Jump to content

Moto Zajednica

Septembarska

Recommended Posts

  • Drug član, 2806 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Uuuu dobar video + ko kuca, jedino taj zdenac ili kako vec lici mi na na oko

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

DJI Mavic Air. Dron sam nabavio 4 dana prije polaska....prvi put u životu sam držao dron u ruci...zato ima i felera. Ali...bit če bolje drugi put...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, BIF je napisao:

DJI Mavic Air. Dron sam nabavio 4 dana prije polaska....prvi put u životu sam držao dron u ruci...zato ima i felera. Ali...bit če bolje drugi put...:jee:

Svaka cast. Odlični kadrovi, snimljeno sta treba. Vidim ja da ce Air uskoro i u moje ruke. Bankrot u najavi.:zbunjen:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

:dobar: , i hvala za tu najavu za SRB , da vide ljudi napolju da ne ujedamo i imamo i ako siromasnu , lepu zemlju  :takoje: , jest ova "moja" Vojvodina malo kvari sliku al ... :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z

Hvala svima na rječima pohvale. @jovan.v...ne...nisam profesionalac...što više...totalni sam amater. Čak nemam kod kuče ni jedan jedini fotoaparat. Držali smo nekog đepnog Canona prije nekoliko godina...crkla baterija, pa je tako ostao negde, da se praši. Nisam nikada ni hteo koristiti GoPro kameru. Jednostavno mi se spava kod 25min. snimcima ceste i bjele crte u sredini. Pošto u glavnom putujem sam...a život nije vječan....rekao sam sebi, da bi bilo dobro ipak nešto stavit u arhivu ali na način, da to bude gledljivo još nakon nekoliko godina. I tako sam na brzinu odlučio za dron i fotikič na telefonu iphone...i to je to. Taj snimak "debeli" je od prilike 1Giga(u 1080HD resoluciji na Youtube)....a materiala bilo je nešto više od 25Giga...znači korisnog materiala oko 5%...sve je ostalo salata. Čak nekoliko godina ni ne koristim klasični kompjutor...imam samo ipad. Skinuo sam program iMovies koji koristim za montažu...sve je ostalo u glavi. Jedino što mi ide u plus je to, pa prema rječima mog kolege (a on jest profesionalac)...imam neki talent, kako odbrati dobre kadrove. I to je bitno....izgleda...:neznam:.  Zato mi dosta znače rječi pohvale a i vjerujte primjedbe i kritike...jer to uzimam kao poticaj, da bude sledeči put još bolje.

@sixi...poslednjih pet godina redovno dolazim u Srbiju motorom...barem jedanput a nekad i dva put godišnje. Predivna zemlja sa predivnim ljudima. 52 su mi godine...dete sam neke bivše države...pa sebe smatram Balkancom (što god to značilo) i volim sve zemlje ex juge pa tako i ljude neovisno o vjerskoj ili nacionalnoj pripadnosti. Ako si čovek...čovek si svugde. Srbiju sam tako više manje prevozao od juga preme severu...od istoka do zapada....bio sam na večini pointova iz turističkih hot-spotova. Ali nije to meni gušt. Više volim real-life destinacije..."skrivene" kutke prirode i ljudi. Više mi znači domača kafa, koju mi skuva neka nepoznata starica u nekom bogu iza leđa selu...pa je zajedno popijemo uz priču o tome kako se nekad živelo u tim krajevima, nego "super-extra" Illy kafa iz avtomata u Intercontinentalu...j*** ga Illy...imam tog govna i kod kuče.

Eto takav sam...nije me briga uopšte, koliko i što neko ima ili nema...nemam ni sam neki extra motor (Yamaha xt660z tenere), nemam neku extra opremu a bogami ni para nemam viška...svi se mi nekako guramo kroz taj jedan život. Samo ga želim preživeti onako kako ja želim, putujuči po zemljama i krajevima koje volim, provoditi vreme sa ljudima koji su mi dragi...a sve to mogu pronači u Srbiji...i staviti to u neki oblik zapisa (recimo kao video), za neke generacije koje dolaze iza nas.

Eto preko zime imam zadatak da dobro pročitam putopise o Srbiji na tom forumu, pa pokušam pronači neke divne manje poznate spotove, koje bi bilo dobro posjetiti i snimiti. Ako bude zdravlja....da sledeče godine zajedno pogledamo neki simpatičan filmič...ponovo.

  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere

Extra ti je video 

U potpnosti se slazem stobom sto se tiče putovanja i razmisljanja

čak smo isto godiste i vozimo isti motor  

Ako dolazis u ove krajeve  javi se

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Druže i kolega, svaka ti čast na videu ali deset puta više ti svaka čast na razmišljanju i stavu koji si, iskreno i iz duše, podelio sa nama. Baš si me ganuo. To je potpuno normalno i ljudsko razmišljanje ali nam u današnja vremena vrlo često nedostaje. Ako ti nisam poželeo dobrodošlicu u adekvatnoj temi ovde ti kažem - dobro nam došao, među prijatelje. :zdravo:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 5 sati, BIF je napisao:

nemam ni sam neki extra motor (Yamaha xt660z tenere),

Eee, a meni je upravo taj motor trenutno najveća želja za kupovinu :D   Još u Desert khaki boji....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Hoče-Slovenija
  • Motocikl: Yamaha xt660z
21 minutes ago, Sveti Atila said:

Eee, a meni je upravo taj motor trenutno najveća želja za kupovinu :D   Još u Desert khaki boji....

Paaa...ako čitaš forume kod mene u Sloveniji (a ja ih više ne čitam)...moja Tenerejka maltene uopšte se ne broji među motore. Nema 1000ccm., nema 100+KS i absolutno nema moderne tehnologije....pa u tom pogledu to nije motor za pokazivanje...ali nemojmo o tome...

U glavnom....taj motor je jednostavno takav kakav ide uz moj karakter. Nije zahtjevan, ne traži mnogo, popije sve oblike tekučeg goriva, održavanje ne košta skoro ništa...a ako zatreba (zlu ne trebalo) u vozno stanje može ga stavit svaki pola mehaničar u garaži. Moj je stav, da 100 led lampica na armaturi znači i 100 potencialnih problema, a te ja ne želim niti ih tražim. Motor služi meni a ne ja njemu....pa više volim u vožnji razgledat okolinu nego pratit lampice na armaturi. Nisam najbrži na putu, ali kad svi stanu, ja vozim dalje. Svatko tko je sporiji od mene...lako ga preteknem...onaj tko je brži...ne trebam ga preticati, pa po meni taj motor ima sve što mi treba. Što je više prljav to je ljepši...prošli smo sve moje zamišljene puteve i neputeve, kišu i blato...makadame i asfalte...nikad problema. Taj moj motorič je moj najbolji drug na putovanjima...nikad ne prigovara i nikad ne raspravljamo zašto stari sad opet ide pišat ili stoji na kafi ili pak zašto stari vozi več 5 sata....pa bolje ne bi mogao ni poželjeti. Kakav je takav je...meni je dobar.

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

@BIF Kad pises - onda napises :care: , da hvalim!?, nisi pisao da bilo ko hvali nego ono sto je u glavi , srcu i dusi, za moje pojmanje najispravnije  i postenije prema sebi pa onda i drugima. 
Ziv bio 100 godina , mislim da Srbiju mozes sada da prodjes bez bele banke, u kontekstu da bi 99% nas koji citamo ovaj post, docekalo i ispratilo coveka kao sto si ti. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja