Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Prvi izvestaj, korpa kvacila se raspala u komade, parcici metala su svuda unutar motora i sav onaj metal na magnetnom srafu je sa korpe, vrlo verovatno je pumpa te parcice ubacivala gore kod radilice i lezajeva tako da su samo iz tog razloga verovatno i oni stradali, to cemo znati danas kad otvori komplet do radilice.

 

Glave odlicne, bregaste, lanci, ventili sve je odlicno, ali kad je otvorio kvacilo, haos...

 

Za pocetak bi mi trebao neko ko bi mogao ovo da mi kupi u Nemackoj i nekako dostavi, dok se nije prodalo jer je ovo bukvalno na poklon, a majstor kaze da deluje bas dobro + frajlauf gratis za ove pare, i to potpuno ispravan.

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/aprilia-rsv-1000r-mille-me-rp-kpl-kupplung/1448988248-306-3057

 

samo da se ne proda jer je realna vrednost svih ovih delova 300+e.

 

Ovo iz oglasa mi je neophodno svakako da bi se na kraju motor uopste sklopio jer se moja korpa opet kazem RASPALA U KOMADE..

 

Jos ako su i lezajevi otisli zbog toga, a vrlo verovatno jesu, bice veselo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

U oglasu nije ostavio broj telefona za kontakt pa sam uradio jedino moguće. Poslao mu poruku da sam zainteresovan za kupovinu ali mora i da mi pošalje jer je daleko od mene. Čim mi odgovori, javljam.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
12 minutes ago, lomitelj said:

U oglasu nije ostavio broj telefona za kontakt pa sam uradio jedino moguće. Poslao mu poruku da sam zainteresovan za kupovinu ali mora i da mi pošalje jer je daleko od mene. Čim mi odgovori, javljam.

:care::care::care::care::care:

 

HVALA!! 

 

Ostalo cemo preko poruka, hvala jos jednom! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Kolega @lomitelj je kupio delove, da li postoji neko od vas ko ima opciju da na bilo koji nacin dostavi kupljene delove do Srbije? Bilo gde. 

 

Unapred zahvalan. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Jedan moj drugar je trenutno u Dortmundu i u nedelju krece za Srbiju kolima.

Ako ti znaci javljaj da probamo da organizujemo nesto.

Krajnja destinaciju u Srbiji je Pancevo.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Kakva je ovo zajednica, svaka vam čast svima. Ne znamo kako je moguće da nam je država u ovakvom haosu pored ovakvih ljudi na forumu. ;):jee1:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
49 minutes ago, tep3a said:

Jedan moj drugar je trenutno u Dortmundu i u nedelju krece za Srbiju kolima.

Ako ti znaci javljaj da probamo da organizujemo nesto.

Krajnja destinaciju u Srbiji je Pancevo.

 

Vrhunska prilika ali je ipak neizvodljivo jer sto kaze @lomitelj do njega paket nece stici pre utorka-srede.. Na zalost, hvala ti mnogo sto si se ponudio!

 

38 minutes ago, Overpressure said:

Kakva je ovo zajednica, svaka vam čast svima. Ne znamo kako je moguće da nam je država u ovakvom haosu pored ovakvih ljudi na forumu. ;):jee1:

Isto sam i ja razmisljao, generalno sam najbolje ljude upoznao preko motora i moto sveta, a i dosta ljudi isto to kazu, hvala vam.

 

Trazimo neku opciju do kraja sledece nedelje.. Ako postoji.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
pre 40 minuta, lomitelj je napisao:

Dortmund mi je varijanta iz snova ali nema šanse da stigne pošiljka do nedelje, čak i da danas pošalje. Od utorka, srede je realno očekivati paket.

Mozes li ti dati Svabi adresu da posalje delove u HR pa ja preuzimam za dalje?

Tu bi ustedeli 4-5 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Evo prvih slika... neverovatno sta se desilo, sitnih komadica metala je svuda unutra...

 


0-02-05-0a4c7104689a95a99b31f65aac625809


0-02-05-1eba59ad19ce2fb5e91f85b888abdd40


0-02-05-408d0798dfb2406f40357981339168ef


0-02-05-5493da80328cf5bf3c459a7542706f0a


0-02-05-78085fdaeb2f56dfe4420e87a0bcae6f


0-02-05-97ea260fd704e40336ec842db1423558


0-02-05-996defe51b2fdec77362222111fa397f

0-02-05-f6e430b581ceace6352ca95c3e3ee8e5

0-02-05-c53a1fa91d5826e81e0e965b869776fc

 

 


0-02-05-9ef0610bfe7534f7d85cb96a15fa41f4

 

Srecom kupili smo to, za bas jeftine pare..

 

trazimo ko moze da donese iz Nemacke...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Prvi utisci majstora, do ovog stadijuma rasturanja su da je generalno agregat jako dobar, da su lanci, spaneri, glave, bregaste i ventili i odlicnom stanju e sad. 

 

Sve je krenulo od korpe, korpa se je cula i ranije na leru dok se motor ne ugreje, medjutim veliki obrtni momenat je doveo do toga da se zbog tog lufta vremenom pocela raspadati korpa i da su parcici metala poceli da setaju kroz sve kanale za ulje i vremenom napravili haos. 

 

Ono sto me je ohrabrilo je da je uspeo da proveri onako povrsno u ovoj fazi jer je nemoguce drugacije da li su stradali lezajevi radilice ili nisu, i njegove reci su 'meni ovo brate moj ne deluje kao da je prolupala', medjutim kada sam mu rekao da je pocela da pali lampicu za ulje, rekao mi je da ce je ipak otvarati do kraja ali da cemo morati da sacekamo koji dan. 

 

Posto redovno pratim oficijalni aprilia forum i sve generalno za ovaj motor, sugerisao sam mu a on je prihvatio da postoji mogucnost da je crkao samo senzor pa da se pali na visem pritisku nego sto bi trebalo, ili da su pak parcici ostetili neki zub na pumpi i da kad se razredi ulje ne moze da napravi dovoljan pritisak, tako da prvo sledi test za senzor pritiska, pa pretres pumpe pa tek onda vadjenje radilce. 

 

Malo duzi post, ali detaljno objasnjeno sve. 

 

I dalje tragamo za nekim ko nam moze doneti kupljene delove iz Nemacke. 

 

Veliki pozdrav i jos vece HVALA! 

Promenio član Nile.
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Mislim da smo obavili odlicnu kupovinu, sve je neophodno sem frajlaufa koji ce biti kao rezervni deo, ali smo ga uzeli jer je isao u paketu sa neophodnim delovima. 

 

Kupljeno je sledece:

 

Kompletna korpa, u odlicnom ispravnom stanju. 

 

Obruci ili ploce koje idu izmedju lamela. 

 

Dva seta opruga, jedne koriscene druge nove. 

 

Dva seta lamela, takodje jedne koriscene druge nove, montirane za probu par dana pre nego je skinuta korpa, zajedno sa oprugama. 

 

Komplet kvacilo tj delovi istog. 

 

Frajlauf, koriscen ali potpuno ispravan. 

 

Sve za 100e, inace, samo kompletna korpa polovna dobra kosta oko 150 + isto toliko frajlauf, nemac mi je rekao da mu je samo to ostalo i da je samo zeleo da se resi svega, zato je i bila ta cena. 

 

Po ovome sto se vidi na slikama, majstor Sale je rekao da sve izgleda prilicno dobro i da kupimo bez razmisljanja, sto smo i ucinili. 

 

Hvala vam, hvala @lomitelj

 

:care::care::care:

 

I dalje trazimo soluciju da dopremimo do Srbije, bilo gde, bilo kad u narednih 10ak dana. 

 

IMG-2fd5e0f1b943963ba956d7088f6fa613-V.j

IMG-2a707db6d858cb4c2a73e5064cb71140-V.j


IMG-8b97e4c52fc55b8f5c91fde6c0aedc2c-V.j


IMG-998546bc5ca02765dd12a8c228754579-V.j


IMG-9ba39be793de556de71dec8d3422f8bc-V.j


IMG-bb28734bf29de306358318984b835d9c-V.j


IMG-bbc91b6badb44b4490289e685438a2bf-V.j


IMG-be315a290a9ec8551a32f8df3ba12646-V.j


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja bih imao kako da ti dopremim do madjarske, pa da samo skoknem preko po to, tu sam na 10km, ALIII, od srede zatvaraju madjarsku granicu tako da dok ne otvore mrka kapa

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Tek sad vidim prepisku...

Moj cale je blizu Volsburg-a ( ako se tako pise ) - fabrika Wolksvagena, tu mu je firma vozi kamion.

 

Sad u petak-subotu  17-18.07 kreće kolima za Beograd, ako igra neku ulogu popricao sam sa njim, da se posalje deo brzom postom na njegovu firmu ( tipa za 24h brzom postom stize deo ) nije problem platice i posiljku  i naravno ponece deo sa sobom. 

Javite mi da se organizujemo na vreme . 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vremenski bi moglo stić, ali treba sutra ujutro najkasnije predat paket, što ranije to bolje.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drugari, otvorilo se mnogo opcija za dostavu delova, sto u privatnim porukama sto ovde, realizovacemo nesto samo da @lomitelj potvrdi kad delovi stignu kod njega pa da vidimo sta dalje. 

 

Mnogo vam hvala, svima, da se ne zahvaljujem svakom po na osob... 

 

:sampion:

 

Usput cekamo i dalji izvestaj majstora, iz nekog razloga je stao sa radovima nakon sto je video da se korpa raspala, prioriteti verovatno, ali bice u toku nedelje, tako mi je receno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Dostava delova resena, hvala svima koji su uopste pomislili da pomognu a posebno hvala @lomitelj i @Biker Boy koji su uspeli i sve da realizuju.

 

U medjuvremenu, da se bacim malo na uredjivanje i inspekciju instalacije i kablova. 

 

Majstor trenutno nit pise nit se javlja, cekamo strpljivo, sto bi kolega @Savan rekao: 'strpljen, spasen'. 

 

IMG-d824d69703c321c6d065d0333285fbff-V-0

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Stigli delovi u Srbiju, hvala jos jednom svima!!! 

 

Majstor se ne javlja na telefon od srede. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Malo mi je do****ilo vise, cekanje nije problem ne zuri mi se, ali ponasanje... Zvao sam coveka par puta ne iz razloga da ga pozurujem ili dosadjujem vec da mu javim da su kupljeni delovi i da cu mu ih poslati, covek ne zeli da se javi na telefon, a da odgovori na poruku ne daj boze. Ja jesam tolerantan i mnogo razuman decko, ali kad mi prekipi tu se zavrsava sva prica. Pitao sam ga i za pumpu, jer sam je imao kod istog coveka u Nemackoj, potpuno ispravnu bez ostecenja sa ispravnog motora za 20e!!! A covek ne moze da se udostoji od 10og Jula da mi odgovori a ne da je rasturi i pogleda.. 

 

Dodje mi da cim se bude javio trazim agregat nazad i nadjem drugog coveka koji ce ga odraditi. 

 

Niti sam mu davao rokove, niti ga smarao za bilo sta, niti ga pozurivao i jurio, ali sam svoje rokove i obecanja krsi i ne postuje po ko zna koji put. Naravno ja sam, jos dok je moj motor bio zdrav slao druge ljude kod njega da im radi motore, jurcao nedelju dana ovamo trazeci tomos elektronik za njega okrenuo jug naglavacke itd. Ne volim da pricam o tome ali tako je i sam je kriv za ovaj post. 

 

I na kraju, vi ste zasluzni sto se motor uopste radi i sto su stvoreni uslovi za to i ovo je nepostovanje i toga, a ja to necu dozvoliti, i pored toga sto i on zna za akciju vasu za koju sam mu jos na pocetku i sam rekao!! 

 

7/10/2020

 

Screenshot_2020-07-19-00-18-57-332_com.viber_voip.thumb.jpg.ad8928bcfac9a0c61dff8e7baf103eb5.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Dogovoris se sa njim, spremis koliko trazi, i onda brate kao dzabe da ti radi. Ne razumem danasnje majstore (svaka cast pojedincima), kad odes kod njih kao da ti poklanjaju nesto, a ne da treba da ti odrade da ti uzmu pare. Sve vise takvih primera, ja licno u zadnjih par meseci (mehanicara, elektricara, zanatlija), se nagledah. Mozda se nabrali para "na crno", pa tvrde pazar. Ja bi ih rebnuo "crno na belo", da placaju porez i ostale dadzbine kao i svi mi, e onda bi verovatno sa osmehom i kafom docekali stranke.
Opet da ponovim, svaka cast pojedincima, da me ne shvati neko pogresno.
Mozda mu crko fon, pa ne vidi poruke na viberu...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Delovi poslati za Belu Crkvu, moram jos jednom i javno da se zahvalim kolegi @Biker Boy koji je cekao u redu ispred poste da bi poslao paket, ne znam da li postoje reci kojima bih opisao zahvalnost... RESPECT!!

 

gggg.jpg

 

hvala i kolegi @lomitelj koji ih je kupio u Nemackoj!!!

 

Budzet nam je smanjen za 100e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja