Jump to content

Moto Zajednica

mladenovac kvar

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Petrovic , ne poznajem coveka ali imam info da servisira i vozi BMW , ako treba saljem br. mob u PP ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kome je ispravan regler neka mu da akumulator a taj prazan na njegovo mesto, na gurku upaliti... Da se do kuce dovezete posto ste blizu....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, sashac je napisao:

slepaju ga.:takoje:

Najbolja opcija (slep) ako se nema alata pri ruci za proveru sta je uzrocnik da motor prestane sa punjenjem, montanje akumulatora nije bas najsjajnije resenje.

 

Montanje akumulatora sa ispravnog motocikla na neispravan moze dovesti do riknjavanja ispravnog akumulatora odvodjenjem u dublje praznjenje zbog nedostatka punjenja.

Jbg kad nemamo automobilske akumulatore na motorima, brzo se isprazne.

 

Ipsravan motor koji je dobio ispraznjen aku, pa potom upaljen na gurku.... slog za elektroniku + opterecenje za regler (tad najcesce riknu) + pitanje je kako ce raditi...... zbog jednog sranjceta lako mogu nastati dva.

 

Zato prvi korak treba biti pokusaj sa pronalazenjem kvara na licu mesta, popraviti ako je moguce.

Ili odgurati/prebaciti motor do majstora ako se nema mogucnost za prvi korak i na kraju odslepati motor.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada treba da se "dovuce" kuci sve su opcije na stolu... Da, sok za elektroniku postoji ali ja uvek kada savet dam racunam i na zdravu logiku kod coveka, cim je sposoban da upravlja motociklom mozak znaci radi u nekoj meri . (Pisem u globalu, ne za bilo kog aktera teme)

 

Dok se ceka odgovor na forumu npr, ispraznjen , odspojen akumulator je vec povratio koji volt, dok se po cigareta ispusi uz ispravan aku zakacen dok je motocikl startovan i na preko 2000 obrtaja povratice i 30% kapaciteta tako da ne bude preveliki stres za elektroniku motocikla koji ce nastaviti da ga puni.

 

Vec odosmo u " sta bi bilo kad bi bilo", nije pametno ni zavijati holsraf u gumu pa sam uz pomoc istog par puta kuci dosao...

Zamena akumulatora " izmedju" ispravnog i pokvarenog na svakih 20km je jedna od opcija za stizanje kuci....

Kada se na more putovalo MZ- ima i Jawama sretniji sam bio, prava avantura od dva dana, sada je sve fancy

 

Sent from my motorola one power using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Kombijem ili auto sa onom malom moto prikolicom? 

 

Skupa igranka. Bolje da je ostavio tu kod nekog majstora, za te pare bi ga i popravio. Dodje sutrdan po ispravan motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma idi... Za pola novca kupis auto akumulator i vozis ga kao suvozaca komotno 300km! Debele zice sluze samo za startovanje, znaci poveze komotno sa 2,5m2 licnastom, upali na gurku i vooozzzziiii... Ostane ti nov akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, sashac je napisao:

Slepovanje od Mladenovca do Bg,8500,00 rsd.:cirka1:

Jebote Bog, jel ga taj nosio na leđa?

Pa za te pare je kolega mogao da dobije nov regler i montažu u Mladenovcu (lično bih ga doneo ja i namontirao), pa da čovek odmah sve reši i nastavi put. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Toliko je slep oduvek bio, nije vas covek ni opljackao, to je otprilike ta tarifa. Jasam dva puta bio prinudjen da slepam motor iz BG-a, prvi put jer mi je istekla dozvola istog dana kada sam resio motor da kupim, a drugi put problem sa nekim zicama na Dukatiju, prestala svetla da rade i kontrolna tabla, da nije bilo 20h uvece ne bi bio problem (toliki). Elem oba puta po 11500din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

da problem je sto se desilo u 7 uvece.Drugar je trebao da uzme nov aku pa su ga cekali,ali jbg nije uspeo da nabavi,onda bilo vec pola9 i jbg...Ziko ti si bre kod Nisa jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, sashac je napisao:

da problem je sto se desilo u 7 uvece.Drugar je trebao da uzme nov aku pa su ga cekali,ali jbg nije uspeo da nabavi,onda bilo vec pola9 i jbg...Ziko ti si bre kod Nisa jbg...

Pa jeste mali problem što je Mladenovac (a posebno Beograd) malo zabačen u odnosu na Niš.:nanana:

A inače se nisam zajebavao kada sam ovo napisao. Sat ipo vožnje u jednom pravcu, odnosno oko 20 litara goriva u oba pravca (3.000din). A cena reglera 5.700 din, što je ukupno 8.700. 

Putarina i montaža gratis (zbog uživanja u vožnji).:jee3:

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Kada treba da se "dovuce" kuci sve su opcije na stolu... Da, sok za elektroniku postoji ali ja uvek kada savet dam racunam i na zdravu logiku kod coveka, cim je sposoban da upravlja motociklom mozak znaci radi u nekoj meri emoji2.png. (Pisem u globalu, ne za bilo kog aktera teme)

Si lud :) u globalu su sve piloti, kaciga na glavu i kljuc u bravu.

 

Pre 10 sati, N.F.S. je napisao:

Zamena akumulatora " izmedju" ispravnog i pokvarenog na svakih 20km je jedna od opcija za stizanje kuci....

Moze u krajnjoj nuzdi, 20km mi je udaljena tazbina tako da za to rastojanje treba nekih 15min voznje, taman merka za ponovno montanje.

Kod motocikla koji ima problem sa punjenjem, obavezno treba iskljuciti sve moguce potrosace (far(ove), navi, grejacei td.)

 

Pre 7 sati, N.F.S. je napisao:

Ma idi... Za pola novca kupis auto akumulator i vozis ga kao suvozaca komotno 300km! Debele zice sluze samo za startovanje, znaci poveze komotno sa 2,5m2 licnastom, upali na gurku i vooozzzziiii... Ostane ti nov akumulator.

Tako je, jedna od dobrih opcija.... samo treba imati srece pa naci radnju ili naleteti na moto klub, recimo u Rumuniji.

 

slika od prosle godine, Rumunija, AA osposobljen za povrat kuci :aha:

d.jpg

 

Inace, ubrizgavanje bas lose trpi slab napon.

Kod talijana od 250ccm do 500ccm sve do jednog se gasi cim se pusti rucica gasa kad je slabiji napon, Peugeot Metropolis ima elektroniku u samom ECU koja prati napon.... cim padne voltaza, ECU iz nekog razloga sprzi sam sebe.

 

Slep od ML do BG 8.5Krsd..... slep od SA do BG 5Krsd (duplo veca razdaljina).

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jao drug, na MZ 250 pre mislim 20god mi izgori diodna ploca, u ne znanju (nije bilo interneta niti telefona, nemas koga zvati a za pravac pitas prolaznike, avantura) :D prespojim ti ja zice tako da bateriji dovedem naizmenicnu struju, tamo negde oko Kolasina. Pomoc ne mozes naci.

Pogadjas, tako ubijem i akumulator! Ode prijatelj (nastradao je inace pre dva meseca na autoputu, udario kolima u zid nadvoznjaka dok ga je vozilo pod pratnjom preticalo, kod Nis-a) mz-om125 da se snadje, ja cekam... Da ne duzim, dosao je covek, povezao mali grec od 30A i bateriju od 9V!

Ona ti treba samo dok zakurblas i skidas je!

Tako sam do kuce dosao, lepo je i poucno bilo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre mesec dana, drugaru se pokvari motor negde između Užica i Požege. Neki čiča sa šlep službom mu prebacio motor do Čačka za 4.000 dinara. Bilo nekih 50 - tak kilometara, otprilike isto kao Mladenovac - Beograd, samo što nisu imali putarinu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 30.9.2019. at 6:12, sashac je napisao:

Slepovanje od Mladenovca do Bg,8500,00 rsd.:cirka1:

Šta bi sa onim besplatnim prevozom koji je spominjan svojevremeno??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 11 sati, sashac je napisao:

koji?

Па питај нашег друга Новака............зна он

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja