Jump to content

Moto Zajednica

Septembarska

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Ma svi smo mi u glavnom dobri ljudi...ja u to duboko vjerujem....samo moramo malo u glavama neke stvari stavit na svoja mesta.

Eto...u kontekstu toga što sam pisao prije nekoliko postova. Ovom prilikom, kad je nastao taj video...putovao sam po nekim zaboravljenim putevima...negdje u Lici (Hrvatska)....davno više nema asfalta...i makedam nije više makedam.....put sve uži, grane duboko sagnute na put....i na kraju "puta" kuča i u njoj živi starija žena. "Dobar dan bako....dobar dan sinko"...da se nisi izgubio?...paaa i nisam bako. Došao sam kod vas na kavu....pa kako baš kod mene? Pa eto tako...kod vas".

Sledi kratko objašnjenje zašto sam pomalo čudan...ali sve u svemu...žena je bila sretna, da ima s kim pričat. Skuvala kavu i tako smo sat vremena preživjeli zajedno....kroz svoju životnu priču (naravno u skračenoj verziji), dala mi je ogromno novih saznanja, nekih životnih mudrosti, upoznala me sa životom na tim prostorima nekad i danas....u glavnom...za mene lično neprocjenljive stvari. Pa sad se pitam....koja je sad kafa (naravno ne radi se striktno o kafi) bolja?...ova kod te žene, koja ima po meni dodatnu vrjednost...ili ona u nekom kafiču, a za susjednim stolom sisata sponzoruša u društvu istetoviranog tipa sa iPhone X i tko zna kojim oznakama na hiljaduosamstodevedestiosam rata, koji piju Illy kafu koju če platit kamatarenim parama, a sisača mu obečaje sve i svašta samo, da joj još prije mraka tip plati novi botox za več i onako nenormalno velike usne...jer tip možna neče, več iz kojeg razloga dočekati novi dan.

Pa eto...ja biram tu stariju ženu....jer su najbolje stvari u životu one jednostavne.

I na kraju tako se mi pozdravih...i jedan selfi za uspomenu...meni. Starica nema telefon, jer njoj on i ne treba..jer kako kaže..." a što če meni sine telefon?...i onako nemam koga nazvati..."...

Vjerujem, da je njezin dan bio tog dana malo ljepši...a meni neprocjenljiv....

IMG-0033.JPG

  • Sviđa mi se 26
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ne mogu a de ne primetim i ne dodam jos i ovo  .....

@BIF U prolazu 15 postova i na to 57 lajkova. 
Mislim da ne moram da interpretiram ,da ste me razumeli sta sam hteo sa time reci. 
@nebojsaperic Tako nekako :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 1.10.2019. at 8:33, BIF je napisao:

Hvala svima na rječima pohvale. @jovan.v...ne...nisam profesionalac...što više...totalni sam amater. Čak nemam kod kuče ni jedan jedini fotoaparat. Držali smo nekog đepnog Canona prije nekoliko godina...crkla baterija, pa je tako ostao negde, da se praši. Nisam nikada ni hteo koristiti GoPro kameru. Jednostavno mi se spava kod 25min. snimcima ceste i bjele crte u sredini. Pošto u glavnom putujem sam...a život nije vječan....rekao sam sebi, da bi bilo dobro ipak nešto stavit u arhivu ali na način, da to bude gledljivo još nakon nekoliko godina. I tako sam na brzinu odlučio za dron i fotikič na telefonu iphone...i to je to. Taj snimak "debeli" je od prilike 1Giga(u 1080HD resoluciji na Youtube)....a materiala bilo je nešto više od 25Giga...znači korisnog materiala oko 5%...sve je ostalo salata. Čak nekoliko godina ni ne koristim klasični kompjutor...imam samo ipad. Skinuo sam program iMovies koji koristim za montažu...sve je ostalo u glavi. Jedino što mi ide u plus je to, pa prema rječima mog kolege (a on jest profesionalac)...imam neki talent, kako odbrati dobre kadrove. I to je bitno....izgleda...:neznam:.  Zato mi dosta znače rječi pohvale a i vjerujte primjedbe i kritike...jer to uzimam kao poticaj, da bude sledeči put još bolje.

@sixi...poslednjih pet godina redovno dolazim u Srbiju motorom...barem jedanput a nekad i dva put godišnje. Predivna zemlja sa predivnim ljudima. 52 su mi godine...dete sam neke bivše države...pa sebe smatram Balkancom (što god to značilo) i volim sve zemlje ex juge pa tako i ljude neovisno o vjerskoj ili nacionalnoj pripadnosti. Ako si čovek...čovek si svugde. Srbiju sam tako više manje prevozao od juga preme severu...od istoka do zapada....bio sam na večini pointova iz turističkih hot-spotova. Ali nije to meni gušt. Više volim real-life destinacije..."skrivene" kutke prirode i ljudi. Više mi znači domača kafa, koju mi skuva neka nepoznata starica u nekom bogu iza leđa selu...pa je zajedno popijemo uz priču o tome kako se nekad živelo u tim krajevima, nego "super-extra" Illy kafa iz avtomata u Intercontinentalu...j*** ga Illy...imam tog govna i kod kuče.

Eto takav sam...nije me briga uopšte, koliko i što neko ima ili nema...nemam ni sam neki extra motor (Yamaha xt660z tenere), nemam neku extra opremu a bogami ni para nemam viška...svi se mi nekako guramo kroz taj jedan život. Samo ga želim preživeti onako kako ja želim, putujuči po zemljama i krajevima koje volim, provoditi vreme sa ljudima koji su mi dragi...a sve to mogu pronači u Srbiji...i staviti to u neki oblik zapisa (recimo kao video), za neke generacije koje dolaze iza nas.

Eto preko zime imam zadatak da dobro pročitam putopise o Srbiji na tom forumu, pa pokušam pronači neke divne manje poznate spotove, koje bi bilo dobro posjetiti i snimiti. Ako bude zdravlja....da sledeče godine zajedno pogledamo neki simpatičan filmič...ponovo.

Bravo....lepo napisano....:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ako te put nanese prema jugu Srbije,tacnije grad Vranje,javi se moj si gost.Pozdrav

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Hvala na pozivu. Preko zime eto, pokušat ču napraviti neki osnovni plan (samo glavni pravci)...nikad ne fiksiram ili detaljno planiram rutu...jer....više se volim prepustit toku i savjetima lokalnih ljudi. U prolječe objavit ču rutu, pa ako bude netko voljan sa mnom popit kafu i možda počastit me nekom interesantnom idejom, što vrjedi vidjeti lokalno....:care: duboko zahvalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Drugovi ako može jedna pomoč...rastajem se sa mojim motorom (radi zdravstvenih problema)...pa eto ne znam staviti oglas, jer nemam još zahtjevanih 100 postova, a nekako se ne snalazim najbolje na forumu. Pa ako nije previše ovim putem bi zamolio admina, da stavi oglas na svoje mjesto. Zahvaljujem duboko.

Link do oglasa...

1068193.jpg
WWW.AVTO.NET

Yamaha XT660Z TENERE, letnik:2016,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma bice motora, vec drzi se ti nama. Da se oporavis, pa u nove avanture

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Koliko sam ja upucen , zabranjeno je u oglasima postaviti link sa drugog sajta gde je oglas postavljen.

Nisam nikada postavljao oglas ovde na forumu , ne znam kako bih pomogao s obzirom da vidim da se niko prikladan nije javio.

Mozda bolje oglasiti na PolovniAutomobili  ...

PS. nadam se da nije nista "ozbiljno" ali dok je prodaja,hm... sve najbolje :takoje:

Promenio član sixi
dopuna teksta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Prelep video i savršen odabir muzike. Kako pišeš, bilo bi lepo i da je uz video išao i propratni tekst. Jeste da video to sve predstavlja na drugačiji način, ali pročitavši tvoje postove siguran sam da bismo svi još više uživali da smo imali uvid u tvoja razmišljanja o mestima na kojima si bio.

 

U svakom slučaju, dobro zdravlje i uskoro ponovo na dva točka!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja