Jump to content

Moto Zajednica

Projekat/restauracija - RSV1000 Mille RP

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jeli ta farba na nitro bazi??

 

Jesi razmišlja natakarit joj nešto vako

 

86f117a166ac0c27c52661c015ec6aa4.jpg

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E sad si pokrenuo da moraš prednje vile menjati :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
22 hours ago, Due said:

E, Nile, a onaj amblem na gornjem delu rezervoara na kojem piše ITALIA, zar ne bi trebao da bude okrenut ka vozaču? Samo razmišljam?:stabre:

To sam vec objasnio par stranica unazad :stabre:

 

4 hours ago, el classico said:

Jeli ta farba na nitro bazi??

 

Jesi razmišlja natakarit joj nešto vako

 

86f117a166ac0c27c52661c015ec6aa4.jpg

Vozim motor, nisam bajker.

 

Jesam, ali sam isto tako istrazivajuci po aprilia forumima saznao od brdo ljudi da ovaj agregat najbolje performanse i rad dostize sa velikim dugackim ovalnim topovima, sto mi se bas i ne svidja jer sam ljubitelj malih topova sa kojima zvuci jezivo, npr taj sc sa slike ili mivv gp carbonski, mozda se i zrtvujem, ko zna.. :jee:

 

Za farbu ne znam tacno na sta mislis, farba je tipa baza lak sa sitnim kristalima bez perli, nije akrilna. 

 

4 hours ago, Savan said:

E sad si pokrenuo da moraš prednje vile menjati :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Citas mi misli, mozda bude neke alternative, videcemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 3 minuta, Nile. je napisao:

To sam vec objasnio par stranica unazad :stabre:

 

Izvinjavam se na propustu.:D:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja sam na iste podatke nailazio, najbolje performanse daje sa fabrickim topom vece zapremine, 

a meni se bas svidja taj njen fabricki top sa 2 izlaza, 

samo ga treba preraditi u protocni i ima da izuva :) 

i po potrebi mu stavis db-killer i ne mogu da ti kenjaju na tehnickom pregledu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
48 minutes ago, Biker-Boy said:

I ja sam na iste podatke nailazio, najbolje performanse daje sa fabrickim topom vece zapremine, 

a meni se bas svidja taj njen fabricki top sa 2 izlaza, 

samo ga treba preraditi u protocni i ima da izuva :) 

i po potrebi mu stavis db-killer i ne mogu da ti kenjaju na tehnickom pregledu :D 

Tako nekako, najbolje performanse daje sa dva topa ali odvojeno po jedan levo i desno, za svaki cilindar odvojeno kao i grana, to se moze izvuci i sa jednim ali bi morao da se odradi 'collector mod' sta cu i uraditi, samo da nabavim potrebne cevi, razlika na dyno je neverovatna pogotovo u mid rangu, sa 110nm ode na oko 120nm i to sa fabrickim cipom, ja sam cip vec promenio sa racing remapiranim sa otvorenim mapama i promenjenim 'ignition timingom' te je motor vec sad druga prica u odnosu na fabriku... Ko me sretne probace! :)

 

Istrazio sam/naucio bukvalno u prste kompletan motor/agregat, eventualne prepravke, budzenja performansi kojih ima dosta jer motor sam po sebi ima mnogo potencijala za to...

 

Dole fabrika, gore prepravka za 10ak nm/o i jos ludji midrange, ne znam kako to uopste moze biti ludje :jee:

 

20-16-50-attachment.thumb.jpg.348600d2f26acde05af8165020554ad9.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
3 minutes ago, Biker-Boy said:

Tek noviji RSV 2004 godine je dobio 2 u 2 izduv,  do tada (1998-2003) su imale 2 u 1 

 

Neistina, rsv mille haga i moj rsv imaju 2 u 2 u sbk full R verziji sa radijalnim kocnicama, komplet ohlinsom napred i nazad i jos par sitnih izmena. 

 

21-20-58-Troy-Corser-2000-Aprilia-RSV-Mille-04.thumb.jpg.59652a60a88bb551fba84a687aab6dfe.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to je bila specijalka za SBK sampionat :) 
 Fabricki model nije imao takav izduv, mozda samo neke verzije male serije RSV Mille R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
2 minutes ago, Biker-Boy said:

Pa to je bila specijalka za SBK sampionat :) 
 Fabricki model nije imao takav izduv, mozda samo neke verzije male serije RSV Mille R

E to, limitirane serije u sbk R verziji su imale, ove 'ulicne' ne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ništa lakše, jami digod krive od sv1000 falco i imaš 2u2

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 14 sati, VR46 je napisao:

Дружее,прешао си игрицу са златним фелнама :na_glavi: :jee1: 

jos da je djubrovnik zlatan, eeeeee...:lol:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Ventili, bregaste i lanci, provera i stelovanje, sve na svom mestu sem po jedan ventil pozadi na izlazu i jedan na ulazu koji su van fabricke tolerancije i to bas malo.. Nije ni cudo, 71000km, sve je na oko i po merama sublera KAO NOVO, fabricki hidraulicni spaneri za sad rade posao, sutra vadim i njih pa cemo videti :)

 

 

 

IMG-2cd20e3791558cc4737663249def8c75-V.jpg.7a27d40edfad5880205613ab26718bbd.jpg

Nastavice se... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Pisem i brisem par puta ovo i na kraju prelomih da objavim. Totalno sam prso i ne znam kako bih vam opisao kako se trenutno osecam.

 

Drugari, nakon svega lepog, desilo nesto cega sam se pribojavao od kad sam je uzeo, doslo je na naplatu to sto ljudi koji su je vozili pre mene nisu apsolutno marili za motor, ko zna kakva su ulja sipali i sta su radili, neke sam u medjuvremenu upoznao preko fejsbuka tj sami su me nalazili kad sam objavljivao slike, druge sam upoznao preko njih, niko ama bas niko nije vodio racuna o motoru, sto se vizuelno moglo videti kad sam ga uzeo, a mehanicki je sad na zalost kod mene doslo na naplatu. Sve sto sam ja licno mogao da uradim, uradio sam odmah na pocetku i pre lickanja i sminkanja, sipao ipone katanu 15-50, promenio svecice, bobine, filtere, komplet tecnosti promenio nestedeci novac, ali se na kraju ispostavilo da je motor bio 'nacet' i da se samo cekalo kad ce se nesto unutra desiti, i desilo se, upalio je lampicu za ulje nakon malo duze voznje i ako je nivo ulja uvek uredno kontrolisan, meren je pritisak ulja itd itd da ne duzim, stradali su leteci lezajevi na radilici na klipnjaci na prednjem cilindru. Motor ima na satu 71000km i nakon detaljnog pretresa ustanovljeno je da glave nikad otvarane nisu, ventili nikad pre stelovani nisu, spaneri zamenjeni ne daj boze (sreca zdravi su) itd. Elem, sav moj trud, ulozeno vreme novac i ljubav padaju u vodu do daljnjeg jer nisam u situaciji da resim to, i ako sam u jako dobrim odnosima sa jednim od najboljih ako ne i najboljim majstorom sto se tih stvari tice kod nas, Saletom iz Bele Crkve koji je na par ljudi koje poznajem radio istu stvar i ljudi su prezadovoljni.

 

Zbog situacije nastale oko famozne korone, posla nema, onog od kog se zivelo, pa nisam u mogucnosti da iskesiram kompletan rebuild agregata koji mi je Sale ponudio za 400e (drugarski), tako da ce motor sediti pod ceradom verovatno do jeseni kad ce opet posla biti.

 

Takodje mi je ponudjeno od strane Saleta da mu dostavim agregat, da on uradi sve komplet, bukvalno kompletni rebuild i da bude kod njega dok ne skupim novac za otkup nazad, tih famoznih 400e ali i to ne pije vodu.

 

Hvala svima koji su pratili temu, svima koji su savetovali i konstruktivno pisali kad je bilo potrebno!

 

Nastavice se! (na jesen)

  • Tužan 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pa da li je moguce?! :maloljut:

ima li sta gore od toga da ova lepotica stoji u garazi i ceka svoje bolje dane? ajde necu da ti stajem na muku, znam kakav si emotivac, nego daj da probamo to nekako da poguramo? neke donacije, pozajmice, nesto da smislimo...nisu milioni u pitanju...narocito kad znas da ces imati pare cim ti posao krene... 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ova zajednica je poznata po svojoj humanosti i pomoci jedni drugima kad zagusti. Ako bude bila neka akcija, ja cu opet da pomognem skromnim doprinosom. Mislim da su svi uzivali u slikama i citanju kako napreduju radovi i bili jednako entuzijasti i iscekivali kakav ce biti krajnji ishod lepog crvenog motora.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ako Nile zeli da je bude - bice je...sto se mene tice a koliko vidim i Vas, Nile - davaj racun da poguramo crvenu zverku, ima da upali makar na gurku ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja