, bezobrazni bez i trunke poštovanja očekuj da ti situacija sa majstorima postane samo gora nikako bolja a ti gledaj da u svemu reaguješ na vreme i sačuvaš svoje živce. 

 

3 majstora sam jurio za krečenje. Jave se prvi put. Posle nikad više. Zovem 3 stolara ista priča. Jedan se čak udostojio da uzme depozit i da se ne javlja evo već 2 nedelje. 

 

Očekuj najgore nadaj se najboljem. Srećno! 

 

 

 

Kolega hvala na lepim recima, svesno sam usao u projekat kao sto sam jos na pocetku napisao, volim da radim sve ovo sto sam vec uradio u ovom projektu, i da sam u situaciji, sigurno bih jos neki motor uzeo i radio isto. 

 

Ako meni ne mrdne nesto u stomaku kad vidim motor, i ne 'jede mi ga oko', nemam volju ni da ga vozim, i nekako mi je draze da vozim motor koji cu ja sam urediti po svom ukusu i da se MENI svidja, nego sto bih kupio NOV motor iz salona i samo vozio. Ne kazem da je to dobro, ali to je stvar licnog ukusa i izbora, i potpuno razumem i to da je novo novo i da neko voli samo da sipa i vozi. 

 

Za majstore si potpuno u pravu i ne bih dodao mnogo, bulvalno si sve rekao.. Samo bih dodao da smo ja i Sale kao neki 'drugari', to su njegove reci... Zamisli da nismo... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa to je ono zadnje jel te. Mislim da je veći problem sto je većina majstora kao i ‘majstora’ sličnog mentalitet pa, em ćeš spucati 800km na gorivo em nećeš rešiti problem time. A verujem da nisi tek tako odabrao majstor saleta već da je selektiran iz opravdanih razloga. Sad je na njemu da opravda svoj obraz :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Za takvo ponašanje nemam riječi, niti ću ikad imati razumijevanja za isto.

Jednostavno ne postoji opravdanje, bez obzira tko je u pitanju.

 

A to što, ka što Nile reče, svojim ponašanjem omalovažava našu humanitarnu akciju ima posebnu težinu.

Jednostavno nismo to zaslužili.

 

Pozz iz “centra svita”

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
1 hour ago, Nile. said:

Bilo je i lepih dana

 

Verujem da ce biti i jos takvih :)
Da, ako nemam nista pametno da kazem, obicno samo like-ujem postove i uzivam u lepoj prici, kakvu npr ova tema ima. 
Nemam ni sada nista pametno reci. Samo zelim da pohvalim sve ljude koji su se ovoliko dali da coveku pomognu oko resavanja motora. Svaka cast svima. Verujem da ce i taj motor uskoro uzvratiti svu tu energiju :) I jos jednom, pohvala za timski rad i odricanje zarad kolegine srece. :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ima li tko iz BeleCrkve da obiđe majstora i vidi dije zapelo???
Hvala


Vozim motor, nisam bajker.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Zapelo je sigurno kod toga što je majstoru lakše da odradi par zamena ulja i filtera, zamena lanca i tih sitnih popravki, jer je tu "laka" i brza kinta...

Ovakve projekte gde treba otvarati agregat i uraditi generalnu nijedan majstor ne voli, jer oduzima puno vremena, a to se ne može lako i brzo naplatiti...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ja mislim da majstor Sale nije skapirao da ovaj projekat pomaze nekolino desetina ljudi a bar nekoliko stotina ga prati. To je i njemu veliki plus za njegov rad, realno. Ja da znam da su sve oci uprte u mene, malo bih se drugacije postavio. Ne jer se neko nekoga plasi ili jer ga je posebno briga za nekoga, daleko od toga. Nego iz razloga sto je i sam kolega napravio Saletu reklamu, sad svi znamo za njega i pratimo sta radi. Razumem da je cena drugarska, al i projekat je drugarski, nek malo pogleda i sa te strane. 

 

Inace majstor Sale je clan Moto Asocijacije Srbije. Ni to nije nepoznata organizacija. Tako da, nadamo se brzoj saradnji i pomoci nasem kolegi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Apsolutno se slazem sa svim, ja Saleta znam kao vrhunskog majstora i dobrog coveka i kolegu, ovo sto se trenutno dogadja se malo oteglo iz nekog razloga, jeste guzva verovatno i sve to ali opet nista uradjeno nije a napravi se mesec dana od dostave agregata.. 

 

Evo poruke od sinoc, nisam objavio jer sam se nadao da to uskoro mozda bude danas, mada.. Ja odlicno znam da je korpa 101% ista, i to na svim modelima od 98-03god, agregati su potpuno isti sem sto 01-03 model ima malo estetskih izmena i vece ventile pa u vezi sa tim i vise konja i obrtnog momenta, znaci razlika je u glavama, ostalo je sve 1000% identicno, pogotovo korpe. 

 

Elem, i set delova koji smo uzeli iz Nemacke je bas sa RP modela iz 2001 god kao sto je i moj motor. 

 

IMG-20200727-222749.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
4 hours ago, Surla85 said:

Ne mogu ga obici, daleko mi je.

 

Kolega ipak mislim da je za sad bolje da se strpimo, vec se pravi negativna reklama, a bio je svestan svega rekao sam mu i za temu, i za pomoc, i za akciju, i za to da mnogo ljudi gleda, prati, ucestvuje u svemu ovome, ali izgleda uzalud.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja